Jezus wyższy od Boga Ojca?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 paź 2013, 19:12

nesto pisze:Po pierwsze - Jezus jest synem Bożym, a nie Bogiem i wiara w to właśnie daje życie wieczne.


Po pierwsze syn Boga jest Bogiem tak jak syn człowieka jest człowiekiem.

nesto pisze:Po drugie - Boga nikt nigdy nie oglądał. Jezusa natomiast i owszem.


Po drugie

J 14:9 bw "Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?"

No to widział ktoś oJCA?

nesto pisze:Po trzecie - skoro Bóg udzielił nam ze swego Ducha, to ten Duch nie może być niezależnym, oddzielnym bytem [Osobą] bo byłoby to bez sensu. Duch jest Boży. Tak jak twoje ciało jest twoje. Chyba, że uważasz, że ciało twoje jest twoją drugą osobą


nO I WŁASNIE I oJCIEC i SYN i dUCH SA JEDNOŚCIą.
Czyli Duch jest Bogiem no to Duch Jezusa czy to jakiś odrębny Duch czy to też duch Boży bo jak to też duch Boga czyli Jezusa no to spoko jest to jednosć.

nesto pisze:Jezus nas uczył o Jedynym Bogu, Ojcu. Sam służył mu wiernie do śmierci.


Do ludzkiej śmierci jako człowiek to służył ale on przecież żyje w niebie z Ojcem no to co to za smierć. Właśnie tu potrzeba żeby ci Duch Święty objawił tą jedność że syn i Ojciec i Duch sa jedynym ,pojedyńczym Bogiem ale jest ich trzech. Ale widocznie Duch ci tego nie objawia a rozumujac po ludzku to rzeczywiście dziwne.

nesto pisze: To, że Bóg poprzez swojego Ducha był w Jezusie nie oznacza, że Jezus miał dwie natury!
Filip chciał zobaczyć Ojca, którego nie może człowiek widzieć. Dlatego Jezus powiedział, że przecież widzi Jezusa, więc dlaczego chce widzieć Ojca. Ojciec jest w Jezusie!
Nie oznacza to w żadnym wypadku dwóch natur Jezusa. Jezus to człowiek POMAZANY Duchem Boga, a nie Bóg pomazany Bogiem jak wychodzi z waszych niebiblijnych interpretacji.


A jak ci Duch Świety mówi prosto

Bogiem było Słowo.

To nie kumasz i tu też mówi prosto

Kol 2:9 bw "gdyż w nim mieszka cieleśnie [b]cała pełnia boskości"[/b]

No to nie wykręcaj że duchowo w Jezusie jest Ojciec ale i cieleśnie jest on całkowicie i duchowo i cieleśnie Bogiem.

nesto pisze:ani rodzonym nie był, ani jednorodzonym być nie może.


Ale Syn moze bo Bóg jest wszechmogący i wszystko może i byc synem w ludzkim ciele i Ojcem w niebie i Duchem Świetym w naszych sercach. Wierz mi wszystko może mimo że tego nie kumasz.

To stara śpiewka osób zapędzonych w tzw. "kozi róg". Bóg jest wszechmocny więc może zamieszkać w całości w człowieku i jednocześnie nie być w całości w tym człowieku Może być trzema, ale jednym Może być mądry, ale niemądry jednocześnie? Wszechmocny, ale i jednocześnie nic nie mogący? Wielki i malutki duchem? A może dobry i zły! - jest przecież wszechmocny!!!

Teorie takie to trucizna duszy. Magdo nie szalej!
_________________


A jednak Bóg jest wszechmogący to ty nie szalej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 29 paź 2013, 13:58

nesto pisze:
Lash pisze:Najpierw zacznij czcić Jezusa tak jak Ojca to pogadamu :) pa :)


(12) Nikt nigdy Boga nie oglądał. Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała. (13) Poznajemy, że my trwamy w Nim, a On w nas, bo udzielił nam ze swego Ducha. (14) My także widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec zesłał Syna jako Zbawiciela świata. (15) Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu.

(1 List Jana 4:12-15, Biblia Tysiąclecia)

Kilka z setek wersetów obalających twoje trynitarne, niebiblijne nauki.


:lol:
(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył. Jan 1:18
Potwierdzający że głosisz mity :)


nesto pisze: Po pierwsze - Jezus jest synem Bożym, a nie Bogiem i wiara w to właśnie daje życie wieczne.



Jak widać nie jest to PEŁNĄ PRAWDA co twierdzisz ale tylko częściową :)

nesto pisze:Po drugie - Boga nikt nigdy nie oglądał. Jezusa natomiast i owszem.



Jak wyżej - Jak stwierdza co stwierdza i to TÓWJ PROBLEM że Boga widzieli ci co widzieli JEZUSA :)
(9) Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca.
To że tego nie ogarniasz to norma
to że wto nie wierzysz to inna para kaloszy :)

nesto pisze:Po trzecie - skoro Bóg udzielił nam ze swego Ducha, to ten Duch nie może być niezależnym, oddzielnym bytem [Osobą] bo byłoby to bez sensu. Duch jest Boży. Tak jak twoje ciało jest twoje. Chyba, że uważasz, że ciało twoje jest twoją drugą osobą :lol:


Ja nie jestem Bogiem :roll: ani zadnen człowiek na ziemi więc daruj sobie to że porównujesz rzeczy których poróznywac nie można :roll:

nesto pisze: A tak na marginesie... Trynitaryzm jest tak niebiblijny i niedorzeczny, że żal ogólnie nawet wchodzić w jakąkolwiek polemikę. Lash, daj sobie spokój. Możesz dyskutować z innymi trynitarnymi. Ja zobaczyłem bezsens i antychrysta w tej nauce wprowadzonej mieczem i torturami. Rozmowa z tobą tylko umocniła mnie i obnażyła jeszcze większe bagno niż mógłbym sobie wyobrazić. Będąc w "Babilonie" jak to nazywacie, nawet do głowy mi nie przyszło, że można uważać Jezusa za Stworzyciela na podstawie interpretacji greckiego tekstu listu. Jezus byłby zszokowany!
Niebiblijne doktryny. Absurdalne tezy o Jezusie Stworzycielu itp. Potem różańce, objawienia zjawy co każe tytułować się Królową Świata, zakłamanie, pedofilia i wyznanie wiary. Niebiblijne i antychrystyczne: "Wierzę w ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy" którym zatruwa się umysły biednych ufnych dzieci. Chrześcijaństwo zeszło całkowicie z drogi Jezusa - sługi Bożego.
Przecież Bóg jest Jedyny, a nie Trójjedyny!
Jezus nas uczył o Jedynym Bogu, Ojcu. Sam służył mu wiernie do śmierci.
Ale po co ja to piszę? Bo może ktoś inny się również opamięta. Ty już pewnie umrzesz w fałszywej, niebiblijnej doktrynie.


Typowy ahistoryczny stek pomyj który wynika z serca niewiary ... Jak zwykle nesto dla nietrynitraian - zero sensu wiele oskrażeń brak madrości i cierpliwości ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 29 paź 2013, 15:03

magda pisze:nesto napisał/a:
Po pierwsze - Jezus jest synem Bożym, a nie Bogiem i wiara w to właśnie daje życie wieczne.


Po pierwsze syn Boga jest Bogiem tak jak syn człowieka jest człowiekiem.


Mylisz się. Syn Boży to wg Biblii
Adam [pierwszy człowiek]
Szatan
Aniołowie
Ludzie inni niż Jezus

Tak więc piszesz co jest całkowicie nieprawdziwe. Innymi słowy wg tego co piszesz zarówno Adam jak i Szatan jest Jedynym Prawdziwym Bogiem.

Po drugie

J 14:9 bw "Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?"

No to widział ktoś oJCA?


Nie widział. Bo jest tak wyraźnie napisane nawet po śmierci Jezusa:
(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.

tak jak widzisz Boga nikt nigdy nie widział, choć ten jednorodzony Bóg [w sensie władca] o nim pouczył.
Proste?

Tym bardziej, że wielokrotnie o tym w Biblii pisano, że człowiek Boga zobaczyć nie może:

(15) Ukaże je, we właściwym czasie, błogosławiony i jedyny Władca, Król królujących i Pan panujących, (16) jedyny, mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną, którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć: Jemu cześć i moc wiekuista! Amen.

Jezus użył przenośni. Jak zwykł to czynić. Bóg jest Duchem, tak więc Jezus napełniony Duchem mówiąc w imieniu Boga "był obrazem Ojca" i w tym sensie był "jedno" z Bogiem.

magda pisze:No to widział ktoś oJCA?
Nie widział. A widzisz. NIE WIDZIAŁ bo nie można zobaczyć Ojca. A Jezus twierdził, że widzieć można.. Więc jak? kto kłamie?

magda pisze:nesto napisał/a:
Po trzecie - skoro Bóg udzielił nam ze swego Ducha, to ten Duch nie może być niezależnym, oddzielnym bytem [Osobą] bo byłoby to bez sensu. Duch jest Boży. Tak jak twoje ciało jest twoje. Chyba, że uważasz, że ciało twoje jest twoją drugą osobą


nO I WŁASNIE I oJCIEC i SYN i dUCH SA JEDNOŚCIą.
Czyli Duch jest Bogiem no to Duch Jezusa czy to jakiś odrębny Duch czy to też duch Boży bo jak to też duch Boga czyli Jezusa no to spoko jest to jednosć.

Ducha Bożego mieli również inni. Dziesiątki innych czy setki.
Wszyscy są Osobami Trójcy czy Osobami Pięćdziesięciórcy?
Posiadanie Ducha Bożego jest łaską od Boga, a nie wyznacznikiem Boskości.

magda pisze:nesto napisał/a:
Jezus nas uczył o Jedynym Bogu, Ojcu. Sam służył mu wiernie do śmierci.


Do ludzkiej śmierci jako człowiek to służył ale on przecież żyje w niebie z Ojcem no to co to za smierć. Właśnie tu potrzeba żeby ci Duch Święty objawił tą jedność że syn i Ojciec i Duch sa jedynym ,pojedyńczym Bogiem ale jest ich trzech. Ale widocznie Duch ci tego nie objawia a rozumujac po ludzku to rzeczywiście dziwne.

Magdo głosisz tezy anty biblijne. Obecnie Jezus jest w niebie i jest sługą Boga, a nie Bogiem.
Pisałem już o tym i podawałem cytaty.. Apokalipsa jest najlepszym przykładem. Objawienie, które otrzymuje od Boga Jezus będąc w niebie. Jak może Bóg otrzymać od kogoś objawienie o rzeczach przyszłych? Sam będąc w niebie o tym nie wie? Magdo czy możesz to wytłumaczyć?
Dlaczego Jezus z nieba nie wie kiedy nastąpi koniec rzeczy i ma w tej sprawie "objawienie" które mu daje Bóg?
On sam wg ciebie jest Bogiem przecież.
Dlaczego ponadto apostołowie o Jezusie w niebie mówią "sługa Boga" a nie "Bóg"?
W niebie siedzi, jest Bogiem, a apostołowie "walą mu" - sługa Boży... Magdo opamiętaj się.

magda pisze:nesto napisał/a:
Jezus nas uczył o Jedynym Bogu, Ojcu. Sam służył mu wiernie do śmierci.


Do ludzkiej śmierci jako człowiek to służył ale on przecież żyje w niebie z Ojcem no to co to za smierć. Właśnie tu potrzeba żeby ci Duch Święty objawił tą jedność że syn i Ojciec i Duch sa jedynym ,pojedyńczym Bogiem ale jest ich trzech. Ale widocznie Duch ci tego nie objawia a rozumujac po ludzku to rzeczywiście dziwne.

Widocznie duch, który TOBIE objawia takie niebiblijne rzeczy nie jest od Boga.

magda pisze:nesto napisał/a:
To, że Bóg poprzez swojego Ducha był w Jezusie nie oznacza, że Jezus miał dwie natury!
Filip chciał zobaczyć Ojca, którego nie może człowiek widzieć. Dlatego Jezus powiedział, że przecież widzi Jezusa, więc dlaczego chce widzieć Ojca. Ojciec jest w Jezusie!
Nie oznacza to w żadnym wypadku dwóch natur Jezusa. Jezus to człowiek POMAZANY Duchem Boga, a nie Bóg pomazany Bogiem jak wychodzi z waszych niebiblijnych interpretacji.


A jak ci Duch Świety mówi prosto

Bogiem było Słowo.

To nie kumasz i tu też mówi prosto

Kol 2:9 bw "gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości"

No to nie wykręcaj że duchowo w Jezusie jest Ojciec ale i cieleśnie jest on całkowicie i duchowo i cieleśnie Bogiem.


A kapustę kiszoną ukisiłaś już w tym roku?
Odpisz na mój wpis, a nie leć po bandzie o prologu ew, Jana, którego nie rozumiesz... tudzież o boskości, która na sposób cielesny zamieszkała w Jezusie, czego również nie rozumiesz...
Boskość w Jezusie na sposób ciała oznacza, że nie ma większego władcy od Jezusa, który ma pełnię władzy [boskości].

magda pisze:nesto napisał/a:
ani rodzonym nie był, ani jednorodzonym być nie może.


Ale Syn moze bo Bóg jest wszechmogący i wszystko może i byc synem w ludzkim ciele i Ojcem w niebie i Duchem Świetym w naszych sercach. Wierz mi wszystko może mimo że tego nie kumasz.

I jaszczurką i salcesonem - tyle, że to wbrew jego nauce. Wbrew Biblii. Nie sądzisz chyba, że Bóg posłał sam siebie, modlił się do siebie, bał się śmierci, która nie ma nad nim przecież żadnej władzy, umarł (!) i sam się wskrzesił. To STEK niedorzeczności, którymi zatruwasz sobie umysł.
Na dodatek Jezus jest wg niektórych z was [chyba wg ciebie również] STWORZYCIELEM świata, co jest jawnym bluźnierstwem przeciwko Jezusowi i Bogu.

magda pisze:A jednak Bóg jest wszechmogący to ty nie szalej.

Wszechmogący... czy to znaczy, że może zrobić z siebie najgłupszą istotę we wszechświecie?
Co wg ciebie oznacza termin "wszechmogący" - może np całować twoje stopy? Kto mu niby zabroni?
Zastanów się! Słowem "Wszechmogący" chcesz dowieźć bzdur, które głosisz?

Lash pisze:(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył. Jan 1:18
Potwierdzający że głosisz mity :)

Potwierdza to jedynie, że trynitaryzm powoduje utratę Ducha Bożego.

Lash pisze:nesto napisał/a:
Po pierwsze - Jezus jest synem Bożym, a nie Bogiem i wiara w to właśnie daje życie wieczne.



Jak widać nie jest to PEŁNĄ PRAWDA co twierdzisz ale tylko częściową :)

Podałem stosowne wersety. Podaj werset, że życie wieczne jest w tym, aby uznać Jezusa za Boga Stworzyciela. Nie ma takich, a twoje teorie są bluźnierstwem gorszym jak ofiarowanie świata Maryi.

Lash pisze:nesto napisał/a:

Po drugie - Boga nikt nigdy nie oglądał. Jezusa natomiast i owszem.



Jak wyżej - Jak stwierdza co stwierdza i to TÓWJ PROBLEM że Boga widzieli ci co widzieli JEZUSA :)
(9) Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca.
To że tego nie ogarniasz to norma
to że wto nie wierzysz to inna para kaloszy :)

Wg słów Jezusa, tłumacząc je dosłownie - Jezus jest swoim Ojcem.
jak widzisz jest to "głupie tłumaczenie" i dowodzi, że Bóg Ojciec jest Jezusem, a nawet wy odróżniacie "Osoby".
To przenośnia - opisałem to już Magdzie. Bóg jest nieskończonym Duchem - nie może zobaczyć go człowiek. Piszesz bez sensu Lash i na dodatek bezsensownie wierzysz.

Lash pisze:nesto napisał/a:

Po trzecie - skoro Bóg udzielił nam ze swego Ducha, to ten Duch nie może być niezależnym, oddzielnym bytem [Osobą] bo byłoby to bez sensu. Duch jest Boży. Tak jak twoje ciało jest twoje. Chyba, że uważasz, że ciało twoje jest twoją drugą osobą :lol:


Ja nie jestem Bogiem :roll: ani zadnen człowiek na ziemi więc daruj sobie to że porównujesz rzeczy których poróznywac nie można :roll:

A Duch Boży wg ciebie jest Bogiem. Nie mieszka jak rozumiem w tobie ów duch? :-P
Pytanie:
Czy można udzielić komuś kawałek "osoby"? Czym wtedy jest ów kawałek? Gdzie jest reszta "osoby"?
Popatrz na werset który poprzednio przytoczyłem. odnieś się do niego.

Lash pisze:nesto napisał/a:
A tak na marginesie... Trynitaryzm jest tak niebiblijny i niedorzeczny, że żal ogólnie nawet wchodzić w jakąkolwiek polemikę. Lash, daj sobie spokój. Możesz dyskutować z innymi trynitarnymi. Ja zobaczyłem bezsens i antychrysta w tej nauce wprowadzonej mieczem i torturami. Rozmowa z tobą tylko umocniła mnie i obnażyła jeszcze większe bagno niż mógłbym sobie wyobrazić. Będąc w "Babilonie" jak to nazywacie, nawet do głowy mi nie przyszło, że można uważać Jezusa za Stworzyciela na podstawie interpretacji greckiego tekstu listu. Jezus byłby zszokowany!
Niebiblijne doktryny. Absurdalne tezy o Jezusie Stworzycielu itp. Potem różańce, objawienia zjawy co każe tytułować się Królową Świata, zakłamanie, pedofilia i wyznanie wiary. Niebiblijne i antychrystyczne: "Wierzę w ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy" którym zatruwa się umysły biednych ufnych dzieci. Chrześcijaństwo zeszło całkowicie z drogi Jezusa - sługi Bożego.
Przecież Bóg jest Jedyny, a nie Trójjedyny!
Jezus nas uczył o Jedynym Bogu, Ojcu. Sam służył mu wiernie do śmierci.
Ale po co ja to piszę? Bo może ktoś inny się również opamięta. Ty już pewnie umrzesz w fałszywej, niebiblijnej doktrynie.


Typowy ahistoryczny stek pomyj który wynika z serca niewiary ... Jak zwykle nesto dla nietrynitraian - zero sensu wiele oskrażeń brak madrości i cierpliwości ...


Muszę przyznać ci rację co do jednego: brak cierpliwości!


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 30 paź 2013, 13:37

nesto pisze:Mylisz się. Syn Boży to wg Biblii
Adam [pierwszy człowiek]
Szatan
Aniołowie
Ludzie inni niż Jezus


Hbr 1:5 bw "Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodz? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?"

Heb 1:6-13 bw "(6) I znowu, kiedy wprowadza[b] Pierworodnego [/b]na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. (7) O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; (8) lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. (10) Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich; (11) one przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się, (12) i jako płaszcz je zwiniesz, jako odzienie, i przemienione zostaną; ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje. (13) A do którego z aniołów powiedział kiedy: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek stóp twoich."

tu jest wyrazna roznica miedzy aniolami a Jezusem, miedzy przybranymi i stworzonymi synami a synem jedynym zrodzonym z ojca ,ktory jest stworca i Bogiem. Tu joz nic nie da sie dodac.

nesto pisze:tak jak widzisz Boga nikt nigdy nie widział,


A Jezus mowi ze widzial,

Kto mnie widział, widział Ojca

Wiesz dlacego tak mowi, bo sa tacy co widza duchowo a sa tacy co widza tylko cieles nie . cielesnie nikt Ojca nie widzial ale duchowo tak. Czlowiek duchowy widzi Ojca w Jezusie a cielesny widzi czlowieka w Jezusie i to ta roznica.

nesto pisze:który ma pełnię władzy [boskości].


a czy dla ciebie wladza to boskosc czyli prezydent to ma boskosc? Jan nie napisal wladza tylko boskosc wiec moze nie rozumial tego tak sam jak ja gdy pisal Bogiem bylo slowo. Jak widac wedlog ciebie Jan tez nie kumał.

nesto pisze:Magdo czy możesz to wytłumaczyć?
Dlaczego Jezus z nieba nie wie kiedy nastąpi koniec rzeczy i ma w tej sprawie "objawienie" które mu daje Bóg?
On sam wg ciebie jest Bogiem przecież.


Nie mogumaczy tego bo nie jestem w stani zgebi Boga tak jak nie rozumiem dlaczego i jakim sposobem Jezus moze byc w wielu miejscach na raz gdy ludzie sie zbiora w jego imie, Jedno co wiem Ojciec jest kims odrebnym niz syn i kims odrebnym niz Duch Swiety mimo ze to jest jeden Bog.Ludzkie cielesne rozumowanie nie pasuje do Boga i takim rozumowaniem nie wytlumaczysz apsolutu ale sJ to robia , bez Ducha i dlatego tak to wychodzi.

nesto pisze:Wg słów Jezusa, tłumacząc je dosłownie - Jezus jest swoim Ojcem.
jak widzisz jest to "głupie tłumaczenie" i dowodzi, że Bóg Ojciec jest Jezusem, a nawet wy odróżniacie "Osoby".
To przenośnia - opisałem to już Magdzie. Bóg jest nieskończonym Duchem - nie może zobaczyć go człowiek. Piszesz bez sensu Lash i na dodatek bezsensownie wierzysz.


Glupie bo duchowe a nie cielesne?

nesto pisze: Jezus jest wg niektórych z was [chyba wg ciebie również] STWORZYCIELEM świata, co jest jawnym bluźnierstwem przeciwko Jezusowi i Bogu.


Popatrz jak to wszyscy bladza oprocz swiadkow nawet apostolowie , bo jak pisali

Kol 1:16 bw "ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone."

Ale ten apostol bladzi musi chyba przyjsc na korekte do swiadkow :mrgreen:

Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich;

No i tu jak sie strasznie mylil ten apostol a moze Duch Swiety co przez niego mowil. No to Ducha Swietego tez moze swiadkowie naucza bo lepiej rozumieja
Nie rzucaj bluxnierstwami zeby sie nie okazalo ze to ty bluznisz

nesto pisze:Czy można udzielić komuś kawałek "osoby"? Czym wtedy jest ów kawałek? Gdzie jest reszta "osoby"?


czy mozna zasmucic sile lub moc. I nie kawalek Duch jest calym Bogiem. Tak jak Jezus jesli jest w wielu miejscach na raz w kazdym z nich jest calym Jezusem ale jesli nie zrozumiesz tego duchowo tylko cielesnie to to bzdura.

nesto pisze:Widocznie duch, który TOBIE objawia takie niebiblijne rzeczy nie jest od Boga.


Juz uwazaj bo moze popelniles grzech niewybaczalny przeciwko Duchowi Swietemu. Tak jak faryzeusze uwazali ze Jezus nie Duchem Bozym wyganial demony. Uwazaj na to co piszesz bo mozesz stracic zzzycie wieczne z takie jedno zdanie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 02 lis 2013, 23:25

tu jest wyrazna roznica miedzy aniolami a Jezusem, miedzy przybranymi i stworzonymi synami a synem jedynym zrodzonym z ojca ,ktory jest stworca i Bogiem. Tu joz nic nie da sie dodac.


Bo Jezus jest najważniejszym Synem. Nie jest Bogiem. Masz trynitarny mętlik pojęć.

magda pisze:nesto napisał/a:
tak jak widzisz Boga nikt nigdy nie widział,


A Jezus mowi ze widzial,

Kto mnie widział, widział Ojca


...a Jezus mówił, że jest "prawdziwym krzewem winnym"
Czy ty nie rozumiesz, że Jezus mówił w przenosniach?

magda pisze:Wiesz dlacego tak mowi, bo sa tacy co widza duchowo a sa tacy co widza tylko cieles nie . cielesnie nikt Ojca nie widzial ale duchowo tak. Czlowiek duchowy widzi Ojca w Jezusie a cielesny widzi czlowieka w Jezusie i to ta roznica.


O i tu masz rację!

magda pisze:Popatrz jak to wszyscy bladza oprocz swiadkow nawet apostolowie , bo jak pisali

Kol 1:16 bw "ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone."

Ale ten apostol bladzi musi chyba przyjsc na korekte do swiadkow :mrgreen:

Nie wiem o jakich "świadkach" piszesz. Może o świadkach Jehowy. Nie ma to znaczenia, bo "przez niego stworzony" oznacza przyczynę, a nie tego co stwarza. Podobnie jak "przez ciebie muszę pisać" oznacza "z twojego powodu" - a tam "z powodu Jezusa" czyli "przez niego".
Masz w Biblii napisane, że świat stworzył Bóg. Nie Jezus - człowiek. Taka wiara jest niewyobrażalnie głupia!

magda pisze:No i tu jak sie strasznie mylil ten apostol a moze Duch Swiety co przez niego mowil. No to Ducha Swietego tez moze swiadkowie naucza bo lepiej rozumieja
Nie rzucaj bluxnierstwami zeby sie nie okazalo ze to ty bluznisz


Jaką jesteś osobą, skoro jakieś szalone tłumaczenie tekstu może wywrócić ci w głowie? Przecież choćby i "anioł z nieba" głosił takie bzdury - niech będzie przeklety, jak mówi pismo...
Jak bardzo niemądre jest twierdzenie, że człowiek stworzył świat... To jest głupie nieskończenie!
Chyba, że uważasz, że Jezus nie jest człowiekiem, ale jakimś Logosem... czyli kim? Człowiekiem czy nie?
Nie rozumiesz pisma, nie rozumiesz przenośni. Jezus nie jest chlebem dosłownie - albo przejdź na katolicyzm. Tam biorą co im pasuje...

magda pisze:nesto napisał/a:
Czy można udzielić komuś kawałek "osoby"? Czym wtedy jest ów kawałek? Gdzie jest reszta "osoby"?


czy mozna zasmucic sile lub moc. I nie kawalek Duch jest calym Bogiem. Tak jak Jezus jesli jest w wielu miejscach na raz w kazdym z nich jest calym Jezusem ale jesli nie zrozumiesz tego duchowo tylko cielesnie to to bzdura.


Oczywiście, że można zasmucić mego ducha np. albo ubliżać mądrości mojej. Można nawet zdusić nienawiść, albo pocałować się ze smiercią. Jak można podawać taki głupi argument na "osobowość Ducha"...

magda pisze:nesto napisał/a:
Widocznie duch, który TOBIE objawia takie niebiblijne rzeczy nie jest od Boga.


Juz uwazaj bo moze popelniles grzech niewybaczalny przeciwko Duchowi Swietemu. Tak jak faryzeusze uwazali ze Jezus nie Duchem Bozym wyganial demony. Uwazaj na to co piszesz bo mozesz stracic zzzycie wieczne z takie jedno zdanie.


Bóg jest zbyt mądry, aby osądzać z powodu jakiegoś zdania.. Masz zwyczajnie porozrzucane dogmaty pomiędzy katolickim, a protestanckim widzeniem swiata. Potrzebujesz troszkę żydowskiego - Jezusowego monoteizmu. Nie ubliżaj Jezusowi nazywając go Stworzycielem.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 lis 2013, 13:05

nesto pisze:że świat stworzył Bóg. Nie Jezus - człowiek. Taka wiara jest niewyobrażalnie głupia!


Jako człowiek za zycia na ziemi go nie stworzył a stworzył go jako Bóg wiec dlaczego głupia. Powiedz mi co znaczy przyszedł w ciele.

1J 4:3 bw "Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie."
2J 1:7 bw "Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem."

nesto pisze:Jak bardzo niemądre jest twierdzenie, że człowiek stworzył świat... To jest głupie nieskończenie!
Chyba, że uważasz, że Jezus nie jest człowiekiem, ale jakimś Logosem... czyli kim? Człowiekiem czy nie?


Powiem ci jak powiedział Tomasz

J 20:28 bw "Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój."

dla porównania o Bogu Jahwe

1Krl 5:4 bw "Lecz teraz Pan, Bóg mój, dał mi wytchnienie ze wszystkich stron, tak iż nie ma przeciwnika ani złej przygody."

panem jest Bóg.

nesto pisze:Oczywiście, że można zasmucić mego ducha


Czyli twój duch to tylko siła czy moc i jesteś bezosobowy spoko możesz sobie być.

Podaj mi wsród wszystkich duchów jakie istnieja przykład ducha bezosobowego? Bo o ile wiem i demony i szatan nawet są osobowe.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 lis 2013, 13:08

nesto pisze:Bóg jest zbyt mądry, aby osądzać z powodu jakiegoś zdania.. Masz zwyczajnie porozrzucane dogmaty pomiędzy katolickim, a protestanckim widzeniem swiata. Potrzebujesz troszkę żydowskiego - Jezusowego monoteizmu. Nie ubliżaj Jezusowi nazywając go Stworzycielem.


kończę dyskusję z tobą bo nie ma w tobie w ogóle Ducha i wszystko rozumiesz ludzka logika i zaczynasz bluźnić wiec nie chcę cię do bluźnierstw przywodzić. Jak cię Bóg ojciec przyciagnie do Jezusa to pogadamy a jak nie to nie chcę mieć z toba nic wspólnego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 04 lis 2013, 19:27

magda pisze:kończę dyskusję z tobą bo nie ma w tobie w ogóle Ducha i wszystko rozumiesz ludzka logika i zaczynasz bluźnić wiec nie chcę cię do bluźnierstw przywodzić. Jak cię Bóg ojciec przyciagnie do Jezusa to pogadamy a jak nie to nie chcę mieć z toba nic wspólnego.


Magdaleno nie da się inaczej ponieważ rozumność jest nierozerwalnie związana z naszym jestestwem jak cztery równe boki z kwadratem.

Odnośnie tekstów, które przytoczyłaś szczegółowe ich omówienie znajdziesz na mojej domenie
Odnośnie Hebrajczyków 1.10 http://christianismirestitutio.pl/?p=181
Odnośnie Kolosan 1.15-20 http://christianismirestitutio.pl/?p=32


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 lis 2013, 19:32

Realista pisze:Magdaleno nie da się inaczej ponieważ rozumność jest nierozerwalnie związana z naszym jestestwem jak cztery równe boki z kwadratem.


Każdy urzywa rozumu tylko ten co nie ma Ducha widzi co innego w wersetach a t taki z Duchem inaczej rozumie. poza tym urzywajac naszego rozumu musimy brać cała Biblie jakoś tak holistycznie no wtedy widać jak to wyglada na prawdę. Zaraz poczytam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 04 lis 2013, 19:48

Duch św. usprawnia ludzki rozum do pojęcia rzeczy, których nie był w stanie wcześniej zrozumieć. Dlatego zarzut, że ktoś używa rozumu do zagadnień teologicznych jest niezbyt trafiony. Trudno czynić zarzut homo sapiens, że jest sapiens.
Pozdrawiam


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 lis 2013, 10:17

Realista pisze:Duch św. usprawnia ludzki rozum do pojęcia rzeczy, których nie był w stanie wcześniej zrozumieć. Dlatego zarzut, że ktoś używa rozumu do zagadnień teologicznych jest niezbyt trafiony. Trudno czynić zarzut homo sapiens, że jest sapiens.


Owszem ale jesli ktoś urzywa tylko rozumu i gramatyki tak jak w przypadku tych artykółów a ignoruje Ducha Świetego to juz to nie jest dobrze.
Uważam że trzeba brac pod uwagę całosć nauki płynącej z Pisma Świętego, które jest natchnione Duchem.

Kim jest Jezus? Co o nim mówi pismo i on sam.

Weźmy to

J 14:9 bw "Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?"

J 5:19 bw "Tedy Jezus odezwał się i rzekł im: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, [b]nie może Syn sam od siebie nic czynić,[/b]

J 14:10 bw "Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje."

Pan Jezus będac tu na ziemi nie robił i mówił niczego od siebie . Wszystko było od Ojca.

1Kor 2:11 bw "Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży."

Dz 16:7 bw "A gdy przyszli ku Mizji, chcieli pójść do Bitynii, lecz Duch Jezusa nie pozwolił im;"

Człowiek ma swojego ducha w sobie i Jezus też miał. Tylko duch człowieka nie jest duchem Świętym, a Duch jezusa jest tym Duchem Boga Ojca. Jezus nie miał swojego ludzkiego ducha , nie mówił i nie robił nic od siebie . Jego duch to Duch Ojca , Duch Boży. Apostołowie mieli Ducha Świętego i mieli też swojego ludzkiego ducha a Jezus miał tylko Ducha Bozego.

Rz 8:16 bw "Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy."

O duchu Jana czy Piotra nie mozemy powiedzieć ze to Duch Boga a Duch Jezusa jest tym własnie Duchem Boga. Jezus czyniąc cokolwiek czy mówiac nic nie robił i mówił ludzkiego bo nie jest człowiekiem tylko Bogiem bo jego duch to Bóg. Z człowieka miał tylko ciało .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 lis 2013, 10:19

Sorry za ortograie i gramę zawsze miałam okropne z tym kłopoty i to nie uda mi sie zmienić . Zwłaszcza nie mogę sprawdzić w słowniku bo mi słownik wszystko na czerwono podkresla. Mam dysortografię od zawsze. sorrki.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 06 lis 2013, 15:30

magda pisze:Owszem ale jesli ktoś urzywa tylko rozumu i gramatyki tak jak w przypadku tych artykółów a ignoruje Ducha Świetego to juz to nie jest dobrze.
Uważam że trzeba brac pod uwagę całosć nauki płynącej z Pisma Świętego, które jest natchnione Duchem.

Duch św. nie oznajmia swoich sądów więc każdy się dzisiaj na niego powołuje, ale nie ma to żadnej wartości.

Jezus czyniąc cokolwiek czy mówiac nic nie robił i mówił ludzkiego bo nie jest człowiekiem tylko Bogiem bo jego duch to Bóg. Z człowieka miał tylko ciało .

Jezus był taką samą osobą ludzką jak każdy z nas za wyjątkiem grzechu (Hebr 4.15)


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 lis 2013, 16:20

1J 4:2 bw "Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest."

Kto przyszedł w ciele? Dlaczego to takie ważne? Dlaczego miałoby być cos specjalnego ze "człowiek przyszedł w ciele?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 06 lis 2013, 19:17

magda pisze:1J 4:2 bw "Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest."

Kto przyszedł w ciele? Dlaczego to takie ważne? Dlaczego miałoby być cos specjalnego ze "człowiek przyszedł w ciele?

Przyjść w ciele to hebraizm oznaczający po prostu posiadanie śmiertelnej i kruchej natury. Gdybyśmy mieli odczytywać to w sposób w jaki proponujesz apostoł Jan napisałby raczej en sarka eleluthota - w ciało przybyłego a nie en sarki eleluthota - w ciele przybyłego.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości