wąska brama i wąska droga

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 20 gru 2015, 10:26

Co dla katolików oznacza wąska droga i wąska Brama czy może to:Obrazek


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 20 gru 2015, 14:55

Mnie sie wydaje ze pod herbem papieskim przechodzący to katolicy ale może sie mylę moze zapytać prawosławnych .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Kamil M. » 20 gru 2015, 16:30

To nie jest herb, to ikona z jakimś świętym władcą. Wygląda trochę jak Mikołaj II. A ludzie to zapewne prawosławni. Co robią i dlaczego - nie wiem, nie brałem nigdy w czymś podobnym udziału, ani nie byłem świadkiem takiej uroczystości.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 20 gru 2015, 18:27

No wlaśnie do ciebie mi to mie pasuje , może to jacyś prawosławni z innego ugrupowania nie twojego sa przecież rózne odłamy prawosławia, A moze to odłam katolicyzmu tak myślałam bo juz były tańczący ksieza z wielkimi obrazami taki taniec obrazów wiec może i waska droga tak wygląda , wszystkiego juz po tym tańcu obrazów sie mozna spodziewać . Dowiem sie co to za jedni,właśnie zapytałam u źródła


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Jaaqob » 20 gru 2015, 18:49

Widziałem kiedyś podobne, tylko że na filmiku. I też część obstawiała, że to prawosławni.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 20 gru 2015, 19:43

Dowiedziałam sie tylko ze na kresach w jakimś pipiduwku i nic więcej . Moze Kamil po ubraniach tych ksieży pozna.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Kamil M. » 20 gru 2015, 19:45

Jednak sądzę, że to prawosławni. Widziałem już takie zdjęcie czy właśnie nagranie. Aczkolwiek jaki jest sens tego, co wierni robią na zdjęciu, trudno mi powiedzieć, mogę tylko zgadywać. Jakimś wyznacznikiem może być tutaj to, że nie potrafię jednak znaleźć żadnej wzmianki w internecie na temat takiej praktyki - to znaczy, że nie jest ona ani powszechna, ani ważna. Możliwe, że to jakiś lokalny obyczaj. Może to jest cudotwórcza ikona i w ten sposób wierni oczekują np. uzdrowienia. Nie wiem, nie znam źródła tej praktyki. Normalnie przed ikonami się po prostu modli.

PS Po szatach nie sposób powiedzieć, czy to prawosławni czy grekokatolicy, albo ja po prostu nie jestem takim ekspertem w tej dziedzinie :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Jaaqob » 20 gru 2015, 20:07

Pewnie jakaś lokalna tradycja i tyle.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: nadrozd » 21 gru 2015, 06:56

magda pisze:Co dla katolików oznacza wąska droga i wąska Brama czy może to:Obrazek



to zdaje sie dosc popularne na imprezach wiec w czym problem.
to samo na juwenaliach ;)

Obrazek


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 21 gru 2015, 09:01

Na juwenaliach to jest taniec "Limbo" a te babiny to nie wiadomo czy praosławne czy moherowe. Podobieństwo jakieś jest tylko mnie zastanawiało czy to może ta wąska brama której niewielu znajduje żeby przez nią przejsć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: nadrozd » 21 gru 2015, 09:32

magda pisze:N Podobieństwo jakieś jest ...


no sama przypowieść o bramie jest podobieństwem.


być może te przedstawienia religijne i tezabawowe cos tam ludziom pokazują też przez podobieństwa.
Ale na mnie osobiście nie specjalnie robi to wrazenie. Bo kiedys chodziłem po jaskiniach z kolegami (był tam tez z nami taki gruby ksiadz z ukriny) i własnie on sie zakorkował ... Ale ja nei lepszy zdechłem jak rtzeba było sie 4o metrów w góre po linie wspiąc :/

dlatego jak ktoś nie chodzi po górach czy jaskiniach ekstremalnie a ma siły i zdrowie i checi to niech sproboje to zobaczy podonoieństwo waskiej bramy i waskiej drogi. Sa meijsca na tej ziemi gdzie dochodza nieliczni...... i wydaje mi sie ze one lepiej obrazują to podobieństwo


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 21 gru 2015, 16:03

Ale sam fakt tego obrazu to mie odrzuca bo sobie wyobrażam jak by to było w wykonaniu apostołow i pierwszych chrześcijan i nie wyobrazam sobie tego bo chrześcijanie na poczatku i apostołowie bardzo poważnie traktowali sprawęnie robiliby szopki z takim obrazem czy jak tych tańczacych obrazów . Jednak Boże sprawy traktowali z szacunkiem i serio a tu błazenada.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Samolub » 21 gru 2015, 21:08

szczerze powiedziawszy nie widzę nic złego w tym że ktoś symbolicznie przez taką bramę przechodzi
dziwne jest to że ta brama jest z ikon czy obrazów, bądź ktoś wierzy że taki rytuał ma mu przysporzyć jakieś szczególne błogosławieństwa czy przepustkę do Nieba.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: sahcim » 21 gru 2015, 22:08

magda pisze:No wlaśnie do ciebie mi to mie pasuje , może to jacyś prawosławni z innego ugrupowania nie twojego sa przecież rózne odłamy prawosławia, A moze to odłam katolicyzmu tak myślałam bo juz były tańczący ksieza z wielkimi obrazami
A może Magda przypomnieć gdzie widziała owych tańczących ksieży z wielkimi obrazami...??? (żeby nie było, że przypisuje coś komuś w oderwaniu od prawdy jak i tutaj)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 21 gru 2015, 23:10

utaj Maria na obrazach tańcuje pod dysko polo https://www.youtube.com/watch?v=XHVVX2GiVdI a tu też taka błazenada https://www.youtube.com/watch?v=HegMULQrjHA

Szczyt wszystkiego gorszej błazenady nie widziałam.!!!!!!!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości