To ja jestem, nie bójcie się!

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 wrz 2008, 10:57

hiob pisze: Zapraszam, bo warto.
Przeczytalem gniot o piotrze i kluczach i mam dosc na razie :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 wrz 2008, 11:50

hiob pisze:
fantomik pisze:
hiob pisze:[...]Masz calkowitą rację i nasza rzeczywistość doskonale to potweirdza. Ale nie w Kościele, ktory uczy do dzisiaj dokładnie tego samego, czego uczył 20 wieków temu.

Myślałem, że stać cię na coś bardziej wyrafinowanego.


Mnie na coś wyrafinowanego? A czemu to tak myślałeś? Ja jestem bardzo prosty i nie potrafię nic wyrafinowanego wymyślać. Dlatego też jestem katolikiem, bo nie muszę nic wymyślać.
W sumie myslec tez nie...
Nawet nie bardzo mozesz nie masz zgody KRK ...
hiob pisze: Ojcowie Kościoła nauczają na przykład, że Msza jest Ofiarą, i że Jezus jest naprawdę obecny w Eucharystii, a Biblia mi to potwierdza, to czemu mam wymyślać nową religię?
Ktorzy ojcowie?
Wszakze wykazlem ci ze Kosciol Katolicki Rzymu naciaga teksty pod sowje zrozumienie a poskie tlumaczenie wrecz dodaje do tekstu co chce.
hiob pisze: Ja jestem szczęśliwy że odnalazłem tę, ktorą założył sam Bóg. Nie muszę wyznawać takiej, którą założył Luter 1500 lat po Chrystusie.

Czekam na pokaznie gdzie Jezus zalozyl kosciol.
Ja znajduje naucznie Bibli ze zrobili to ludzie legitymowani przez Boga.

hiob pisze:
podaj mi z nauczania Kościoła z II w. potwierdzenie, że nauczał ukoronowaniu NMP.

Tego to akurat naucza wprost Biblia. Kobieta w koronie z dwunastu gwiazd, która urodziła Jezusa i ktorą widzi Jan nie jest sprzątaczką, OK? A kim jest Królowa Matka w Królestwie Syna Dawida możesz przeczytać choćby TUTAJ.


Watpliwa interpretacja.
a ja czekam na wskaznie zrodel wniebowziecia Maryji....

hiob pisze:
Z takimi górnolotnymi stwierdzeniami jakie zaprezentowałeś jest ten problem (zresztą tak samo jak z np. nieomylnością papieża), że wystarczy wskazać jeden wyjątek a całość leży w gruzach.

Oczywiście. Problem tylko (Twój problem), że nie jesteś w stanie wskazać tego wyjątku. I wiesz dlaczego? Bo gdyby taki wyjątek istniał, to okazałoby się, że Jezus jest kłamcą. A jak Jezus byłby kłamcą, to nie mógłby być Bogiem. Więc niech Cię głowa nie boli. Bramy piekielne nie przemogą Kościoła. Duch Święty już o to z pewnością zadba.
I nie przemogly.
Gorzej ze Organizacja zwana KRK jest we wladaniu tego jegomoscia od czasu kiedy "kosciol" buduje ona na "Piotrze" a nie na Skale
Co Mateusz proroczo zaznaczal ze jesli to sie stanie bedzie w asztanskim zwiedzeniu.
hiob pisze:
KAAN pisze: Przeciwnie, to protestanci są doskonale wykształceni i bronią Biblię przed atakami liberałów, a stereotypem katolika jest, za przeproszeniem , moherowy beret - ślepa niczym nie uzasadniona wiara w herezje i dziwne idee goszone przez KRK.

Hmmm... Może patrzę z innej perspektywy, ale... ja mieszkam na południu Stanów. W samym sercu Bible Belt. I naprawdę mógłbym znaleźć miliony przykładów braci baptystów przy których przeciętny Moherowy Beret jest kandydatem na Nobla. Ale co z tego? Czy to jest Twoje kryterium uznawania religii za prawdziwą?

:( :(
okladnie sie takimi tekstami jest tak uczciwe jak zabiranie dzieku cukierka .....
Nie ma to sensu najmniejszego. Dajcie sobie na luz
hiob pisze: Wśród największych intelektualistów współczesnych aż się roi od ateistów. Czy to znaczy, że Boga nie ma?
Ciekawe ze czesto wyznaja katolicyzm ....
hiob pisze: Z kolei takie osoby jak Scott Hahn, Peter Kreeft, Thomas Howard, Al Kresta, Jimmy Akin, Francis J. Beckwith, Dietrich von Hildebrand, John Henry Newman, Robert Novak i tysiące innych są doskonałym przykładem na to, że wybitne intelekty, które doskonale znały swą poprzednią religię, właśnie na skutek badania historii Kościoła zostały katolikami.
A Setki i miliony innych zostaly protestantami ....
Ciekawe czy ci Panowie WIERZA Bibli czy tylko Matce kosciolowi i Tez zsatpili Boga - kosicolem
hiob pisze:
Ale bzdury solisz, gdzie jest napisane w Biblii że Kościół to Chrystus? Widać nie czytasz Biblii. Pan Jezus jest w jednym z obrazów Biblijnych Głową Kościoła - ciała

A czy widziałeś kiedyś ciało, które nie tworzy z głową jednego organizmu?
Ale nie myle glowy z reszta ciala
hiob pisze: Chyba, że masz na myśli zwłoki. Po egzekucji, albo po wypadku. Ale Ciało Jezusa, czyli Kościół, to nie są zwłoki. To jest Jezus.
Jezus JEST GLOWA a nie kosciolem
hiob pisze: Chcesz zobaczyć, gdzie jest napisane w Biblii, że Jezus i Kościół to to samo? Proszę bardzo. Jeden przykład sam podałeś, ale są inne:
Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? Kto jesteś, Panie? - powiedział. A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. (Dz 9,3-5)
Juz ci tlumaczylem ale pojac nie mozesz bo zastapiles Boga wszechmogacego stworzeniem = kosciolem i dlatego gniew Bozy uniemozliwia ci zrozumienie tej prostej prawdy ze kosciol to nie Bog.
(18) Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę. (19) Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. (20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, (21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. (22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi. (23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, Rzym 1
List o Rzymian
JAKZE AKTUALNY

Ale przesladownie kosciole to przesladowanie Jezusa mieszkajacego i dzialajacego w kosciele a nie utozsamienie kociol =Bog. Co wasci czynisz.
hiob pisze: I skoro jesteś takim "uczonym w Piśmie" to nie muszę Ci przypominać, że Szaweł prześladował Kościół. A Jezus wyraźnie się z Kościołem tu utożsamia. Inny przykład:
Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał. (Łk 10,16)

Wiec dlaczego gardzisz mna?
i mnie nie sluchasz?
Wszakze jestem kosciolem. Ty ponoc tez.... idz i naczuaj papieza ciekawe co ci powie....

Jak zwykle tez uzywasz terminow w sposob insynuacyjny i manipulacyjny "uczony w pismie". Ze niby to ci co znaja Biblie to faryzeusze...- Jezus nigdy nie krytykowal poznawania Slowa Boga. Mowil co sie stanie z Slowem. Naotmiast tobie przeszkadza znajomosc Bozego slowa bo obnaza falszywe nauki Rzymu ...

hiob pisze: Raczej jednoznaczne utożsamienie się Jezusa z Kościołem. I to z konkretnym Kościołem, który może mieć tylko jedno nauczanie.
Wiemy ze wierzysz ze Kosiol Jest Bogiem i dlatego Sola Scriptura = tylko Slowo Boga nie wchodzi w gre bo wierzysz juz - "tylko slowo kosicola" = sola verbum Roma ecclesiae
Jest to logiczne ze ci co bronia Slowa - Swoich Panow - zwalczja opcje inna.
Ty zwalczasz sola Srciptura bo to Slowo Pana a ja "sola verbum Roma ecclesiae" bo to nie moj bog.
hiob pisze: Ten werset nie może dotyczyć 30 tysięcy zborów i denominacji, jakie mamy współcześnie, bo Jezus nie jest chory na schizofrenię.
Tak - dlatego Jezus tez i nie jest kosciolem.

Jezus mowi przez Slowo i tego SLOWA apostolow sluchamy.
Kto nie SLucha APOSTOLOW - "ICH" w tekscie - ten gardzi Bogiem.
Ty nie sluchasz Apostolow ale kosciola XXI wieku Stad i nie mozesz sluchac Boga. I masz Problem bo zastapiles Boga - kosciolem. Co jest wiara w antychrysta. = kogos kto sie stawia w miejsce Chrystusa.

hiob pisze:
Bardzo dziękuję za twoją troskę :) , ale ja zbawienie już mam, ponieważ zbawił mnie Pan Jezus, na jego ręce złożyłem swoje życie
a On obiecał mi przez swoje Słowo i Ducha, że nie wypuści mnie ze swojej ręki i zaprowadzi do wiecznej chwały :)

To jest właśnie doskonały przykład ludzkiej tradycji potępianej przez świętego Pawła. Biblia wyraźnie uczy, że nikt nie może być pewny swego zbawienia, do póki żyje.
Co jest wzyklym klamstwem
Czekam na takie naucznie z usta Pawla
hiob pisze: Paweł przestrzega braci nie raz, by wytrwali do końca. On sam nie jest pewny swego zbawienia:

Mnie zaś najmniej zależy na tym, czy będąc osądzony przez was, czy przez jakikolwiek trybunał ludzki Co więcej, nawet sam siebie nie sądzę. Sumienie nie wyrzuca mi wprawdzie niczego, ale to mnie jeszcze nie usprawiedliwia. Pan jest moim sędzią. (1 Kor 4,3-4)

Pewnie ze to go nie usprawiedliwia USPRAWIEDLIWIL go CHRYSTUS.
A to ze Pan jest Jego sedzia - poteirdxa tylko fakt ze go usprawiedliwil w Chrystusie.

Inaczej Slowa Jana to klamstwo:
Ale ty nie wierzysz Bogu ale - bogu = kosicolowi.

Dlatego nie masz w sobie swiadectwa zycia i wszelakie twierdzeni ze sie ma traktujesz jako przejaw pychy duchowej. Przesdladujac kosciol Chrystusa

(10) Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim. (11) A takie jest to świadectwo. że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego. (12) Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota. (13) To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny. 1 Jan 5

Ale to ze teoj kosciol zastapil slowa Zycia - wlasna nauka to - tobie pewnie w to graj ....

hiob pisze: Ale jakie znaczenie ma nauczanie Biblii dla tych, którym "sola scriptura" nie schodzi z ust, ale którzy wyznają religię którą sami sobie wymyślili? Żadne! Oni sami sobie są panami.
Zgoda, ale czy w takim razie to ze wiekszosc Ludzi ma w nosie istytucje malzenstwa powoduje ze nie powinno jej byc?
Albo ze jest klamstwem?
Jest to dziecinny argument ...
hiob pisze: I zapewne otrzymam tutaj cytat z Biblii potwierdzający rzekomo gwarancję zbawienia. Tylko, że zapominają nasi bracia, że Biblia to nie jest szwedzki stół, z którego wybiera się te wersety, które nam smakują, ignowując zupełnie takie, które są niezgodne z nauką naszego pastora.

To zrezygnuj z Pastora B16 i przyjmij Jezusa za pasterza.
hiob pisze:
KAAN pisze:Zniechęcam wszystkich do czytania, czegokolwiek z blogu hioba...

Dziękuję. Te słowa w Twoich ustach wiele znaczą. Jest to potwierdzenie, że robię naprawdę dobrą robotę.
Dla krolestwa diabla ...
hiob pisze: Nic dziwnego, że się boicie tam zaglądać. Jakoś nie bardzo widzę chętnych do krytyki moich postów, felietonów i esejów. Tutaj bracia są odważni, ale może tak choćby z miłości braterskiej ktoś na moim forum pokazał mi, gdzie to tak potwornie błądzę? :lol: Pozdrawiam.

Juz ci wykazlem
w tym ze Jezus ma stale klucz Dawida i nie zrezygnowal ze swojego krolestwa na rzecz Papieza.
W sumie cala nauka o namiestniku to nauka o antychryscie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
hiob
Posty: 59
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: USA
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hiob » 04 wrz 2008, 04:12

ann_in_grace pisze:
hiob pisze:Z kolei takie osoby jak Scott Hahn, Peter Kreeft, Thomas Howard, Al Kresta, Jimmy Akin, Francis J. Beckwith, Dietrich von Hildebrand, John Henry Newman, Robert Novak i tysiące innych są doskonałym przykładem na to, że wybitne intelekty, które doskonale znały swą poprzednią religię, właśnie na skutek badania historii Kościoła zostały katolikami.



LOL

A jakichs bardziej godnych zaufania nie masz?

Dobrze znaly poprzednia religie? Komu chcesz takie glupoty wcisnac? Polakom, ktorzy nie slyszeli debat z nimi? Audycji radiowych z nimi? Tani trick, hiob. Tylko, juz cie ostrzegalam, nie wszyscy tutaj nie maja dostepu do zrodel, wiec staraj sie lepiej.


Wiesz, Hahn otrzymał propozycję zostania dziekanem wydziału teologicznego na prestiżowym uniwersytecie protestanckim i to w wieku 25 lat. Takich stanowisk nie proponuje się osobom nie znającym swej wiary. Zresztą właśnie dlatego, że Hahn był znany wśród ewangelików ma on tak niesamowity wpływ na sytuację chrześcijaństwa w USA teraz. Nie przesadzę, jak powiem, że już w milionach można liczyć powroty do KK w USA i wszyscy się zgadzają, że to właśnie Hahn jest głównym "odpowiedzialnym" za ten ruch. Oczywiście spośród ludzi, bo i tak każde nawrócenie to jest działanie Ducha Świętego.

Francis J. Beckwith został wybrany prezydentem Evangelical Theological Society. Więc jeżeli uważasz, że sami ewangelicy wybierają na prezydenta takiej organizacji kogoś, kto nie zna wiary, to macie naprawdę poważny problem.

Henry Newman co prawda nie jest konwertytą współczesnym, ale nazwanie go kimś, kto nie zna swojej wiary zakrawa na żart. Co do innych osób to też nie bardzo wiem, czy sobie kpisz ze mnie, czy ich rzeczywiście nie znasz. Są to wybitni intelektualiści, filozofowie i przynajmniej w Stanach nikt by takiej jak Twoja opinii nie wydał.

hiob pisze:To jest właśnie doskonały przykład ludzkiej tradycji potępianej przez świętego Pawła. Biblia wyraźnie uczy, że nikt nie może być pewny swego zbawienia, do póki żyje.
Przeciwnie, Biblia uczy że każdy kto nawróci się do Pana Jezusa już jest zbawiony, przeczytaj uważnie J3r
36 Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.


Dokładnie tak postąpiłeś, jak przewidywałem. Jeden werset, który Twoim zdaniem jest ważniejszy od innych i je niweluje, bo ten potwierdza Twoją religię, a tamte jej zaprzeczają. Ale tak nie można podchodzić do Biblii. Każdy werset jest Słowem Bożym. I ten, ktory zacytowałeś i te, które mówią, że musimy wytrwać do końca, bo inaczej utracimy zbawienie.

"Wiara w Syna" to nie jest hokus-pokus. Raz przez mgnienie oka pomyślę "wierzę w Jezusa" i już mam zaklepane miejsce w niebie. To czym jest wiara w Syna wyjaśnione jest w dziesiątkach innych wersetów. Nauka o gwarancji zbawienia jest więc tylko ludzką tradycją przez małe t i nie ma wiele wspólnego z nauczaniem Biblii. Zobacz zresztą ten tekst:

http://polonus.livenet.pl/viewtopic.php?t=271


Lash pisze:
hiob pisze: Zapraszam, bo warto.
Przeczytalem gniot o piotrze i kluczach i mam dosc na razie :(


Co za konstruktywna krytyka. Tylko na tyle Cię stać?

Lash pisze:
hiob pisze:
Mnie na coś wyrafinowanego? A czemu to tak myślałeś? Ja jestem bardzo prosty i nie potrafię nic wyrafinowanego wymyślać. Dlatego też jestem katolikiem, bo nie muszę nic wymyślać.
W sumie myslec tez nie... Nawet nie bardzo mozesz nie masz zgody KRK ..


Cóż, na pewno by Cię ubyło, jakbyś się powstrzymał od kolejnej złośliwości. Gdzie Wy znajdujecie takie chrześcijaństwo? Czy może raczej uważacie, że chrześcijaninem jest się tylko u siebie, w zborze, a na forum już nie?
Wszakze wykazlem ci ze Kosciol Katolicki Rzymu naciaga teksty pod sowje zrozumienie a poskie tlumaczenie wrecz dodaje do tekstu co chce.


Hmm...musiałem to przeoczyć... nie zauważyłem, byś mi cokolwiek wykazał.

Czekam na pokaznie gdzie Jezus zalozyl kosciol.
Ja znajduje naucznie Bibli ze zrobili to ludzie legitymowani przez Boga.


Już Ci to kilkakrotnie bracia pokazywali... Ale jak ktoś nie chce zauważyć oczywistej prawdy, to co da powtarzanie jej po raz n-ty?

Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (Mt 16,18)

Tekst jest jednoznaczny. To Jezus buduje Kościół na Piotrze.

a ja czekam na wskaznie zrodel wniebowziecia Maryji....


Jan widzi Maryję w Niebie, w postaci cielesnej. To raz. Po drugie Biblia nas uczy, że co najmniej dwie inne osoby zostały w postaci cielesnej zabrane do nieba. Więc przypadek Matki Jezusa nie jest tu niczym nadzwyczajnym. Ma precedensy. Po trzecie nigdy i nigdzie chrześcijanie nie czcili grobu Maryi, mimo, że zawsze, od początku otaczali czcią groby innych świętych. Dwa miejsca na świecie, Efez i Jerozolima, sprzeczają się gdzie Maryja zmarła, czy też zasnęła, ale i tam nikt nigdy nie twierdził, że znajduje się Jej grób. A to, znając zamiłowanie katolików do czczenia relikwii i miejsc spoczynku świętych jest rzeczywiście bardzo mocnym argumentem.



Jezus mowi przez Slowo i tego SLOWA apostolow sluchamy.
Kto nie SLucha APOSTOLOW - "ICH" w tekscie - ten gardzi Bogiem.
Ty nie sluchasz Apostolow ale kosciola XXI wieku Stad i nie mozesz sluchac Boga. I masz Problem bo zastapiles Boga - kosciolem. Co jest wiara w antychrysta. = kogos kto sie stawia w miejsce Chrystusa.


Ja wiem, w co Ty wierzysz. Braci takich jak Ty mam tu na każdym kroku.Problem tylko polega na tym, że nie jest to tradycyjne, histroryczne chrześcijaństwo, ale nowa zupełnie religia, wymyślona całkiem wspłcześnie. Słuchacie Słowa. Dobrze. Ale dlaczego tak się różnicie między sobą? Dlaczego takie rozdźwięki między Wami? "Po owocach ich poznacie". Kiedy czytałeś ostatni raz 17. rozdział Ewangelii Jana? Jak świat może uwierzyć w Chrystusa, gdy sami chrześcijanie nie są w stanie uzgodnić kim On jest i czego naucza?

Marcus Grodi, gdy był pastorem kościoła prezbiteriańskiego (kalwińskiego) miał spore problemy z zaakceptowaniem faktu, że on naucza innej interpretacji wielu fragmentów Biblii, niż bracia pastorzy w domach modlitwy w całej okolicy. Skąd miał mieć pewność, że to jego interpretacja jest prawdziwa? Modlił się o światło Ducha Świętego, studiował Biblię, robił co tylko w ludzkiej mocy, by nauczać prawdziwego Słowa Bożego, ale w niczym to nie zmieniło faktu, że w promieniu 10 mil było kilkadziesiąt innych pastorów, którzy nauczali doktryn wręcz sprzecznych z jego interpretacją.

Skąd Ty wiesz, że Twoja interpretacja jest prawdziwa? I dlaczego aky=urat Twoja? Nawet na Waszym forum znajdziesz braci, którzy wiele rzeczy interpretują inaczej. Ale Prawda jest tylko jedna, więc kto się myli? Myślisz, że Jezus zostawił nam zagadkę? A ja myślę, że On nam zostawił Kościół, nieodmiennie od 2000 lat uczący tej samej Ewangelii.


www.katolik.us Zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 wrz 2008, 08:31

hiob pisze: Jeden werset, który Twoim zdaniem jest ważniejszy od innych i je niweluje, bo ten potwierdza Twoją religię, a tamte jej zaprzeczają. Ale tak nie można podchodzić do Biblii. Każdy werset jest Słowem Bożym. I ten, ktory zacytowałeś i te, które mówią, że musimy wytrwać do końca, bo inaczej utracimy zbawienie.
Dokładnie robisz to co zarzucasz mnie, chcesz unieważnić całyą naukę Biblii jakimś wersetem, bez wglądu w kontekst. Nauka Biblii jest wyraźna i mówi że człowiek jest zbawiony przez wiarę niezależnie od uczynków, tego nie chcesz znać, bo zburzyłoby twój gmach wiery opartej o uczynki a nie sprawiedliwość Zbawiciela :

Księga Izajasza 28:16 Dlatego tak mówi Wszechmocny, Pan: Oto Ja kładę na
Syjonie kamień, kamień wypróbowany, kosztowny kamień węgielny, mocno
ugruntowany: Kto wierzy, ten się nie zachwieje.
Ewangelia św. Jana 3:18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy,
już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
Ewangelia św. Jana 3:36 Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie
słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.
Ewangelia św. Jana 6:47 Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto wierzy we mnie,
ma żywot wieczny.
Rz 3:
20 Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.
21 Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy,
22 I to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,
23 Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,
24 I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,

27 Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jaki zakon? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez zakon wiary.
28 Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu

List do Rzymian 10:4 Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.


Już więcej nie cytuję Słowa bo zajęłoby to zbyt wiele miejsca. Biblia jest przesiąknięta nauką o zbawieniu z wiary, z łaski, a nie z uczynków.
Zobacz zresztą ten tekst: ....
Szkoda że to nie Słowo Boże, Chrześcijanie mają to do siebie że odwołują się do Słowa Bożego a nie do ludzkiego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 04 wrz 2008, 08:44

hiob pisze:[...]Już Ci to kilkakrotnie bracia pokazywali... Ale jak ktoś nie chce zauważyć oczywistej prawdy, to co da powtarzanie jej po raz n-ty?

Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (Mt 16,18)

Tekst jest jednoznaczny. To Jezus buduje Kościół na Piotrze.

Św. Augustyn uwzględniał też najbliższy kontekst:

(BG)
13 A gdy przyszedł Jezus w strony Cezaryi Filippowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Kimże mię powiadają być ludzie Syna człowieczego?
14 A oni rzekli: Jedni Janem Chrzcicielem, a drudzy Elijaszem, insi też Jeremijaszem, albo jednym z proroków.
15 I rzekł im: A wy kim mię być powiadacie?
16 A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, on Syn Boga żywego.
17 Tedy odpowiadając Jezus rzekł mu: Błogosławiony jesteś Szymonie, synu Jonaszowy! bo tego ciało i krew nie objawiły tobie, ale Ojciec mój, który jest w niebiesiech.
18 A Ja ci też powiadam, żeś ty jest Piotr; a na tej opoce zbuduję kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.

Augustyn twierdził iż opoką tutaj jest wyznanie Piotra albo sam Chrystus (co jest zbieżne z nauczaniem całego Pisma Świętego). Lash radził też i powtarzam tą radę aby spojrzeć na czasy (w grece) w wersach następnych. W szczególności, że Piotra chwilę później przemogły owe bramy do tego stopnia iż w jego kierunku zostały wypowiedziane słowa Pana: słowa "idź precz szatanie".

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 wrz 2008, 16:06

hiob pisze: Wiesz, Hahn otrzymał propozycję zostania dziekanem wydziału teologicznego na prestiżowym uniwersytecie protestanckim i to w wieku 25 lat. ...

Byc moze wlasnie dlatego odpadl od wiary Hahn ze byl mlody ...
Znam jednego dzziekana ktory mlodo nim zostal
wspolczuje
to gdzie jest obecnie to smutek.....
hiob pisze:
Lash pisze:
hiob pisze: Zapraszam, bo warto.
Przeczytalem gniot o piotrze i kluczach i mam dosc na razie :(
Co za konstruktywna krytyka. Tylko na tyle Cię stać?

Konstruktywna podalem w temacie o piotrze.
Wiec nie ma sensu powtarzac.
moze glowne tezy
- Jezus Ma klucz Dawida a nie Piotr
- klucze dane Piotrowi to klucze nauczycielskie zabrane "faryzeuszon" = gloszenie nauki o Jezusie Mesjaszu.
Widac doskonale spelnienie w dziejach Ap.
hiob pisze:
Lash pisze:
hiob pisze: Mnie na coś wyrafinowanego? A czemu to tak myślałeś? Ja jestem bardzo prosty i nie potrafię nic wyrafinowanego wymyślać. Dlatego też jestem katolikiem, bo nie muszę nic wymyślać.
W sumie myslec tez nie... Nawet nie bardzo mozesz nie masz zgody KRK ..

Cóż, na pewno by Cię ubyło, jakbyś się powstrzymał od kolejnej złośliwości.

cieszylbym sie
zrzucilem dopiero 5 kg przedmna duzo wiecej :)
hiob pisze: Gdzie Wy znajdujecie takie chrześcijaństwo? Czy może raczej uważacie, że chrześcijaninem jest się tylko u siebie, w zborze, a na forum już nie?

O czym ty mowisz?
Przeciesz nie masz zgody Na niezalezne badania i nauczanie jako oficjel KRK - taka ma tylko biskup i Ten komu on zgode udzieli. To co ty robisz to nauczanie samowolne. Chyba ze masz zgode biskupa to wtedy - prosze skan.
wiec wybacz ale chyba twoj zarzut byl nie na miejscu.
hiob pisze:
Wszakze wykazlem ci ze Kosciol Katolicki Rzymu naciaga teksty pod sowje zrozumienie a poskie tlumaczenie wrecz dodaje do tekstu co chce.

Hmm...musiałem to przeoczyć... nie zauważyłem, byś mi cokolwiek wykazał.

No coz powkazywalem ci w grece ze do slow ignacego o eucharysti dodaje sie "to cialo" w drugiej linijce cytatu twego .... ale ja to pamietam dokaldnie - ciekawe jak ty czytasz.
hiob pisze:
Czekam na pokaznie gdzie Jezus zalozyl kosciol. Ja znajduje naucznie Bibli ze zrobili to ludzie legitymowani przez Boga.
Już Ci to kilkakrotnie bracia pokazywali... Ale jak ktoś nie chce zauważyć oczywistej prawdy, to co da powtarzanie jej po raz n-ty?

No wlasnie zaden nie potrafil miwskzac GDZIE JEZUS ZALOZYL KOSCOL.
Ja widze apostolow zakldajacych koscioly
Ba to ich misja...
a Jezus BUDUJE KOSCIOL.
"Zbuduje kosciol moj......"

hiob pisze: Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (Mt 16,18)
Tekst jest jednoznaczny. To Jezus buduje Kościół na Piotrze.

1. Jezus mowi ze zbuduje na Petra. wiec nie klam ze na petros
2. Jezus mowi ze ZBUDUJE a nie zalozy
3. Apostolowie zakladali koscioly a Jezus daje im zycie i wzrost.

Nie ma wiec kosciola zalozonego przez Jezusa wszystkie sa zalozone prze Jego abasadorow.
Jego Cialo - kosciol serc - natomiast jest budowane przez Niego.

hiob pisze:
a ja czekam na wskaznie zrodel wniebowziecia Maryji....

Jan widzi Maryję w Niebie, w postaci cielesnej.
GDZIE?
Moze chodzi ci o znam na niebie? Ap 12?
I w niebie urodzila Jezusa? Ap 12?
hiob pisze: To raz. Po drugie Biblia nas uczy, że co najmniej dwie inne osoby zostały w postaci cielesnej zabrane do nieba.
Spoko to wiemy
hiob pisze: Więc przypadek Matki Jezusa nie jest tu niczym nadzwyczajnym.
Jest bo bilia o tym nie mowi.
hiob pisze: Ma precedensy. Po trzecie nigdy i nigdzie chrześcijanie nie czcili grobu Maryi, mimo, że zawsze, od początku otaczali czcią groby innych świętych.
Chyba snisz.
tu masz torche podanych zrodel po angielsku
http://www.mb-soft.com/believe/txx/tombmary.htm

tu masz bajke katolicka na ten temat - zywa tradycje.
Nie ma wczesniejszych swiadectw za aniebowzieciem niz 4 wiek.

hiob pisze:
Jezus mowi przez Slowo i tego SLOWA apostolow sluchamy.
Kto nie SLucha APOSTOLOW - "ICH" w tekscie - ten gardzi Bogiem.
Ty nie sluchasz Apostolow ale kosciola XXI wieku Stad i nie mozesz sluchac Boga. I masz Problem bo zastapiles Boga - kosciolem. Co jest wiara w antychrysta. = kogos kto sie stawia w miejsce Chrystusa.


Ja wiem, w co Ty wierzysz. Braci takich jak Ty mam tu na każdym kroku.
Moze wiesz a moze ci sie wydaje :)
hiob pisze: Problem tylko polega na tym, że nie jest to tradycyjne, histroryczne chrześcijaństwo,
SUPER bo nie ma byc. Ma byc Swiete i Pelne Chrystusa a nie przebrzmialym dzwonem
Dokladnie tak nauczli faryzeusze "historycznego" abrama mamy za ojca ....
hiob pisze: ale nowa zupełnie religia, wymyślona całkiem wspłcześnie.
Jesli NT napisano wspolczesnie :)
hiob pisze: Słuchacie Słowa. Dobrze. Ale dlaczego tak się różnicie między sobą?
Nie mniej niz DOMINIKANIE I JEZUICI. wiec....
hiob pisze: Dlaczego takie rozdźwięki między Wami? "Po owocach ich poznacie".
Flaszywych prorokow.
Kto falszywie prorokuje o czysciu a sam rozpuscie sie oddawal jak nie widzilna glowa waszego kosciola Borgia?
hiob pisze: Kiedy czytałeś ostatni raz 17. rozdział Ewangelii Jana?
nie pamietam moze jakies 3 miesicae tamu?
hiob pisze: Jak świat może uwierzyć w Chrystusa, gdy sami chrześcijanie nie są w stanie uzgodnić kim On jest i czego naucza?
Czy tam jest taki problem postawiony?
Czekam na pokaznie ze twoj kosciol uzgodnil czy jezucici czy dominikanie maja racje .
hiob pisze: Marcus Grodi, gdy był pastorem kościoła prezbiteriańskiego (kalwińskiego) miał spore problemy z zaakceptowaniem faktu, że on naucza innej interpretacji wielu fragmentów Biblii, niż bracia pastorzy w domach modlitwy w całej okolicy. Skąd miał mieć pewność, że to jego interpretacja jest prawdziwa?
Je niw eim skad on ja mial lub nie. Jego serca nie znam
hiob pisze: Modlił się o światło Ducha Świętego, studiował Biblię, robił co tylko w ludzkiej mocy, by nauczać prawdziwego Słowa Bożego, ale w niczym to nie zmieniło faktu, że w promieniu 10 mil było kilkadziesiąt innych pastorów, którzy nauczali doktryn wręcz sprzecznych z jego interpretacją.

Powienien zostac katolikiem tam dadza u pewnosc ludzka.
hiob pisze: Skąd Ty wiesz, że Twoja interpretacja jest prawdziwa? I dlaczego aky=urat Twoja?
Bo mam Ducha Sw i Jego swiadectwo. i w glownych sprawch jestem jedno z chrzescijanami.
hiob pisze: Nawet na Waszym forum znajdziesz braci, którzy wiele rzeczy interpretują inaczej.
Tak jak w KRK. cale miliony
hiob pisze: Ale Prawda jest tylko jedna, więc kto się myli?
Katolicyzm i wielu innych
hiob pisze: Myślisz, że Jezus zostawił nam zagadkę?
Nie zostawil nam Ducha Sw. a nie Kosciol!
hiob pisze: A ja myślę, że On nam zostawił Kościół, nieodmiennie od 2000 lat uczący tej samej Ewangelii.
to Kosciol zastapil ci juz Ducha Sw?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
marcin
Posty: 472
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcin » 05 wrz 2008, 02:01

Lash pisze:Konstruktywna podalem w temacie o piotrze.
Wiec nie ma sensu powtarzac.

powtórz lub podaj odnośnik, musiałem to przeoczyć a chciałbym to przeczytać.


天主是爱
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 wrz 2008, 10:01

marcin pisze: powtórz lub podaj odnośnik, musiałem to przeoczyć a chciałbym to przeczytać.
http://protestanci.forumowisko.net/view ... 5284#15284


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
marcin
Posty: 472
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcin » 05 wrz 2008, 11:10

przepraszam, ale gdzie jest te wyjaśnienie fragmentu z Mt 16:18 po grecku?


天主是爱
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 wrz 2008, 12:31

marcin pisze:przepraszam, ale gdzie jest te wyjaśnienie fragmentu z Mt 16:18 po grecku?
Co masz na mysli po grecku?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 15 lut 2011, 13:33

hiob pisze:
Riddick pisze:Hiob, jedno proste pytanie, wiadomo przecież że kościół rzymsko-katolicki jako źródło wiary ma również tradycje. Pytanie zatem jeśli to co mówi Pismo, przeczy rzekomej tradycji, to co jest bardziej autorytatywne? Pismo czy tradycja? Jeżeli dogmaty, praktyki krk sie są obalane dosłownie przez Pismo, to w takim razie co jest bardziej wiarygodniejszym źródłem wiary? Pismo czy tradycja? Dlatego Sola Scriptura jest bardziej wiarygodna jako Biblijna niż tradycja.


Pytanie nie jest proste, nie jest nawet logiczne i szczere. O jakiej "rzekomej tradycji" mówisz? Biblia nam nakazuje przestrzegać Tradycję, więc Ty, jeżeli uważasz, że postępujesz biblijnie, także powinieneś jej przestrzegać:

Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu. (2 Tes 2,15)

Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas. (2 Tes 3,6)



Według przekładu Biblii Gdańskiej i Biblii Warszawskiej w 2 Tes.2,15 i 2 Tes. 3,6 nie ma mowy o przestrzeganiu tradycji, ale o niewzruszonym trwaniu w nauce przkazanej ustnie lub pisemnie przez apostołów. Czyli trwanie nie w tradycji, a w przekazanej nauce Pana Jezusa - przypowieści itd.

2Tes.2,15:
"15.Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się przekazanej nauki, której nauczyliście się czy to przez mowę, czy przez list nasz."

2Tes.3,6:
"6.Nakazujemy wam, bracia, w imieniu Pana Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który żyje nieporządnie, a nie według nauki, którą otrzymaliście od nas.""


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 15 lut 2011, 13:48

marcin pisze:
fantomik pisze:dlatego jedynym pewnym i niezmiennym jest Pismo Święte, cała reszta to nauki ludzkie, co do których pewności mieć nie można.


Kiedy Asyryjski Kościół dotarł w VII wieku do Chin, spora część zachodnich prowincji Państwa Środka przyjmowała chrześcijaństwo później inwazja islamu zatracono to dzieło. Ale na dworze jednego z książąt zachowała się Biblia. Księże po przeczytaniu Pisma postanowił że ta religia będzie u niego dominująca. Nie trudno się domyśleć że to co wyczytał z Biblii nie miało nic wspólnego z chrześcijaństwem.


Marcina nie można nazwać reprezentantem ogółu katolików. Nauczający KRK raczej nie uważają, aby to co w Biblii jest zapisane, a więc w ewangeliach, dziejach apostolskich, listach apostołów i objawieniu Jana, nie miało nic wspólnego z chrześcijaństwem.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 15 lut 2011, 15:02

hiob pisze:
Riddick pisze:Sorry, nie ma tam napisane "nie z uczynków prawa". Jest napisane "nie z uczynków". Gdyby było napisane tak jak mówisz, wtedy przyznałbym Ci racje, niestety nie popiera to Twojego poglądu


jako że z uczynków Prawa żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach. Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu. (Rz 3,20)

A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia. (Ga 2,16)

Tego jednego chciałbym się od was dowiedzieć, czy Ducha otrzymaliście na skutek wypełnienia Prawa za pomocą uczynków, czy też stąd, że daliście posłuch wierze? (Ga 3,2)


hiob pisze:Znam Twoje uprzedzenia, nie musisz więc powtarzać mi swojej ideologii. Poprosiłbym raczej o konkretne przykłady, gdzie to rzekomo KK błądzi. wtedy możemy dyskutować o konkretach, a nie rzucać sloganów i nic nie znaczących oświadczeń.


Cały początek Listu do Rzymian dotyczy obrzezania. Taki jest tu kontekst. O tym mówi Paweł, bo to był "gorący temat". Wielu Żydów twierdziło, że zanim ktoś uzna Jezusa za Mesjasza musi wykonać wszystkie uczynki Prawa. Paweł potępia to, twierdząc, że zbawienie jest z wiary, nie z obrzezania i podaje przykład Abrahama.



Gal.3,10:
10.Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu."

Paweł nie potępiał tylko tych którzy twierdzili że zbawienie jest z obrzezania. Paweł potępiał również też tych, którzy twierdzili że zbawienie jest z któregokolwiek uczynku zakonu. To znaczy potępiał tych, którzy uważali że jakiekolwiek uczynki dadzą człowiekowi zbawienie, oprócz wiary w Pana Jezusa Chrystusa.
Paweł mówił o takich którzy uczynkami chcieli zasłużyć na niebo, że są pod przekleństwem zakonu, bo przeklęty jest ten kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.
Jeżeli ktoś nie polega na ofierze Pana Jezusa Chrystusa jako środku który go zbawia, a na swoich własnych uczynkach, to Paweł mówi o takich że muszą nie tylko dokonać obrzezania ciała, ale jeszcze cały zakon wypełnić, aby zostać zbawionymi. Gal.3,12:

"Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie."



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości