Wydzielone z działu witania - Bóg: Eunica

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 gru 2012, 11:07

agent terenowy pisze:Do chiastycznej struktury lepiej pasuje wersja Bóg.
I w pierwszym i osiemnastym mamy Boga będącego u Boga.
Ale formy Syn nie neguję bo też ma swoje wsparcie w rękopisach i w reszcie Pisma.

Agencie, wiadomo, że Pismo nazywa Jezusa Synem Bozym. TO jest fakt i nie neguje tego.

Dla mnie żadana z tych form nie zaburza wiary Chrystusa Boga.

Z drugiej strony gdy chodzi o DANY TEKST to obaj zdajemy sobie sprawę z tego że manuskrypty maja czasami rózne wersje.

Dla mnie sensowne wydaje się to w nawiązaniu do jana 14:9.

Tu jest ciekaw rozprawka na ten temat
http://www.forananswer.org/John/Jn1_18.htm


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 03 gru 2012, 11:32

Lash pisze:Dorzucę że jest to zgodne z póżniejszym roziwnięciem Jana:

Jana 14:(9) Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca.

14:9 λέγει αὐτῷ ὁ Ἰησοῦς τοσούτῳ χρόνῳ μεθ’ ὑμῶν εἰμι καὶ οὐκ ἔγνωκάς με Φίλιππε ὁ ἑωρακὼς ἐμὲ ἑώρακεν τὸν πατέρα πῶς σὺ λέγεις δεῖξον ἡμῖν τὸν πατέρα


Kto widział Jezusa widział Ojca.
koniec kropka.
Mozna w to nie wierzyć ale to ewngeliczny fakt.

Ogladanie Jezusa to oglądanie BOGA.


a może przytoczmy wersety ostatnie z tego rozdziału?
Jan 14,28-31: "Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja. Teraz powiedziałem wam, zanim się to stanie, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie; lecz świat musi poznać, że miłuję Ojca i że tak czynię, jak mi polecił Ojciec."

Zauważyłeś, że w listach Paweł mówi: "Bądźcie naśladowcami moimi, jak i ja jestem naśladowcą Chrystusa."

Jezus czynił to, co Mu polecił Ojciec, widziałeś Jezusa, to jak byś widział Ojca.
Widziałeś Pawła, czynił to co mu polecił Chrystus, to jak byś widział Chrystusa.


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 03 gru 2012, 11:38

Lash pisze:Dlaczego nie odpowiedziałaś na pytanie ale zadajesz swoje?
Czy nie dlatego że towja teoria legła w gruzach?

Skoro SYN będzie poddany OJCU
To ALBO JEST NIEPODDANY albo jego poddanie nie ma nic wspólnego z twoją wyobraźnią.
To oczywiste.


Jezus jest poddany Bogu Ojcu "Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał."
Tu jest czas teraźniejszy.


Lash pisze:Nie ma róznicy.
BÓG OJCIEC dał nam SŁOWO ewangelii i to SŁOWO OD OJCA świadczy o SYNU jako o BOGU.

Jana 1:1-18 Świadczy o Jezusie BOGu i to nie jest świdectwo JANA i tylko JANA ale to jest świadectwo OJCA o SYNU.
Chyba, że nie uznajemy natchnienie Pisma od Boga...


Podobnie w ST:
(5) Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. ...

Jeśli GDZIEKOLWIEK Pismo stwierdza ze Jezus jest Bogiem to znaczy tylko i wyłacznie, że BÓG nam objawia Chrystusa BOGA.

To oczywiste!

Nietrynitarianie mają dziwny system USTANAWIANIA co świdczy o Boskości Chrystusa.
A to musi byc przedrostek a to musi Ojciec nazwac syna jakoś tam ... etc...
CAŁKOWCIE arbitrlanie i cielesne miary sobie wymyślają....

Jest to typowe niezrozumienie tego, że istota to nie osoba.... tak jakby twierdzić, że drzewo jest osoba bo jest istotą, albo jakby twierdzić że ręka nie jest człowiekiem bo nie jest nogą... :O


Właśnie, i to jest problem "trójcowców", nikt z nas nie neguje tego, że Chrystus jest Bogiem, bo Nim jest z racji tego, że jest Synem Boga, natomiast negujemy twierdzenie, że jest równym Bogu Najwyższemu, bo nie jest.


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 gru 2012, 11:55

Eunica pisze:
Lash pisze:Dorzucę że jest to zgodne z póżniejszym roziwnięciem Jana:

Jana 14:(9) Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca.

14:9 λέγει αὐτῷ ὁ Ἰησοῦς τοσούτῳ χρόνῳ μεθ’ ὑμῶν εἰμι καὶ οὐκ ἔγνωκάς με Φίλιππε ὁ ἑωρακὼς ἐμὲ ἑώρακεν τὸν πατέρα πῶς σὺ λέγεις δεῖξον ἡμῖν τὸν πατέρα


Kto widział Jezusa widział Ojca.
koniec kropka.
Mozna w to nie wierzyć ale to ewngeliczny fakt.

Ogladanie Jezusa to oglądanie BOGA.


a może przytoczmy wersety ostatnie z tego rozdziału?
Jan 14,28-31: "Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja. Teraz powiedziałem wam, zanim się to stanie, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie; lecz świat musi poznać, że miłuję Ojca i że tak czynię, jak mi polecił Ojciec."

Zauważyłeś, że w listach Paweł mówi: "Bądźcie naśladowcami moimi, jak i ja jestem naśladowcą Chrystusa."

Jezus czynił to, co Mu polecił Ojciec, widziałeś Jezusa, to jak byś widział Ojca.
Widziałeś Pawła, czynił to co mu polecił Chrystus, to jak byś widział Chrystusa.


Na szczęście nie masz racji...

Jezus powiedział co powiedział i OSTATNIE wersety tego rodziału nie zmianiają tej prawdy że kto wiedział Jezusa widział Ojca. Syn Objawił Ojca doskonale....

Jana 14:28 i dalej nie ukazują pozucji JEZUSA BOGA względem POZYCJO BOGA OJCA ale ukazuja relację SYN - OJCIEC. Jest oczywistym w kulturze Żydów że Syn jest mniejszy od Ojca. A Sługa od Pana.
Jakbyś nie pamietała Jezus PRZYJĄŁ POSTAĆ SLUGI i uniżył sie przed Ojcem.
Czy dobrowolne stanie się sługa innych czyni czlowieka MNIEJ CZŁOWIEKIEM
Czy dobrowolne stanie się sługą Ojca czyni Boga mniej Bogiem?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 gru 2012, 12:00

Eunica pisze:
Lash pisze:Dlaczego nie odpowiedziałaś na pytanie ale zadajesz swoje?
Czy nie dlatego że towja teoria legła w gruzach?

Skoro SYN będzie poddany OJCU
To ALBO JEST NIEPODDANY albo jego poddanie nie ma nic wspólnego z twoją wyobraźnią.
To oczywiste.


Jezus jest poddany Bogu Ojcu "Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał."
Tu jest czas teraźniejszy.


NIE MA TU NIC ŻE JEST poddany!
wszystko jest mu poddane oprócz Ojca i nie tylko to ale co dalej mówi:

(28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

Jak moze byc poddany Syn który jest poddany! :eek: :O

nie ma tu zdania, że SYN jest poddany ale że bedzie i że Ojciec nie jest poddany Synowi.
Z tego wniosek Syn jest RÓWNY Ojcu!

Eunica pisze:
Lash pisze:Nie ma róznicy.
BÓG OJCIEC dał nam SŁOWO ewangelii i to SŁOWO OD OJCA świadczy o SYNU jako o BOGU.

Jana 1:1-18 Świadczy o Jezusie BOGu i to nie jest świdectwo JANA i tylko JANA ale to jest świadectwo OJCA o SYNU.
Chyba, że nie uznajemy natchnienie Pisma od Boga...


Podobnie w ST:
(5) Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. ...

Jeśli GDZIEKOLWIEK Pismo stwierdza ze Jezus jest Bogiem to znaczy tylko i wyłacznie, że BÓG nam objawia Chrystusa BOGA.

To oczywiste!

Nietrynitarianie mają dziwny system USTANAWIANIA co świdczy o Boskości Chrystusa.
A to musi byc przedrostek a to musi Ojciec nazwac syna jakoś tam ... etc...
CAŁKOWCIE arbitrlanie i cielesne miary sobie wymyślają....

Jest to typowe niezrozumienie tego, że istota to nie osoba.... tak jakby twierdzić, że drzewo jest osoba bo jest istotą, albo jakby twierdzić że ręka nie jest człowiekiem bo nie jest nogą... :O


Właśnie, i to jest problem "trójcowców", nikt z nas nie neguje tego, że Chrystus jest Bogiem, bo Nim jest z racji tego, że jest Synem Boga, natomiast negujemy twierdzenie, że jest równym Bogu Najwyższemu, bo nie jest.


BO to co głosisz to politeizm!
wielobóstwo wielopoziomowe!
jest wieleu Bogów o różnych mocach!
klasyka politeizmu!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Politeizm

Cechą większości religii politeistycznych jest występowanie panteonów, czyli hierarchii bóstw. Bogów w obrębie panteonu łączą zazwyczaj więzi pokrewieństwa czy też małżeństwa. Liczba bogów w panteonie może symbolizować kompletność (np. liczba 12 w kulturze europejskiej ze względu na dwunastu bogów w panteonie olimpijskim). Politeiści posiadają również mitologie - historie opisujące czyny bogów i przy okazji wyjaśniające naturę świata lub przekazujące prawdy psychologiczne.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 03 gru 2012, 12:12

Lash pisze:nie ma tu zdania, że SYN jest poddany ale że bedzie i że Ojciec nie jest poddany Synowi.
Z tego wniosek Syn jest RÓWNY Ojcu!


Hmm...
Skoro Ojciec nie jest poddany Synowi, co sam napisałeś... to jak są Sobie równi?
Skoro Sam Jezus mówi: "Ojciec większy jest niż Ja"
Następnie "lecz świat musi poznać, że miłuję Ojca i że tak czynię, jak mi polecił Ojciec."
Skoro Bóg polecił Jezusowi jak ma czynić - tak jak twój pracodawca poleca ci, co masz zrobić --> to kto komu jest poddany?
Hebr.5: " i chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał, a osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego "


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 03 gru 2012, 12:15

Lash pisze:Na szczęście nie masz racji...

Jezus powiedział co powiedział i OSTATNIE wersety tego rodziału nie zmianiają tej prawdy że kto wiedział Jezusa widział Ojca. Syn Objawił Ojca doskonale....

Jana 14:28 i dalej nie ukazują pozucji JEZUSA BOGA względem POZYCJO BOGA OJCA ale ukazuja relację SYN - OJCIEC. Jest oczywistym w kulturze Żydów że Syn jest mniejszy od Ojca. A Sługa od Pana.
Jakbyś nie pamietała Jezus PRZYJĄŁ POSTAĆ SLUGI i uniżył sie przed Ojcem.
Czy dobrowolne stanie się sługa innych czyni czlowieka MNIEJ CZŁOWIEKIEM
Czy dobrowolne stanie się sługą Ojca czyni Boga mniej Bogiem?


Nie mniej, lecz czyni poddanym.
Jak byś był czyimś niewolnikiem, to jesteś poddanym swemu panu, tak?
Obydwoje jesteście ludźmi, ale jeden jest wyżej od drugiego, tak?

Masz króla i dworzanina - kto jest wyżej, kto komu jest poddany?
Nikt nie neguje ich człowieczeństwa.


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 03 gru 2012, 12:23

Lash pisze:BO to co głosisz to politeizm!
wielobóstwo wielopoziomowe!
jest wieleu Bogów o różnych mocach!
klasyka politeizmu!

Jakie bóstwa o różnych mocach??? :-/

Jest Jeden Bóg Najwyższy, Któremu są wszyscy posłuszni, Pan Jezus również.

Hebrajczyków 5: "Za dni swego życia w ciele zanosił On z wielkim wołaniem i ze łzami modlitwy i błagania do tego, który go mógł wybawić od śmierci, i dla bogobojności został wysłuchany; i chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał, a osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego"


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 gru 2012, 12:43

Eunica pisze:
Lash pisze:nie ma tu zdania, że SYN jest poddany ale że bedzie i że Ojciec nie jest poddany Synowi.
Z tego wniosek Syn jest RÓWNY Ojcu!


Hmm...
Skoro Ojciec nie jest poddany Synowi, co sam napisałeś... to jak są Sobie równi?
Skoro Sam Jezus mówi: "Ojciec większy jest niż Ja"
Następnie "lecz świat musi poznać, że miłuję Ojca i że tak czynię, jak mi polecił Ojciec."


Proste.
Pan Jezus w ciele by mniejszy Od Ojca i nie tylko od Ojca ale i od aniołów.
Obecnie albo JEST poddany Ojcu albo będzie poddany.
Skoro JEST to nie będzie .... a pismo mówi ze BEDZIE poddany!
Jeśli nie jest poddany ale nie jest wiekszy od Ojca to jedyna opjca to równość :D

Eunica pisze: Skoro Bóg polecił Jezusowi jak ma czynić - tak jak twój pracodawca poleca ci, co masz zrobić --> to kto komu jest poddany?
Hebr.5: " i chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał, a osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego "


Jak widać jest tu mowa o JEZUSIE w CIELE.
a nie obecnym Jezusie na Tronie.
Skoro siedzi na Tronie Bozym i SWOIM to jest to ICH tron :D.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 03 gru 2012, 13:01

Zauważ:
Obj.1: "Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi, który dał świadectwo Słowu Bożemu i zwiastowaniu Jezusa Chrystusa, wszystkiemu, co w widzeniu oglądał."
Obj.2: 28 " taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego"

Obj.5: " I widziałem w prawej dłoni Tego, Który siedział na tronie, księgę zapisaną wewnątrz i zewnątrz, zapieczętowaną siedmioma pieczęciami. Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie? I nikt w niebie ani na ziemi, ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć. I płakałem bardzo, że nie znalazł się nikt godny otworzyć księgę ani do niej wejrzeć. A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci. I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię. I przystąpił, i wziął księgę z prawej ręki tego, który siedział na tronie, a gdy ją wziął, upadły przed Barankiem cztery postacie i dwudziestu czterech starców, a każdy z nich miał harfę i złotą czaszę pełną wonności; są to modlitwy świętych. I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu, i uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi. A gdy spojrzałem, usłyszałem głos wielu aniołów wokoło tronu i postaci, i starców, a liczba ich wynosiła krocie tysięcy i tysiące tysięcy; i mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo. I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków. A cztery postacie mówiły: Amen. Starcy zaś upadli i oddali pokłon."

Lash pisze:Skoro siedzi na Tronie Bozym i SWOIM to jest to ICH tron :D


Od kogo Pan Jezus wziął Księgę? Od Swojego Boga, przecież nie od Siebie Samego?


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 03 gru 2012, 13:14

Eunica pisze:Od kogo Pan Jezus wziął Księgę? Od Swojego Boga, przecież nie od Siebie Samego?

Ojciec jest Bogiem Pana Jezusa, a Chrystus jest tego Boga jednorodzonym Synem, współistotnym Ojcu, a zatem również Bogiem.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 gru 2012, 13:16

Eunica pisze:
Lash pisze:Na szczęście nie masz racji...

Jezus powiedział co powiedział i OSTATNIE wersety tego rodziału nie zmianiają tej prawdy że kto wiedział Jezusa widział Ojca. Syn Objawił Ojca doskonale....

Jana 14:28 i dalej nie ukazują pozucji JEZUSA BOGA względem POZYCJO BOGA OJCA ale ukazuja relację SYN - OJCIEC. Jest oczywistym w kulturze Żydów że Syn jest mniejszy od Ojca. A Sługa od Pana.
Jakbyś nie pamietała Jezus PRZYJĄŁ POSTAĆ SLUGI i uniżył sie przed Ojcem.
Czy dobrowolne stanie się sługa innych czyni czlowieka MNIEJ CZŁOWIEKIEM
Czy dobrowolne stanie się sługą Ojca czyni Boga mniej Bogiem?


Nie mniej, lecz czyni poddanym.
Jak byś był czyimś niewolnikiem, to jesteś poddanym swemu panu, tak?
Obydwoje jesteście ludźmi, ale jeden jest wyżej od drugiego, tak?

Masz króla i dworzanina - kto jest wyżej, kto komu jest poddany?
Nikt nie neguje ich człowieczeństwa.
ale ty negujesz BOSKOŚĆ
Jeśli jeden jest podfdany drugiemu to nie jest BOGIEM .... i nieważne ze poddał się SAM Z MIŁOŚCI :O


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 gru 2012, 13:18

Eunica pisze:
Lash pisze:BO to co głosisz to politeizm!
wielobóstwo wielopoziomowe!
jest wieleu Bogów o różnych mocach!
klasyka politeizmu!

Jakie bóstwa o różnych mocach??? :-/

Jest Jeden Bóg Najwyższy, Któremu są wszyscy posłuszni, Pan Jezus również.

Hebrajczyków 5: "Za dni swego życia w ciele zanosił On z wielkim wołaniem i ze łzami modlitwy i błagania do tego, który go mógł wybawić od śmierci, i dla bogobojności został wysłuchany; i chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał, a osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego"

to sie zdecyduje albo Jezus jest bogiem i jest obok BOGA NAJWYZSZEGO albo nie jest bogiem ....

Jeśli Jezus jest bogiem MNIEJSZYM to masz TYPOWY POLITEIZM
Bóg najwyższy i mniejsi bogowie powiazani są więzami rodzinnymi z nim ! ....


Podaanie nie okresla natury!
Czy żona ma być poddana męzowi ... czy nie jest człowiekiem ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 gru 2012, 13:22

Eunica pisze:Zauważ:
Obj.1: "Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi, który dał świadectwo Słowu Bożemu i zwiastowaniu Jezusa Chrystusa, wszystkiemu, co w widzeniu oglądał."
Obj.2: 28 " taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego"

Obj.5: " I widziałem w prawej dłoni Tego, Który siedział na tronie, księgę zapisaną wewnątrz i zewnątrz, zapieczętowaną siedmioma pieczęciami. Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie? I nikt w niebie ani na ziemi, ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć. I płakałem bardzo, że nie znalazł się nikt godny otworzyć księgę ani do niej wejrzeć. A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci. I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię. I przystąpił, i wziął księgę z prawej ręki tego, który siedział na tronie, a gdy ją wziął, upadły przed Barankiem cztery postacie i dwudziestu czterech starców, a każdy z nich miał harfę i złotą czaszę pełną wonności; są to modlitwy świętych. I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu, i uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi. A gdy spojrzałem, usłyszałem głos wielu aniołów wokoło tronu i postaci, i starców, a liczba ich wynosiła krocie tysięcy i tysiące tysięcy; i mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo. I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków. A cztery postacie mówiły: Amen. Starcy zaś upadli i oddali pokłon."

Lash pisze:Skoro siedzi na Tronie Bozym i SWOIM to jest to ICH tron :D


Od kogo Pan Jezus wziął Księgę? Od Swojego Boga, przecież nie od Siebie Samego?


No przecież nie od siebie!
JEZUS nie jest OJCEM co do osoby - ale jest BOGIEM.

Tak jak ty nie jesteś swoim męzem ale jesteś CZŁOWIEKIEM i TWORZYSZ JEDNOI CIAŁO Z NIM. Czy ty i twój maż jesteście odrębnym ciałem?
Nie jesteście jednym ciałem.
NO Chyba że to, że mąż jest twoją głowa i jestes mu poddana i mozesz brać od niego rzeczy implikuje, że nie jesteś człowiekiem i nie jesteś z nim jednym ciałem! Albo On jest nawyższym ciałem w waszym małżeństwie :D...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 03 gru 2012, 14:36

Lash pisze:JEZUS nie jest OJCEM co do osoby - ale jest BOGIEM.

Tak jak ty nie jesteś swoim męzem ale jesteś CZŁOWIEKIEM i TWORZYSZ JEDNOI CIAŁO Z NIM. Czy ty i twój maż jesteście odrębnym ciałem?
Nie jesteście jednym ciałem.
NO Chyba że to, że mąż jest twoją głowa i jestes mu poddana i mozesz brać od niego rzeczy implikuje, że nie jesteś człowiekiem i nie jesteś z nim jednym ciałem! Albo On jest nawyższym ciałem w waszym małżeństwie :D ...


Ale zamieszanie :)

Mój mąż jest moją "głową", a mojego męża "Głową" jest Chrystus, a Chrystusa "Głową" jest Bóg.
Staram się być poddana... :D

Ale do rzeczy
Jak twierdzi teoria "trójcowców":
(WIKI) doktryna Trójcy zaczęła być formułowana następująco: jest "jeden Bóg istniejący w trzech Osobach i jednej substancji, Ojciec, Syn, i Duch Święty"
a dalej:
Według niektórych krytyków dogmatu o Trójcy, doktryna trynitarna chrześcijaństwa powstawała w wyniku przedostania się do nauk Kościoła koncepcji greckich filozofów takich jak Platon, który żył kilka wieków przed Chrystusem. Autorzy ci wskazują też, że przed Platonem triady, czyli trójce, były dobrze znane w Babilonie i Egipcie. Wskutek zabiegów duchownych, starających się przyciągnąć niewierzących ze świata rzymskiego, niektóre takie wyobrażenia stopniowo wcielano do chrześcijaństwa. W końcu doprowadziło to do uznania poglądu, iż Syn i Duch Święty są równi Ojcu...

W całym Piśmie Świętym nie znajdziesz słowa "trójca"


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości