Trójca wydzielone z Modlitwa"o agenta terenowego"

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 06 kwie 2013, 15:38

(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, JEDYNEGO PRAWDZIWEGO BOGA, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
Jan 17.3


Jezus jest tym życiem wiecznym.

Jan 14:6 - Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
14:7 - Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.


1 Jana 5:20 - Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 06 kwie 2013, 16:10

Czyli uważasz, że apostołowie więcej wiedzieli o Jezusie niż on sam o sobie powiedział? :eek:

ps.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem Żydów.
Ten cytat to typowa Żydowska pisownia. Dziwię się, że tego nie wiesz :-/

Porównaj sobie:
(7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.
Z tym:
5:20 - Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

Z tego pogrubionego cytatu wynika, że będąc "w Jezusie" jesteśmy w "tym Prawdziwym Bogu" nie dlatego, że Jezus jest Prawdziwym Bogiem, ale dlatego, że Jezus "jest w Prawdziwym Bogu" a my jesteśmy "w Jezusie".


Nie znasz cytatu, który mówi o tym wprost?
A jeśli znasz, to dlaczego zwodzisz innych?
Na wszelki wypadek podam ów cytat:

(19) A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie. (20) Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; (21) aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
(Ew. Jana 17:19-21, Biblia Tysiąclecia)

(20) W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.
J14.20


Czy ty poważnie nie rozumiesz, że trwając w Jezusie, trwamy w tym Prawdziwym Bogu nie dlatego, że Jezus jest tym Prawdziwym Bogiem, ale, że jest on "w Prawdziwym Bogu, a my w nim jesteśmy".
Znasz zasady matematyki? Skoro zbiór zawiera się w innym zbiorze, a sam zbiór ma w sobie podzbiory, to te podzbiory również zawierają się w tym większym zbiorze.
Taka logika i mądrość Boża. Tłumaczysz proste "po swojemu" i tylko wykrzywiasz ścieżki Boga.
Zastanów się nad tym.
Idź i nie grzesz więcej :roll:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 06 kwie 2013, 18:51

nesto pisze:Z tego pogrubionego cytatu wynika, że będąc "w Jezusie" jesteśmy w "tym Prawdziwym Bogu" nie dlatego, że Jezus jest Prawdziwym Bogiem, ale dlatego, że Jezus "jest w Prawdziwym Bogu" a my jesteśmy "w Jezusie".



Prawdziwy Bóg jest Panem i życiem wiecznym.

1 Jana 5:12 - Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 kwie 2013, 23:12

No i?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Andrzej 69
Posty: 137
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej 69 » 09 kwie 2013, 11:44

Lash,

Jezus nie mówi OJCIEC DAŁ MU ŻYCIE. ale Dał by Syn miał zycie sam w sobie.


ale nie posiadał życia nieśmiertelnego co oznacza życie nieśmiertelne ? samo określenie wskazuje za coś co nie podlega śmierci - Skoro więc Jezus mówi że Bóg dał mu życie aby miał sam w sobie to nie przekręcaj słów Jezusa

Gdyby Jezus nie otrzymał życia od swego Ojca to nie mówił dy że Bóg dał mu życia

Rzym 4:20
4:20 εἰς δὲ τὴν ἐπαγγελίαν τοῦ θεοῦ οὐ διεκρίθη τῇ ἀπιστίᾳ ἀλλ᾽ ἐνεδυναμώθη τῇ πίστει δοὺς δόξαν τῷ θεῷ

(20) I nie okazał wahania ani niedowierzania co do obietnicy Bożej, ale się wzmocnił w wierze. Dał przez to chwałę Bogu (List do Rzymian 4:20)

Jak widać Abraham daje Bogu chwałę


Użyty w tekście czasownik δοὺς który podochodzi od rdzennego δίδωμι z dopełnieniem bliższym w tym przypadku nie wskazuje że Abraham coś dosłownie dał Bogu , na co wskazuje następujący rzeczownik δόξαν, zatem fraza ,,δοὺς δόξαν '' znaczy tyle co chwalić wielbić .


1. wypaczasz Pismo aby wprowadzić Sofizmat.
2. Jezus nie JEST OSOBA OJCA
3. Jezus Jest tym samym Bogiem co Ojciec ale nie ta samą osobą


Sam sobie strzelasz w stopę pomyśl czy Bóg jest Ojcem ? Tak czy Nie, skoro Jezus nie jest tą samą osobą co Bóg Ojciec to jak może być tym samym Bogiem ?

A może dla ciebie Ojciec i Bóg to jeszcze dwie różne od siebie osoby ;-)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 kwie 2013, 16:04

Andrzej 69 pisze: Lash,

Jezus nie mówi OJCIEC DAŁ MU ŻYCIE. ale Dał by Syn miał zycie sam w sobie.


ale nie posiadał życia nieśmiertelnego co oznacza życie nieśmiertelne ? samo określenie wskazuje za coś co nie podlega śmierci - Skoro więc Jezus mówi że Bóg dał mu życie aby miał sam w sobie to nie przekręcaj słów Jezusa


Jezus ma życie TAK JAK OJCIEC

Biblia Poznańska (1974/75)
Joh 5:26 bp "(26) Bo jak Ojciec ma życie w sobie, tak też dał Synowi, aby miał życie w sobie."

Przekład Dosłowny (2002)
Joh 5:26 bpd "(26) Gdyż jak Ojciec ma życie sam w sobie, tak sprawił, by i Syn miał życie sam w sobie."

Biblia Warszawsko-Praska (1997)
Joh 5:26 br "(26) Jak Ojciec ma w sobie życie, tak również sprawił, żeby i Syn miał w sobie samym życie."

Biblia Tysiąclecia, wyd. V (1999)
Joh 5:26 bt "(26) Jak Ojciec ma życie w sobie samym, tak również dał to Synowi: mieć życie w sobie."

Nie ma tu nic odmiennego
Albo Ojciec ma zycie nieśmiertelne i tak samo ma syn albo zycie Syna Jest ODMIENNE od życia Ojca i wtedy Jezus tu dopuszcza się naduzycia!

Jezus wyraznie przypisuje swojemu zyciu WSZYSTKIE cechy życia Ojca - Tak Jak / Tak samo / - Jezus ukazuje tu, że Jego zycie jest takie same jak Ojca. Jako że Jezus zestwia dwa zycie na identycznym poziomie to niemoże być tu prznośni albo niedoskonałości ... :)

Jak widać Ojciec NIE DAJE w sensie PRZYJĘCIA Przez Jezusa albo otrzymania ... Bowiem wtedy życie Jezusa nie było by SAMYM W SOBIE. Ale było OD OJCA ...

Andrzej 69 pisze:
Gdyby Jezus nie otrzymał życia od swego Ojca to nie mówił dy że Bóg dał mu życia



I nie powiedział BÓg dał mi zycie :)
Powiedział SYN ma Życie sam w zobie tak Jak Ojciec który mu to dał :)

Stale malujes wizję, że Jezus ma ODMIENNE Życie od Ojca ... z początkiem i końcem :) POdczas gdy Jezus mówi że Jego zycie jest takie jak Ojcowskie i jest MA JE ON SAM W SOBIE ... A nie od Ojca!

Andrzej 69 pisze:
Rzym 4:20
4:20 εἰς δὲ τὴν ἐπαγγελίαν τοῦ θεοῦ οὐ διεκρίθη τῇ ἀπιστίᾳ ἀλλ᾽ ἐνεδυναμώθη τῇ πίστει δοὺς δόξαν τῷ θεῷ

(20) I nie okazał wahania ani niedowierzania co do obietnicy Bożej, ale się wzmocnił w wierze. Dał przez to chwałę Bogu (List do Rzymian 4:20)

Jak widać Abraham daje Bogu chwałę


Użyty w tekście czasownik δοὺς który podochodzi od rdzennego δίδωμι z dopełnieniem bliższym w tym przypadku nie wskazuje że Abraham coś dosłownie dał Bogu , na co wskazuje następujący rzeczownik δόξαν, zatem fraza ,,δοὺς δόξαν '' znaczy tyle co chwalić wielbić .


A co nie WSKAZUJE ... chcesz powiedziec że Abracham nie DAŁ BOGU CHWAŁY :)
przenośnie Bogu dawał chwałe :lol: ;)

Widzisz sam że słowo dawać nie znaczy PRZEKAZYWANIA czegoś komus co ta druga osoba nie ma!
Bóg ma całą Chwałę Tak Jak Syn ma życie sam w sobie!


Andrzej 69 pisze:

1. wypaczasz Pismo aby wprowadzić Sofizmat.
2. Jezus nie JEST OSOBA OJCA
3. Jezus Jest tym samym Bogiem co Ojciec ale nie ta samą osobą


Sam sobie strzelasz w stopę pomyśl czy Bóg jest Ojcem ? Tak czy Nie, skoro Jezus nie jest tą samą osobą co Bóg Ojciec to jak może być tym samym Bogiem ?



BO taka jest NATURA BOGA.
Twój sofizmat brzmi
Obraz ( niedoskonały )
Skoro lód jest H2O to para wodna nie może byc H2O :)

Prawda jest taka ze i lód i prawa wodna to dwie postacie jednej H2O ...


Andrzej 69 pisze: A może dla ciebie Ojciec i Bóg to jeszcze dwie różne od siebie osoby ;-)
Kolejny sofizmat :P

Bóg jest Ojcem i Synem i Duchem Św.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 09 kwie 2013, 20:37

@Lash
Kurcze, czy ty naprawdę myślisz to co piszesz :eek:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 kwie 2013, 11:01

nesto pisze:@Lash
Kurcze, czy ty naprawdę myślisz to co piszesz :eek:
Wiem że dla niektórych jest szokiem że ktoś moze być Prawdomówny i mówic to w co wierzy :) :O
Wybacz jestem jednym z nich :) i mówię to w co wierzę :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Andrzej 69
Posty: 137
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej 69 » 10 kwie 2013, 12:19

Lash,


Widzisz sam że słowo dawać nie znaczy PRZEKAZYWANIA czegoś komus co ta druga osoba nie ma!
Bóg ma całą Chwałę Tak Jak Syn ma życie sam w sobie!


Mylisz pojęcia co ci też wyjaśniłem - tutaj masz listę wersetów z czasownikiem dać i odpowiedz cobie jakie ten czasownik w podanych wersetach ma znaczenie :

Ew Jan 5:26 ὥσπερ γὰρ ὁ πατὴρ ἔχει ζωὴν ἐν ἑαυτῷ, οὕτως καὶ τῷ υἱῷ ἔδωκεν ζωὴν ἔχειν ἐν ἑαυτῷ.

Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.


Mat 10: 1 Καὶ προσκαλεσάμενος τοὺς δώδεκα μαθητὰς αὐτοῦ ἔδωκεν αὐτοῖς ἐξουσίαν πνευμάτων ἀκαθάρτων ὥστε ἐκβάλλειν αὐτὰ καὶ θεραπεύειν πᾶσαν νόσον καὶ πᾶσαν μαλακίαν.

I przywołał dwunastu uczniów swoich, i dał im moc nad duchami nieczystymi, aby je wyganiali i aby uzdrawiali wszelką chorobę i wszelką niemoc

Czy słowo dał w tym kontenansie należy traktować dosłownie czy też symbolicznie w znaczeniu że uczniowie zawsze posiadali moc czy też otrzymanie mocy wskazuje na fakt że owej mocy wcześniej nie posiadali ?

Mat 14:19 καὶ κελεύσας τοὺς ὄχλους ἀνακλιθῆναι ἐπὶ τοῦ χόρτου, λαβὼν τοὺς πέντε ἄρτους καὶ τοὺς δύο ἰχθύας, ἀναβλέψας εἰς τὸν οὐρανὸν εὐλόγησεν καὶ κλάσας ἔδωκεν τοῖς μαθηταῖς τοὺς ἄρτους, οἱ δὲ μαθηταὶ τοῖς ὄχλοις.

I rozkazał ludowi usiąść na trawie, wziął pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, pobłogosławił, potem chleby łamał i dawał uczniom, a uczniowie ludowi.

Rozdawanie chleba wskazuje na to że osoby które otrzymały chleb wcześniej go nie posiadały

Mat 21:23 Καὶ ἐλθόντος αὐτοῦ εἰς τὸ ἱερὸν προσῆλθον αὐτῷ διδάσκοντι οἱ ἀρχιερεῖς καὶ οἱ πρεσβύτεροι τοῦ λαοῦ λέγοντες· ἐν ποίᾳ ἐξουσίᾳ ταῦτα ποιεῖς; καὶ τίς σοι ἔδωκεν τὴν ἐξουσίαν

A gdy On przyszedł do świątyni, przystąpili do niego, gdy nauczał, arcykapłani i starsi ludu, mówiąc: Jaką mocą to czynisz i kto ci dał tę moc?

Mat 25:15 καὶ ᾧ μὲν ἔδωκεν πέντε τάλαντα, ᾧ δὲ δύο, ᾧ δὲ ἕν, ἑκάστῳ κατὰ τὴν ἰδίαν δύναμιν, καὶ ἀπεδήμησεν. εὐθέως
I dał jednemu pięć talentów, a drugiemu dwa, a trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał.

W każdym przypadku czasownikiem ἔδωκεν jest wyrażona myśl że ktoś coś otrzymał

Ew Jan 4:5 Ἔρχεται οὖν εἰς πόλιν τῆς Σαμαρείας λεγομένην Συχὰρ πλησίον τοῦ χωρίου ὃ ἔδωκεν Ἰακὼβ [τῷ] Ἰωσὴφ τῷ υἱῷ αὐτοῦ·

Przybył więc do miasta samarytańskiego, zwanego Sychar, blisko pola, które Jakub dał swemu synowi Józefowi.

Ew Jan 4:12 μὴ σὺ μείζων εἶ τοῦ πατρὸς ἡμῶν Ἰακώβ, ὃς ἔδωκεν ἡμῖν τὸ φρέαρ καὶ αὐτὸς ἐξ αὐτοῦ ἔπιεν καὶ οἱ υἱοὶ αὐτοῦ καὶ τὰ θρέμματα αὐτοῦ;

Czy może Ty jesteś większy od ojca naszego Jakuba, który dał nam tę studnię i sam z niej pił, i synowie jego, i trzody jego?

Ew Jan 6:31 οἱ πατέρες ἡμῶν τὸ μάννα ἔφαγον ἐν τῇ ἐρήμῳ, καθώς ἐστιν γεγραμμένον· ἄρτον ἐκ τοῦ οὐρανοῦ ἔδωκεν αὐτοῖς φαγεῖν.

Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: Chleb z nieba dał im, aby jedli.

I nie powiedział BÓg dał mi zycie
Powiedział SYN ma Życie sam w zobie tak Jak Ojciec który mu to dał


To powiedział czy nie powiedział :-D

Skoro lód jest H2O to para wodna nie może byc H2O


Z braku dowodów chcesz mi wcisnąć Modalizm :mrgreen:

Lód może być parą wodną. Syn natomiast nie może być Ojcem a Ojciec Synem

Upss twój ulubiony przykład ma poważne luki :-D

Bóg jest Ojcem i Synem i Duchem Św.


W poprzednim poście przeczyłeś jakoby Bóg był tą samą osobą co Syn czyżbyś zmienił z danie ?

Syn nie jest tą samą osobą co Ojciec ?

Pytam czy Ojciec jest Bogiem ? skoro jest to Jezus nie będąc tą samą osobą co Ojciec nie jest też tym samym Bogiem co Ojciec

1 Kor 15:27

( Bóg )Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego ( Jezusa ) . Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem( Boga ) Tego, który mu wszystko poddał

Skoro Jezus nie ma władzy nad Bogiem Ojcem to jak że może być tym samym Bogiem co Bóg Ojciec :-D

Jeżeli twierdzisz że Jezus jest tym samym Bogiem co Bóg Ojciec to kto jest jego Bogiem ?

Obj 3: 2,12

Bądź czujny i utwierdź, co jeszcze pozostało, a co bliskie jest śmierci; nie stwierdziłem bowiem, że uczynki twoje są doskonałe przed moim Bogiem

12 .Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 kwie 2013, 13:34

Andrzej 69 pisze: Lash,


Widzisz sam że słowo dawać nie znaczy PRZEKAZYWANIA czegoś komus co ta druga osoba nie ma!
Bóg ma całą Chwałę Tak Jak Syn ma życie sam w sobie!


Mylisz pojęcia co ci też wyjaśniłem - tutaj masz listę wersetów z czasownikiem dać i odpowiedz cobie jakie ten czasownik w podanych wersetach ma znaczenie :

Ew Jan 5:26 ὥσπερ γὰρ ὁ πατὴρ ἔχει ζωὴν ἐν ἑαυτῷ, οὕτως καὶ τῷ υἱῷ ἔδωκεν ζωὴν ἔχειν ἐν ἑαυτῷ.

Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.


Mat 10: 1 Καὶ προσκαλεσάμενος τοὺς δώδεκα μαθητὰς αὐτοῦ ἔδωκεν αὐτοῖς ἐξουσίαν πνευμάτων ἀκαθάρτων ὥστε ἐκβάλλειν αὐτὰ καὶ θεραπεύειν πᾶσαν νόσον καὶ πᾶσαν μαλακίαν.

I przywołał dwunastu uczniów swoich, i dał im moc nad duchami nieczystymi, aby je wyganiali i aby uzdrawiali wszelką chorobę i wszelką niemoc

Czy słowo dał w tym kontenansie należy traktować dosłownie czy też symbolicznie w znaczeniu że uczniowie zawsze posiadali moc czy też otrzymanie mocy wskazuje na fakt że owej mocy wcześniej nie posiadali ?

Mat 14:19 καὶ κελεύσας τοὺς ὄχλους ἀνακλιθῆναι ἐπὶ τοῦ χόρτου, λαβὼν τοὺς πέντε ἄρτους καὶ τοὺς δύο ἰχθύας, ἀναβλέψας εἰς τὸν οὐρανὸν εὐλόγησεν καὶ κλάσας ἔδωκεν τοῖς μαθηταῖς τοὺς ἄρτους, οἱ δὲ μαθηταὶ τοῖς ὄχλοις.

I rozkazał ludowi usiąść na trawie, wziął pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, pobłogosławił, potem chleby łamał i dawał uczniom, a uczniowie ludowi.

Rozdawanie chleba wskazuje na to że osoby które otrzymały chleb wcześniej go nie posiadały

Mat 21:23 Καὶ ἐλθόντος αὐτοῦ εἰς τὸ ἱερὸν προσῆλθον αὐτῷ διδάσκοντι οἱ ἀρχιερεῖς καὶ οἱ πρεσβύτεροι τοῦ λαοῦ λέγοντες· ἐν ποίᾳ ἐξουσίᾳ ταῦτα ποιεῖς; καὶ τίς σοι ἔδωκεν τὴν ἐξουσίαν

A gdy On przyszedł do świątyni, przystąpili do niego, gdy nauczał, arcykapłani i starsi ludu, mówiąc: Jaką mocą to czynisz i kto ci dał tę moc?

Mat 25:15 καὶ ᾧ μὲν ἔδωκεν πέντε τάλαντα, ᾧ δὲ δύο, ᾧ δὲ ἕν, ἑκάστῳ κατὰ τὴν ἰδίαν δύναμιν, καὶ ἀπεδήμησεν. εὐθέως
I dał jednemu pięć talentów, a drugiemu dwa, a trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał.

W każdym przypadku czasownikiem ἔδωκεν jest wyrażona myśl że ktoś coś otrzymał

Ew Jan 4:5 Ἔρχεται οὖν εἰς πόλιν τῆς Σαμαρείας λεγομένην Συχὰρ πλησίον τοῦ χωρίου ὃ ἔδωκεν Ἰακὼβ [τῷ] Ἰωσὴφ τῷ υἱῷ αὐτοῦ·

Przybył więc do miasta samarytańskiego, zwanego Sychar, blisko pola, które Jakub dał swemu synowi Józefowi.

Ew Jan 4:12 μὴ σὺ μείζων εἶ τοῦ πατρὸς ἡμῶν Ἰακώβ, ὃς ἔδωκεν ἡμῖν τὸ φρέαρ καὶ αὐτὸς ἐξ αὐτοῦ ἔπιεν καὶ οἱ υἱοὶ αὐτοῦ καὶ τὰ θρέμματα αὐτοῦ;

Czy może Ty jesteś większy od ojca naszego Jakuba, który dał nam tę studnię i sam z niej pił, i synowie jego, i trzody jego?

Ew Jan 6:31 οἱ πατέρες ἡμῶν τὸ μάννα ἔφαγον ἐν τῇ ἐρήμῳ, καθώς ἐστιν γεγραμμένον· ἄρτον ἐκ τοῦ οὐρανοῦ ἔδωκεν αὐτοῖς φαγεῖν.

Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: Chleb z nieba dał im, aby jedli.


Forma dał ἔδωκεν pochodzi od słowa δίδωμι
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 1325&t=KJV

Wybieranie kilku wersetów z 413 uzywajacych tego Słowa coś zmieni :roll:

Jak widac Abraham dawał Bogu chwałę .. widocznie Bóg tego nie ma i brak mu chwały ;)
Pomijam FAKT że przedmiotem dyskucji jest JEZUSOWE życia w SOBIE SAMYM JAK BÓG MA :)

Andrzej 69 pisze:
I nie powiedział BÓg dał mi zycie
Powiedział SYN ma Życie sam w zobie tak Jak Ojciec który mu to dał


To powiedział czy nie powiedział :-D


Skoro powiedział OJCIEC to nie użył słowa Bóg :)

Andrzej 69 pisze:
Skoro lód jest H2O to para wodna nie może byc H2O


Z braku dowodów chcesz mi wcisnąć Modalizm :mrgreen:


Cóż .. skoro widzisz rzeczy których nie robię :) to nie dziwne że widzisz rzeczy nie będące w pismie :) :roll:

Andrzej 69 pisze: Lód może być parą wodną. Syn natomiast nie może być Ojcem a Ojciec Synem


Jak widać nie ZROZUMIAŁES PRZYKŁADU PRZECZYTAJ uwaznie jeszcze raz. Gdzie podałem że MOŻE SIĘ STAĆ OJCEM :roll:


Andrzej 69 pisze:
Upss twój ulubiony przykład ma poważne luki :-D


Bo jest PRZYKŁADEM A nie BOGIEM :roll: ... to jabys twierdził, że kot schredingera nie może być przykładem na teorię kwantów bowiem kot jest duzy ;) :lol:

Andrzej 69 pisze:
Bóg jest Ojcem i Synem i Duchem Św.


W poprzednim poście przeczyłeś jakoby Bóg był tą samą osobą co Syn czyżbyś zmienił z danie ?


Nie kłam .
Nie stwierdziłem że jest tą SAMA OSOBĄ. Skoro żyjesz w kłamstwie to się dziwisz ze nie widzisz Bibli!

Bóg jest TRÓJ OSOBOWY a nie JEDNO SOBOWY
dlatego nie twierdze że BÓG JEST OSOBĄ . ... a ty musisz dopuszczać się kłamstwa :/


Andrzej 69 pisze: Syn nie jest tą samą osobą co Ojciec ?


wiele razy ci napisałem że nie ... ile razy mam dwać swiadectwo prawdzie?


Andrzej 69 pisze:
Pytam czy Ojciec jest Bogiem ? skoro jest to Jezus nie będąc tą samą osobą co Ojciec nie jest też tym samym Bogiem co Ojciec


JEST tym samym BOGIEM co Ojciec ale nie jest tą samą OSOBA.
poroste :)
Woda nie jest lodem choć jest H2O :) :roll:

Andrzej 69 pisze:
1 Kor 15:27
( Bóg )Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego ( Jezusa ) . Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem( Boga ) Tego, który mu wszystko poddał


Cytuje całość

(24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

Jak widać BÓG jest oddzielony od Ojca
DLACZEGO :O
Dlaczego mowa o BOGU i o OJCU skro nie ma prawa być spójnika między Bogiem i Ojcem :roll: powinoo byc BOGU OJCU albo BÓGU który jest ojcem ...

Andrzej 69 pisze:

Skoro Jezus nie ma władzy nad Bogiem Ojcem to jak że może być tym samym Bogiem co Bóg Ojciec :-D



A skoro lód jest twardszy od pary wodnej to jak może być H2O
A skoro zona nie może być ponad męża to jak może być tym samym małżeństwem
A skro dziecko nie moze być nad ojca to jak może być tą samą rodziną ...
Ach ten swiat musi być dla ciebie całkowcie niezrzoumiały :roll:


Andrzej 69 pisze:

Jeżeli twierdzisz że Jezus jest tym samym Bogiem co Bóg Ojciec to kto jest jego Bogiem ?

Obj 3: 2,12

Bądź czujny i utwierdź, co jeszcze pozostało, a co bliskie jest śmierci; nie stwierdziłem bowiem, że uczynki twoje są doskonałe przed moim Bogiem


Bóg jest BOGIEM dla BOGA . Bowiem boskośc to natura :)
nie ma tu nic dziwacznego :)

Andrzej 69 pisze:
12 .Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię.


Jw.
Bóg jest dla mnie BOGIEM bowiem to jest JEGO NATURA a nie tytuł czy władza :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 10 kwie 2013, 16:56

Lash pisze:Cytuje całość

(24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

Jak widać BÓG jest oddzielony od Ojca
DLACZEGO :O
Dlaczego mowa o BOGU i o OJCU skro nie ma prawa być spójnika między Bogiem i Ojcem :roll: powinoo byc BOGU OJCU albo BÓGU który jest ojcem ...


No niesamowite.
Czytając to co piszesz czuję się jakbym czytał teksty rosyjskich działaczy partyjnych.
Czy ty Lash to robisz specjalnie?

Ile razy Jezus w Biblii nazwał swojego Ojca swoim Bogiem? Nie znasz Biblii czy udajesz?
Kogo Jezus nazwał JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM?
Kogo nazywali Jedynym Bogiem apostołowie?
Żal mi ciebie...................................................................

dziesiątki tego rodzaju cytatów wprost i nie wprost jest w Biblii
(3) Dzięki czynimy Bogu, Ojcu Pana naszego Jezusa Chrystusa, zawsze, ilekroć modlimy się za was -
(List do Kolosan 1:3, Biblia Tysiąclecia)

PS
CZY UWAŻASZ, ŻE BÓG, NIE JEST ODDZIELNĄ OSOBĄ?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Andrzej 69
Posty: 137
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej 69 » 11 kwie 2013, 11:56

Lash,

Skoro powiedział OJCIEC to nie użył słowa Bóg


czy Ojciec Jest Bogiem

a:

b:

wstaw właściwa odpowiedź

ew Jan 5:26 Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.

W jakim celu Jezus mówi że Bóg dał mu życie skoro twierdzisz że Bóg nie dał mu życia ? co w tym wersecie znaczy słowo ,,dał '' :-D

Jak widać BÓG jest oddzielony od Ojca
DLACZEGO
Dlaczego mowa o BOGU i o OJCU skro nie ma prawa być spójnika między Bogiem i Ojcem powinoo byc BOGU OJCU albo BÓGU który jest ojcem ..

gdzie tak wyczytałeś :-D

Bóg jest oddzielony od Ojca
:-D zatem według ciebie Bóg nie jest Ojcem

Gdzie ty wyczytałeś że nie ma być prawa spójnika ???

Uważasz że użycie spójnika wskazuje na rozróżnienie od siebie dwóch osób ? :-D

to kim jest ten Ojciec ? kolejna osoby w Trójcy :-D

Efz 1:3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa,

wers 17 aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego,
w grece zdanie Bóg i Ojciec można również zapiać Bóg Ojciec i będzie miało to samo znaczenie

Czy w tym wersecie chodzi już o innego Ojca i Boga bo brak jest spójnika ,, i"

2 Piotr 1:1 συμεων πετρος δουλος και αποστολος Szymon Piotr sługa i Apostoł

o ilu jest osobach mowa w tym wersecie Czy sługa i apostoł to również dwie różne osoby ?

1 Tes 3:2 τον αδελφον ημων και διακονον του θεου
brata naszego i sługę Bożego,

Hebr 3:1 τον αποστολον και αρχιερεα -Apostoła i Arcykapłana

Ew Jan 13:14 ο κυριος και ο διδασκαλος -Pan i Nauczyciel

O ilu osoba jest mowa w tych tekstach ?

A skoro zona nie może być ponad męża to jak może być tym samym małżeństwem



czy żona może być tym samym człowiekiem co mąż :mrgreen: wtedy by nie była żonom :lol:

w jednym małżeństwie mąż i żona są różnymi od siebie osobami mąż jest tym który pełni funkcję głowy rodziny ,


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 12 kwie 2013, 05:51

Lash tak bardzo się zapętlił, że pozostaje mu jedynie popełnienie sepuku ;-)
Wstydź się Lashu, wstydź :-P


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 12 kwie 2013, 06:53

w jednym małżeństwie mąż i żona są
różnymi od siebie osobami mąż jest tym
który pełni funkcję głowy rodziny ,
I podobnie jest z Ojcem i Synem.
Są dwiema różnymi osobami, i Ojciec jest głową Syna.
Dalsze analogie.
Nalpierw był Adam, potem Ewa.
Najpierw był Bóg, potem zrodził Syna.

Adam i Ewa byli jednym ciałem(ale nie stanowili jednego organizmu)

Ojciec i Syn są jedno(ale nie są jednym Bogiem).

"Na obraz Boga stworzył ich" jak mówi Pismo...


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 kwie 2013, 10:39

nesto pisze:
Lash pisze:Cytuje całość

(24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

Jak widać BÓG jest oddzielony od Ojca
DLACZEGO :O
Dlaczego mowa o BOGU i o OJCU skro nie ma prawa być spójnika między Bogiem i Ojcem :roll: powinoo byc BOGU OJCU albo BÓGU który jest ojcem ...


No niesamowite.
Czytając to co piszesz czuję się jakbym czytał teksty rosyjskich działaczy partyjnych.


Tania Asocjacja.
Ale ciekawe masz @materiay skoleniowe" :)
;)

( to taki żarcik na twoim poziomie dyskusji )

Lash pisze: Cytuje całość
Czy ty Lash to robisz specjalnie?


A co myślisz że robię to podswiadomie albo pisze mechanicznie :roll: :)

Lash pisze: Ile razy Jezus w Biblii nazwał swojego Ojca swoim Bogiem? Nie znasz Biblii czy udajesz?


Wiele Razy i co z tego?
tak samo jak SWOIM Ojcem i WASZYM OJCEM.
Dlaczego Jezus ODCINA się od innych ludzi skoro jest taki jak Oni?

(17) Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. (Ew. Jana 20:17, Biblia Tysiąclecia)

Co jest szczególnego w Jego relacji z Ojcem że nie JESTEŚMY na tym samym poziomie co on ...

Lash pisze:Kogo Jezus nazwał JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM?


Trójcę. A apostoł Jezusa
Wystarczy poczytać 1 Jana i ewngelię Jana 1
Chistyczne struktury ukazują jednoznacznie że Jezus jest tymprawdziwym Bogiem

Przykład
(1) Co było od początku, co słyszeliśmy, co oczami naszymi widzieliśmy, na co patrzyliśmy i czego ręce nasze dotykały, o Słowie żywota - (2) a żywot objawiony został, i widzieliśmy, i świadczymy, i zwiastujemy wam ów żywot wieczny, który był u Ojca, a nam objawiony został -

(19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem. (20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. (21) Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych bogów.



Więc się wystrzgam fałszywych bógów którzy nie sa nimi z natury i którym nie mamy słuzyć :)

Lash pisze:
Kogo nazywali Jedynym Bogiem apostołowie?
Żal mi ciebie...................................................................


to dobry znak :)


Lash pisze:
dziesiątki tego rodzaju cytatów wprost i nie wprost jest w Biblii
(3) Dzięki czynimy Bogu, Ojcu Pana naszego Jezusa Chrystusa, zawsze, ilekroć modlimy się za was -
(List do Kolosan 1:3, Biblia Tysiąclecia)

PS
CZY UWAŻASZ, ŻE BÓG, NIE JEST ODDZIELNĄ OSOBĄ?


Pokaz mi e wpismie Gdzie JEST BÓG NAZWANY JEDNĄ OSOBA :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości