Dlaczego Jezus jest Bogiem JHWH - argumenty za

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 paź 2013, 13:02

agent terenowy pisze: Fragmenty podane przes MrSponge dowodzą jedynie tego, że Chrystus ma te same tytuły co jego Ojciec.
Ale różnica między Ojcem a Synem uwidacznia się w tym że
- Ojciec jest Głową Chrystusa, nie ma relacji odwrotnej, żeby Chrystus był Głową Ojca, .


Oczywiście tak jak mąz jest głową żony i są RÓWNI w natrurze :)

agent terenowy pisze: - Ojciec jest Bogiem Jezusa, relacji odwrotnej nie ma.


Bowiem TYLKO SYN SIE WCIELIŁ ale Ojciec nazuwa Jezusa Bogiem :)

agent terenowy pisze: - Ojciec posyła Jezusa, Jezus jest jego Sługą, nie odwrotnie,


Po części. Ojciec ZAWSZE wsysłuchuje Syna .. wiec jest mu posłuszny ....

agent terenowy pisze: Nawet jeśli chodzi o stworzenie, Ojciec stwarzał przez Jezusa, a nie Jezus stwarzał przez Ojca.


NIe ma to żadnego znaczenia :)

agent terenowy pisze: Po następne, nigdzie nie napisano wprost, że Jezus jest tym samym Bogiem, co jego Ojciec.


Zalezy jak ma to byc napisane - Jana 1:1-2 ukazuje Słowo = Jezusa róznego Bogu :)

agent terenowy pisze: Ale za to napisano wprost, że jest jeden Bóg, Ojciec oraz jeden Pan, Jezus Chrystus.


A wierzysz w Boga i Pana JHWH Jedynego :)

agent terenowy pisze: Dla mnie ważniejsze są dowody bezpośrednie, niż poszlaki, a na poszlakach zbudowana jest doktryna trynitarna.


Masz besposredniono Chrystusa nazwanego Bogiem ... i Bez niego nie ma poznania Boga ... w sumie DLA NAS z naszej perpwktywny - Bez Chrystusa nie ma Boga


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 paź 2013, 13:04

Realista pisze:
Argumenty zostały podane w oparciu o Pismo - ich "jakość" jest niezmienna teraz i taka sama będzie za 100 lat. Nie przepisałem jak twierdzisz "połowę Biblii", tylko w oparciu o konkretne fragmenty podałem Ci powody, dla których Jezus jest Bogiem. Nie wiem czego oczekujesz? Ktoś ma zstąpić z nieba i potwierdzić?

Biorąc pod uwagę fakt, że rzeczownik Bóg w Biblii nie jest imieniem własnym i z natury swej jest apelatywny przysługuje wielu podmiotom. Wystarczy, że udowodnisz, iż Jezusowi przysługuje ów tytuł na takiej samej zasadzie jak Bogu Abrahama, Izaaka i Jakuba. A niestety z podanych przez Ciebie fragmentów nic takiego nie wynika.

Bardzo obszernie i szczegółowo na temat rzeczownika Bóg w starym reformacyjnym traktacie, który jakiś czas temu wrzuciłem u siebie

http://christianismirestitutio.pl/?p=301


Tak samo jak człowiek nie jest imieniem własnym ale ... mówienie o delfinie człowiek .... jest błędem ...
w sumie to ukazuje jak probujesz zamącic :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 paź 2013, 13:10

agent terenowy pisze: MrSponge:
Nie próbujcie
zapakować Jezusa do ludzkiego pudełka z
definicjami - On się tam nie zmieści.

To samo można odnieść do strony trynitarnej, która to na wsadzenie do pudełka Ojca, Syna i Ducha kilka soborów poświęciła.

A jeśli chodzi o Jana 14, 8n to
- albo Jezus dowodził, że to on jest Ojcem(co nie pasuje do doktryny trynitarnej)
- albo mówił przez to, że pokazuje Ojca tak jakby nim był.


Albo że jest nim JEDNO co do natury ale odminnosc co do Osoby :)
Ukazuje dokładnie Ojca bowiem jest identyczny w cechach natury - ale jest odmienny co do osoby i stąd nie jest Ojcem :)

agent terenowy pisze: A jeśli chodzi o "ja w Ojcu a Ojciec we mnie" patrz Jana 17,21-23(polecem cały rozdział) Czy to że Jezus jest w nas a my w nim dowodzi, że Jezus i my to jeden Bóg?


Nie

agent terenowy pisze:

Czy jesteś w Chrystusie a Chrystus w tobie?


Tak


agent terenowy pisze: Czy jesteś w Ojcu?= Jan 17,21


nie

agent terenowy pisze:

Czy to, że jesteś w Chrystusie i w Ojcu dowodzi, że jesteś kolejną osobą Bóstwa?


To błędne myslenie

wierzymy że Ojciec jest BOGIEM Jezusa i Nas ... i Jest ojcem Jezusa i Nas ale ... na inny sposób.
Jan to wyraźnie podkresla bowiem wsadza w usta Jesusa słowa:
Bóg mój i Bóg wasz
albo Ojciec mój i Ojciec Wasz.

Nigdy nie mówi Ojciec nasz ... włączając w to siebie ....

Jezus ma całkiem inną relację z Ojcem niz inni ludzie


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 18 paź 2013, 17:49

I mając tą inną relację mówi to:Abba Ojcze...
I mając inną rejację mówimy: Abba Ojcze...

A wogóle gdzie to jest napisane, że ma inną relację?
Czy nie po to zmarł, żebyśmy w nim mieli taką relację z Ojcem jak on?


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 18 paź 2013, 17:52

A w Jana 20,17 nie mówi o różnicy relacji, tylko że idzie do Boga swego i Boga naszego, do Ojca swego i Ojca naszego.
Tyle.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 18 paź 2013, 21:30

Lash pisze:Tak samo jak człowiek nie jest imieniem własnym ale ... mówienie o delfinie człowiek .... jest błędem ...
w sumie to ukazuje jak probujesz zamącic :)

Nazwa Bóg (podobnie jak Pan, Król, Władca etc...) nie zawsze odnosi się do natury, więc przykład kompletnie chybiony. Natomiast rzeczownik człowiek zawsze opisuje kategorię ontologiczną.
wierzymy że Ojciec jest BOGIEM Jezusa i Nas ... i Jest ojcem Jezusa i Nas ale ... na inny sposób.

:lmao: to jakaś groteska. Ojciec jest Bogiem Jezusa, ale na inny sposób a jednocześnie Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec, który jest Bogiem Jezusa na inny sposób...i summa summarum wychodzi na to, że Jezus jest Bogiem Jezusa na inny sposób bo jest przecież tym samym Bogiem co Ojciec :lmao:

Kogoś wygadującego takie brednie trudno traktować poważnie.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 18 paź 2013, 23:15

WYBAWCA Wybawców

stryczek pisze:skoro Bóg jest Wybawcą i tylko On, to skoro Jezus jest też nazwany Wybawcą, to znaczy że i On jest Bogiem.


Czemu tak bardzo trudno Ci jest zrozumieć, że Jehowa, który zsyła nieszczęście i zło, gdy te odniosą zamierzony skutek, staje się też Wybawcą. On nie chce śmierci bezbożnego, lecz tego aby on się nawrócił i żył.

Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go. Jan 1:18


Jeżeli Pan Jezus objawił nam Ojca w dziele stworzenia i w dziele Nowego Stworzenia (Rodz. 1:1; Jan 1:1,14,18), to na tej samej zasadzie objawia Go też, jako Wybawiciela. Jehowa jest wszystkim we wszystkim i ponad wszystkim. Może on więc posłać też kogoś, aby wybawił jakąś osobę od śmierci w wypadku samochodowym. Posyłał sędziów (aniołów), aby wybawiali Izraela z niewoli. Posłał też Pana Jezusa (Archanioła), aby wybawił człowieka od grzechu i śmierci.

Dawid był królem Izraela, zasiadającym na figuralnym tronie Jehowy. Miał on też głównodowodzącego armią, a ten miał podrzędnych dowódców. Na samym dole są żołnierze. Jeżeli jakiś żołnierz (jak Dawid, który w imieniu Jehowy pokonał Goliata), lub oddział żołnierzy uczynili coś w imieniu Jehowy, co przyczyniło się do zwycięstwa, to zwycięstwo jest Jehowy. Analizując je stopniowo w dół w jakimś znaczeniu, każdy z niżej stojących miał w nim jakiś udział, według zasady: Jeden sieje a inny podlewa, ale wzrost daje Bóg.

Poniższy link, który podał "kosza", dobrze wyjaśnia relacje jakie istnieją miedzy Jehową, a Panem Jezusem. Pozwolę sobie zacytować z niego niektóre najważniejsze myśli.


kosza pisze:Jeśli mogę się wtrącić i dodać coś od siebie to tu znalazłem ciekawe biblijne wytłumaczenie zagadnienia- warto przeczytać! :

http://www.zbawienie.pl/content/view/220/60/ - "Na początku było słowo"


Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo. To było na początku u Boga. Wszystkie rzeczy przez nie się stały, a bez niego nic się nie stało, co się stało; A to Słowo ciałem się stało (...) − Jan 1:1-3, 14 (BG).


Końcowy zapis (... tego) wersetu brzmiący „a Bogiem było ono Słowoˮ rzekomo miałby wskazywać na ... równość pomiędzy Bogiem Ojcem, a Jego Synem. Zauważmy jednak, że Ewangelista Jan dwukrotnie stwierdza (raz w wersecie pierwszym i kolejny raz w wersecie drugim), że „Słowo było u Bogaˮ. Użycie przed wyrazem ʻBógʼ przyimka ʻuʼ wyklucza równość obu wspomnianych istot. Trudno jest bowiem wyobrazić sobie sytuację, aby jakaś istota była u kogoś innego będąc jednocześnie tym kimś. Sam Pan Jezus dał bardzo wyraźny dowód wyższości Swojego Ojca. Zwracając się do swoich uczniów, wypowiada On następujące słowa: „Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Jaˮ(Jan 14:28).
Gdybyśmy chcieli rozważyć dwa pierwsze wersety analizowanego fragmentu od strony języka greckiego, to należy pamiętać, że słowo Bóg, pojawiające się kilkukrotnie w tych wersetach, zostało przetłumaczone z greckiego słowa ʻtheosʼ. Jednak istotne znaczenie odgrywa tutaj pojawiający się w języku greckim rodzajnik ʻhoʼ, który nie został uwzględniony w tłumaczeniu na język polski. Jego występowanie przed słowem ʻtheosʼ wskazuje na istotę Boga Najwyższego. W celu właściwego zrozumienia użycia słowa ʻBógʼ, przytoczmy jeszcze raz słowa Ewangelisty Jana, ale uwzględniając tym razem pewne szczegóły słowne wynikające z języka greckiego. „Na początku było Słowo, a ono Słowo było u [ho Theos] Boga, a [theos] Bogiem było ono Słowo. To [Słowo] było na początku u [ho Theos] Bogaˮ (Jan 1:1-2).


Uwzględniając powyższe jest prawdą, zgodną z Słowem Bożym, że w sprawie wybawienia człowieka z grzechu i śmierci, Jehowa przez Pana Jezusa Chrystusa jest jedynym wybawicielem. Pan Jezus nie jest wybawicielem obok Ojca, lecz w Ojcu, na Jego łonie.

On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. (12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.


Imię Jezus nie dało się samo, lecz jest nam dane. Któż inny mógł nam je dać, jeśli nie Ojciec do którego Pan Jezus odszedł, Jan 14:1-3


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 20 paź 2013, 11:50

"Pokoja"

Posłał też Pana Jezusa (Archanioła), aby wybawił człowieka od grzechu..


nie tylko posłał ale uczynił Jezusa Panem i Zbawicielem,
takiej godności żaden Anioł czy Archanioł nie otrzymał są oni duchami służebnymi Jezus zaś jest Panem więc nie myl go z aniołami.

Tego wywyższył Bóg prawicą swoją jako wodza i Zbawiciela Dz.5.31


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 20 paź 2013, 15:16

Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi człowiek Chrystus Jezus.1 Tym 2,5
Pośrednikiem jest człowiek, nie archanioł.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 paź 2013, 13:27

agent terenowy pisze:I mając tą inną relację mówi to:Abba Ojcze...
I mając inną rejację mówimy: Abba Ojcze...

A wogóle gdzie to jest napisane, że ma inną relację?
Czy nie po to zmarł, żebyśmy w nim mieli taką relację z Ojcem jak on?


Oczywicie że Jezus miał Szczególną Relacje z Ojcem

(19) W odpowiedzi na to Jezus im mówił: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni. (20) Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje Mu to wszystko, co On sam czyni, i jeszcze większe dzieła ukaże Mu, abyście się dziwili. (21) Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. (22) Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, (23) aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. (24) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. (25) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. (26) Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. (27) Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym. (28) Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: (29) a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia. (30) Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał. (31) Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy. (32) Jest przecież ktoś inny, kto wydaje sąd o Mnie; a wiem, że sąd, który o mnie wydaje, jest prawdziwy. (33) Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. (34) Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. (35) On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem. (36) Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wykonania; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. (37) Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; (38) nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał. (39) Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. (40) A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. (41) Nie odbieram chwały od ludzi, (42) ale wiem o was, że nie macie w sobie miłości Boga. (43) Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył kto inny we własnym imieniu, to byście go przyjęli. (Ew. Jana 5:1-47, Biblia Tysiąclecia)

Albo
(29) A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną: nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba. (Ew. Jana 8:29, Biblia Tysiąclecia)

(42) Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. (Ew. Jana 11:42, Biblia Tysiąclecia)

Itp

Jezus zmarł abysmy mieli RELACJĘ z Ojcem PRZEZ NIEGO a nie taką jak ON.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 paź 2013, 13:28

agent terenowy pisze:A w Jana 20,17 nie mówi o różnicy relacji, tylko że idzie do Boga swego i Boga naszego, do Ojca swego i Ojca naszego.
Tyle.


I co próbuje powiedziedzieć :O
wystarczyłoby gdyby powiedział
Do Boga naszego i naszego Ojca :roll:


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 paź 2013, 13:48

Realista pisze:
Lash pisze:Tak samo jak człowiek nie jest imieniem własnym ale ... mówienie o delfinie człowiek .... jest błędem ...
w sumie to ukazuje jak probujesz zamącic :)

Nazwa Bóg (podobnie jak Pan, Król, Władca etc...) nie zawsze odnosi się do natury, więc przykład kompletnie chybiony. Natomiast rzeczownik człowiek zawsze opisuje kategorię ontologiczną.


Nie mów nieprawdy :)
"Pojdź człowiekiem na EKRANIE monitora" nie opisuje nic ontycznego gdy grasz w grę komputerową :roll:

Jak widać Sam Bóg mówi do króla i włdacy w księdze Ezechiela - nie jesteś BOGIEM
idąc twoim tropem Bóg popełnia błąd :roll: bowiem ... król ów jest Bogiem :roll: bowiem Bóg ustanowił sobie bogów :roll:

podobnie biedni apostołowie i inni chrzescianie ... który nie wiedzieli że oddawanie boskiej czci cezarowi nie jest zakazane ... wszakże nie czili boga wszechmocnego i ontycznego ale powinni oddawać królwi BOSKĄ cześć ze względu na to że jest bogiem :roll:

Jak widac nie potrafisz też odpowiedzieć na pytanie czy kranoludki są czy ich nie ma :roll:

Realista pisze:
wierzymy że Ojciec jest BOGIEM Jezusa i Nas ... i Jest ojcem Jezusa i Nas ale ... na inny sposób.

:lmao: to jakaś groteska.


tak jak i inne cześci pisma dla ciebie :/

Realista pisze:
Ojciec jest Bogiem Jezusa, ale na inny sposób a jednocześnie Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec, który jest Bogiem Jezusa na inny sposób...i summa summarum wychodzi na to, że Jezus jest Bogiem Jezusa na inny sposób bo jest przecież tym samym Bogiem co Ojciec :lmao:


Oczywiście - widziałeś Ojca ? nie ? a Jezus sugeruje ze widział :) Jan 5:37

Realista pisze: Kogoś wygadującego takie brednie trudno traktować poważnie.


Zgadza się - dlatego zacznij Jezusa traktować powaznie :/
a że mnie nie traktujesz to oczywiste - bowiem prawdy nie znosisz :/
Ostatnio zmieniony 23 paź 2013, 13:51 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 paź 2013, 13:49

agent terenowy pisze:Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi człowiek Chrystus Jezus.1 Tym 2,5
Pośrednikiem jest człowiek, nie archanioł.


Zgoda :)
Dlatego Bóg sié wcielił


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 23 paź 2013, 14:34

Ale zanim za nas umarł nie mieliśmy swobodnego dostępu do Ojca.
Dlatego mówił: Do Boga mojego i Boga waszego.
Teraz mamy taki dostęp dzięki Jego krwi.
Por. Ef 2.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 23 paź 2013, 14:58

Pokoja:
Z 1Tes. 4:16 wynika, że
jest Nim[Michałem] nasz Pan Jezus Chrystus.

Wcale nie wynika.
Dosłownie jest"w(gr. en) głosie archanioła"
Można to też tłumaczyć" na głos archanioła", " przy głosie archanioła", a nawet " w jedności z głosem archanioła"( w tym samym wierszu oddano słowo gr. 'en' jako "w jedności z" we fragmencie " w jedności z Chrystusem")
Po drugie czy Pan Jezus miał trąbić czy jego aniołowie?
Mat 24,30
+ i ujrzą Syna Człowieczego
przychodzącego na obłokach nieba z mocą oraz
wielką chwałą. + 31 I pośle on swoich aniołów
z potężnym głosem trąby+ i zbiorą jego
wybranych+ od czterech wiatrów, + od jednego
krańca niebios do ich drugiego krańca.

Tak więc Jezus pośle swoich aniołów z trąbą(Michała też).

W Objawieniu 14,15-16 jest ten sam obraz co w 1 Tes 4.
Syn Człowieczy siedzi na obłoku, a anioł woła do niego, żeby żął.
Porównajmy
1 Tes 4
16 ponieważ sam Pan zstąpi z nieba +
z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim
+ oraz z trąbą + Bożą

Obj 14,
15 A z sanktuarium świątyni wyłonił się inny
anioł, wołając donośnym głosem do
zasiadającego na obłoku: „Zapuść swój sierp
i żnij, + ponieważ nadeszła godzina żęcia, bo
żniwo + ziemi całkowicie dojrzało”. +
16 I zasiadający na obłoku rzucił swój sierp na
ziemię, i ziemia została zżęta.

Tak więc to nie Jezus daje sygnał, ale archanioł woła, i na to wołanie(na głos archanioła - 1 Tes 4,16 BT) Pan zstępuje i dokonuje żniwa.
Wniosek
Jeśliby Jezus był Michałem to wołałby sam siebie?

Inny dowód, że Michał i Jezus to nie ta sama persona znajdziemy w Danielu.
Ale to potem :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości