Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: Albertus » 21 wrz 2015, 16:36

Parę lat temu BBC wyemitowało film dokumentalny, o tym jak członkowie organizacji charytatywnych, które woziły wodę i żywność do Afryki, postanowili zabawić się w pewien "handel" wymienny. Mianowicie dziewczynkom kilkuletnim mówili - damy tobie i twojej rodzinie wodę, ale w zamian za to oddasz się nam seksualnie. tu masz przykład takiej "dobrowolnej" transakcji. Dziewczyna przecież rzekomo nie musiała się oddawać takiemu człowiekowi by zyskać wodę. Otóż te sytuacje są niegodziwe biblijnie, ponieważ jest takie zapomniane i nierozumiane przez wielu przykazanie boże:

nie będziesz złorzeczyć głuchemu i nie będziesz kładł kłód przed ślepca. (Kpł. 19,14).

Takie porównanie jest ewidentną manipulacją.

Czy jak jakiś protestant zechce zrobić coś dobrowolnie i nieodpłatnie na rzecz swojego zboru to mu nie wolno?

Bo to niegodziwe biblijnie i pastor musi mu zapłacić dniówkę?

:puppyeyes: :roll:


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: Thor » 21 wrz 2015, 17:19

nie wiem czy czytałeś moje wcześniejsze komentarze-odpowiedzi w tym wątku. nie chciałbym tego wszystkiego tutaj powtarzać, co zostało już napisane. To oczywiste, że wolontariusz może zaoferować się zrobić coś za darmo i to jest szlachetne. Nie ma tutaj nic nagannego po stronie tego, który taką ofertę przyjmuje (gorzej jeśli taki ktoś szuka taniej, bezpłatnej siły roboczej, wtedy to jest już wyzysk). Problem leży gdzie indziej, że od wolontariuszy żąda się aby uiścili minimum 5 dych a nawet 300 zł za "pakiet pielgrzyma", bo podobno jest on potrzebny do tej pracy. Ja więc postawiłem pytanie, czy sześciodniowa praca tegoż wolontariusza tak jest nisko ceniona przez organizatorów, że nie mogą sprezentować tego "plecaka pielgrzyma" jemu? Wreszcie czy za narzędzia pracy nie powinien płacić pracodawca?

No wyobraź sobie, że przychodzi do ciebie kolega i pracuje w twoim domu np. budując garaż cały dzień, a ty mu mówisz, dam ci pić i jeść jeśli za to zapłacisz. Jest to po chrześcijańsku? Czy też po chrześcijańsku byłoby danie mu poczęstunku w rewanżu za jego pracę? Nawet niewierzacy załapali, że coś jest tu nie halo.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: Albertus » 21 wrz 2015, 17:35

To oczywiste, że wolontariusz może zaoferować się zrobić coś za darmo i to jest szlachetne. Nie ma tutaj nic nagannego po stronie tego, który taką ofertę przyjmuje


Każdy zna warunki.Wie o tym że decydując się zostać woluntariuszem może zyskać o połowę niższą opłatę niż pozostali uczestnicy Ś .D.M. a poza tym to jest to darmowa praca ofiarowana na rzecz Kościoła. Nikt nie musi zostawać woluntariuszem.

Wszystko jest jasne i uczciwe.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: Samolub » 21 wrz 2015, 17:58

Tylko że on tam nie jedzie na wolontariat i ma znizki po pracy, tylko pracuje podczas tej zabawy... x D a Kosciol przez to może obnizac place dla ludzi z zewnatrz i jeszcze wielu ludzi za grosze do pracy wykorzystac... wolontariat. I jeszcze wziasc od nich pieniadze, od publiki tez wezma, miasto zapewne da im wszystko za free, organizatorzy tez bo to zbozne, zespoly tez charytatywne?

Kto jest tu glownym benificjentem? Watykan, Ksieza, ewentualnie jakis komercyjny zespol malo majacy wspolnego z wiara.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: Thor » 21 wrz 2015, 19:26

Samolub pisze:Kto jest tu glownym benificjentem? Watykan, Ksieza


dobre pytanie i chyba dobra odpowiedź w wymiarze finansowym, bo podobno miasto ma wydać na ten cel aż 200.000.000 zł. Strasznie wielkie pieniądze Drugie tyle pewnie zbiorą za te plecaki pielgrzyma, jak z milion ludzi przyjedzie.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: Samolub » 21 wrz 2015, 19:31

Miasto wydaje publiczne pieniadze na organizowanie eventu dla jednej katolickiej wiary... sponsor


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: magda » 21 wrz 2015, 21:35

A ja chciaam tam pojechać zobaczyć bo podobno jest jak na Owsiaku , koncerty rokowe z wyciem i nawet purpuraci pląsaja , Musi to być niezłe kino , chcialabym rzucić okiem na takie katolickie swietości. Niestety mam chorego psa i nie pojade.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: Samolub » 21 wrz 2015, 22:12

No ale wygląda to żałośnie jak ci biskupi czy księża tańczą, takie to jest drętwe... jakby to było naturalne to rozumiem, problem w tym że jest to takie kiepskie show i wygląda jakby ci ludzie byli zubezwłasnowolnieni, współczesne niewolnictwo myśleniowo-ekonomiczne, sekta...
Te dni młodzieży to bardziej przypominają ludzi podporządkowanych tej instytucji. Wygląda to sztucznie i bardzo sztywno, mimo to na siłe wciska się jakieś elementy typu modyfikowane szaty dla kapłanów, głupie gadki typu "róbcie burdel, ale czytajcie Biblie" =D

Albo piosenki niczym z telenoweli... niby to ma być coś nowego i świeżego tylko znów nie ma nic wspolnego z Ewangelią, a za pare lat będzie znów flakami z olejami i ci młodzi co teraz są będą te nowe flaki podgrzewać jako stare :hihi: będą nowi młodzi i nowych flaków trzeba będzie nagotować, Także kameleon i Babilon Katolicki w kółko to samo...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: magda » 21 wrz 2015, 22:45

Oj Samolubie nie bądx takim pesymistą , oglądałam filmiki całkiem niczego sobie jak polecieli po metalice w Rio to nie gorzej niż Marilyn Manson no a w Madrycie w tańcach po nocy to sie ponoć porozbierali coponiektórzy do naga i była chryja . Te imprezki ewoluują pomału Franciszek zaprosi gejów i Lezbijki a na estradzie zaspiewa drag queen ale taka świeta co to szuka Boga . No w Polsce w Krakowie to jeszcze bedzie drętwiutko ale jak zrobią taka imprezke we Włoszech czy w Niemczech to może być czadowo. Widzisz jaki tolerancyjny jest ten papież może jeszcze dozyję jak w KRK będa brać śluby geje no ale ci wierzacy oczywiście.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: Samolub » 21 wrz 2015, 23:05

Uhuhuhu, ale wiesz że to polityka... niby taki spontan... a chodzi o to że Kościół Katolicki traci wiernych którzy albo przechodzili w Ameryce Poludniowej masowo do charyzmatycznych Protestantów, albo znowu Kościół tracił ludzi którzy byli zniesmaczeni brakiem postępowości czy utartym schematom. Stąd tak a nie innaczej się dzieje... i chyba nikt trzeźwo i otwarcie myślący Katolik tego nie będzie negował i wmawiał że jest innaczej. Nawet wybór Franciszka jest typowo polityczny z punktu widzenia Watykanu... taa Duch Święty na konklawe oraz taa tajemnica konklawe... mhm x D

Wrzucałem już filmy ciekawe na ten temat, pozatym Watykan ma różne standardy w różnych krajach i różnego rodzaju gesty czy ograniczony przepływ informacji, tyle chyba z mojej strony.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: magda » 21 wrz 2015, 23:50

No i dlatego żeby ożywic i zaskarbić sobie młodzież to te koncerty rokowe, dużo katolików odchodzi to masz racje wiec teraz nowość otwartosć na inne grupy docelowe niz dotychczas np geje i les też ludzie wierzący i coraz liczniejsi , no i w przyszosci moze dałoby sie połączyc paradę równości z dniami młodziezy , co to byłaby za imprezka a i ksieża w tęczowych stułach by tam mogli sie wykazać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: Samolub » 22 wrz 2015, 00:04

Jak chce iść na koncert rockowy i sobie pójść na młyn, to idę na młyn i na koncert rockowy a nie do Papieża :O
Jeśli on chce przyciągnąć na to część młodzieży to jest to już marketing wizerunkowy, a niestety jak ktoś dobrze zna Ewangelie to nie polega ona tylko na tym co wygodne, ciekawe i fajne, ale polega na Prawdzie. I tego głównie ja, młody oczekuje od Kościoła, nie jestem Katolikiem więc uważam że jest to ich prywatny problem. Chociaż mnie takie coś własnie dlatego niesmaczy, że jest sztuczne i głupie

Magda, to jest polityka, każdy to widzi... :O
Takie rzeczy nawet dzieciaki małe widzą i kumają


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wolontariusze zapłacą Kościołowi za pracę przy Światowych Dniach Mł.

Postautor: magda » 22 wrz 2015, 00:10

Ja też widzę bo ja to napisałam tak trochę dla jaj. No ale jest taka grupa młodych co to do nich dociera i sie im podoba . Ja w ogóle nie gustuję w rocku , wolę hip hopa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości