Zostań dziewicą lub wdową konsekrowaną

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 28 kwie 2015, 13:17

dr.sky pisze:
inquisitio pisze:No ale generalnie zgadzasz sie z tym czy nie ?


Generalnie i tak.... i nie :-D

Heh..A co jest tak a co na nie ?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 28 kwie 2015, 13:19

malak1978 pisze:
inquisitio pisze:Czy dziewictwo to jakies zgorszenie dla protestantów ?



nie no cos ty, przecież zon szukamy własnie wsród dziewic głownie.

A w kontekscie omawianego tematu jaki masz do tego stosunek ?


Contemplari et contemplata aliis tradere
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 28 kwie 2015, 14:57

inquisitio pisze:Heh..A co jest tak a co na nie ?


W zasadzie myślę podobnie do mlaskota ;-) . Zgadzam się z ideą, ale nie zgadzam się z formą.


.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 28 kwie 2015, 15:38

dr.sky pisze:Zgadzam się z ideą, ale nie zgadzam się z formą.

No, ale to, że tobie nie pasuje, nie znaczy, że innym również ma nie pasować. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 28 kwie 2015, 15:52

Jak byś nie zauważył, odpowiadałem na pytanie kierowane do mnie, a nie do innych :roll:


.
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 28 kwie 2015, 15:54

Forma moze sie komus podobac lub nie,byc stała lub sie zmieniac,jednak to tresc( idea) nadaje sens calemu aktowi.Sama forma bez tresci nic nie daje,z drugiej zas strony sama tresc potrzebuje uzewnetrznienia przez konkretna forme .


Contemplari et contemplata aliis tradere
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 28 kwie 2015, 17:04

Moja żona ma kilka koleżanek, z których 2 myślą o zakonie a 1 właśnie o konsekrowanym dziewictwie. Kobiety w okolicach 40-ki. Te myśli o zakonie i konsekrowanym dziewictwie są, jak zdołałem zaobserwować w rozmowach z nimi, rozpaczliwa próba nadania swemu życiu sensu i dowiedzenia, że nie poniosło się porażki poprzez brak męża. Nie widzę w tym nic z Ducha Bożego, ale smutek i desperację. Szczytem była informacja o ciąży mojej żony - przyjęły to, jakby była mowa o śmiertelnej chorobie. Widać, że ogromnie pragną normalnego życia małżeńskiego, męża, dzieci, ale z powodu wieku i rozczarowań uciekają w takie formy życia dla nielicznych.

Wniosków nie mogę rozciągać na całość osób szukających tych form życia, bo przecież niektórzy maja powołanie do samotności, ale akurat w przypadku tych kilku dziewczyn zachowania są identyczne. Gdyby znalazły przyzwoitego kandydata na męża, odrzuciłyby te swoje nieszczęsne rojenia o zakonach i konsekrowaniach w mgnieniu oka.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 28 kwie 2015, 17:09

inquisitio pisze:Forma moze sie komus podobac lub nie


O tym już powinna zdecydować osoba konsekrowana. Powinna mieć także wybór między konsekracją (pozostańmy przy tym średniowiecznym nazewnictwie) biblijną a konsekracją wyznaniową.


.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 28 kwie 2015, 18:15

Są jeszcze III zakony, gdzie małżeństwa składają przysięgę danego zakonu, w taki zakonie mogą być także osoby samotne. Kościół Katolicki jest różnorodny i dla wszystkich.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 28 kwie 2015, 19:50

koleżanka pisze: Kościół Katolicki jest różnorodny

Oj tak, jak jarmark. ;-)
koleżanka pisze: dla wszystkich.

Tu bym dyskutowała, ale wątpię czy jest sens :-/ :-D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 kwie 2015, 21:50

inquisitio pisze:Czy dziewictwo to jakies zgorszenie dla protestantów ?


Nie ale jak tka dziewica umrze w dziewictwie to trafia do raju dla fundamentalistw islamskich i z tego to tytułu niebezpiecznie byc dziewicą ;-)


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 29 kwie 2015, 08:38

malak1978 pisze:jest wielu protestantow co zyje w celibacie, poprostu tak samo jak z postem o tym nie trabimy. Inne podejscie inna kultura.


Bardzo dobrze powiedziane. Sam żyłem wiele lat w celibacie i jakoś nie kreowałem się na bohatera tak jak katolicki kler, co to wyrzeka się "wszystkiego" dla służby Bogu i trąbi, jaki to heroizm. Tak samo żyją ludzie porzuceni, niepełnosprawni, nastolatki czy tacy, którym z innych powodów nie udało się znaleźć partnera.

W ogóle katolicyzm stawia fałszywą alternatywę przed ludźmi: albo służba Bogu w celibacie, albo życie w małżeństwie, tak jakby jedno wykluczało drugie. Jest to diabelska alternatywa, przed czym przestrzegał Apostoł, porównując zakaz małżeństwa do zastawiania sideł (1 Kor. 7,35) i prorokując, że:

A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich,
Uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku,
Którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem.

Pierwszy list św. Pawła do Tymoteusza 4,1-3

Przymusowy celibat dla chcących służyć Bogu to nauka szatańska, za którą idzie masa innych patologii: podatność na cielesne pokusy, w tym pedofilię i homoseksualizm, zgorzknienie, niezdrowy stosunek do spraw płciowych, niezrozumienie trudności życia rodzinnego przejawiające się m.in. w nawoływaniu do bezmyślnego rozmnażania [tak jakby ziemia nie została już zasiedlona], mentalność psa ogrodnika, który stara się małżonkom maksymalnie utrudnić życie płciowe [np. obleśne rozważania kleru o tym co wolno a czego nie wolno w sypialni], blokowanie edukacji seksualnej, zakaz antykoncepcji poza NPR itd. To przykre, ale KK niejako z automatu, taśmowo tworzy zwyrodnialców, dziwolągi i obłudników, zakazując chcącym służyć Bogu zaspokajania istotnych potrzeb. Oczywiście to nie ma nic wspólnego z Bożym nauczaniem, ale jest podyktowane chęcią pomnażania kościelnego majątku i możliwością skuteczniejszego manipulowania ludźmi pozbawionymi rodzin.



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości