Zostań dziewicą lub wdową konsekrowaną

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 05 maja 2015, 14:26

kontousunięte1, ludzie do mniszki sami się wpraszają, a zazwyczaj szukają rady i proszą o modlitwę. Choć i tak żyje skromnie i to bardzo skromnie nawet nie ma bieżącej wody ani ogrzewania.
To nie dobrze jak ktoś unika kontaktu z ludźmi. Co innego żyć dla Boga w ubóstwie z dala od ludzkiej cywilizacji a co innego, unikać kontaktu z ludźmi.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 05 maja 2015, 15:25

koleżanka pisze:To nie dobrze jak ktoś unika kontaktu z ludźmi.


A co w tym niedobrego?
Mądry człowiek utrzymuje kontakt z tymi, którzy kochają go bezwarunkowo, taki kontakt buduje, karmi, daje odpoczynek. Taki kontakt może dać tylko Ojciec, i bracia (zrodzeni z tego samego Ojca).

Mnie kontakt ze światem (dziećmi innego ojca albo i zrodzonymi z Mateńki, co to Ojca nie znają) niesamowicie męczy. Jak ktoś jest nadwrażliwy na pewne bodźce, nie tylko słuchowe, dotykowe, zapachowe, smakowe, ale i te duchowe, to będzie się chował do swojej pustelni dosyć często.
Ja tak mam. Jak nie odpocznę przy Biblii choć z godzinę dziennie, to jestem nieżywa.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Amarylis
Posty: 286
Rejestracja: 29 maja 2015, 22:03
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Amarylis » 10 cze 2015, 12:11

Parę ciekawych spostrzeżeń tu padło: http://www.odwyk.com/dziewictwo-konsekrowane,1537



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości