Msza za byłego prezydenta

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Msza za byłego prezydenta

Postautor: Havecon » 09 sie 2015, 23:46

Wieczorem 6 sierpnia w warszawskim kościele sióstr wizytek została odprawiona Msza święta „za Bronisława Komorowskiego, jego małżonkę Annę i całą ich rodzinę” – z udziałem ich samych. Koncelebrowali ją księża Aleksander Seniuk, Kazimierz Sowa, Stanisław Opiela i Andrzej Luter. Obecni byli Henryk Wujec, Hanna Gronkiewicz-Waltz i inni politycy PO.
– Dzisiaj dziękujemy panu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za pięć lat jego prezydentury, za jego służbę wolnej Polsce. Dziękujemy mu za to budowanie pomostów, za to, że „nie umywał rąk”, za to, że otwierał się na innych ludzi, na inne poglądy, na inną wizję świata, na inną wizję człowieka, kierując się przy tym zawsze chrześcijańską intuicją i wiarą. Dziękujemy, że nie próbował budować Polski sterylnej, dziękujemy, panie prezydencie. – mówił ks. Luter w części Mszy, która teoretycznie była kazaniem.
– W ostatnim czasie spotkało pana, panie prezydencie, wiele niesprawiedliwości, także bardzo podłych. I niestety były one wypowiadane przez ludzi, których nazywamy ludźmi Kościoła. Zostały przez nich samych wypowiedziane i innych, z ich błogosławieństwem. Słowa, które nigdy nie powinny się pojawić w ustach takich ludzi. Święte słowa miłość i miłosierdzie były poniewierane wśród słów nikczemnych. I nikt mnie nie przekona, że taki język może płynąć z serca przemienionego. Płynie z serca kamiennego. (...). Wyobraźmy sobie, jak pana, panie prezydencie, ranią te słowa zwłaszcza dotyczące pana wiary, sumienia, wierności Kościołowi. Więc proszę przyjąć, panie prezydencie, pani Anno (...) i mówię to w imieniu, myślę, wielu kapłanów – przepraszamy was, prosimy o wybaczenie nam i także tym wszystkim, którzy nie wiedzą, co czynią. – prawie płakał z ambony ks. Seniuk. Obu wystąpieniom towarzyszyła powtarzająca się klaka z ław kościelnych.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

PS: ciekawe czy byłemu prezydentowi dali komunie. Przecież za in vitro miał mieć zakaz przystępowania do komuni


I owoc żywota Twojego je ZUS
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Msza za byłego prezydenta

Postautor: albercik » 09 sie 2015, 23:49

Havecon pisze: Koncelebrowali ją księża Aleksander Seniuk, Kazimierz Sowa, Stanisław Opiela i Andrzej Luter. Obecni byli Henryk Wujec, Hanna Gronkiewicz-Waltz i inni politycy PO.

Ta parafia powinna się nazywać Matki Boskiej banderowskiej :)


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 10 sie 2015, 10:17

Szczyt obłudy,ale to normalka. ;-)


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 11 sie 2015, 17:33

kontousunięte1 pisze:Szczyt obłudy,ale to normalka.


a był u komuni ?
dostał rozgrzeszenie za to ze kłamczuszkował całą kadencje ? :eek:
Ja bym tam chetnie go wyspowiadał ...

za pokute pan przeprosi w TV ze pan ich okłamał i odda to co obiecał :]
szkoda ze ksiądz na takie coś nie wpadł .....

ja bym wtedy był za przymusowa comiesieczna spowiedzia wszystkich polityków :rotfl:
bez rozgrzeszenia by wypłaty nie dostawał ....Tyle Katolicyzm by mógł dobrego zrobic no..... widze potencjał jak by ten system dobrze wykorzystac :thumbup:


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 11 sie 2015, 18:30

nadrozd pisze:ja bym wtedy był za przymusowa comiesieczna spowiedzia wszystkich polityków

I nie na uszko,ale "na rynku",publicznie :mrgreen: a pokuta: w dyby na kilka dni ;-) albo na klęczkach wokół Sejmu :rotfl: .O ,ja to nawet doradcą księżulków mogę być w wymyślaniu pokuty dla polityków.
Zobaczylibyśmy,jak szybko państwo zaczęłoby dobrze funkcjonować :laughing2:


Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 12 sie 2015, 00:00

Okazuje się,że jednak były prezydent dostał wafelka
Obrazek


I owoc żywota Twojego je ZUS
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 12 sie 2015, 10:48



Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 12 sie 2015, 10:58

nadrozd,
Aaamen :mrgreen:
Havecon pisze:prezydent dostał wafelka
na zdrowie :-P


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 12 sie 2015, 11:08

*bonus
najbardziej rozwalił mnie ten chłopak z liceum
"Panie prezydencie ale na plakacie jest DOBRY START DLA MŁODYCH"

https://youtu.be/5b15n7ymSCA?t=358


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 12 sie 2015, 11:11

nadrozd,
Iście salomonowa rada, to już obiegło internet i komentarze były przednie :mrgreen: ;-)


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 12 sie 2015, 23:43

Bul dostał jednak komunie?? Ja pierdzielę! To równie dobrze i ja mógłbym pójść na msze i pójśc do komuni. A co


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości