wąska brama i wąska droga

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: hmhmm » 22 gru 2015, 20:47

sahcim pisze:Święci, tzn żyjący dla Pana, też nie są...

To raczej nie odpowiedzą :(
sahcim pisze:Być może dlatego, że gadałeś do obrazu, a nie do osoby przebywające w niebie...

Następnym razem będę gadał do chmury :D


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: sahcim » 22 gru 2015, 20:51

hmhmm pisze:
sahcim pisze:Święci, tzn żyjący dla Pana, też nie są...

To raczej nie odpowiedzą :(
Jak ktoś zamknął się na Świętych Obcowanie, to siłą go nie przymuszą do relacji z nimi...
hmhmm pisze:
sahcim pisze:Być może dlatego, że gadałeś do obrazu, a nie do osoby przebywające w niebie...

Następnym razem będę gadał do chmury :D
Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: hmhmm » 22 gru 2015, 20:56

sahcim pisze: Jak ktoś zamknął się na świętych obcowanie, to siłą go nie przymuszą do relacji z nimi...

Nie zamknąłem się na to.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: sahcim » 22 gru 2015, 21:04

hmhmm pisze:
sahcim pisze: Jak ktoś zamknął się na świętych obcowanie, to siłą go nie przymuszą do relacji z nimi...
Nie zamknąłem się na to.
Jeśli nie zamknąłeś się na relacje ze Świętymi zjednoczonymi już z Panem, to oni na pewno wraz z Panem wstawiają się za tobą...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Samolub » 22 gru 2015, 21:49

Co wy tak po tych tematach buszujecie sahcim i hmmm ? ^^"

sahcim pisze:Jak ktoś zamknął się na Świętych Obcowanie, to siłą go nie przymuszą do relacji z nimi...


A czemu ktoś miałby się otwierać, to nauka KrK i dogmat Kościoła Katolickiego, czy wynika on z obserwacji, albo rzeczy jasnej która została objawiona przez Ducha Świętego, ma uzasadnienie w Piśmie, bądź stanowi doświadczenie chrześcijan w świecie? Cztery razy NIE,
Ktos kto zamyka się na ich obcowanie w rozumieniu KrK kiedys, musiał być Katolikiem i zamyka się na dogmaty Katolickie.

No bo to raczej Bóg i święci obcują ze sobą, a nie człowiek żywy ze swietymi. Chyba że mówisz o zmarłych, demonach lub potępionych strąconych z nieba :lmao: jeśli z nimi obcujecie, mam nadzieję nie płciowo a duchowo, to ino pogratulować.

Przypominam, że nawet tak wielce cenieni święci (katolicy- bo to wogóle inna wykładnia niż Biblijna) jak Wojtyła nigdy nie Narodzili się na Nowo, jeśli więc (załóżmy) Wojtyła został potępiony przez Boga, a Ty do Niego wznosisz modły to macie unikalne wstawiennictwo u samego Djabła.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2015, 21:52 przez Samolub, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Noemi » 22 gru 2015, 21:51

sachcim jedynym pośrednikiem który wstawia sie za nami do Boga jest Jezus Chrystus , nie wprowadzaj w błąd kolegi dyskutanta


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: sahcim » 22 gru 2015, 22:07

Noemi pisze:sachcim jedynym pośrednikiem który wstawia sie za nami do Boga jest Jezus Chrystus , nie wprowadzaj w błąd kolegi dyskutanta
Ja wprowadzam ludzi w błąd... :O
A to w twojej Wspólnocie nie modlicie się jedni za drugimi modlitwą wstawienniczą...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Noemi » 22 gru 2015, 22:32

sahcim pisze:
Noemi pisze:sachcim jedynym pośrednikiem który wstawia sie za nami do Boga jest Jezus Chrystus , nie wprowadzaj w błąd kolegi dyskutanta
Ja wprowadzam ludzi w błąd... :O
hmhmm pisze:@sahcim
Jak byłem katolikiem to mówiłem do obrazu, ale obraz się nie odzywał. Dlaczego?
Być może dlatego, że gadałeś do obrazu, a nie do osoby przebywające w niebie...


sachcim pisze:A to w twojej Wspólnocie nie modlicie się jedni za drugimi modlitwą wstawienniczą...???

modlimy się


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: sahcim » 22 gru 2015, 22:40

Noemi pisze:
sachcim pisze:A to w twojej Wspólnocie nie modlicie się jedni za drugimi modlitwą wstawienniczą...???
modlimy się
No więc kto tutaj kogo wprowadza w błąd twierdząc, że jedynym pośrednikiem, który wstawia się za potrzebującymi wstawiennictwa jest Jezus Chrystus...(no chyba, że mówiąc iż jedynym wystawiającym się pośrednikiem jest Jezus Chrystus w domyśle mówisz Kościół czyli wszystkie członki Jego Ciała... :) ) ???

Samolub pisze:
sahcim pisze:Jak ktoś zamknął się na Świętych Obcowanie, to siłą go nie przymuszą do relacji z nimi...
A czemu ktoś miałby się otwierać, to nauka KrK i dogmat Kościoła Katolickiego, czy wynika on z obserwacji, albo rzeczy jasnej która została objawiona przez Ducha Świętego, ma uzasadnienie w Piśmie, bądź stanowi doświadczenie chrześcijan w świecie? Cztery razy NIE,
Ktos kto zamyka się na ich obcowanie w rozumieniu KrK kiedys, musiał być Katolikiem i zamyka się na dogmaty Katolickie.
No to zobaczmy na stronę http://www.protestanci.org/artykuly/art100.php

Zasady wiary ewangelicznej.

Zasady wiary ewangelicznej
Opracował N. I. Poysti

Wstęp.

„Zbudowani na fundamencie Apostołów i proroków,
którego jest gruntownym węgielnym
kamieniem sam Jezus Chrystus” (Efez. 2:20)

Treść tych zasad wyraża nie tylko wyznanie chrześcijan wiary ewangelicznej w wąskim znaczeniu tego słowa, lecz powinno być wyznaniem wszystkich chrześcijan, ponieważ opiera się ono wyłącznie na Piśmie Świętym.

Najdawniejszy chrześcijański Skład Apostolski składał się z bardzo krótkiego, lecz wieloznacznego twierdzenia „Ten jest Chrystus” (Dz. Ap. 9:22). Wyznanie Jezusa, jako Chrystusa, t. j. Mesjasza – Syna Bożego, było pierwszym obiektem wiary pierwszego chrześcijaństwa.

Stopniowo zaczęły się wkradać wszelkiego rodzaju fałszywe komentarze z odchyleniami ku judaizmowi i pogaństwu, które wywołały potrzebę rozszerzenia i rozwinięcia tej krótkiej treści.

Pierwszym usystematyzowanym nauczaniem wiary był tak zwany Apostolski Skład Wiary. Nazwano go tak nie dlatego, że przez Apostołów był złożony, lecz z powodu opracowania go na podstawie formuły chrztu, która zawierała w sobie wiarę w trójjedynego Boga – „Chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” (Mat. 28:19) i w ogóle na zasadach nauczania Św. Apostołów.

Apostolski Skład Wiary brzmiał tak: „Wierzę we Wszechmogącego Boga Ojca, Stwórcę nieba i ziemi i Jednorodzonego Syna Jego Pana Naszego Jezusa Chrystusa, poczętego od Ducha Świętego, Rodzonego od Marii Panny, który był umęczony pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowany, umarł i pogrzebion, zmartwychwstał trzeciego dnia, wstąpił na niebiosa i siedzi po prawicy Wszechmogącego Boga Ojca, skąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół Powszechny, świętych obcowanie (Hebr. 12:22-24), odpuszczenie grzechów, zmartwychwstanie umarłych i żywot wieczny. Amen.”


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: magda » 22 gru 2015, 23:19

Ale to strasznie chore. Maja dostęp do Jezusa bezposredni , Powinni być dziećmi Bożymi i wołać Ojcze i prosić w imię Jezusa co tylko chcą to oni idą pokręnie przez obraz do Marii czy tam świetej Rity a od Marii do Jezusa i dopiero do Ojca , Pokrętnosć we wszystkim byle tylko cokolwiek ich odsuwało od Jezusa , byle nie mieli bezpośredniego do niego dostępu , to tak jak z ofiarą golgoty wymyślono pokrętną inna ofiarę zeby odsunać ludzi od tej co rzeczywiście gładzi grzechy , Jaki ten djabeł jest


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Samolub » 23 gru 2015, 01:38

Sahcim, czytaj kontekst... jasno mowa tam o herezjach oraz poganskich i zydowskich tendencjach w wiekach pozniejszych. Protestantyzm nie formuluje takiego samego wyznania wiary jak katolicyzm. Nie naciagaj tego bo mierzysz sobie w twarz. Podziwiam Cie bo to tak jakbyś strzelał do siebie samego z łuku.
Jest to sztuka trudna, niewatpliwie robiaca wrazenie, aczkolwiek bezmyslna


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Noemi » 23 gru 2015, 08:29

sahcim pisze:
Noemi pisze:
sachcim pisze:A to w twojej Wspólnocie nie modlicie się jedni za drugimi modlitwą wstawienniczą...???
modlimy się
No więc kto tutaj kogo wprowadza w błąd twierdząc, że jedynym pośrednikiem, który wstawia się za potrzebującymi wstawiennictwa jest Jezus Chrystus...(no chyba, że mówiąc iż jedynym wystawiającym się pośrednikiem jest Jezus Chrystus w domyśle mówisz Kościół czyli wszystkie członki Jego Ciała... :) ) ???”

że też zawsze musisz wyrwać tekst aby wyszło na twoje


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: sahcim » 23 gru 2015, 09:23

Noemi pisze:
sahcim pisze:
Noemi pisze:modlimy się
No więc kto tutaj kogo wprowadza w błąd twierdząc, że jedynym pośrednikiem, który wstawia się za potrzebującymi wstawiennictwa jest Jezus Chrystus...(no chyba, że mówiąc iż jedynym wystawiającym się pośrednikiem jest Jezus Chrystus w domyśle mówisz Kościół czyli wszystkie członki Jego Ciała... :) ) ???”

że też zawsze musisz wyrwać tekst aby wyszło na twoje
Jaki znowu tekst wyrwałem wg ciebie Noemi...???
Znowu przypisujesz mi coś niezgodnie z prawdą... oj nie ładnie :-/


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: Imperator » 23 gru 2015, 09:34

sahcim pisze:
magda pisze:No wlaśnie do ciebie mi to mie pasuje , może to jacyś prawosławni z innego ugrupowania nie twojego sa przecież rózne odłamy prawosławia, A moze to odłam katolicyzmu tak myślałam bo juz były tańczący ksieza z wielkimi obrazami
A może Magda przypomnieć gdzie widziała owych tańczących ksieży z wielkimi obrazami...??? (żeby nie było, że przypisuje coś komuś w oderwaniu od prawdy jak i tutaj)


tutaj
https://www.youtube.com/watch?v=uqdmmC3YX08
https://www.youtube.com/watch?v=sH7yCkEY1Y4
feretrony

>problematyczne na tak wielu poziomach


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska brama i wąska droga

Postautor: sahcim » 23 gru 2015, 09:36

Imperator pisze:
sahcim pisze:
magda pisze:No wlaśnie do ciebie mi to mie pasuje , może to jacyś prawosławni z innego ugrupowania nie twojego sa przecież rózne odłamy prawosławia, A moze to odłam katolicyzmu tak myślałam bo juz były tańczący ksieza z wielkimi obrazami
A może Magda przypomnieć gdzie widziała owych tańczących ksieży z wielkimi obrazami...??? (żeby nie było, że przypisuje coś komuś w oderwaniu od prawdy jak i tutaj)


tutaj
https://www.youtube.com/watch?v=uqdmmC3YX08
https://www.youtube.com/watch?v=sH7yCkEY1Y4
feretrony

>problematyczne na tak wielu poziomach
Podaj dokładny czas w którym widać na owych filmikach tańczących ksieży z wielkimi obrazami...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości