Haniebna rada papieża Franciszka

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Haniebna rada papieża Franciszka

Postautor: Psrus » 06 sie 2014, 09:21

"Nie nawracaj; szanuje wiarę innych". - Możemy ludzi inspirować, dając świadectwo, jednak najgorsze, co może być, to nawracanie, które paraliżuje: "Mówię do ciebie, żeby cię przekonać". Nie. Każdy człowiek wchodzi w dialog, wychodząc z własnej tożsamości. Kościół rośnie dzięki przyciąganiu, nie nawracaniu - mówi papież.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,16434226,Jak ... z39atv17XJ

Ten papież to agent działający na rzecz tego świata, a nie Chrystusa.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 06 sie 2014, 09:56

I znowu wielkie słowa i wielkie oszczerstwa.

Nie wiemy co papież miał na myśli. Może wyraził się nieprecyzyjnie ale z jego wypowiedzi wynika nie to że nie chce aby ludzie się nawracali ale to że jego zdaniem skuteczniejsze od "nawracania na siłę ( przez może udowadnianie teologicznych doktryn)" jest dawanie świadectwa swoim życiem i poprzez takie świadectwo przyciąganie ludzi do Kościoła.
Tak ja rozumiem wypowiedź papieża.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 06 sie 2014, 10:07

Osobiście wydaje mi się, że Papież miał na myśli nawracania na siłę. Tzn dążenia do tego, aby kogoś przekonać do swoich poglądów religijnych samymi słowami. Poczym tłumaczy, aby dawać swiadecywo życiem.

Mimo wszystko cała wypowiedź jest bardzo przesiąknieta humanitaryzmem. Ostatnie zdanie jest kwintesencją tego, że w dalszym ciągu kościół katolicki nie rozumie, że krzyczenie o pokój nic nie da, jeśli się wpierw człowiek nie pojedna z Bogiem przez Chrystusa. "Mój pokój daję wam, nie jak świat daje..." Potem będzie zdziwienie, bo "leczą (katolicy) rany swojego ludu powierzchownie, mówiąc: Pokój, pokój! choć nie ma pokoju."


.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 06 sie 2014, 10:22

Albertus pisze:I znowu wielkie słowa i wielkie oszczerstwa.

Nie wiemy co papież miał na myśli. Może wyraził się nieprecyzyjnie ale z jego wypowiedzi wynika nie to że nie chce aby ludzie się nawracali ale to że jego zdaniem skuteczniejsze od "nawracania na siłę ( przez może udowadnianie teologicznych doktryn)" jest dawanie świadectwa swoim życiem i poprzez takie świadectwo przyciąganie ludzi do Kościoła.
Tak ja rozumiem wypowiedź papieża.

Czy ja potrzebuję za każdym razem jednego katolickiego guru, żeby mi tłumaczył słowa drugiego katolickiego guru?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 06 sie 2014, 10:41

Jak zakładasz temat na forum dyskusyjnym w dziale Polemiki z katolicyzmem i prawosławiem i innymi chrześcijańskimi religiami to chyba po to żeby ktoś się do twoich zarzutów odniósł i może być to katolik.Czyż nie?

A jak w ewidentny sposób błędnie interpretujesz słowa papieża to ja staram się ten twój błąd skorygować.

I niepotrzebnie nadal obrażasz nazywając mnie i papieża określeniem - guru


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 06 sie 2014, 10:46

Lepiej słuchać guru, niż pójść do piekła za fałszywe oskarżenia.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 06 sie 2014, 13:28

Hoho, a to dopiero, katolik mnie zsyła do piekła za rzekome oskarżenia przeciw papieżowi, który jednak wypowiada rzeczy sprzeczne do tego co wypowiada Jezus i apostołowie w Pismie Św. Ale cóż, czasy się zmieniły, klątwami i przekleństwami nie rzucają już papieże, ale ich przyklaskiwacze.


Awatar użytkownika
macio_men
Posty: 144
Rejestracja: 23 lis 2013, 18:29
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: macio_men » 06 sie 2014, 14:03

Zacytowane zdanie jest częścią, większej całości rad dawanych przez papieża.
Można się z nimi zapoznać np tutaj ----> (po angielsku) http://www.independent.co.uk/news/peopl ... 39488.html

A szerszy kontekst wypowiedzi to:

Don't proselytise; respect others' beliefs. “We can inspire others through witness so that one grows together in communicating. But the worst thing of all is religious proselytism, which paralyses: 'I am talking with you in order to persuade you,' No. Each person dialogues, starting with his and her own identity. The church grows by attraction, not proselytising,” the Pope said. The Independent

Czyli:
- nie być prozelitą
- dawać świadectwo czynami, a nie tylko gadać i myśleć, że to "już ewangelizacja", "już wykonałem swoją robotę. Nie nawrócił się? Trudno. Spłonie."
- otwartość

Poza tym:
Ja tam w Ewangelii czytam: głoście Ewangelię całemu stworzeniu i idźcie i nauczajcie. Głoszenie i nauczanie nie koniecznie wiąże się z tym, że ktoś się nawróci :)


Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstałŁk 24, 5-6
Awatar użytkownika
escriva
Posty: 122
Rejestracja: 05 sie 2014, 22:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: escriva » 06 sie 2014, 14:36

pozytywista pisze:Hoho, a to dopiero, katolik mnie zsyła do piekła za rzekome oskarżenia przeciw papieżowi, który jednak wypowiada rzeczy sprzeczne do tego co wypowiada Jezus i apostołowie w Pismie Św. Ale cóż, czasy się zmieniły, klątwami i przekleństwami nie rzucają już papieże, ale ich przyklaskiwacze.


Takie teksty są naprawdę nie na miejscu. Zakładasz temat, a potem rozdzierasz szaty pytając czy jeszcze potrzeba dowodów... Uszanuj wiarę innych. nie musisz się z nią zgadzać, ale ja pragnąc cudzego nawrócenia nie mówię, że jaki on to nie jest.
Nie, nie wypowiada rzeczy sprzecznych, a jeżeli wypowiada, to wskaż je proszę konkretnie. Chociaż szczerze mówiąc posługiwanie się cytatami z Biblii jest mocno nadużywane jako bat na wszystko...


"Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim."
Łk 1, 46

książki Ojca Jacka Salija

Nadzieja poddawana próbom: http://mateusz.pl/ksiazki/js-npp/
Szukającym drogi: http://mateusz.pl/ksiazki/js-sd/
Pytania nieobojętne: http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/
Poszukiwania w wierze: http://mateusz.pl/ksiazki/js-pww/

Rewelacyjny Chesterton: http://www.apologetyka.katolik.pl/dysku ... katolikiem
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 06 sie 2014, 17:49

Ludzie z pewnych środowisk mają spaczone sumienie. Cokolwiek by papież zrobił, to wrzeszczą, że zgrzeszył. Jak powie "A", to zgrzeszył, jak powie "nie A", to zgrzeszył.
Taka mentalność zakłada oskarżanie w każdej sytuacji.
I takie środowiska nazywają się "ewangelicznymi".


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 13 sie 2014, 22:49

Spokojnie, nie tak szybko z ocenianiem. Po pierwsze zwróćmy uwagę kim jest papież, upraszczając sprawę najbardziej jak się da, to szef Watykanu. A tacy ludzie, kim by nie byli mają sporo oleju w głowie, choć czasami wydaje się, że bredzą albo są agentami... I trochę racji papież ma.

Wyjaśniam o co mi chodzi. Franciszek mówi rzeczy, które mogą zadziałać. Z tego co zauważyłem niewierzących przyciągają do wiary miłość, spokój, wybaczenie, radość, oraz dramaty życiowe (jak trwoga, to do Boga)a odpychają wszelkiego rodzaju dogmaty, nakazy i zakazy. A mówienie im o piekle i sądzenie ich oraz potępianie sprawia, że ich krew zalewa.


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 10 wrz 2014, 20:20

Ja nawet nie wchodzę w link. Z góry zakładam, że Wyborcza kłamie i manipuluje.


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 09 cze 2015, 22:47

hmhmm pisze:Spokojnie, nie tak szybko z ocenianiem. Po pierwsze zwróćmy uwagę kim jest papież, upraszczając sprawę najbardziej jak się da, to szef Watykanu. A tacy ludzie, kim by nie byli mają sporo oleju w głowie, choć czasami wydaje się, że bredzą albo są agentami... I trochę racji papież ma.

Wyjaśniam o co mi chodzi. Franciszek mówi rzeczy, które mogą zadziałać. Z tego co zauważyłem niewierzących przyciągają do wiary miłość, spokój, wybaczenie, radość, oraz dramaty życiowe (jak trwoga, to do Boga)a odpychają wszelkiego rodzaju dogmaty, nakazy i zakazy. A mówienie im o piekle i sądzenie ich oraz potępianie sprawia, że ich krew zalewa.

Zacytowałem twoją bardzo mądra wypowiedź, by napisać, że taka jest :-D
ciekawe, czy pozytywista już to też zrozumiał, czy nadal krzyczy Hańba! :oops:


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 10 cze 2015, 09:14

pozytywista, to wyjaśnia dlaczego katolicy nie dzielą się swoją wiarą. Dzięki za link.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 10 cze 2015, 09:40

Ian pisze:pozytywista, to wyjaśnia dlaczego katolicy nie dzielą się swoją wiarą. Dzięki za link.

To nic nie wyjaśnia, bo tłumaczenie Gazety Wyborczej jest zwyczajną manipulacją i przeinaczaniem słów papieża. W rzeczywistości bowiem Ojciec Święty Franciszek odnosił się do kwestii PROZELITYZMU religijnego, a nie nawracania.

Katolicy zaś swoją wiarą dzielą się z NIEwierzącymi, którzy dopiero muszą poznać Chrystusa, a nie z tymi, którzy już uwierzyli.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości