"Zagubione" różańce

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

"Zagubione" różańce

Postautor: wisnia2168 » 16 lut 2016, 16:27

Ostatnio w swoim kościele podczas rozmowy z kościelnym zauważyłem obok stolika z ulotkami pięknie rozłożony różaniec. Trochę mnie to zdziwiło, ale no już ok, ktoś sobie weźmie z turystów (Kościół Pokoju miewa takich dużo). Dzisiaj podczas zwiedzania Warszawy podszedłem zobaczyć kościół św. Trójcy (luterański). Klamka od drzwi owinięta była różańcem.
Jak postrzegacie takie zachowania? U was też się to zdarza?
Wg mnie jest to niezwykle chamskie i wręcz obraźliwe (nawet jeśli różaniec sam w sobie nie jest niczym złym) oraz świadczy o totalnym braku szacunku


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Zagubione" różańce

Postautor: wisnia2168 » 16 lut 2016, 16:35

U mnie to raczej jakiś turysta zostawił ale zirytował mnie ten różaniec owinięty wokół klamki w kościele św.Trójcy.. Podejrzewam moherową akcję


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: niebieska777 » 16 lut 2016, 16:37

zaklinają swoją Matuchnę żeby nas odstępczych protestantów zaprowadziła na łono KK? ja tak to zrozumiałąm. Bo ten na stoliczku mógł przez przypadek być, komuś upadł z turystów jak mówisz, to ktoś podniosł itp ale owijać klamkę to na pewno by zwrócić uwagę no i klamka - to drzwi - tak jakby chciał by zamknąć wrota odstępczego kościoła magia rózanca czy jakoś tak


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Zagubione" różańce

Postautor: wisnia2168 » 16 lut 2016, 16:49

Po takich gestach muszę przyznać, że się zupełnie inaczej na ekumenię patrzy


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: kontousunięte1 » 16 lut 2016, 17:19

wisnia2168 pisze:U mnie to raczej jakiś turysta zostawił ale zirytował mnie ten różaniec owinięty wokół klamki w kościele św.Trójcy.. Podejrzewam moherową akcję

Chcą Matuchną "odczarować" heretycki Kośiół :rotfl: :oops:
Szajba-krótko mówiąc :mrgreen:


Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: niebieska777 » 16 lut 2016, 19:34

kontousunięte1 - no dokładnie to pisałam wyżej


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: MrSponge » 17 lut 2016, 21:25

Czemu od razu podejrzewacie złą wolę kogoś... Hmmm...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Re:

Postautor: Imperator » 17 lut 2016, 23:45

MrSponge pisze:Czemu od razu podejrzewacie złą wolę kogoś... Hmmm...


Teorie spiskowe maja wielu fanow w kazdym zakatku internetu.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: niebieska777 » 18 lut 2016, 15:23

no ale co myśleć o różańcu obejmującym klamkę...


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Re:

Postautor: agnieszkaa » 18 lut 2016, 15:29

niebieska777 pisze:no ale co myśleć o różańcu obejmującym klamkę...
moze ktos nie chcial/nie mial odwagi wyrzucic do smieci i wpadl na taki pomysl, by ktos inny, ksieza, ludzie cos z tym zrobil/wzieli sobie... !? Moze znalazl i w akcie szacunku zawiesil na klamce kosciola... !?
Mnie by to absolutnie nie zirytowalo, gdybym cos takiego zobaczyla.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Re:

Postautor: MrSponge » 18 lut 2016, 15:45

agnieszkaa pisze:moze ktos nie chcial/nie mial odwagi wyrzucic do smieci...

Nie sądziłem, że wyrzucenie czegoś do śmieci wymaga aktu odwagi... XP


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Re:

Postautor: agnieszkaa » 18 lut 2016, 15:49

MrSponge pisze:
agnieszkaa pisze:moze ktos nie chcial/nie mial odwagi wyrzucic do smieci...

Nie sądziłem, że wyrzucenie czegoś do śmieci wymaga aktu odwagi... XP

no to teraz wiesz :)

ja kiedys dostalam jakis balwochwalczy nazwijmy to medalik i nie mialam odwagi wyrzucic, bo ktos dal mi to sympatii/serca. Zanioslam do kosciola pastorowi, by zrobil z tym co nalezy. :)


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: MrSponge » 18 lut 2016, 15:54

Ja wywalam wszystko sukcesywnie jak leci...
Co do medalików i innych wynalazków - nie przyjmować i dawać świadectwo wiary.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Re:

Postautor: agnieszkaa » 18 lut 2016, 16:17

MrSponge pisze:Ja wywalam wszystko sukcesywnie jak leci...
Co do medalików i innych wynalazków - nie przyjmować i dawać świadectwo wiary.
Tak powinno byc ! w praktyce jednak czasem/czesto wychodzi inaczej.
Akurat wtedy nie mialam odwagi/pomyslu ani odmowic, ani dac swiadectwo, jakos...


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Zagubione" różańce

Postautor: wisnia2168 » 18 lut 2016, 16:36

Ja swoje pamiątki z przeszłości trzymam w każdej chwili są dostępne dla mojej katolickiej rodziny i każdego mogę nimi obdarować, niech służą dalej. Do różańca nic nie mam, ale zawieszanie go na klamce na jednym z nielicznych kościołów protestanckich w Warszawie.. To jest akt braku szacunku. Ja pomimo tego, że jestem ewangelikiem nie roznoszę ulotek w pobliżu parafii rzymskich i nie przybijam 95 tez na wrotach katedry . Boli mnie tylko że o poszanowanie i kulturę coraz ciężej..
Z drugiej strony nie będę udawał nieświadomego działania mózgu mohera- mam babcię na dole i znam logikę rozumowania kółek różańcowych do perfekcji


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości