Trójca wydzielone z Modlitwa"o agenta terenowego"

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Andrzej 69
Posty: 137
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej 69 » 15 mar 2013, 20:17

InChrist,

Wracając do Prologu Jana 1:1 o ilu Bogach jest tam mowa ?


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 15 mar 2013, 20:26

Andrzej 69 pisze:Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać

i tak dyskusja zeszła na psy
możesz popłakać... nad sobą :]


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 15 mar 2013, 20:27

Andrzej 69 pisze:InChrist,

No widzisz, że rozum tu nic nie wskóra? ;) Przerabiałem to nie dawno... ;)
Bóg to nie człowiek... Nawet jak ktoś Ci poda przykład małżeństwa to tylko częściowo można czerpać zeń analogię o tym, że Bóg w odrębnych osobach jest.


Zatem w takim razie nie rozumie w jakim celu Trynitarianie powołują się na takie analogie które jak sam widzisz są nie logiczne

A kto powiedział, że nie logiczne? Ale przykład to tylko przykład, częściowo Ci tylko coś pokazuje. Zobacz np. Jezusa podobieństwa, czy myślisz, że ziarno zboża rzeczywiście jest Słowem Bożym? To tylko przykład. :)

Andrzej 69 pisze:InChrist,
Wracając do Prologu Jana 1:1 o ilu Bogach jest tam mowa ?

Andrzeju nie czytasz mnie uważnie? Odpowiedziałem Ci przecież tutaj
Andrzeju czy zamierzasz się zastosować do mojej rady?

P.S. Andrzej się wylogował, chyba mnie jednak posłuchał. ;)


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 15 mar 2013, 20:45

wątpię.. z jego strony nie ma żadnej dyskusji a tylko prowokacje słowne..
:idea:


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Andrzej 69
Posty: 137
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej 69 » 15 mar 2013, 20:55

InC
hrist,

Andrzeju nie czytasz mnie uważnie? Odpowiedziałem Ci przecież tutaj
Andrzeju czy zamierzasz się zastosować do mojej rady?


Twoja odpowiedź nie była jednoznaczna ale wymijająca więc teraz możesz odpowiedzieć na moje pytanie o ilu Bogach jest mowa w ew Jan 1:1

Ja ci pomogę a ty potwierdzisz

Pana Jezus jako osoba jest Bogiem Tak czy Nie ?

Bóg Ojciec jako osoba jest Bogiem Tak czy NIE?

Pan Jezus nie jest tą samą osobą co Bóg Ojciec -Tutaj się zgadzamy

Bóg Ojciec jest odrębna osobą od swego Syna zatem Bóg Ojciec nie jest swoim Synem

Wobec tego o ilu Bogach pisze apostoł Jan

ew Jan 1:1 ;-)


Andrzej 69
Posty: 137
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej 69 » 15 mar 2013, 20:58

ola7,

wątpię.. z jego strony nie ma żadnej dyskusji a tylko prowokacje słowne..


Różnica między nami polega na tym że ja przez zadawanie pytań chcę cię pobudzić do myślenia


Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 15 mar 2013, 21:56

Andrzej 69 pisze:InC
hrist,

Andrzeju nie czytasz mnie uważnie? Odpowiedziałem Ci przecież tutaj
Andrzeju czy zamierzasz się zastosować do mojej rady?


Twoja odpowiedź nie była jednoznaczna ale wymijająca więc teraz możesz odpowiedzieć na moje pytanie o ilu Bogach jest mowa w ew Jan 1:1

Ja ci pomogę a ty potwierdzisz

Pana Jezus jako osoba jest Bogiem Tak czy Nie ?

Bóg Ojciec jako osoba jest Bogiem Tak czy NIE?

Pan Jezus nie jest tą samą osobą co Bóg Ojciec -Tutaj się zgadzamy

Bóg Ojciec jest odrębna osobą od swego Syna zatem Bóg Ojciec nie jest swoim Synem

Wobec tego o ilu Bogach pisze apostoł Jan

ew Jan 1:1 ;-)

O jednym.


Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 15 mar 2013, 22:00

Amdrzeju,Pismo mowi ze Ojciec jest Bogiem.Mowi ze Syn jest Bogiem.Ojciec nie jest Synem,Syn nie jest Ojcem.
Pismo mowi se jest jeden Bog,ze przed nim nie bylo Boga ani po nim nie bedzie.
Wniosek?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 15 mar 2013, 22:37

Andrzej 69 pisze:ola7,

wątpię.. z jego strony nie ma żadnej dyskusji a tylko prowokacje słowne..


Różnica między nami polega na tym że ja przez zadawanie pytań chcę cię pobudzić do myślenia

Wybacz ale to nic innego jak sofistyka. :-|


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Andrzej 69
Posty: 137
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej 69 » 16 mar 2013, 10:37

inquisitio,
Amdrzeju,Pismo mowi ze Ojciec jest Bogiem.Mowi ze Syn jest Bogiem.Ojciec nie jest Synem,Syn nie jest Ojcem.
Pismo mowi se jest jeden Bog,ze przed nim nie bylo Boga ani po nim nie bedzie.
Wniosek?


Uciekanie od jednoznacznej odpowiedzi nie jest najlepszym rozwiązaniem :

Jak dla mnie sprawa jest bardzo prosta Bóg Ojciec jest tylko jeden ,kto więc nie jest tym Bogiem Ojcem ten nie jest Bogiem

Czyż byś chciał zasugerować że Pan Jezus jest tym samy Bogiem co Bóg Ojciec ?

Proszę o odpowiedź

Izaj 43:10 . (11) Ja, jedynie Ja, jestem Panem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela.

Sęd 3:15 A gdy synowie izraelscy wołali do Pana,[u] wzbudził im Pan wybawcę, Ehuda, syna Gery, Beniaminitę, męża leworękiego; przez niego wysłali synowie izraelscy haracz Eglonowi, królowi Moabu.

Skoro poza Bogiem nie ma innego Wybawcy to czy i w tym wypadku zasugerujesz że Ehud syn Gery był Bogiem JHWH ;-)

Wniosek masz tutaj :

1 Kor 8:5,6 Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy

Kto więc nie jest Tym Ojcem nie może być tym Jednym Bogiem.

Na pytanie o ilu Bogach jest mowa w Prologu Jana 1:1 odpowiedziałeś że o jednym.

W ten sposób uważasz że Logos Syn Boga będąc u Boga Ojca był tym Bogiem Ojcem czy tak > :-D


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 16 mar 2013, 10:47

Andrzeju to ty popełniasz błąd sprowadzając "definicję" Boga do jednego wersetu lub kilku wyrwanych z kontekstu całej biblii wersetów, gdzie jest mowa o jednej z osób Bożych. To że nie ma jednego wersetu umieszczonego w jednej księdze stwierdzającego jednocześnie że Bóg Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem i Duch jest Bogiem nie znaczy, że w biblii tego nie ma.. Zerknij co powyżej napisał inquisitio, - na każde z tych twierdzeń są wersety. Bibia to całość.. i trzeba to uwzględniać w interpretacji. Zbierając wersety na temat Boga dochodzimy do jednoznacznego wniosku że są 3 Osoby Boskie i jest Jeden Bóg. Temu zaprzeczyć nie możesz nie wyrzucając części biblii do śmietnika...


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 16 mar 2013, 11:15

Tyle że Jan nie pisze że jedna osoba jedynego Boga była u drugiej osoby jedynego Boga, ale pisze, że Bóg był u Boga.
I ten Bóg, który był u Boga stał się człowiekiem.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Andrzej 69
Posty: 137
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej 69 » 16 mar 2013, 11:38

ola7,
Andrzeju to ty popełniasz błąd sprowadzając "definicję" Boga do jednego wersetu lub kilku wyrwanych z kontekstu całej biblii wersetów, gdzie jest mowa o jednej z osób Bożych. To że nie ma jednego wersetu umieszczonego w jednej księdze stwierdzającego jednocześnie że Bóg Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem i Duch jest Bogiem nie znaczy, że w biblii tego nie ma.. Zerknij co powyżej napisał inquisitio, - na każde z tych twierdzeń są wersety. Bibia to całość.. i trzeba to uwzględniać w interpretacji. Zbierając wersety na temat Boga dochodzimy do jednoznacznego wniosku że są 3 Osoby Boskie i jest Jeden Bóg. Temu zaprzeczyć nie możesz nie wyrzucając części biblii do śmietnika...


Olu cała dyskusja odnosi się do mojego pytanie o ilu Bogach pisze Jan w Prologu ?
popełniasz błąd sprowadzając "definicję" Boga do jednego wersetu lub kilku wyrwanych z kontekstu całej biblii wersetów, gdzie jest mowa o jednej z osób Bożych.


Pomyśl jeżeli Bóg jest trójjedynym Bogiem to czy apostołowie przedstawiali by Boga Najwyższego jako jedną osobę skoro rzekomo 3 osoby stanowią jednego Boga ?

Cały NT mówi o tym że Pan Jezu jest Synem Boga że Bóg miał mu przekazać prawo do tronu że ten Syn po wniebowstąpieniu nadal ma nad sobą kogoś kto dla niego jest Bogiem są to tak oczywiste fakty które ty nie bierzesz pod uwagę

łuk 1: (30) I rzekł jej anioł: Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. (31) I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus. (32) Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida.

1Kor 11:3 A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg

Zatem skoncentrujmy się na kolejnych wersetach które przedstawiają pozycje Pan Jezusa po wniebowstąpieniu

Rzy 8: (31) Cóż tedy na to powiemy? Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam? (32) On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale go za nas wszystkich wydał, jakżeby nie miał z nim darować nam wszystkiego? (33) Któż będzie oskarżał wybranych Bożych? Przecież Bóg usprawiedliwia. (34) Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami.

1 Skoro Pan Jezus jest liczbowo tym samym Bogiem co Bóg Ojciec to do kogo wstawia się za wierzącymi ?

Hebr 9:24 Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga;

2 Kto Pan Jezusa uczynił arcykapłanem

Hebr 5: 4,5 (4) A nikt samego siebie nie podnosi do tej godności, tylko zostaje na nią powołany przez Boga, jak Aaron. (5) Tak i Chrystus nie sam sobie nadał godność arcykapłana, lecz uczynił to Ten, który do niego powiedział: Jesteś moim Synem, dzisiaj zrodziłem ciebie;

Czy potrafisz odpowiedzieć na te pytania ?
Zbierając wersety na temat Boga dochodzimy do jednoznacznego wniosku że są 3 Osoby Boskie i jest Jeden Bóg. Temu zaprzeczyć nie możesz nie wyrzucając części biblii do śmietnika..


Możesz więc pozbierać wersety które mówią że Bóg jest Trjjedynym Bogiem i policzymy ile tych wersetów jest ;-)


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 17 mar 2013, 01:08

Andrzej 69 pisze:Proszę o odpowiedź

Izaj 43:10 . (11) Ja, jedynie Ja, jestem Panem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela.

Sęd 3:15 A gdy synowie izraelscy wołali do Pana,[u] wzbudził im Pan wybawcę, Ehuda, syna Gery, Beniaminitę, męża leworękiego; przez niego wysłali synowie izraelscy haracz Eglonowi, królowi Moabu.

Skoro poza Bogiem nie ma innego Wybawcy to czy i w tym wypadku zasugerujesz że Ehud syn Gery był Bogiem JHWH ;-)


Wybawców pewnie by się znalazło wielu ale zbawiciel miał być tylko jeden - Ten który może grzechy odpuszczać.

Mat 1:21 - A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 17 mar 2013, 08:33

agent terenowy pisze:Tyle że Jan nie pisze że jedna osoba jedynego Boga była u drugiej osoby jedynego Boga, ale pisze, że Bóg był u Boga.
I ten Bóg, który był u Boga stał się człowiekiem.

podobnie jak nie podkreśla w każdym wersecie mowiącym o Jezusie, że jest On Bogiem.. co nie oznacza że w takim razie Bogiem On nie jest..
w danym momencie pisze to co chce napisać i o czym będzie mowa dalej na tym miejscu.
Widać Bóg nie zamierzał udowadniac w powyzszym fragmencie tego czy tamtego co wy byście chcieli, lecz mówił o tym co sam chciał..
Z całą pewnością nie mówił jenak czegoś sprzecznego z tym co powiedział wcześniej czy później.

Tak więc również w tym fragmencie mowa jest o Trójjedynym Bogu tyle że z koncentracją na osobie Jezusa /Logos/ i Jego przyjściu na świat. Podkreślenie skąd przychodzi /od Ojca/ a dalej w jakim celu i z jakim przyjęciem się spotkał /swoi Go nie przyjęli/..

Podstawą rozumienia tekstu jest więc to aby rozumieć co autor tekstu chciał przekazać przez daną konkretną wypowiedź i po co, a nie to co można zrobić z jednym zdaniem Jego wypowiedzi wyrywając z kontekstu i manipulując zanczeniami... :eek:


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości