Nie rozumiem Was

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 sty 2009, 10:07

Baranek pisze:
KAAN pisze:oczekujemy że spotkamy się z nią w niebie na weselu Baranka,
Mała dawka humoru :)
Może nie humoru, ale radości dla każdego kto pielgrzymuje na tej ziemi do nieba :)
Baranek pisze:KAAN - ja już miałem wesele. Ale jak chcesz możemy zrobić jeszcze jedno w Niebie :). Nie martw się zaproszę Cię :)
Baranku, nie obiecuj sobie za dużo, jeśłi nie uznasz Ewangelii takiej jaka została przedstawiona przez Ducha Swietego w Słowie Bożym, to nie spotkamy się na weselu w niebie. Na twoim miejscu zmieniłbym nick, o tym ci już pisałem, bo Baranek w kontekście księgi Objawienia to Pan Jezus, to trochę nie na miejscu żeby sobie tak zaszczytny tytuł przypisywać. To tak jak byś się nazwał Chrystusem, czujesz tego blusa?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 07 sty 2009, 10:27

KAAN - ja czuję blusa. Ale czasem mi się zdaje, że ty kompletnie nie czujesz blusa... KAAN - jeśli ty nie uznajesz Ewangelii takiej jaka została napisana - to co ja poradzę na to?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 sty 2009, 10:34

Baranek pisze:KAAN - ja czuję blusa. Ale czasem mi się zdaje, że ty kompletnie nie czujesz blusa... KAAN - jeśli ty nie uznajesz Ewangelii takiej jaka została napisana - to co ja poradzę na to?
Wiedział co powiedział :D , gratuluję erudycji.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 07 sty 2009, 10:36

KAAN pisze:
Baranek pisze:KAAN - ja czuję blusa. Ale czasem mi się zdaje, że ty kompletnie nie czujesz blusa... KAAN - jeśli ty nie uznajesz Ewangelii takiej jaka została napisana - to co ja poradzę na to?
Wiedział co powiedział :D , gratuluję erudycji.


KAAN - przecież już ci mówiłem - twoje rozumienie Ksiąg zwanych Ewangeliami jest nie-ewangeliczne. Dla mnie to naprawdę oczywiste.
Gorsze tylko jest to, ze innym robisz wodę z mózgu - no ale takie jest prawo forum. Każdy pisze co chce.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 sty 2009, 10:42

Baranek pisze:KAAN - przecież już ci mówiłem - twoje rozumienie Ksiąg zwanych Ewangeliami jest nie-ewangeliczne. Dla mnie to naprawdę oczywiste. .
Wiem, bo nie znasz Ewangelii, dlatego tak piszesz, co ja poradzę ze zamiast Biblii to katechizm czytasz, na to nie mam wpływu. Może zacznij od Ef 2:8-9. potem czytaj Ewangelię w/g Jana, powinno ci pomóc :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 07 sty 2009, 11:04

KAAN pisze:
Baranek pisze:KAAN - przecież już ci mówiłem - twoje rozumienie Ksiąg zwanych Ewangeliami jest nie-ewangeliczne. Dla mnie to naprawdę oczywiste. .
Wiem, bo nie znasz Ewangelii, dlatego tak piszesz, co ja poradzę ze zamiast Biblii to katechizm czytasz, na to nie mam wpływu. Może zacznij od Ef 2:8-9. potem czytaj Ewangelię w/g Jana, powinno ci pomóc :)


1. Nie wiem skąd wiesz, że ja nie znam Ewangelii
2. Skąd wiesz, że zamiast Biblii czytam katechizm

KAAN - mówiąc krótko NIC nie wiesz na ten temat!


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 07 sty 2009, 11:10

Straw... pisze:hm. Kierowanie się nauką zawartą w Piśmie św

to nie wystarcza by być chrześcijaninem-wielu mówi że kieruje się nauką Pisma Świętego a ich życie jest życiem zaprzeczającym te prawdzie.
Straw... pisze:miłosc bliźniego przede wszystkim

i to tez nie wystarczy by mówić o sobie ze się jest chrzescijaninem znam ludzi, którzy miłują bliźnich a chrześcijanami nie są ;-)
Straw... pisze:zwyciężanie zła dobrem no i oczywiście zachowanie 10 przykazań Bożych, wiarę w jednego Boga, Jezusa, Ducha Św(co wynika z Ewangelii właśnie).

no niestety moja droga tu też muszę Cię rozczarować. Wykonując to wszystko nie mozesz mówic o sobie ze jesteś chrześcijanką (w biblijnym znaczeniu tego słowa).Dlaczego?
95% naszego społeczeństwa na zadane pytanie czy wierzą w Boga? odpowiada twierdząco. Problem w tym ze z tej wiary nic dalej nie wynika. Biblia mówi
Jam 2:19 bw Ty wierzysz, ze Bog jest jeden? Dobrze czynisz; demony rowniez wierza i drza.
Chrystus wypełnił prawo(przykazania) a więc zachowywanie przykazań nie czyni nas chrześcijanami.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Adik
Posty: 108
Rejestracja: 28 lis 2008, 15:37
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Świdnik
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Adik » 07 sty 2009, 11:11

Straw, niestety też zauważam to, co Ty. Ale co tu się dziwić - jeśli ma tu miejsce żrenie się między różnymi protestantami, to tym bardziej będzie żrenie się o katolików, czy o bardziej radykalnych protestantów :P .

Moim zdaniem jedną sprawą jest uważanie czyjejś wiary za niewłaściwą, a drugą jest szacunek do tej osoby, nawet pomimo tego, że może wierzyć w dziwne rzeczy. Niestety tego drugiego właśnie brakuje na forum. Ja np. zupełnie inaczej rozumiem cytat Jezusa o Sabacie, który podałaś :) . Jestem w stanie wytłumaczyć swoje podejście, ale nie na zasadzie "mylisz się", ale tak, jak ja to rozumiem i dlaczego uważam inne rozumienie za błędne.

Z tego powodu nie uważam za nieistotne różnice w wierze między chrześcijanami. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z Osobą, która kocha, która ma swoje uczuciowe potrzeby i stąd ważne dla Niego jest, jak Go czcimy. Nie zwalnia mnie to jednak od szacunku dla innej wiary, niż moja.

Straw pisze:skoro w Ewangelii jezus mowi do św. Piotra, że jest skałą, to czemu ewangelicy, którzy opierają się na Pismie św nie uznają zwierzchnictwa papieża? znowu pytam z ciekawosci:)

Po prostu inaczej rozumiemy ten cytat :) . Przede wszystkim kwestia greki, gdzie mamy słowa Petros (skała do poruszenia, lub kamień) i petra (skała masywna). Słowo petra zatem odnosimy do Jezusa :) . Dla nas więc to sam Jezus jest Skałą.

Pozdrawiam :) .
Ostatnio zmieniony 07 sty 2009, 11:23 przez Adik, łącznie zmieniany 1 raz.


"Bóg, Jezus i Biblia" - dewiza z mojego nawrócenia :)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 sty 2009, 11:16

Baranek pisze:1. Nie wiem skąd wiesz, że ja nie znam Ewangelii
Jak widac nadal jesteś w KK i nie zamierzasz nic z tym zrobić, a doktryna KK jest powszechnie znana i wiadomo że jest błędna i nie jest zgodna z Ewangelią.
2. Skąd wiesz, że zamiast Biblii czytam katechizm
Bo jesteś katolikiem i każdy katolik ma w obowiązku znać katechizm, a zakładam że jesteś gorliwym katolikiem, no i wynika to z twoich przekonań które nie mogą być inspirowane Biblią, ale katechizmem
Baranek pisze:KAAN - mówiąc krótko NIC nie wiesz na ten temat!
Wiem, dajesz świadectwo tu na forum i swoimi przekonaniami :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 sty 2009, 11:23

Adik pisze:Moim zdaniem jedną sprawą jest uważanie czyjejś wiary za niewłaściwą, a drugą jest szacunek do tej osoby

Więc właśnie, jesteś tutaj Adik szanowany, ale religia twoja jest religią fałszywą.
Adik pisze:Z tego powodu nie uważam za nieistotne różnice w wierze między chrześcijanami

Racja "pomiędzy chrześcijanami" - w przypadku heretyków adwentystów (za łagodne słowo nawet) nie mamy powodu przypuszczać, że są to chrześcijanie. Należy założyć, że nimi nie są.
Adik pisze:Pamiętajmy, że mamy do czynienia z Osobą, która kocha, która ma swoje uczuciowe potrzeby i stąd ważne dla Niego jest, jak Go czcimy.

Że co proszę?? Czy adwentyści uczą, że "Bóg ma swoje uczuciowe potrzeby"?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Adik
Posty: 108
Rejestracja: 28 lis 2008, 15:37
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Świdnik
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Adik » 07 sty 2009, 11:29

Puritan pisze:Więc właśnie, jesteś tutaj Adik szanowany, ale religia twoja jest religią fałszywą.

Ja też uważam Twoją religię za fałszywą. Nie zwalnia mnie to jednak od mojego szacunku dla Ciebie i Twojej wiary.

Puritan pisze:Racja "pomiędzy chrześcijanami" - w przypadku heretyków adwentystów (za łagodne słowo nawet) nie mamy powodu przypuszczać, że są to chrześcijanie. Należy założyć, że nimi nie są.

O, i to jest właśnie to, o czym mówiłem w poprzednim poście.

Puritan pisze:Że co proszę?? Czy adwentyści uczą, że "Bóg ma swoje uczuciowe potrzeby"?

Zarówno wśród adwentystów, jak i wśród innych chrześcijan bardzo mało zwraca się na to uwagę. Jednak skoro Bóg pragnie naszej miłości, to jak można mówić inaczej?


"Bóg, Jezus i Biblia" - dewiza z mojego nawrócenia :)
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 07 sty 2009, 11:43

KAAN pisze:
Baranek pisze:1. Nie wiem skąd wiesz, że ja nie znam Ewangelii
Jak widac nadal jesteś w KK i nie zamierzasz nic z tym zrobić, a doktryna KK jest powszechnie znana i wiadomo że jest błędna i nie jest zgodna z Ewangelią.
2. Skąd wiesz, że zamiast Biblii czytam katechizm
Bo jesteś katolikiem i każdy katolik ma w obowiązku znać katechizm, a zakładam że jesteś gorliwym katolikiem, no i wynika to z twoich przekonań które nie mogą być inspirowane Biblią, ale katechizmem
Baranek pisze:KAAN - mówiąc krótko NIC nie wiesz na ten temat!
Wiem, dajesz świadectwo tu na forum i swoimi przekonaniami :)


Znów mało wiesz albo raczej NIC nie wiesz i masz błądne, calkowicie błędne wyobrażenia nt. katolicyzmu

1. Katolik nie jest PRZYMUSZONY znać katechizmu
2. Moje przekonania są inspirowane wiarą w Jezusa Chrystusa - a więc Biblią - tak więc KAAN - po raz kolejny znów czegoś nie wiesz
3. Doktryna KK WIADOMO (jak napisałeś) jest błędna. Powienieneś dopisać: Wiadomo KAANowi że jest błędna - to byłoby OK.
A od siebie mogę dodać, że jeśli coś KAANowi zdaje się błedne to z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa należy stwierdzić, że jest prawdziwe.
Jesteś KAAN takim sprawdzianem poprzez negację. Jak coś negujesz - to wiadomo, że to jest właśnie prawdziwe i tego trzeba się trzymać. Nie zawsze - ale często bardzo często tak jest.
Jesteś KAAN taką logiczną bramką NOT.
Z drugiej strony, żeby poznać prawdę to twoje twierdzenia trzeba filtrować przez NOT - wtedy stają się prawdą.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bramka_NOT


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 sty 2009, 11:46

Adik pisze:Ja też uważam Twoją religię za fałszywą. Nie zwalnia mnie to jednak od mojego szacunku dla Ciebie i Twojej wiary.

W jaki sposób życzyłbyś sobie żebym traktował twoją religię? Tolerowanie zła jest grzechem, chyba zgodzisz się?
Adik pisze:
Puritan pisze:Że co proszę?? Czy adwentyści uczą, że "Bóg ma swoje uczuciowe potrzeby"?

Zarówno wśród adwentystów, jak i wśród innych chrześcijan bardzo mało zwraca się na to uwagę. Jednak skoro Bóg pragnie naszej miłości, to jak można mówić inaczej?

Adik pisze:Jednak skoro Bóg pragnie naszej miłości, to jak można mówić inaczej?

Biedny Bóg, chce miłości a nie może jej otrzymać...
Na szczęście mój Bóg jest inny i sprawia, że wszyscy których powołał, kochają Go.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 sty 2009, 13:35

Baranek pisze:1. Katolik nie jest PRZYMUSZONY znać katechizmu
Nie znasz katechizmu? Nie czytałeś? OOoooo co z ciebie za katolik.
2. Moje przekonania są inspirowane wiarą w Jezusa Chrystusa - a więc Biblią -
Niekoniecznie wiara w Jezusa jest tą którą naucza Biblia, twojaimplikacja nie musi być prawdziwa. Zależy w jakiego Jezusa wierzysz, np. SJ wierzą w Jezusa nie Boga wszechmogacego.
3. Doktryna KK WIADOMO (jak napisałeś) jest błędna.
W samej rzeczy, co wielokrotnie udowadniano ci na tym forum :)
A od siebie mogę dodać, że jeśli coś KAANowi zdaje się błedne to z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa należy stwierdzić, że jest prawdziwe.
Jeśli to pisze Baranek, to nie mam się czym przejmować :)

Baranek pisze:Z drugiej strony, żeby poznać prawdę to twoje twierdzenia trzeba filtrować przez NOT - wtedy stają się prawdą.
Idąc twoim tokiem rozumowania to np.
Ja twierdzę że zbawienie jest z wiary - to twierdzisz (NOT) że zbawienie nie jest z wiary.
Ja twierdzę że zbawienie jest wyłącznie z Boga przez Pana Jezusa - ty twierdzisz ( stosując NOT) - zbawienie jest poza Bogiem i Chrystusem, co by się zgadzało z twierdzeniem katolickim extra ecclesiam nulla salus.
Ja twierdzę że za grzech jest śmierć, a ty że nie ma smierci z grzechu, są takie mniejsze i większe grzechy, a wszystko czyściec wypali.
Ja twierdzę że jest jeden Kościół który stanowi społeczność ludzi zbawionych, a ty uważasz że kościół to tylko katolicki, a poza tym to kościołów jest wiele.

Patrz, że dużo miałes racji z tym NOT :D tyle że prawdę ustawiłeś nie po tej stronie równania :D

Pewnie jak byś popytał to napisaliby ci inni wiele takich równań z NOT dowodzących że katolicyzm to zaprzeczenie Ewangelii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 07 sty 2009, 13:45

KAAN - mówiąc precyzyjniej to w odniesieniu do sporej liczby twoich postów pasuje owo: NOT.

Niestesty KAAN masz też problemy z logiką:

Przykładowo:


Ja twierdzę że zbawienie jest wyłącznie z Boga przez Pana Jezusa - ty twierdzisz ( stosując NOT) - zbawienie jest poza Bogiem i Chrystusem, co by się zgadzało z twierdzeniem katolickim extra ecclesiam nulla salus.


W tym przypadku NOT będzie oznaczało, że nie wyłącznie z Boga i Pana Jezusa - a to nie TO SAMO co poza Bogiem i Chrystusem.

I dalej KAAN - jak mawia mój szwagier: "Raz to i kura piardnie". Tak więc Tobie KAAN - jak owej kurze - zdarza się powiedzieć jakąś prawdę o wierze.

I kolejna sprawa: z NOT nie chodziło o to, że KK to zaprzeczenie Ewangelii. Pomieszało ci się. Chodziło o to, że wiele z twoich twierdzeń należy traktować jako odwrotność prawdy ewangelicznej.



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości