Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Gingers » 15 lis 2015, 19:26

madelinka pisze:Gingers, nie przeszkadzają Ci te symbole na co dzień obecne w masowej kulturze, której częścią jesteś, to dlaczego tak oburza Cię ich widok na forum? Jeśli nie dotyczy to Twojego życia, to odejdź w pokoju i pozwól skorzystać z tej wiedzy tym, którzy jej nie mają.

A dlaczego sądzisz, że ja obcuję z tymi symbolami na co dzień? Dlaczego uważasz, że by mi nie przeszkadzały, gdybym z nimi jednak obcowała? Natomiast ty je tu wrzuciłaś, na forum chrześcijańskim, jakby to był chlebek powszedni i twierdzisz, że każdy powinien się na tym znać. Następnie robisz szczegółowe wykłady na temat znaczeń rożnych znaków i symboli. Rozumiem, że taka nowoczesna forma ewangelizacji? Pytam ponownie:
czy Jezus powiedział "Idźcie na cały świat i ostrzegajcie wszystkich przed pogańskimi symbolami, przed okultyzmem, tłumaczcie im co jaki symbol oznacza, żeby wiedzieli czego sie bać i dlaczego"? Czy może powiedział "Idźcie na cały świat i głoście EWANGELIĘ"? Wydaje mi się, że kładziesz środek ciężkości nie tam, gdzie on być powinien i odwracasz uwagę czytających od tego co istotne. Pewnie robisz to nieświadomie lub jesteś narzędziem w rękach innych ludzi i powtarzasz to co oni ci 'podrzucają'. Ale zweryfikuj to sobie dla własnego dobra.


madelinka pisze: Chrystus uwolnił mnie od wszystkiego czym jest kościół katolicki:od bałwochwalstwa, od demonów od symboli i okultyzmu.

Wiesz co, ja uważam, że co najwyżej zastąpiłaś sobie jedne bożki innymi. Teraz karmisz tego, który każe ci nieustannie wyszukiwać okultyzmu w Kościele. Czy aby na pewno zerwałaś z okultyzmem i demonami?
madelinka pisze: Nie jestem niczyim wrogiem, moje intencje są czyste. Pragnę by każdy doszedł do opamiętania i poznania prawdy, którą jest Chrystus.

No, ale o Chrystusie to tu wrzucasz jak na lekarstwo, a okultyzmem sypiesz jak z rękawa.
To jest prawda.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: madelinka » 15 lis 2015, 20:19

Gingers pisze:A dlaczego sądzisz, że ja obcuję z tymi symbolami na co dzień?


Każdy z nimi obcuje na co dzień, bo od kilku lat są obecne w otaczającej nas rzeczywistości: na artykułach żywieniowych, ubraniach, w reklamie, prasie TV, w internecie- wszędzie. Zżyliśmy się już z nimi i pewnie niewielu zwraca na nie uwagę. Tylko to miałam na myśli; z resztą sama wspomniałaś, że unikasz tej symboliki, co niezmiernie mnie cieszy. Gingers, jeśli chcesz, chętnie porozmawiam z Tobą o Chrystusie; nie wiem czemu tak się upierasz, że w temacie o symbolice sakralnej, muszę głosić ewangelię.
Rozstańmy się w pokoju.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Gingers » 15 lis 2015, 21:03

madelinka pisze:Każdy z nimi obcuje na co dzień, bo od kilku lat są obecne w otaczającej nas rzeczywistości: na artykułach żywieniowych, ubraniach, w reklamie, prasie TV, w internecie- wszędzie. Zżyliśmy się już z nimi i pewnie niewielu zwraca na nie uwagę.

TV nie mamy, prasy nie kupuję, reklam unikam, najwięcej tej niepożądanej wiedzy znalazłam tutaj. Zupełnie jakby to było głównym zadaniem chrześcijan.

madelinka pisze:nie wiem czemu tak się upierasz, że w temacie o symbolice sakralnej, muszę głosić ewangelię.

Ale ten wątek nie jest o symbolice sakralnej tylko o rzekomych okultystycznych symbolach w Kościele. Ponawiam pytanie o używanie trójzębu podczas np. jedzenia tortu. ;)


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Samolub » 30 lis 2015, 20:30

Oberyn. pisze:Magda została zablokowana na jakiś czas, może jej to pomoże, jeśli nie, to procedura będzie powtarzana.


No wlasnie... odblokowaliscie już ten "jakis czas" ? ; )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Oberyn. » 01 gru 2015, 18:53

Tak.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Dezerter » 01 gru 2015, 23:32

magda pisze: No i tu też nie wiesz dlaczego wytwarzacze bałwanów użyli czarnego koloru , a może sie tak wszyscy zmówili na to a moze przypadkiem , a moze jest przyczyna , cikawa jestem czy ją znasz i jak bardzo jesteś oblatany w kotolickim okultyźmie , no pytanie pizostaje dlaczego są i czarne i białe Marie????

Ty gadasz jak potłuczona
a co powiesz jak ci powiem, że są również Marie żółte i czerwone - co karty tarota ci na to powiedzą :lol:


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: nadrozd » 02 gru 2015, 08:00

Dezerter pisze:...... są również Marie żółte i czerwone



Maria matka Jezusa jest jedna.

PS. Apropo Magdy ostatnio cos nie widuje :( Mam nadzieje ze u niej wszystko ok.....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: konto skasowane » 02 gru 2015, 10:12

Ja ją widuję na FxBoxie :) Jest mały ruch przez trolli, ale z tego co widzę niektóre też sobie przerwę zrobiły ;)


.
Awatar użytkownika
Deo et Patriae
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2016, 13:10
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Starać się żyć tak, aby w godzinie śmierci móc się bardziej cieszyć niż lękać.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Deo et Patriae » 16 paź 2016, 22:44

madelinka pisze:kontousunięte1, może to Ci pomoże:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tradycjonalizm_katolicki
Tak zwani katolicy przedsoborowi( chodzi o sobór watykański II). Nie uznają (ale nie wszyscy) papieży począwszy od Jana XXIII, skończywszy na obecnym -uważając ich za sługi antychrysta.


Proszę wskaż mi tych ,,tzw. katolików przedsoborowych", którzy nie uznają papieży począwszy od Jana XXIII? To jest zbyt lakoniczne stwierdzenie.


- Dominus regat vos et nihil vobis deerit.

- Wy macie wskrzesić ducha katolickiego i być jako świece płonące w ciemnym miejscu.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: kontousunięte1 » 17 paź 2016, 10:25

Deo et Patriae pisze:
madelinka pisze:kontousunięte1, może to Ci pomoże:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tradycjonalizm_katolicki
Tak zwani katolicy przedsoborowi( chodzi o sobór watykański II). Nie uznają (ale nie wszyscy) papieży począwszy od Jana XXIII, skończywszy na obecnym -uważając ich za sługi antychrysta.


Proszę wskaż mi tych ,,tzw. katolików przedsoborowych", którzy nie uznają papieży począwszy od Jana XXIII? To jest zbyt lakoniczne stwierdzenie.

Do kogo kierujesz pytanie? Jeśli do madelinki to chyba nie bywa na forum, a jeśli do mnie to nie interesuje mnie temat od dawna.
A przedsoborowy bywa na forum i jego zapytaj. Niestety, nie mogę sobie nicka przypomnieć, może ktoś podpowie.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Albertus » 17 paź 2016, 21:51

magda pisze:Mam pytania do katolików , bo jak wiem nie zastanawiacie sie i to co widać i słychać w kosciołach to dla was zawsze jest prawda i przyjmujecie to bez zastrzerzeń , ale w waszym kosciele jest wiele rzeczy o których sie nie mówi tylko musicie akceptować te rzeczy botam są, czy chociaż wiecie co one oznaczają? Bo myślę ze nie macie zielonego pojęcia ani po co są ani jakie maja znaczenie . Na początek zapytam czy katolicy wiedzą co oznacza ksiezyc pod nogami Marii na obrazach i po co on tam jest????


Księżyc pod stopami Maryi wynika z księgi apokalipsy ś Jana:

Ap12:(1) Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. (2) A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia. (3) I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów - (4) i ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię. I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. (5) I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną. I zostało porwane jej Dziecię do Boga i do Jego tronu.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: artur403 » 19 paź 2016, 17:59

Myślę, że katolicy nie znają dobrze nauki katolickiej, bo narosła na tyle, że trudno to wszystko objąć.
Sam już się gubię w tym wszystkim.
No, a co z tego??

A czy protestanci dobrze znają protestantyzm???


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Samolub » 29 paź 2016, 07:01

Jasne, bo sami se go kreują, mamy miliony Papieży, po co mieć jednego Papieża nie lepiej żeby każdy był obeznany jak Papież, albo mądry jak Papież, znał Pismo jak Papież?

To może zabawnie brzmi, ale docelowo chcialem Ci to zobrazować

to troche tak jakby istniały dwie ekipy budowlane

w jednej jest dziesięciu ludzi każdy zna się na swojej robocie, znają swoje miejsce, uzupełniają się, każdy jest samemu sobie takim Papieżem, nikt na nikogo nie krzyczy, ewentualnie poprawia po innym, albo pomoże, oczywiście również potrafią miedzy sobą współpracować, przemyśleć pewne kwestie, zaplanować razem, poprawić projekt i wkoncu wybudują ten dom

druga ekipa jest złożona z dziewięciu ludzi którzy nie bardzo wiedzą co nawet robią, za to mają kierownika który nad wszystkim musi myśleć, gonić do roboty, tłumaczyć to i owo, sprawdzać, nigdy nie ma burzy mózgów, nikt nie pomaga kierownikowi, kierownik zachoruje i budowa się opóźni

która ekipa szybciej i lepiej wybuduje dom?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Samolub » 29 paź 2016, 07:02

Aikiaiłg


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: KAAN » 30 paź 2016, 08:45

artur403 pisze:Myślę, że katolicy nie znają dobrze nauki katolickiej, bo narosła na tyle, że trudno to wszystko objąć.
Sam już się gubię w tym wszystkim.
Pora Arturze abyś zrzucił ten bagaż wymysłów ludzkich i poszedł szukac prawdy w Słowie Bożym, w Panu Jezusie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości