Dar cierpienia

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dar cierpienia

Postautor: MieczDucha » 17 mar 2014, 15:14

"Gdyż wam dla Chrystusa dane jest nie tylko w niego wierzyć, ale też dla niego cierpieć" - Filipian 1:29 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

" gdyż wam dla Chrystusa zostało darowane to, że możecie nie tylko w niego wierzyć, ale i dla niego cierpieć" - Filipian 1:29 Biblia Warszawska


słowo dane\darowane to charizomai - strong 5483 - znaczące m.in uczynić komuś coś przyjemnego, chętnie dawać, ofiarować

,,W tej godzinie uleczył wielu od chorób i cierpień, i duchów złych, a wielu ślepych obdarzył [charizomai] wzrokiem,, - Łukasza 7:21 BW

,,My zaś nie przyjęliśmy ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, żebyśmy wiedzieli, które rzeczy są nam od Boga darowane [charizomai].,, - 1 Koryntian 2:12 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

"Jeśli bowiem dziedzictwo jest z prawa, to już nie z obietnicy. Lecz Bóg darował [chrizomai] je Abrahamowi przez obietnicę" - Galacjan 3:18 Uwspółcześniona Biblia Gdańska







"Co z cierpieniem, które nie jest jednoznaczne i nie wynika bezpośrednio z naszej wiary ? w momencie, w którym podążamy na drodze za Jezusem, który daje nam mądrość we wszystkich naszych decyzjach, co zawiera sposób jego suwerennego zaopatrzenia. Oznacza to, że wszystkie cierpienia, które napotykamy na drodze posłuszeństwa, cierpienia są dla Chrystusa i z Chrystusem. Czy to rak, czy są to konflikty, są to cierpienia z powodu prześladowania, choroby lub wypadku, wszystkie one mają wspólną cechę : One zagrażają naszej wierze w dobroć Boga i są one dla nas pokusą, opuścić drogę posłuszeństwa. Każdy triumf wiary i każde posłuszeństwo w tym cierpieniu jest świadectwem dobroci Boga i wspaniałości Chrystusa."
Co to znaczy dla ciebie? Jeśli stracisz swoją pracę, jesteś kuszony powiedzieć: ,,Panie, dlaczego mnie opuściłeś?". Ale jednakże mówisz: ,,Panie, ja chcę wywyższać Twoje imię. Chcę wierzyć w Ciebie", wówczas idziesz przez dolinę dla Chrystusa i z Chrystusem. Jeśli otrzymałeś diagnozę nowotworu i jesteś kuszony powiedzieć: ,,Panie, czemuś o mnie zapomniał?", ale jednakże mówisz pełen wiary: ,,Panie ja chcę przeżyć dla Twojej chwały, tak żebym był świadkiem dla moich dzieci, wnuków i dla wszystkich moich przyjaciół, wówczas to cierpienie przeżywasz dla Boga"
Przyjęcie tej ciemnej doliny na ścieżce posłuszeństwa będzie przyjemną wonią Chrystusa. Jeśli na polu misyjnym zachoruje dziecko misjonarza mówimy: ,,Ta rodzina cierpi ze względu na Chrystusa". Jeśli rodzice, którzy nie są misjonarzami, idą drogą posłuszeństwa, służąc swemu Panu, wówczas ta choroba dziecka też jest cierpieniem ze względu na Chrystusa.
Pytaniem dla nas jest: Czy żyjemy godni Ewangelii? Czy zostajemy nadal niezachwiani i bardziej boimy się Boga, niż ludzi? Czy przyjmujemy cierpienie też ze względu na Chrystusa, dokładnie tak jak dar łaski, który został nam dany przez Boga? Boże pomóż nam! Amen"


Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości