wąska brama i wąska droga

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: kontousunięte1 » 23 gru 2015, 09:40

A może to jest właściwe potraktowanie obrazów? Po prostu na luzie,potańczyć,poskakać,krótko mówiąc "jaja" sobie zrobić,bo poważnie tego traktować "se ne da". :D :letssin:


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Imperator » 23 gru 2015, 09:42

sahcim pisze:
Imperator pisze:
sahcim pisze: A może Magda przypomnieć gdzie widziała owych tańczących ksieży z wielkimi obrazami...??? (żeby nie było, że przypisuje coś komuś w oderwaniu od prawdy jak i tutaj)


tutaj
https://www.youtube.com/watch?v=uqdmmC3YX08
https://www.youtube.com/watch?v=sH7yCkEY1Y4
feretrony

>problematyczne na tak wielu poziomach
Podaj dokładny czas w którym widać na owych filmikach tańczących ksieży z wielkimi obrazami...


https://www.youtube.com/watch?v=WxOTAQfHzyg w tym masz ksiedza radosnie przyklaskujacego a rzecz sie dzieje w koscielnym budynku


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: sahcim » 23 gru 2015, 09:50

kontousunięte1 pisze:A może to jest właściwe potraktowanie obrazów? Po prostu na luzie,potańczyć,poskakać,krótko mówiąc "jaja" sobie zrobić,bo poważnie tego traktować "se ne da". :D :letssin:
Droga kontousunięte1...tak jak już mówiłem wcześniej, wejherowska tradycja kołysania/potrząsania feretronami jest jednym z argumentów przeciwko protestanckiej propagandzie wciskającej niedouczonym jakoby katolicy czcili materię, a nie osoby Świętych Pańskich...

Imperator pisze:https://www.youtube.com/watch?v=WxOTAQfHzyg w tym masz ksiedza radosnie przyklaskujacego a rzecz sie dzieje w koscielnym budynku
Może niewyraźnie dociera do ciebie to napisałem(a co zarzuciła Magda), bo na tym filmiku też nie widać tańczących ksieży z wielkimi obrazami...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: kontousunięte1 » 23 gru 2015, 10:02

A ja ci powiem tak.Niech to będzie świadectwem dla innych. Muszę tu,niestety osobiste sprawy ujawnić. Mój mąż pochodził z Luzina. Już kiedyś pisałam,że jak chodziłam do kościoła to robiło mi się niedobrze,fizycznie. Po prostu musiałam wychodzić w trakcie mszy. Nie mam skłonności do omdleń i zasłabnięć i nigdy nie miałam .... poza budynkiem kościoła w trakcie mszy. I to właśnie tam,w Luzinie /rzadko bywałam/,ale jak już to właśnie zawsze się działo. Oczywiście siebie winiłam za tą niechęć itd. Teraz widzę,że to diabelstwo było i Bóg nie chciał,abym uczestniczyła w tym kulcie. Wprawdzie nie widziałam osobiście ani nie wiedziałam o takich tańcach /były to lata 70-80..,a to jest chyba współczesne...No cóż odjechali, coraz bardziej ten kościół się pogrąża.
Mogłabym sporo o "pasterzach" tej konkretnej parafii powiedzieć,ale to już byłoby przegięcie .
Wiem jedno;nie mógł dobry człowiek wyjść z takiego środowiska,czym dał dowód przez 11 lat naszego małżeństwa.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: nadrozd » 23 gru 2015, 15:51

Kamil M. pisze:Bardzo fajne porównanie, Nadrozd. Jest w tym wszystkim dużo prawdy również dlatego, że wejście przez duchową ciasną bramę wymaga też "schudnięcia", a mało kto chudnie z dnia na dzień, bez żadnego wysiłku i wytrwałości.



hehe nie pomyslałem o tym . ale racja obraz ma wiele paraboli i zawsze daje do myslenia i możliwośc własnych przemysleń.
DLatego sadze ze Jezus mówił w przypowieściach bo one zmuszają do refleksji i potem wiara wyplywa z serca a nie tylko z rozumu heh.
A to juz daje mozliwości by robić rzeczy które sa nie do pomyslenia dla innych dla których rozum i zdrowy rozsądek jest ograniczeniem. Bo kto normalny porywa sie na coś co wydaje sie niemożliwe i robi coś co logicznie nie ma sensu (np włazi na K2 gdzie może zginąc albo jedzie na misje gdzie pewnie go zabiją predzej czy pózniej) .


A co do jakiń to grubasy całkiem niezłe se dawali rade. Wieksza ilość tłuszczu jest też dobrym izolatorem :hihi:
Najwieksza jazda jest poprostu jak masz jaskinie w kształcie zygzaka i trzeba sie wyciąc jak jogin wiec i gibkośc ma znaczenie..... (prawie jak powtórka z porodu od małego człowiek ma za małe drzwi(otworek) by wejśc heh.;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 23 gru 2015, 17:55

Sachcim Jezus jest jedynym pośrednikiem bo tak nam objawił Duch Święty a chyba nie negujesz słów Ducha Bożego, innych pośredników być nie moze bo oni njzwyczajniej cieę nie słyszą bo nie stali się po śmierci Bogami dalej sa ludźmi dlatego
masz tylko Jezusa a obraz w Cęstochowie też nie jest pośrednikiem i nie ma co go adorować i do niego lecieć tle km bo nie jest w stanie przekazć twoich modłów Marii a sama Maria dawno temu umarłszy ,nie dowiedziała sie o istnieniu takiego obrazu i o nim nawet nie wie ,co wiecej nie wie że istnieje Czestochowa , ze istnieje gdzies na świecie nawet Polska. Nie ma zadnej wszechwiedzy bo nie stała sie boginią po śmierci niestety , wierzysz w brednie katolickie a nie w prawdziwą Ewangelię. Oprzytomnij pomódl sie do Boga ale tylko w imię Jezusa i poproś o zrozumienie, a dostaniesz, spróbuj jeden raz chociażskożystać z jedynego pośrednika a efekty sam zobaczysz.
Jam 1:5 bw "(5) A jeśli komu z was brak mądrości, niech prosi Boga, który wszystkich obdarza chętnie i bez wypominania, a będzie mu dana."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: sahcim » 23 gru 2015, 18:17

magda pisze:Sachcim Jezus jest jedynym pośrednikiem bo tak nam objawił Duch Święty a chyba nie negujesz słów Ducha Bożego
Zgadza się, człowiek, Jezus Chrystus jest jedynym pośrednikiem ale słowa te odnoszą się do kwestii naszego zbawienia, a nie wstawiennictwa...
innych pośredników być nie moze bo oni njzwyczajniej cieę nie słyszą bo nie stali się po śmierci Bogami dalej sa ludźmi dlatego
masz tylko Jezusa
Mylisz się Magda...
Żeby być pośrednikiem w zanoszeniu modlitw do Boga, tzn we wstawiennictwie do Niego, nie potrzeba być Bogiem...są na to dowody biblijne :)
Poza tym: "Otóż nie ma pośrednika, gdzie chodzi tylko o jedną osobę, a Bóg jest tylko jeden." (Gal 3:20)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 23 gru 2015, 18:48

Negujesz wiec to co nam objawił Duch Boży , dobra twoja sprawa , jesśli masz wybrać miedzy tym czego uczy Duch Świety i tym czego uczy papiestwo wybierasz papiestwo to twoja sprawa twój wybór i ty sie bedziesz z tego tłumaczył przed Bogiem nie ja . Rób co chcesz. Nie chcę z tobą dyskutować wiecej bo piszesz tak wielkie brednie ze szkoda czasu na ich czytanie wprowadzasz jakieś pojecie wstawiennika który nby sie ma za toba wstawiac i posredniczyc nawet nie wiedzac o twoim istnieniu , gadaj zdrów bajki to dzieci lubią a ja dawno , bardzo dawno wyrosłam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: sahcim » 23 gru 2015, 19:07

magda pisze:Negujesz wiec to co nam objawił Duch Boży
W czym neguję Duchowi Świętemu...???
Przytoczyć ci kolejny raz cytaty z Pisma wskazujące, że w niebie zarówno ludzie jak i aniołowie pośredniczą w zanoszeniu modlitw do Boga...???
Nie chcę z tobą dyskutować wiecej bo piszesz tak wielkie brednie ze szkoda czasu na ich czytanie wprowadzasz jakieś pojecie wstawiennika który nby sie ma za toba wstawiac i posredniczyc nawet nie wiedzac o twoim istnieniu
To, że ty sobie wymyślisz, że żyjący dla Boga i swoich braci na ziemi Święci(przebywający z Chrystusem w niebie) nie wiedzą o naszym istnieniu nie oznacza, że tak jest...
gadaj zdrów bajki to dzieci lubią a ja dawno , bardzo dawno wyrosłam.
No cóż...Biblia mówi o wstawiennictwie aniołów i świętych Pańskich ale skoro dla ciebie słowa Pisma to bajki, to rzeczywiście szkoda czasu na dyskusję...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 23 gru 2015, 20:46

Podaj mi cytaty zże swięci pańscy wstawieją sie za kogoś ze słyszą jego modlitwy to że nie musisz używać tylko drogi poprzez Jezusa ale np inną drogę do boga np rprzez świetych i jeśli to jest napisane w Biblii a nie wjakś waszych tradycjach to jak to podasz t mazżemy pogadać jak nie masz takich cytatów że cię jacys świeci słyszą poprzez obraz w Częstochowie to mnie to nie obchodzi bo ja uznaja tylko Pismo świete inne rzeczy nie są dla mnie miarodajne bo tak uczy pismo:
1Co 4:6 bw "A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego, stając po stronie jednego nauczyciela przeciwko drugiemu."

Dlatego ja kicham na wase tradycje , przekay ustne i wypociny papieży. Mam pismo i na tej podstawie pokaż mi że świeci słyszą co mamroczesz w modlitwie do obrazu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Samolub » 23 gru 2015, 20:55

Sahcim, pytanie

Aniołowie, Święci, Potępieni, Demony znają ludzkie myśli?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: sahcim » 23 gru 2015, 22:32

Samolub pisze:Sahcim, pytanie

Aniołowie, Święci, Potępieni, Demony znają ludzkie myśli?
Ty już nie widzisz różnicy pomiędzy stworzeniami w których działa Duch Święty, a potępionymi czy demonami zamkniętymi na Niego, że stawiasz ich obok siebie...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Samolub » 23 gru 2015, 23:20

Odpowiedz na pytanie, nie rżnij głupa ; )
Mówimy tu o stworzeniu. A stworzenie może korzystać z wielu rzeczy, darów i umiejętności. Ale czy ktokolwiek prócz Boga posiada nieograniczoną i pełną wiedzę o stworzeniu oraz jego myślach ? Jeśli modlitwa jest taką bramą i mocą, że jej skierowanie przywołuje dane stworzenie, to jak stworzenie może działać wbrew zaleceniom i woli Boga? Chyba własnie demony, potępieni zmarli i tym podobne.

Owszem nie neguje że taka modlitwa może być usłyszana przez stworzenia Boże i świętych w Panu, ale jaki jest tego sens? Po co komuś pośrednicy oprócz Jezusa. Jak Bóg będzie chciał żebyś sobie ze świętym pogadał i Święty będzie chciał to zejdzie jak żyw żebyś sobie z nim porozmawiał... bo modlenie się to jest cześć zarezerwowana tylko Bogu Panie sahcim. Puki co tyle potrzeba Ci wiedzieć, ewentualnie możesz dalej się sprzeciwiać Bogu i wiedzieć wszystko lepiej. A On potulnie schyli głowę na znak katolickiego kapłana...

Ty nie widzisz w tym nic, a nic złego? Co jeśli wybieracie złych świętych ? załóżmy że pomyliliście się w kilku "sprawach". Do kogo się taka osoba modli? Tak więc sami siebie pod oskarżenie Djabła wydajecie ze względu dlaczego taka osoba została swiętym i dlaczego ktoś się do niej modli. To jest tak fałszywe że ktos modli się do Maryjii bo Bóg zły i że ona lepiej to ubierze w słówka i więcej wyprosi że Djabeł kasa rękawy i Bóg takiego nie żałuje Djabłu żeby nawet wiły się tam zjawy. Bo oszukując siebie i Boga... a Ty sahcim powinno już trochę rozumieć i wykazać się jakimś rozumieniem, a nie ciągle stać w miejscu.

Bóg ma do Ciebie nieziemską cierpliwość, ja bym wysiadł, krew się gotuje i wrze... czy Ty naprawdę chcesz być potępiony ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Arvinger » 24 gru 2015, 00:06

magda pisze:Sachcim Jezus jest jedynym pośrednikiem bo tak nam objawił Duch Święty a chyba nie negujesz słów Ducha Bożego, innych pośredników być nie moze bo oni njzwyczajniej cieę nie słyszą bo nie stali się po śmierci Bogami dalej sa ludźmi dlatego


Oczywiście, Jezus Chrystus jest naszym jedynym pośrednikiem w sensie przebłagania za grzechy. Czym innym są prośby w naszej intencji składane przez Świętych i Najświętszą Maryję Pannę - idąc Twoją logiką modlitwy protestantów za ich przyjaciół byłyby zaprzeczeniem, że jest tylko jeden pośrednik, co jest nonsensem. Święci modlą się za nas tak, jak nasi bracia tu na ziemi - jedyna różnica, że oni są już w obecności Boga.

magda pisze:masz tylko Jezusa a obraz w Cęstochowie też nie jest pośrednikiem i nie ma co go adorować i do niego lecieć tle km bo nie jest w stanie przekazć twoich modłów Marii a sama Maria dawno temu umarłszy ,nie dowiedziała sie o istnieniu takiego obrazu i o nim nawet nie wie ,co wiecej nie wie że istnieje Czestochowa , ze istnieje gdzies na świecie nawet Polska. Nie ma zadnej wszechwiedzy bo nie stała sie boginią po śmierci niestety , wierzysz w brednie katolickie a nie w prawdziwą Ewangelię.
Jam 1:5 bw "(5) A jeśli komu z was brak mądrości, niech prosi Boga, który wszystkich obdarza chętnie i bez wypominania, a będzie mu dana."


Ciekawe jest, jak to protestanci wierzący w niebiblijną doktrynę sola scriptura i reagujący na katolickie doktryny twierdząc (najczęściej błędnie), że nie ma ich w Biblii, prezentują takie argumenty jak powyżej, kompletnie nie wynikające z jakiegokolwiek wersu z Pisma Świętego. To, co napisałaś, to nic innego jak zbiór Twoich nieudowodnionych założeń. Twierdzenie, jakoby Najświętsza Maryja Panna musiała się stać boginią, aby słyszeć modlitwy jest dziwaczne - katolicka teologia oczywiście nie naucza niczego takiego, Maryja i święci mogą wysłuchiwać modlitwy tylko dzięki łasce Boga. Taka komunikacja między zmarłymi a żywymi jest jak najbardziej możliwa, czego dowodzi choćby Przemienienie Pańskie:

Mt 17:3-4 "A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: "Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza"."

Inny przykład:

1 Sm 28:12-15 (wydarzenia rozgrywają się po śmierci Samuela): "Gdy zobaczyła kobieta Samuela, zawołała głośno do Saula: "Czemu mnie oszukałeś? Tyś jest Saul!" 13 Odezwał się do niej król: "Nie obawiaj się! Co widzisz?" Kobieta odpowiedziała Saulowi: "Widzę istotę pozaziemską, wyłaniającą się z ziemi". 14 Zapytał się: "Jak wygląda?" Odpowiedziała: "Wychodzi starzec, a jest on okryty płaszczem". Saul poznał, że to Samuel, i upadł przed nim twarzą na ziemię, i oddał mu pokłon.
15 Samuel rzekł do Saula: "Dlaczego nie dajesz mi spokoju i wywołujesz mnie?"

W obu przypadkach widzimy kontakt między żywymi a umarłymi dzięki łasce Boga. Czy martwi Eliasz, Mojżesz i Samuel musieli się stać Bogami (używając Twojego argumentu) aby było to możliwe? To oczywiście absurdalna sugestia, podobnie jak sugestia, że zmarli nie mogą się komunikować z żywymi.

Ap 5:8 "A kiedy wziął księgę,
czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem,
każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł,
którymi są modlitwy świętych."

Mamy tutaj Starców przebywających w obecności Boga (upadli przed Barankiem), którzy przynoszą ze sobą modlitwy wiernych - bardzo klarowny przykład pośredników pomiędzy wierzącymi a Bogiem.

Skoro możemy prosić naszych żyjących braci w wierze o modlitwę za nas, dlaczegóż nie moglibyśmy prosić tych, którzy zmarli o taką samą modlitwę? Poza różnicą między pojęciami latria (kult należny tylko Bogu) i dulia (cześć oddawana Matce Boskiej - w jej wypadku hyperdulia - i świętym), trzeba pamiętać, że modląc się do Najświętszej Maryji Panny i świętych prosimy ich o modlitwę za nas,tak jak prosimy naszych przyjaciół o modlitwę za nas. Ciało Chrystusa jest jedno i niepodzielone, jak naucza Św. Paweł:

1 Kor 12:12-27 "Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem. 13 Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem. 14 Ciało bowiem to nie jeden członek, lecz liczne [członki]. 15 Jeśliby noga powiedziała: "Ponieważ nie jestem ręką, nie należę do ciała" - czy wskutek tego rzeczywiście nie należy do ciała? 16 Lub jeśliby ucho powiedziało: Ponieważ nie jestem okiem, nie należę do ciała - czyż nie należałoby do ciała? 17 Gdyby całe ciało było wzrokiem, gdzież byłby słuch? Lub gdyby całe było słuchem, gdzież byłoby powonienie? 18 Lecz Bóg, tak jak chciał, stworzył [różne] członki umieszczając każdy z nich w ciele. 19 Gdyby całość była jednym członkiem, gdzież byłoby ciało? 20 Tymczasem zaś wprawdzie liczne są członki, ale jedno ciało. 21 Nie może więc oko powiedzieć ręce: "Nie jesteś mi potrzebna", albo głowa nogom: "Nie potrzebuję was". 22 Raczej nawet niezbędne są dla ciała te członki, które uchodzą za słabsze; 23 a te, które uważamy za mało godne szacunku, tym większym obdarzamy poszanowaniem. Tak przeto szczególnie się troszczymy o przyzwoitość wstydliwych członków ciała, 24 a te, które nie należą do wstydliwych, tego nie potrzebują. Lecz Bóg tak ukształtował nasze ciało, że zyskały więcej szacunku członki z natury mało godne czci, 25 by nie było rozdwojenia w ciele, lecz żeby poszczególne członki troszczyły się o siebie nawzajem. 26 Tak więc, gdy cierpi jeden członek, współcierpią wszystkie inne członki; podobnie gdy jednemu członkowi okazywane jest poszanowanie, współweselą się wszystkie członki. 27 Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami."

Zwróć uwagę, że Św. Paweł po nauczaniu, że wszystkie członki stanowią część jednego Ciała, Mistycznego Ciała Chrystusa jakim jest Kościół, pisze, że jeśli jeden członek cierpi lub jest szanowany, cierpią i weselą się wszystkie członki - a więc i umarli należący do Ciała Chrystusa. Św. Paweł pisząc o jedności Ciała Chrystusa nie dokonuje w ogóle rozróżnienia między żywymi a umarłymi, przeciwnie, kładzie nacisk na jedność, niepodzielności wspólne doświadczenie dla wszystkich w Ciele Chrystusa. Naprzeciw tego mamy póki co Twoje gołosłowne twierdzenie, że żywi i umarli są od siebie oddzieleni (mimo bycia w tym samym Ciele Chrystusa) i jedni nie mogą słyszeć drugich.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 24 gru 2015, 01:43

Arvinger pisze: w sensie przebłagania za grzechy


Gdzie masz to napisne ze tylko w tym sensie???? to sobie dośpiewałes
Arvinger pisze:Czym innym są prośby w naszej intencji składane przez Świętych i Najświętszą Maryję Pannę

A skad najświętsza Maria wie o twoim istnieniu????? czyzby była wszechwiedzaaca???? a moze przed śmiercia cie poznała ???? To z jakiej racji ma sie modlić za osobę o której istnieniu nie ma pojęcia.
Arvinger pisze:Twoją logiką modlitwy protestantów za ich przyjaciół byłyby zaprzeczeniem, że jest tylko jeden pośrednik, co jest nonsensem

Oni snie sa piśrednikami a wstawiają sie za nami bo nas znają znaja nasze potrzeby jak widzisz modlimy się i na tym forum za kogoś ktojest chory , to nie ma nic wspólnego z posrednictwem bo i ci co się wstawiaja teżmająjednego pośrednikajezusa.
Arvinger pisze: Święci modlą się za nas tak, jak nasi bracia tu na ziemi - jedyna różnica, że oni są już w obecności Boga.

Jak ktoś kto nie wie o twoim istnieniu modli sie za ciebi boś np chory co ty pleciesz to tak jak ja bym mwiła zze ktos w peru modli sie za mnie bo niedomagam . jakaś osoba co nie wie o moim istnieniu.
Arvinger pisze:protestanci wierzący w niebiblijną doktrynę sola scriptura


Jak najbardiej biblijną
1Co 4:6 bw "A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego, stając po stronie jednego nauczyciela przeciwko drugiemu."
Wyraxnie jest nakaz apostoła nie wykraczać ponad to co napisane czyli pismo swiete a nie jaieś katolickie tradycje ustne bajki i wypociny ludzkie . Tylko pismo ale czy wy katolicy w ogle słuchacie apostołow przez których ówi Duch Świety???

Arvinger pisze:Twierdzenie, jakoby Najświętsza Maryja Panna musiała się stać boginią, aby słyszeć modlitwy jest dziwaczne - katolicka teologia oczywiście nie naucza niczego takiego, Maryja i święci mogą wysłuchiwać modlitwy tylko dzięki łasce Boga. Taka komunikacja między zmarłymi a żywymi jest jak najbardziej możliwa, czego dowodzi choćby Przemienienie Pańskie:


Sprecyzuj to co napisane grubymi literami?
Co do przemienienia Pańskiego to i owszem Jezus jako Bóg przemieniony mógł sobie wzbudzić zmarłych mojrzesza np ale człowiek nie może tego dokonać chyba tylko medium czarownic itp. a to już okultyzm rozmowa z duchami zmarłych . Był taki przykład w Biblii jak Saul poszedł do czarownicy żeby pogadac ze zmarłym świetym Samuelem .No wy też idziecie do KRK zeby sobie ze swietymi pogadać i to własśnie Biblia nazywa okultyzmem. zauważ rózniecę zwykły okultyzm i zwracanie sie do zmarłych a Jezus Bóg rozmawiajacy ze swiętymi . Trochę jest roznica nie mysślisz?
Arvinger pisze:W obu przypadkach widzimy kontakt między żywymi a umarłymi dzięki łasce Boga


Już nie musisz tamtego precyzować bo już tu dałeś odpowiedź to że czarownica w sposób demoniczny wezwała zmarłego uważasz za Łaskę Boga :eek: , no to chyba nawet takiej głupoty nie słyszałam od kaolików :eek: :eek: :eek:
Dalej z tobą nie ma co rozmawiać jeśli okultyzm uważasz za łaske Boza wybacz takiego poziomu to tu jeszcze nie widziałm.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości