Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 15 lis 2015, 15:47

madelinka pisze:
Gingers pisze:To tylko twoje wyobrażenie, które być może ktoś ci "wdrukował" w myślenie.

Podpowiem Kto:"Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i na ziemi, w dole i tego co jest w wodzie,
pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż ja Pan, Bóg twój jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia, tych którzy mnie nienawidzą. A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i
przestrzegają moich przykazań." 1Mj.20, 4:6

Wyrwane z kontekstu. Powinnaś zacytować tak:

Wj 20:3-6
3. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
4. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
5. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
6. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(BT)


Chodzi nie o same obrazy, ale o fakt postawienia ich w miejsce Boga. Ktoś ci wdrukował myślenie, że rzecz dotyczy obrazów w oderwaniu od tego, na jakiej pozycji są względem Jahwe.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: madelinka » 15 lis 2015, 16:00

Rembov pisze: Zwalasz na innych szukanie tego, co potwierdzi twoje tezy i taka jest prawda. Jak ktoś chce mnie przekonać, że w Kościele katolickim mamy praktykowanie okultyzmu, to przedstawienie dowodów jest JEGO obowiązkiem, a nie moim.


Rembov, ze względu na to, że temat wywołuje zbyt duże emocje, podam Ci stronę, na której zebrano, w sposób rzetelny, wiadomości odnośnie najistotniejszego znaku z Objawienia 13, 18. Jest to tzw. znak Rebis czy znak marrano (6 litera alfabetu hebrajskiego czyli waw - w symbolice gematrycznej - znak człowieka), często pokazywany przez papieża Franciszka.

http://www.marcovuyet.com/ALARMA%20SIGNUM.htm

Można również zobaczyć co mają w tej sprawie do powiedzenia katolicy przedsoborowi:
http://www.msza.com.pl/
http://www.cfnews.org/ (nie wiem jak Twój angielski, ale zajrzeć warto)

Od siebie chciałabym jedynie dodać prośbę o komentarz do artykułu 460 z KKK.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 15 lis 2015, 16:08

madelinka pisze:
Rembov pisze: Zwalasz na innych szukanie tego, co potwierdzi twoje tezy i taka jest prawda. Jak ktoś chce mnie przekonać, że w Kościele katolickim mamy praktykowanie okultyzmu, to przedstawienie dowodów jest JEGO obowiązkiem, a nie moim.


Rembov, ze względu na to, że temat wywołuje zbyt duże emocje, podam Ci stronę, na której zebrano, w sposób rzetelny, wiadomości odnośnie najistotniejszego znaku z Objawienia 13, 18. Jest to tzw. znak Rebis czy znak marrano (6 litera alfabetu hebrajskiego czyli waw - w symbolice gematrycznej - znak człowieka), często pokazywany przez papieża Franciszka.

Napisz "w sposób sensacyjny", a będzie to zgodne z prawdą. Z kolei liczba z Ap 16:18 nie ma nic wspólnego ani z literą "waw", ani tym bardziej ze gestem papieża.

Można również zobaczyć co mają w tej sprawie do powiedzenia katolicy przedsoborowi:
http://www.msza.com.pl/

Daj link do artykułu, a nie ogólny do strony.

http://www.cfnews.org/ (nie wiem jak Twój angielski, ale zajrzeć warto)

Kiepsko. Poproszę o przekład.

Od siebie chciałabym jedynie dodać prośbę o komentarz do artykułu 460 z KKK.

Chodzi o ten punkt:
460 Słowo stało się ciałem, by uczynić nas "uczestnikami Boskiej natury" (2 P 1, 4). "Taka jest racja, dla której Słowo stało się człowiekiem, Syn Boży Synem Człowieczym: aby człowiek, jednocząc się ze Słowem i przyjmując w ten sposób synostwo Boże, stał się synem Bożym" 74 . "Istotnie, Syn Boży stał się człowiekiem, aby uczynić nas Bogiem" 75 . Unigenitus Dei Filius, suae divinitatis volens nos esse participes, naturam nostram assumpsit, ut homines deos faceret factus homo - "Jednorodzony Syn Boży, chcąc uczynić nas uczestnikami swego Bóstwa, przyjął naszą naturę, aby stawszy się człowiekiem, uczynić ludzi bogami" 76 .
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-2.htm
Przypisy: http://www.katechizm.opoka.org.pl/przypisy-2-2.htm#596
Czego w nim nie rozumiesz?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: madelinka » 15 lis 2015, 16:13

Rembov pisze:
Chodzi nie o same obrazy, ale o fakt postawienia ich w miejsce Boga. Ktoś ci wdrukował myślenie, że rzecz dotyczy obrazów w oderwaniu od tego, na jakiej pozycji są względem Jahwe.


Strzeżcie usilnie dusz waszych, gdyż nie widzieliście żadnej postaci, gdy Pan mówił do was na Horebie spośród ognia, abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety”(5 Mj 4, 15:16)
„Nie chodźcie za cudzymi bogami, aby im służyć i oddawać im pokłon i nie pobudzajcie mnie do gniewu dziełem swoich rąk, a nie uczynię wam nic złego”(Jer 25, 6)
„Komu Mnie podobnym i równym uczynicie?...Wyrzucają złoto z sakiewki i ważą srebro na wadze, opłacają złotnika, żeby ulał bożka, którego potem czczą, padając nawet na twarz. Podnoszą go na barki, dźwigają, potem go umieszczają na podstawie. I stoi, z miejsca swego się nie ruszy. Wołają do niego, on nie odpowiada, nie wybawi nikogo z ucisku”(Iz 46 5-10)
„I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka', dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości...''(Rz 1, 23)

Bóg mówi co innego, ale ten spór może rozwiązać tylko On sam.


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: madelinka » 15 lis 2015, 16:21

Rembov, ja traktuję ten temat poważnie, więc niczego pisać od siebie nie zamierzam. Zrobisz z tym co będziesz uważał.
A link do artykułu podaję, proszę:http://www.msza.com.pl/antypapie%C5%BC-franciszek-s%C5%82ug%C4%85-antychrysta
http://www.msza.com.pl/jorge-mario-berg ... franciszek
http://www.msza.com.pl/satanistyczne-mitry

Co do artykułu 460, to niepokoi mnie fakt, że nigdzie w Biblii nie jest napisane, że człowiek ma się stać bogiem. Szczerze powiedziawszy ten artykuł przyśpieszył moją decyzję o odejściu z KK.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 15 lis 2015, 16:52

madelinka pisze:
Rembov pisze:
Chodzi nie o same obrazy, ale o fakt postawienia ich w miejsce Boga. Ktoś ci wdrukował myślenie, że rzecz dotyczy obrazów w oderwaniu od tego, na jakiej pozycji są względem Jahwe.


Strzeżcie usilnie dusz waszych, gdyż nie widzieliście żadnej postaci, gdy Pan mówił do was na Horebie spośród ognia, abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety”(5 Mj 4, 15:16)
„Nie chodźcie za cudzymi bogami, aby im służyć i oddawać im pokłon i nie pobudzajcie mnie do gniewu dziełem swoich rąk, a nie uczynię wam nic złego”(Jer 25, 6)
„Komu Mnie podobnym i równym uczynicie?...Wyrzucają złoto z sakiewki i ważą srebro na wadze, opłacają złotnika, żeby ulał bożka, którego potem czczą, padając nawet na twarz. Podnoszą go na barki, dźwigają, potem go umieszczają na podstawie. I stoi, z miejsca swego się nie ruszy. Wołają do niego, on nie odpowiada, nie wybawi nikogo z ucisku”(Iz 46 5-10)
„I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka', dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości...''(Rz 1, 23)

Bóg mówi co innego, ale ten spór może rozwiązać tylko On sam.

Coś ci pogrubiłem i podkolorowałem w pierwszym cytacie, który zamieściłaś. Zastanów się, czy przedstawiona tam sytuacja aby nie uległa zmianie, kiedy Chrystus zaczął chodzić po świecie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: kontousunięte1 » 15 lis 2015, 16:55

madelinka
Czegoś nie rozumiem,ale może trochę "od tematu". Może masz wiedzę na ten temat. Kogo uznają za papieża ci katolicy /kim w ogóle są?/ z strony,którą podałaś. Czy JPII uznawali? ,bo wydaje mi się,że Franciszek to ta sama linia co poprzednik.


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: madelinka » 15 lis 2015, 17:24

kontousunięte1, może to Ci pomoże:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tradycjonalizm_katolicki
Tak zwani katolicy przedsoborowi( chodzi o sobór watykański II). Nie uznają (ale nie wszyscy) papieży począwszy od Jana XXIII, skończywszy na obecnym -uważając ich za sługi antychrysta.


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: madelinka » 15 lis 2015, 17:33

Rembov pisze:
Zastanów się, czy przedstawiona tam sytuacja aby nie uległa zmianie, kiedy Chrystus zaczął chodzić po świecie.


Kult figur i obrazów czy to w narodzie wybranym, czy u chrześcijan zawsze był i będzie przestąpieniem prawa. Przestąpieniem najważniejszego przykazania o oddawaniu czci Jedynemu Bogu. Nauka o rzekomej nowej ekonomii obrazów nie ma uzasadnienia w Biblii, bo Bóg powiedział o sobie:"Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się"Mal.3, 6, a Jezus wyraźnie to potwierdził mówiąc, że:"Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. "Mt.5, 18
Dla Boga najważniejsze jest posłuszeństwo Jego prawu; Jezus podkreślił to swoją misją:"Moim pokarmem jest pełnić wolę Tego, który mnie posłał"J.4, 34 , "Jeśli przykazań Moich przestrzegac będziecie , trwać będziecie w miłości mojej, jak i ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości Jego."J.15, 10


"Czy Wiekuisty ma równe upodobanie w całopaleniach oraz rzeźnych ofiarach, jak w posłuszeństwie dla Jego głosu? Oto posłuszeństwo jest lepsze niż ofiara. Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom."1Sam.15, 22:23


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: kontousunięte1 » 15 lis 2015, 17:38

Kod: Zaznacz cały

madelinka
Dziękuję. :-D


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 15 lis 2015, 18:10

madelinka pisze:
Rembov pisze: Zastanów się, czy przedstawiona tam sytuacja aby nie uległa zmianie, kiedy Chrystus zaczął chodzić po świecie.

Kult figur i obrazów czy to w narodzie wybranym, czy u chrześcijan zawsze był i będzie przestąpieniem prawa.

TWOJEGO prawa. Prawo Boże patrzy na tę kwestię nieco inaczej, bo po pierwsze zakaz czynienia obrazów ogólny dotyczy sytuacji, kiedy stają one w miejscu Boga, a ludzie oddają im cześć należną Bogu. Z kolei zakaz wizerunków Boga, istniejący z racji na to, że Bóg NIE objawił się Izraelitom w widzialnej postaci, stracił rację bytu w momencie, kiedy Chrystus, Bóg-człowiek, zaczął chodzić po tym świecie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: madelinka » 15 lis 2015, 18:22

Rembov, ta dyskusja wiedzie donikąd. Gdy byłam w KK, mówiłam tym samym językiem. To język węża. Odwiecznie relatywny. Mowa Chrystusa to "tak, tak, nie, nie, bo co ponadto, od złego pochodzi"(Mt.5, 37)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 15 lis 2015, 18:48

madelinka pisze:Rembov, ta dyskusja wiedzie donikąd.

Wiedzie w bardzo ciekawym kierunku, którego, jak widzę, jednak się boisz. Co nie dziwi, bo wskazanie, że chociażby przyjście Chrystusa na świat automatycznie anulowało zakaz z Pwt 4:15-16, obala twoje poglądy. Podobnie jak odczytanie Wj 20:3-6 w całości, a nie zaczęcie dopiero od 4 wersu.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: nadrozd » 15 lis 2015, 19:23

A to jest nowy czy stary testament ?
"I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy;" (Rzym. 1:23).



W którym miejscu widział ktos Boga w takiej postaci starego dziada z brodą ?

Obrazek
Obrazek


Czy to niejest al ze to my ludzie sami se tak wymyslilismy ze tak bedzie bo to My tak chcielismy ?
Czy to tak ciezko powiedziec ze popelniamy błedy i znosimy przykazanie Boże by pełnic swoja wole ?
Gdzie w BIBLI jest nakaz tworzenia figur Boga Ojca jako dziada ....... ?


Nie mówie ze to sa jakies kwestie na podstawie których oceniam innych ale jednak wolałbym by powiedzieć ze to sprawa histori i tradycji bo nasi pzodkowie niespcjalnie znali biblie (wiekszość z nich nie 3tała) a obrazy lepiej przemawiały...... A sprawa juz poszła za daleko zeby cos z tym zrobic... ale nie ma co ściemniac ze to coś ma cokolwiek z biblia wspołnego a ne z naszym ludzkim chciejstwem ;)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2015, 19:26 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości