Prawosławni Baptysci

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawosławni Baptysci

Postautor: Kamil M. » 15 paź 2015, 20:35

Byłbym chyba szczęśliwszy, gdyby skupili się na łączeniu doktryny baptystycznej z teologią prawosławną zamiast bawić się w takie przebieranki. Ale nasuwa się chyba ciekawe pytanie: dlaczego tak robią?


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawosławni Baptysci

Postautor: Samolub » 15 paź 2015, 20:50

Szczerze.... mnie dziś to nie bawi ^_^
Katoliccy Swiadkowie Jehowy
Luterańscy Prawosłąwni

A może Grecko- Persko- Amazoński- Luterański- Katolicki- Kościół- Baptystów
Reformowany !! :lmao: Takie hybrydy dla Prawosławia jak i Baptystów wystawiają tylko złe świadectwo


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawosławni Baptysci

Postautor: Kamil M. » 15 paź 2015, 21:03

Vrijer pisze:
Kamil M pisze:Byłbym chyba szczęśliwszy, gdyby skupili się na łączeniu doktryny baptystycznej z teologią prawosławną

Tylko jak je polaczyc? :nerd:

Mnie nie pytaj! Ale może by im to jakiś pożytek przyniosło...

Kamil M pisze:zamiast bawić się w takie przebieranki. Ale nasuwa się chyba ciekawe pytanie: dlaczego tak robią?

Ponoć stwierdzili że baptyzm baptyzmem, ale tradycje gruzińskiego chrześcijaństwa są znacznie bogatsze od baptystycznych i szkoda z nich rezygnować :mrgreen:

Ciekawe czy kadzą i caluja ikony :kaplan:

Poszliby do normalnej, porządnej cerkwi, a nie - cudują... ;)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawosławni Baptysci

Postautor: Kamil M. » 15 paź 2015, 21:31

Swoją drogą ci państwo tutaj ( http://www.ebcgeorgia.org/Neue_Dateien/ ... C_0212.jpg ) w tych jasnych szatach to imitują ubiór prezbiterów. Ten pan w bordo po lewej imituje strój biskupi (po cywilu, że tak powiem ;) ). Swoją drogą ciekawe co on tam ma na enkolpionie (ten wisior na piersi). Normalnie biskupi prawosławni na piersi noszą ikonę przedstawiającą Bogurodzicę z naszym Bogiem na ramionach. A co ma na piersi baptystyczny władyka? :P


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawosławni Baptysci

Postautor: polk » 19 paź 2015, 14:52

Widać niektórych Ewangelicznych mocno ciągne w strone prawosławia - z zastrzeżeniem nie odrzucania Ewangelii łaski. W końcu istnieje też na Ukrainie Kościół Luterański, który też tak wygląda, przy czym jest mocno konserwatywny.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawosławni Baptysci

Postautor: kontousunięte1 » 19 paź 2015, 15:53

polk pisze:Widać niektórych Ewangelicznych mocno ciągne w strone prawosławia - z zastrzeżeniem nie odrzucania Ewangelii łaski. W końcu istnieje też na Ukrainie Kościół Luterański, który też tak wygląda, przy czym jest mocno konserwatywny.

Prawosławie nie odrzuca ewangelii łaski, jeśli to sugerujesz.
Ostatnio sporo czytam o prawosławiu /niestety,nie miałam dotąd prawie żadnej wiedzy i pojęcia o nich/ i jestem pozytywnie zaskoczona.
Dziwi mnie jednak to 'prawosławni baptyści". Wprawdzie dopiero skończyłam dzieje historyczne czytać, ale o czymś takim nie słyszałam.To chyba jakiś całkiem nowy twór. Z tego co do tej pory dowiedziałam się,to prawosławie zarówno KrK uważa za odstępczy,jak i protestantyzm. Raczej nie ma mowy o brataniu się, co najwyżej o wzajemnym poszanowaniu.
I prawdę mówiąc z wieloma sprawami teologii prawosławnej mogę się zgodzić, a już na pewno bardziej niż z krk.
Dodam jeszcze,że jak już to uznają pierwotne protestanckie Kościoły:luteranizm,kalwinizm,anglikanizm.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawosławni Baptysci

Postautor: kontousunięte1 » 19 paź 2015, 16:40

Ale mnie załatwiłeś z "autorską nazwą" :-D :-D
Co to jest PRE?
Uznają w tym sensie,że tolerują jako wyznanie,a już te dalsze podziały /zieloni,baptyści i inne odłamy/ to chyba w ogóle nie uważają za poważne wyznania. Nie wiem jak to ująć. Uznają na takiej samej zasadzie jak uznają KrK. Masz rację, oni żyją w swoim świecie i w głębokim przekonaniu,że Prawosławie to jedyny prawdziwie apostolski Kościół /i śmiem nieśmiało zasugerować ,że mogą mieć rację/. W każdym razie nie poszli na samym początku na układy z polityką /mam na myśli czasy rozłamy pierwszego,jak KrK utworzył się z układów z Konstantynem.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawosławni Baptysci

Postautor: kontousunięte1 » 19 paź 2015, 16:56

Dzięki



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości