Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Albertus » 26 wrz 2015, 18:43

Mam pytanie:

Czy posłuszeństwo apostołom w sprawach wiary i moralności w 1 wieku było potrzebne do zbawienia?

Czy jak na przykład apostołowie na "soborze jerozolimskim" ustalili że obrzezanie cielesne nie jest potrzebne do zbawienia a ktoś po samodzielnym przestudiowaniu Pism uznał że to nieprawda to nie ma sprawy, mógł sobie wierzyć jak chce ?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Zbyszekg4 » 27 wrz 2015, 07:50

Albertus pisze:Mam pytanie:

Czy posłuszeństwo apostołom w sprawach wiary i moralności w 1 wieku było potrzebne do zbawienia?

Czy jak na przykład apostołowie na "soborze jerozolimskim" ustalili że obrzezanie cielesne nie jest potrzebne do zbawienia a ktoś po samodzielnym przestudiowaniu Pism uznał że to nieprawda to nie ma sprawy, mógł sobie wierzyć jak chce ?

A to takich kwestii dotyczy papieska bulla, o której tu mowa? Zrównujesz jej przesłanie z apostolskimi treściami?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Albertus » 27 wrz 2015, 08:16

Chodzi o ustalenie ogólnej zasady - czy posłuszeństwo w sprawach wiary jakimkolwiek ludziom jest do zbawienia potrzebne?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Zbyszekg4 » 27 wrz 2015, 08:26

Albertus pisze:Chodzi o ustalenie ogólnej zasady - czy posłuszeństwo w sprawach wiary jakimkolwiek ludziom jest do zbawienia potrzebne?

Jeśli jest to z Bożego natchnienia, zgodne z całością Bożego Słowa, to uważam, że można tak to ująć.
Bulla Bonifacego nie spełnia takich kryteriów, choćby dlatego, że mówi o doczesnym panowaniu Kościoła nad wszystkim; władzy się Bonkowi zachciało... :lmao:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Albertus » 27 wrz 2015, 08:54

Czyli sama zasada konieczności posłuszeństwa jakimś ludziom w sprawach wiary nie jest z zasady czymś złym a chodzi tylko o kwestię tego czy "jest to z Bożego natchnienia".

A to już rozstrzygasz indywidualnie na podstawie swoich własnych odczuć i przemyśleń?

Nie sądzisz że w czasach apostołów po "soborze jerozolimskim" mogli być ludzie którzy po samodzielnym przestudiowaniu biblii i na podstawie własnych odczuć i przemyśleń mogli stwierdzić że apostołowie się mylą i nie działają z natchnienia Bożego mówiąc że obrzezanie cielesne nie jest już potrzebne bo przecież Biblia nam mówi co innego - Rdz17: (9) Potem Bóg rzekł do Abrahama: Ty zaś, a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia, zachowujcie przymierze ze Mną. (10) Przymierze, które będziecie zachowywali między Mną a wami, czyli twoim przyszłym potomstwem, polega na tym: wszyscy wasi mężczyźni mają być obrzezani; (11) będziecie obrzezywali ciało napletka na znak przymierza waszego ze Mną. (12) Z pokolenia w pokolenie każde wasze dziecko płci męskiej, gdy będzie miało osiem dni, ma być obrzezane - sługa urodzony w waszym domu lub nabyty za pieniądze - każdy obcy, który nie jest potomkiem twoim - (13) ma być obrzezany; obrzezany ma być sługa urodzony w domu twoim lub nabyty za pieniądze. Przymierze moje, przymierze obrzezania, będzie przymierzem na zawsze. (14) Nieobrzezany, czyli mężczyzna, któremu nie obrzezano ciała jego napletka, taki człowiek niechaj będzie usunięty ze społeczności twojej; zerwał on bowiem przymierze ze Mną. ?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Zbyszekg4 » 27 wrz 2015, 10:29

Zasady Nowego Przymierza weszły w życie - jest w nich coś o poddaństwie świata władzy papieża?
Jeśli tak, to bulla VIII Bonifacego ma sens; jeśli nie to i tak bądź jej posłuszny boś poddany papieża i ślepo go słuchaj - abyś zbawionym był... :hihi:

Ja się spytać chciałem o prawdziwość tego "dzieła"- uzyskałem twierdząca odpowiedź. The End.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Albertus » 27 wrz 2015, 11:50

Wtedy gdy papież wyraża naukę Kościoła należy być mu posłusznym. Nie ślepo ale szukając zrozumienia tego co naucza w świadomości że jest się człowiekiem omylnym i że moje poznanie jest ułomne.Natomiast Kościół jest filarem i podporą prawdy(1Tym3:15


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Zbyszekg4 » 27 wrz 2015, 12:09

Albertus pisze:Wtedy gdy papież wyraża naukę Kościoła należy być mu posłusznym. Nie ślepo ale szukając zrozumienia tego co naucza w świadomości że jest się człowiekiem omylnym i że moje poznanie jest ułomne.Natomiast Kościół jest filarem i podporą prawdy(1Tym3:15

A wskaż mi w bulli Bonifacego słowa, że ma być tak, jak piszesz- że można kwestionować papieskie dokumenty i wypowiedzi...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Albertus » 27 wrz 2015, 13:03

A gdzie ja napisałem że można kwestionować? :O

Właśnie piszę że nie można kwestionować nauczania papieży które wyraża nauczanie Kościoła.Ale trzeba się starać je rozumieć i nie przyjmować na ślepo lecz dążyć do zrozumienia.

Dotyczy to jednak oficjalnego nauczania Kościoła a nie jakiegoś posłuszeństwa we wszystkim papieżowi


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Rembov » 27 wrz 2015, 13:07

Nie męcz się. Próba przekazania niektórym osobom, że posłuszeństwo papieżowi dotyczy kwestii związanych z wiara i moralnością, jest z góry skazana na porażkę.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: magda » 27 wrz 2015, 13:08

Zastanawia mnie i zadziwia stale ślepota katolików dlaczego nie widzą sprzecznosci z nauczaniem Jezsa nawet ci najinteligentniejsi, Czy was to nie zadziwia?????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Albertus » 27 wrz 2015, 13:16

Musiałabyś najpierw udowodnić te sprzeczności. Na razie ci się to nie udało.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: magda » 27 wrz 2015, 13:23

No i ta odpowiedź Albertusie to jest dowód na to ze to co napisałam to prawda.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Rembov » 27 wrz 2015, 13:30

Nie można zobaczyć tego, co nie istnieje, magdo. Dlatego nie możemy widzieć sprzeczności, której nie ma. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: krzysiek_enoch » 27 wrz 2015, 13:36

Rembov pisze:Proponuję poczytać o wiele dłuższy kawałek tej bulli, a nie jedynie wyrwane z kontekstu zdanie, które podsumowuje o wiele dłuższą wypowiedź
Czy to Twoim zdaniem zmienia sens tych słów?



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości