Protestantyzm w Afryce

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Protestantyzm w Afryce

Postautor: Albertus » 16 lut 2016, 19:38

Bardzo ciekawy filmik o protestantach w Afryce:

https://www.youtube.com/watch?v=RQBJH9_sm58

jak ktoś nie ma czasu patrzeć całość to polecam od około 10 minuty
Ostatnio zmieniony 16 lut 2016, 19:55 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: niebieska777 » 16 lut 2016, 19:42

no i?


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: Albertus » 16 lut 2016, 19:48

niebieska777 pisze:no i?


Warto zobaczyć jak wygląda protestantyzm w Afryce.Czyż nie?

Oglądałem kiedyś filmiki o wielkich sukcesach protestanckich pentakostalnych ewangelizatorów w Afryce.

Może są jacyś zielonoświątkowcy na forum i zechcą się podzielić swoimi uwagami w związku z tym filmem :)

Interesuje mnie na przykład to czy protestanci interweniują jakoś w tych sprawach u swoich braci protestantów z Afryki? Czy próbują coś z tym problemem zrobić?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: Dezerter » 16 lut 2016, 20:35

Albertus pisze:Bardzo ciekawy filmik o protestantach w Afryce:

https://www.youtube.com/watch?v=RQBJH9_sm58

jak ktoś nie ma czasu patrzeć całość to polecam od około 10 minuty

Polecam cały ciekawy, wręcz wstrząsający i pomyśleć, że w XXI wieku takie rzeczy się dzieją

Struktura wyznaniowa Nigerii [5][6][7]:

chrześcijaństwo – 50,5%
protestantyzm i rodzime kościoły – 40,7%
zielonoświątkowcy – 18%
anglikanizm – 12,3%
Kościół Ewangeliczny – 3,5%
baptyzm – 3,5%
inne – 3,6% (w tym: metodyzm, kalwinizm, luteranizm)
katolicyzm – 9,6%
Świadkowie Jehowy – 0,2%
islam – 43,5%
animizm – 5,7%
bez religii – 0,3%.


Oglądałem ten film w TV 2 razem z dorosłymi dziećmi - wstydziłem się od 1 minuty, ... dzieci raz po raz spoglądały na mnie dyskretnie - gorącego chrześcijanina, a ja robiłem się pewnie coraz bardziej czerwony i było mi gorąco jak w Nigerii, a w duszy krzyczałem:
" gdzie do cholery jasnej jest biskup!, gdzie jest Watykan, jak mogli nie reagować i dopuścić do takiego bestialstwa i herezji?!?"
i dopiero ulżyło mi nieco w 30 minucie, gdy padło , że to kościół należący do struktur Kościoła Zielonoświątkowego, ale tylko nieco, bo to jednak niby chrześcijanie i na Biblię się powołują.
To wzruszenie ramieniem Przewodniczącego całego Kościoła Zielonoświątkowego na Nigerię jest bardzo niepokojące i bulwersujące.
Ja wiem, że u was nie ma takiej podległości i hierarchii jak w KRK, ale mógł im zakazać rozpowszechniania filmów, albo wywalić z Kościoła.
Ale chwała Panu, że są tacy ludzie jak ten Anglik, który wytrwale i z narażeniem życia bronił dzieci i doprowadził do zmiany prawa. Nawet nie wiem, czy był wierzący


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: Jaaqob » 16 lut 2016, 20:36

A ja myślałem że SJ więcej w Afrykach


Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: niebieska777 » 17 lut 2016, 14:58

Dezerter pisze:
Albertus pisze:ą

Struktura wyznaniowa Nigerii [5][6][7]:

chrześcijaństwo – 50,5%
protestantyzm i rodzime kościoły – 40,7%
zielonoświątkowcy – 18%
anglikanizm – 12,3%
Kościół Ewangeliczny – 3,5%
baptyzm – 3,5%
inne – 3,6% (w tym: metodyzm, kalwinizm, luteranizm)
katolicyzm – 9,6%
Świadkowie Jehowy – 0,2%
islam – 43,5%
animizm – 5,7%
bez religii – 0,3%.




nie rozumiem tego podziału-

protestantyzm wymieniony jako ogół czy co, a baptyzm, zieloni, Ewangeliczni osobno... dziwne jakieś


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: niebieska777 » 17 lut 2016, 15:01

Albertus pisze:
niebieska777 pisze:no i?


Warto zobaczyć jak wygląda protestantyzm w Afryce.Czyż nie?

Oglądałem kiedyś filmiki o wielkich sukcesach protestanckich pentakostalnych ewangelizatorów w Afryce.

Może są jacyś zielonoświątkowcy na forum i zechcą się podzielić swoimi uwagami w związku z tym filmem :)

Interesuje mnie na przykład to czy protestanci interweniują jakoś w tych sprawach u swoich braci protestantów z Afryki? Czy próbują coś z tym problemem zrobić?


ok a czy katolicy robią coś z tym ?
https://www.youtube.com/watch?v=U3WVIr9oQ1c

"Msza święta z długimi śpiewami, dziećmi wywijającymi biodrami w czasie niesienia darów przed ołtarz, młodymi kobietami rozdającymi komunię świętą. Tak to wygląda wśród katolików w Senegalu, zachodnioafrykańskim kraju, gdzie zdecydowaną większość mieszkańców stanowią muzułmanie.
"


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: wisnia2168 » 17 lut 2016, 15:02

Albertus pisze:ą

Struktura wyznaniowa Nigerii [5][6][7]:

chrześcijaństwo – 50,5%
protestantyzm i rodzime kościoły – 40,7%
zielonoświątkowcy – 18%
anglikanizm – 12,3%
Kościół Ewangeliczny – 3,5%
baptyzm – 3,5%
inne – 3,6% (w tym: metodyzm, kalwinizm, luteranizm)
katolicyzm – 9,6%
Świadkowie Jehowy – 0,2%
islam – 43,5%
animizm – 5,7%
bez religii – 0,3%.



Dlaczego wszystkie ewangelickie kościoły wrzucone są do worka "inne" z 3,6% zaś uwzględnieni są osobno ŚJ z 0,2%?


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: Samolub » 17 lut 2016, 15:12

Podział bezsensowny...
Co do naduzyc to nie jest to przez Protestantyzm a przez rodzime wierzenia i ludzi spoza kosciolow ktorzy praktykuja wierzenia poganskie zmiksowane z nowymi, wiec oglupiaja ludzi i podaja sie za uczniow Chrystusa. Jest to duzy kraj gdzie chrzescijanstwo jest swieze i stad brak stabilnisci na prowincjach gdzie latwo manipulowac ludzmi ktorzy czesto sa dobrzy ale zmanipuliwani nie wiedza że to juz nauki nie chrzescijanskie lub nie widza roznicy.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: MrSponge » 17 lut 2016, 16:15

Albertus pisze:Bardzo ciekawy filmik o protestantach w Afryce:

Jak go kiedyś oglądałem, to miałem wrażenie, że to nie jest filmik o "protestantach w Afryce", ale o konkretnym przypadku w konkretnym miejscu w Afrykańskim kraju - więc może na początku polecam sprecyzować, ponieważ stosujesz podobne metody jak tzw. protestanci, pokazujący jakiegoś księdza X robiącego coś złego i mówiących, że to odnosi się do wszystkich księży. :puppyeyes:
Albertus pisze:Warto zobaczyć jak wygląda protestantyzm w Afryce.Czyż nie?

Twój problem polega na tym, że nie rozumiesz, że to nie jest obraz protestantyzmu w Afryce. Twoje uśmiechy względem osób z KZ sugerują, że coś Ci sprawiło w związku z tym filmem satysfakcję - poczułeś się lepszy? No to gratuluję.
Albertus pisze:Oglądałem kiedyś filmiki o wielkich sukcesach protestanckich pentakostalnych ewangelizatorów w Afryce.
Może są jacyś zielonoświątkowcy na forum i zechcą się podzielić swoimi uwagami w związku z tym filmem :)

Jest mi szczerze żal braci i sióstr z KZ, że muszą zmagać się z wieloma łatami jakie im się przykleja, a to katowanie dzieci w Afryce = pentekostalizm, a to szczekanie i chodzenie jak pies na nabożeństwie = pentekostalizm (popularne paszkwile w YouTube) itd. Niestety, ale kościół charyzmatyczny to sobie może założyć przysłowiowy Zdzichu z Krzychem i o ile w realiach tzw. I ŚWIATA jest to szybko tępione, to tam w tzw. III ŚWIECIE na prawdę mogą być takie sytuacje, że tzw. "kościoły chrześcijańskie" działają kompletnie niejawnie przez lata.

Tragedią Afryki jest jej sytuacja geopolityczna, ciągłe konflikty, wjazdy na wioski całych bojówek np. islamskich, kontrataki chrześcijańskie itd. Tobie się może wydaje, że tamtejsze zbory chrześcijańskie działają w realiach europejskich...? Nie wiem skąd się bierze ten Twój uśmiech - jest to żałosne po prostu. :-/
Albertus pisze:Interesuje mnie na przykład to czy protestanci interweniują jakoś w tych sprawach u swoich braci protestantów z Afryki? Czy próbują coś z tym problemem zrobić?

No i to jest DOBRE pytanie, chociaż myślę, że z racji tego jaką strukturę mają kościoły chrześcijańskie, to może być problem. Ciekawostką jest może fakt, że misjonarze chrześcijańscy jeżdżą do krajów, które tak jak Nigeria na przykład mają duży odsetek chrześcijan - problem jest chyba widoczny, ale sam rozumiesz, że tam gdzie w grę wchodzi mamona, ciężko o dialog...

Weź przykład TANZANII - kraj niby chrześcijański, a co tam się dzieje np. z Albinosami, to ludzkie pojęcie przechodzi...

Nie wiem kto i jak ewangelizował Afrykę, ale widać, że zawalili wszyscy - efekty mamy teraz, to nie jest coś, co się wydarzyło "wczoraj". :-/
Dezerter pisze:Oglądałem ten film w TV 2 razem z dorosłymi dziećmi - wstydziłem się od 1 minuty, ... dzieci raz po raz spoglądały na mnie dyskretnie - gorącego chrześcijanina, a ja robiłem się pewnie coraz bardziej czerwony i było mi gorąco jak w Nigerii, a w duszy krzyczałem:
" gdzie do cholery jasnej jest biskup!, gdzie jest Watykan, jak mogli nie reagować i dopuścić do takiego bestialstwa i herezji?!?"

Nie wiem czego się wstydziłeś, przecież to nie ma wspólnego kompletnie NIC z chrześcijaństwem poza tym, że ktoś go używa do realizacji swoich celów. Tam jest kasa, okultyzm, kompletny brak ewangelii itd. Biblia jest przykrywką... Inna sprawa, że takie filmy są pożywką dla lewactwa, ruchów antyreligijnych i skrajnych ateistów oraz zaciekłych wrogów czegokolwiek, co ma związek z Biblią.
Dezerter pisze:i dopiero ulżyło mi nieco w 30 minucie, gdy padło , że to kościół należący do struktur Kościoła Zielonoświątkowego, ale tylko nieco, bo to jednak niby chrześcijanie i na Biblię się powołują.
To wzruszenie ramieniem Przewodniczącego całego Kościoła Zielonoświątkowego na Nigerię jest bardzo niepokojące i bulwersujące.

Cieszymy się, że Ci nieco ulżyło chociaż w tym jednym przypadku...
Film nie pokazuje pełnego obrazu, nie wiadomo czy władze kościoła i Przewodniczący "wzruszający ramionami" nie jest czasem sam zaangażowany w ten proceder, nie czerpie korzyści itd. itp. Może też być zastraszony, może mieć dzieci/rodzinę w takich wioskach, które mogą być na takie coś narażone i dlatego siedzi cicho...

Na szczęście Pan okaże swoją sprawiedliwość względem nich.
Dezerter pisze:Ja wiem, że u was nie ma takiej podległości i hierarchii jak w KRK, ale mógł im zakazać rozpowszechniania filmów, albo wywalić z Kościoła.

Podległość i hierarchia jest niebiblijna, więc jej nie ma oczywiście. Nie mniej jednak np. w PL nie ma takich problemów, więc to nie chodzi o hierarchię i podległość. Poza tym sam znasz historię Watykanu i wiesz, że hierarchia i podległość nie uchronią od zepsucia. Co do wywalenia kogoś z kościoła takiego czy owego, problem wtedy, gdy cały kościół jest taki... Ten przypadek wskazuje na taki stan lub przynajmniej na dużą ignorancję - co tam jest w tle? Tego nie wiemy. :-/
Dezerter pisze:Ale chwała Panu, że są tacy ludzie jak ten Anglik, który wytrwale i z narażeniem życia bronił dzieci i doprowadził do zmiany prawa. Nawet nie wiem, czy był wierzący

No całe szczęście ktoś tam jeszcze jeździ i walczy o tych ludzi...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: Albertus » 17 lut 2016, 16:21

a czy katolicy robią coś z tym ?
https://www.youtube.com/watch?v=U3WVIr9oQ1c

"Msza święta z długimi śpiewami, dziećmi wywijającymi biodrami w czasie niesienia darów przed ołtarz, młodymi kobietami rozdającymi komunię świętą. Tak to wygląda wśród katolików w Senegalu, zachodnioafrykańskim kraju, gdzie zdecydowaną większość mieszkańców stanowią muzułmanie.


Ale z czym mieli by coś robić?

Długie śpiewy podczas Mszy to bardzo dobrze.

Tańce podczas niesienia darów? - Dawid tańczył nago przed arką Przymierza.


Młode zakonnice jako szafarki komunii świętej, w warunkach braku księży jest dopuszczalne w Kościele


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: Albertus » 17 lut 2016, 16:49

ak go kiedyś oglądałem, to miałem wrażenie, że to nie jest filmik o "protestantach w Afryce", ale o konkretnym przypadku w konkretnym miejscu w Afrykańskim kraju - więc może na początku polecam sprecyzować, ponieważ stosujesz podobne metody jak tzw. protestanci, pokazujący jakiegoś księdza X robiącego coś złego i mówiących, że to odnosi się do wszystkich księży. :puppyeyes:


A ja mam wrażenie że tak jak większość protestantów nie potrafisz znieść jakiejkolwiek krytyki protestantyzmu i niczego co ukazuje go w niekorzystnym świetle i stąd projekcje na moją osobę.

Film jest oczywiście o protestantach w Afryce. Nikt natomiast nie twierdzi że jest on o wszystkich protestantach w Afryce.

Twój problem polega na tym, że nie rozumiesz, że to nie jest obraz protestantyzmu w Afryce. Twoje uśmiechy względem osób z KZ sugerują, że coś Ci sprawiło w związku z tym filmem satysfakcję - poczułeś się lepszy? No to gratuluję.


Dalszy ciąg projekcji na moją osobę pomimo tego że nigdzie nie twierdziłem że jest to pełny i całościowy obraz protestantyzmu w Afryce


Jest mi szczerze żal braci i sióstr z KZ, że muszą zmagać się z wieloma łatami jakie im się przykleja, a to katowanie dzieci w Afryce = pentekostalizm, a to szczekanie i chodzenie jak pies na nabożeństwie = pentekostalizm (popularne paszkwile w YouTube) itd. Niestety, ale kościół charyzmatyczny to sobie może założyć przysłowiowy Zdzichu z Krzychem i o ile w realiach tzw. I ŚWIATA jest to szybko tępione, to tam w tzw. III ŚWIECIE na prawdę mogą być takie sytuacje, że tzw. "kościoły chrześcijańskie" działają kompletnie niejawnie przez lata.

Tragedią Afryki jest jej sytuacja geopolityczna, ciągłe konflikty, wjazdy na wioski całych bojówek np. islamskich, kontrataki chrześcijańskie itd. Tobie się może wydaje, że tamtejsze zbory chrześcijańskie działają w realiach europejskich...? Nie wiem skąd się bierze ten Twój uśmiech - jest to żałosne po prostu. :-/


Oczywiście masz rację. Przyczyny tego wszystkiego są złożone i ja wcale nikogo nie potępiam ani nie nakładam zbiorowej odpowiedzialności.

Natomiast zachęcam aby taki obiektywizm stosować do wszystkich religii w tym katolików :)

Natomiast faktem jest że film burzy niektórym czarno białą wizję rzeczywistości gdzie biały jest zawsze protestantyzm a czarny zawsze katolicyzm.
Mamy tutaj do czynienia z wewnętrznym problemem protestanckim dlatego pytam - czy wy protestanci zamierzacie coś robić aby takie złe rzeczy wyeliminować w swoich kościołach.Można przecież jakoś chociaż apelować, interweniować, potępiać pewne zachowania itp. Mogą to robić nie tylko konkretne osoby ale też i zbory i kościoły protestanckie.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: Albertus » 17 lut 2016, 17:11

Efendi pisze:
Albertus pisze:A ja mam wrażenie że tak jak większość protestantów nie potrafisz znieść jakiejkolwiek krytyki protestantyzmu i niczego co ukazuje go w niekorzystnym świetle i stąd projekcje na moją osobę.


To zupelnie jak 95% ktorzy nie moga zniesc krytyki katolicyzmu... Nawet jesli to 100% prawda ;)


Ja tam mogę znieść krytykę katolicyzmu nawet najbardziej kretyńską, niesprawiedliwą i nieobiektywną, dlatego jeszcze bywam między innymi na tym forum na którym przecież taka krytyka zajmuje dużo miejsca. :)

Czasem staram się coś wyjaśnić albo coś wtrącić. A czasem gdy krytyka taka przekracza granice śmieszności i absurdu to przemilczam :)

Jest też wiele zjawisk i zachowań w KK które oceniam krytycznie i często o tym dyskutuję.Z ludźmi którzy potrafią wykazać się elementarnym obiektywizmem w ocenach


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: MrSponge » 17 lut 2016, 17:32

Zarzucasz mi nieobiektywizm? Dobre sobie...
Przeczytaj jeszcze raz swój i mój post na spokojnie, to może zauważysz swoje uśmiechy do KZ i zestaw to ze zdaniem "Warto zobaczyć jak wygląda protestantyzm w Afryce" - no więc tak NIE WYGLĄDA i przyjmij to do wiadomości.

W stosunku do tzw. protestantyzmu jestem tak samo krytyczny jak do katolicyzmu rzymskiego.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Protestantyzm w Afryce

Postautor: Albertus » 17 lut 2016, 17:39

Warto zobaczyć jak wygląda protestantyzm w Afryce" - no więc tak NIE WYGLĄDA i przyjmij to do wiadomości.


A jak wygląda protestantyzm w Afryce? :)

( uśmiech to nic złego! :) )


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości