Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: magda » 05 lis 2015, 11:53

Mam pytania do katolików , bo jak wiem nie zastanawiacie sie i to co widać i słychać w kosciołach to dla was zawsze jest prawda i przyjmujecie to bez zastrzerzeń , ale w waszym kosciele jest wiele rzeczy o których sie nie mówi tylko musicie akceptować te rzeczy botam są, czy chociaż wiecie co one oznaczają? Bo myślę ze nie macie zielonego pojęcia ani po co są ani jakie maja znaczenie . Na początek zapytam czy katolicy wiedzą co oznacza ksiezyc pod nogami Marii na obrazach i po co on tam jest????
i Po co egibski obelisk w Watykanie i co ma oznaczać no i po co jest??????
Po co sa białe i czarne Marie. Przeciez Maria była biała to skąd ten czarny kolor i czemu służy????
Co oznaczają proste i faliste promienie wokół Marii dlaczego są dwa rodzaje tych promieni???
Po co w chrzescijaństwie gwiazda Dawida i co ma symbolizowac.?????
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No jak jesteście tacy oblatani w tym czym was karmi Watykan to na moje pytania oczywisście ochoczo odpowiecie i okaże się ze wszystkie te symbole sa biblijne i chrześcijańskie i że nie łykacie pod przykrywką chrześcijaństwa jakiegoś okultyzmu , zwłaszcza pytania sa do Rembova bo on się uważa za wielkiego znawcę katolicyzmu wiec czekam na odpowiedzi. Moze jednak nie wiecie czym was papież karmi. może podajecie rękę djabłu a nawet o tym nie wiecie?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 05 lis 2015, 12:09

magda pisze:No jak jesteście tacy oblatani w tym czym was karmi Watykan to na moje pytania oczywisście ochoczo odpowiecie i okaże się ze wszystkie te symbole sa biblijne i chrześcijańskie i że nie łykacie pod przykrywką chrześcijaństwa jakiegoś okultyzmu , zwłaszcza pytania sa do Rembova bo on się uważa za wielkiego znawcę katolicyzmu wiec czekam na odpowiedzi.

Ode mnie ich nie oczekuj. Nie dlatego, że nie znam odpowiedzi, ale po prostu z doświadczenia rozmów z tobą doskonale wiem, że próba wyjaśnienia ci czegokolwiek jest z góry skazana na porażkę, bo i tak nie przyjmiesz do wiadomości tego, co obala twoje przekonania. Szkoda mi więc czasu na daremną próbę przedstawienia ci informacji, które zresztą już były na tym forum prezentowane.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: magda » 05 lis 2015, 12:41

Rembov wiem ze nie ma wyjaśnienia i że to sprawy okultyzmu w Watykanie a ty jak nie masz odpowiedzi po twojej myśli to sie rakiem zawsze wycofujesz a innym razem do upadłego dyskutujesz nawet jak juz nie mam chęci yto nachalnie mnie nagabujesz na dyskusję i na odpowiedzi wiec nie pal znów głupa. Po prostu inni są nieświadomi tego co to oznacza a ty wiesz i dlatego podkulasz ogon i w nogi byle nie wyszło szydło z worka ze macie okultystyczne znaki w Watykanie
Obrazek

Oj oj co to za karta tarota w bazylice sw Piotra czyzby serwowano wam nieswiadomym rzeczy okultyzm a moze masz jakieś biblijne chrześcijańskie wyjaśnienie co to jest i dlaczego tam w ogóle jest?????
Nie uciekaj Rembov bo tym sposobem broniac złego szykujesz sobie jexioro ognia , no chyba że jesteś niewierzący jak np Jezuici i kichasz na prawdę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 05 lis 2015, 13:16

Nie, magdo. Nie będę tracił czasu na ciebie i te fałszywe oskarżenia, które ciągle zamieszczasz na forum. Prostowałem te bzdury wiele razy i z doświadczenia wiem, że i tak nie przyjmiesz niczego do wiadomości. Będę się za to modlił w twojej intencji, aby Bóg zlitował się nad tobą i wyzwolił cię z nienawiści do Kościoła katolickiego i tych, którzy do niego należą, aby kiedyś Bóg nie musiał cię rozliczać z tego, że prześladowałaś Chrystusa i pisałaś wszystko, co złe na Niego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: magda » 05 lis 2015, 15:20

Pierwsza sprawa ze to taki twój myk bo nie masz nic do powiedzenia o tym okultyźmie serwowanym przez papiestwo a właściwie przez całe wieki przez jezuitów czyli niewierzących zakonników od brudnej roboty , Modlic sie o mnie zabraniam wszelkich pogańskich praktyk nad moją osobą. To nie żarty Rembov ja jestem osoba schorowana i nie chcę zeby mnie cos gorszego spotkało po katolickich modłach, tak jak nie chcę zeby sie o mnie modlili Buddysci czy inni poganie , A katolików nie nienawidzę a odwrotnie chcę was wyrwac djabłu i jego kosciołowi . Ale wolicie papieża niz jezusa no to na razie dałam za wygrana . Ale moze was zastanowi ten okultyzm. No kto jest odważny i napisze co oznaczaja te rzeczy które wam kościół serwuje . kto wie . No chyba ze nikt nie wie i łyka te rzeczy bezmyslnie . No bohaterowie proszę wyjaśnić te symbole . Czyzby nie było ani jednego katolika co wiedziałby co to oznacza i po co to jest w KRK. Jaki ma cel umieszczanie takich symboli????? Czekam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 05 lis 2015, 15:39

magda pisze:Pierwsza sprawa ze to taki twój myk bo nie masz nic do powiedzenia o tym okultyźmie serwowanym przez papiestwo

Nie ma sensu próbować tłumaczyć ci, że sobie znowu coś ubzdurałaś, bo i tak nie zmienisz zdania ponieważ ważniejsze dla ciebie jest to, co sobie wymyśliłaś, a nie rzeczywistość. Przerabialiśmy to już kilka razy, a i nawet teraz produkujesz kolejne wyssane z palca tezy odnośnie przyczyn mojej odmowy rozmowy w tym temacie, a tego, co napisałem i jakie są rzeczywiste powody, nie przyjmujesz do wiadomości. To jak mamy rozmawiać?

To jest absolutnie pozbawione najmniejszego sensu i szkoda na ciebie czasu. Nie wiem, czy komukolwiek z katolików będzie chciało tracić czas na tą syzyfową pracę.
EOT


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: kontousunięte1 » 05 lis 2015, 15:55

Prawdę mówiąc ja też nie znam symboliki i chętnie bym poznała tłumaczenie/uzasadnienie.
Może byśmy się umówili,że katolicy dadzą wyjaśnienia,a my nie będziemy w ogóle komentować.
Po prostu - informacja,stwierdzenie faktów i kończymy temat. Bez uwag i komentarzy z naszej strony.
Co wy na to?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 05 lis 2015, 15:59

kontousunięte1 pisze:Prawdę mówiąc ja też nie znam symboliki i chętnie bym poznała tłumaczenie/uzasadnienie.
Może byśmy się umówili,że katolicy dadzą wyjaśnienia,a my nie będziemy w ogóle komentować.
Po prostu - informacja,stwierdzenie faktów i kończymy temat. Bez uwag i komentarzy z naszej strony.
Co wy na to?

Problem w tym, że magda już "skomentowała" wskazane zdjęcia i zamieściła sporo pomówień pod adresem Kościoła i katolików. Nie mówiąc już o tym, że nie zamieściła informacji na temat tego, co jest na tych zdjęciach i rysunkach, a także gdzie one są

Jesteś w stanie wybić się ponad to i popatrzeć na zdjęcia bez uprzedzeń?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: kontousunięte1 » 05 lis 2015, 16:02

Tak,jestem w stanie to zrobić i nie komentować.Swoje zdanie zostawię dla siebie.Czysto poznawczo można temat potraktować,a kto będzie chciał zgłębiać,niech to robi sam lub o jakieś linki poprosi.Tak to widzę.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: nadrozd » 05 lis 2015, 16:23

Magda a masz moze inne ujecie tej" karty tarota" tak bardziej zgory ? Jak to w googlach znalezc ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 05 lis 2015, 16:32

kontousunięte1 pisze:Tak,jestem w stanie to zrobić i nie komentować.Swoje zdanie zostawię dla siebie.

A zmienisz je jeżeli pokażę, że nie ma niczego złego w tych rzeźbach i obrazach?

Czysto poznawczo można temat potraktować,a kto będzie chciał zgłębiać,niech to robi sam lub o jakieś linki poprosi.Tak to widzę.

No to "czysto poznawczo" dla ciebie.

Pierwszy zamieszczony:
Obrazek
Obraz jest inspirowany Apokalipsą i zamieszczonym w niej opisem NMP:
Ap 12:1
1. Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
(BT)

Drugi obraz:
Obrazek
Oparty na tym samym fragmencie Pisma Świętego, z tą różnicą, że twórca nieco "skrócił" postać NMP, ale cechy charakterystyczne są zachowane: Wieniec gwiazd dwunastu, promienie słońca i księżych pod postacią Marii.

Trzecia grafika:
Obrazek
Jest to zdjęcie rzeźby stworzonej na podstawie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Trudno wypowiadać się dlaczego twórca użył akurat czarnego materiału do przedstawienia twarzy i dłoni Chrystusa i NMP, jednak nie ma sensu dorabianie legend.

Grafika numer 4:
Obrazek
Jest to medalik kanonizacyjny z 1622 r. ( http://wkregusakrum.blogspot.com/2014_1 ... chive.html ). Ta strona przedstawia NMP według opisu z Apokalipsy (patrz wyżej), aczkolwiek mamy zredukowaną liczbę gwiazd (co jest zrozumiałe przy wielkości medalika i z tego powodu bardzo ograniczonej ilości miejsca.

Piąty obrazek:
Obrazek
Benedykt XVI w mitrze, na której umieszczono gwiazdę Dawida: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiazda_Dawida

Szósty obrazek:
Obrazek
Co to robi w zestawieniu nie mam pojęcia, bo to symbol kabalistyczny, a nie katolicki.

Siódmy:
Obrazek
Jest to herb papieża Jana XXIII (por.: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_XXIII ).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: kontousunięte1 » 05 lis 2015, 16:41

Bardzo dziękuję, także za linki.Skopiuję te wyjaśnienia i poczytam.
W pierwszym zdaniu postu pytasz mnie,czy zmienię zdanie? Ale co masz na myśli?W sprawie kultu,w sprawie konkretnych obrazów /tych z tematu/ czy jeszcze coś innego?


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Gingers » 05 lis 2015, 17:00

magda pisze: i okaże się ze wszystkie te symbole sa biblijne i chrześcijańskie i że nie łykacie pod przykrywką chrześcijaństwa jakiegoś okultyzmu

No widzisz, magda, jak ładnie sama sobie odpowiedziałaś. :lol-above:


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: kontousunięte1 » 05 lis 2015, 17:09

Rembov
Na obrady zaproszonych było 18 Kościołów niekatolickich, ale sam papież nie brał udziału w obradach[1]. Raz jednak interweniował, kiedy to schemat o Objawieniu został odrzucony większością Ojców soborowych lecz niewystarczającą większością 2/3 (papież skierował wówczas schemat do ponownych obrad specjalnej komisji)[1]. Pierwsza sesja soboru zakończyła się 8 grudnia 1962[2].

Czytam z wiki o Janie XXIII /jeden z linków podanych w tym temacie/. I trafiłam na takie coś-ten cytat wklejony powyżej. O jakim Objawieniu tu mowa,czego dotyczył ten spór. Pytam,bo nie ma odnośnika,a już mam ich tak dużo na kartach pootwieranie,że mogę się pogubić. Tak w kilku słowach,żebym mogła chociaż zanotować sobie czego ewentualnie szukać.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 05 lis 2015, 17:20

Stawiam zakład, że chodzi o ten dokument:
Dei Verbum – konstytucja dogmatyczna o Objawieniu Bożym, jeden z ważniejszych dokumentów soboru watykańskiego II.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dei_Verbum


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości