Apostazja a Ekskomunika

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 14 gru 2014, 13:35

...ja też. I wiesz czego się obawiam,że jak nie dokonam tych wszystkich formalności to pogrzeb będę miała katolicki Bo kto mnie pochowa,jak tu jeden i tylko katolicki cmentarz jest?

Może wystarczy sporządzić jakis świstek że nie wyrażasz zgody na katolicki pochówek, coś na podonej zasadzie jak deklaracja że np. chcesz oddac narządy?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 gru 2014, 13:52

No właśnie dobry pomysł z tym świstkiem . Piszesz sobie to i idziesz do notariusza poswiadczyć podpis za 25 zeta i robisz kopię dajesz na cmentarz i po krzyku.drgą dajesz córce.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 14 gru 2014, 22:53

kontousunięte1 pisze:
Być może, ale formalności musisz jednak załatwić w biurze parafialnym,niestety. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale tu cmentarzem zarządza kościół. .

Nieprawda. W każdej gminie jest cmentarz komunalny. Zatem jak ktoś jest niekatolikiem to może olać księdza i iść załatwić formalności gdzie indziej


I owoc żywota Twojego je ZUS
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 15 gru 2014, 11:57

Havecon pisze:Nieprawda. W każdej gminie jest cmentarz komunalny

Wiesz, może i w gminie jest. W sumie mam to w nosie.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 gru 2014, 16:50

kontousunięte1 pisze:Wiesz, może i w gminie jest. W sumie mam to w nosie.


Poza tym nikt z rodziny sie msi załatwiać bo załatwia to zakład pogrzebowy i zrobi jak ktoś sobie życzy, nie martw jakoś nas kiedys tam pochowają i tak wtedy bedziemy w niebie i kichniemy na pochówek i cmentarz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 15 gru 2014, 18:06

magdo a czy wstawisz sie przed Panem za mnie?
Bede migl liczyc na Twoja modlitwe za mnie kiedy bedziesz w Niebie? :)


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 gru 2014, 18:58

inquisitio pisze:Bede migl liczyc na Twoja modlitwe za mnie kiedy bedziesz w Niebie?


będziesz mógł liczyć tu na ziemi w niebie nie wiem czy bedziemy sie modlić czy robić co innego tego nie wiem jeżeli jednak będziemy sie modlić to się za ciebie pmodlę bo mi powiedziałeś o tym.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 16 gru 2014, 09:43

O to milo :)
Czyli gendralnie ci co znajdują sie na łonie Ojca moga wstaeiac sie za tymi ktorzy dopiero zmierzajs do celu?
Generalnie nie zgadzasz sie tylko z tym ze ci u Ojca nie moga ,,slyszec" prozb tych na ziemi?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 gru 2014, 20:10

Nie wiem czy mozna tam tak rozmawiać z Bogiem sobie o prywatnych sprawach , nie wiem czy modlitwy to tylko na ziemi , nie wiemy jak jest w niebie, wiem tylko że człowiek który umarł nie staje się wszechwiedzący i nie może schodzić na ziemię jak sobie zażyczy żeby posłuchać co kto mówi do niego ,po prostu jak gadasz do Marii to ona nie słyszy i tyle.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 16 gru 2014, 20:58

No wiesz,to nie jest tak ze swieci łażą sobie z nieba na ziemie na skutek tego ze np jakis pan Janek o cos ich poprosi.Bo niby na jakiej podstawie ?
My nie gadamy sobie np z ap Pawlem ,nasza relacja z nimi streszcza sie w prosbie : módl sie za nami.
Tyle.
I nie jest tak ze jezeli nas slyszy ( oczywiscie nie dzieki zmyslowi sluchu gdyż dusza nie posiada atrybutow ciala) to dzieje sie to poza Bogiem i bez Niego . Łączność tak miedzy zywymi a zmarlymi jest możliwa dzieki Duchowi Sw gdyz to On jest podstawa naszych relacji tak miedzh soba jak i Bogiem.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 16 gru 2014, 21:27

dzordan pisze:
inquisitio pisze:O to milo
Czyli gendralnie ci co znajdują sie na łonie Ojca moga wstaeiac sie za tymi ktorzy dopiero zmierzajs do celu?
Generalnie nie zgadzasz sie tylko z tym ze ci u Ojca nie moga ,,slyszec" prozb tych na ziemi?


a to ze Jezus sie za Ciebie wstawia ci nie wystarczy ?

.

Podobno nie ma glupich pytan :-/
Odpowiedx tymi slowami tym ktorzy prosza np na tym forum o modlitwe w ich intencjach.

Ot i w swojej krucjacie przeciw KK doszedles do zaprzeczenia Pismu.
No ale cel uswieca srodki prawda? :/


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 gru 2014, 22:34

inquisitio pisze: Łączność tak miedzy zywymi a zmarlymi jest możliwa dzieki Duchowi Sw


Skoro ten sam Dch zabronił kontakt ze zmarłym to nie kontaktuje nas z nimi . Po drugie po co przez Ducha do zmarłego żeby znów wstawił się do Boga czyli Ducha, Jakaś maslo masślane. Dlaczego katolikowi jest trudno poprosić bezpośredno Boga w imię Jezusa przecież Jezus nam zagwarantował że Bóg nas usłyszy i odpowie w takim wypadku po co przez osoby trzecie skoro można bezpośrednio


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości