Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: kruszynka » 21 mar 2016, 22:02

polk pisze:Czemu ludzie szukają takich sensacji?

A wielka to pobożność pomagać wdowom i sierotom.
No i wyobraźmy sobie taką akcję: chrześcijanin, zatroskany o sąsiadkę, 80-cioletnią wdowę, idzie zapytać, czy nie umyć jej okien, zrobić zakupy, zawieźć do przychodni.....

nie zawieszając sobie przy tym plakietki "służba miłosierdzia" i nie robiąc selfie dla fb

Atrakcyjne? Nie. To widzi tylko Bóg. A przecież o chwałę dla siebie przed ludźmi chodzi.

Oto cała tajemnica.....zamieszania.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Samolub » 21 mar 2016, 22:15

polk pisze:Filmik "Zielonoświątkowe demony", które z youtube zamieścił Zbyszek są okropnie niepokojące. Czemu ludzie szukają takich sensacji? Demony, języki, proroctwa? Na co to komu? Paweł w 1 Koryntian pokazuje miłość jako coś ponad to wszystko! To o nią musimy prosić w naszym życiu a nie o coś innego!


Zgoda, mam tłumaczyć czemu tak jest odpowiadajac na Twoje pytania? Bo nawet mi się nie chce, szkoda czasu. Czy bezpośrednio przejść do konkretów pomijając zbedną dyskusje?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: MrSponge » 22 mar 2016, 16:39

kruszynka pisze:
polk pisze:Czemu ludzie szukają takich sensacji?

A wielka to pobożność pomagać wdowom i sierotom.
No i wyobraźmy sobie taką akcję: chrześcijanin, zatroskany o sąsiadkę, 80-cioletnią wdowę, idzie zapytać, czy nie umyć jej okien, zrobić zakupy, zawieźć do przychodni.....

nie zawieszając sobie przy tym plakietki "służba miłosierdzia" i nie robiąc selfie dla fb

Atrakcyjne? Nie. To widzi tylko Bóg. A przecież o chwałę dla siebie przed ludźmi chodzi.

Oto cała tajemnica.....zamieszania.

Pisałem kiedyś o tym kruszynko, że dzisiaj coraz mniej ludzi zabiega o dar miłości np. do żony, ale prędzej będzie słuchał jak mu "Duch" objawi, że oto ta tak na prawdę nie była mu pisana... Mało kto będzie zabiegał o dar cierpliwości czy pokory, ale bardziej przecież duchowe jest glebowanie i konwulsje "w Duchu" bo to daje kopa i power...

No i takie czasy. Ciche i pokorne serce już się nie sprzedaje...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: konto skasowane » 22 mar 2016, 16:50

No nie jestem pewien, czy aby na pewno o to chodzi. Bardziej byłbym za tym, że wielu samozwańczych pastorów chce udowodnić na siłę że u nich zaczęło się przebudzenie i że Bóg jest z nimi.


.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: polk » 22 mar 2016, 17:33

Kruszynka ładnie napisałaś. Czemu w zborach charyzmatycznych kładzie się taki nacisk na wszystkie dary Ducha Świętego zamiast kłaść nacisk na jeden, ale za to najważniejszy i który jest całkowicie wystarczający do budowania zboru i życia osobistego każdego chrześcijanina. Chodzi mi oczywiście o miłość.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: MrSponge » 22 mar 2016, 18:05

dr.sky pisze:Bardziej byłbym za tym, że wielu samozwańczych pastorów chce udowodnić na siłę że u nich zaczęło się przebudzenie i że Bóg jest z nimi.

To swoją drogą. Typowe "Teraz nadchodzi nowe!" i "Prawda jest u nas"...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: nadrozd » 23 mar 2016, 08:33

Zbyszekg4 pisze:A po co ludzie (niektórzy, na pewni nie ja) idą w wysokie góry, często już tam zostając na wieki? A


tylko że wysokie gory nie pasują.
w wysokie góry sie idzie dla sportu.
w momencie jak każdy mięsien krzyczy z bólu a umysł z niedotlenienia bardzo nie jest wstanie zebrac mysli.
To naprawde musisz wygrać sam ze swoim ciałem i jego slabościami.

A śmierc jest nieunikniona, w gorach może cie spotkac lawina, nagła zmiana pogody.
A wychodząc z domu możesz dostac wylewu do mózgu , spotkać Assana islamskiego terroryste z trotylem, lub przechodząc po pasach może cie przejechac cieżarówka z polskim śpiącym kierowcą pracującym na czarno na 3cia zmiane , zdartymi oponami..... lub można dostać odłamkiem z wybuchającej bateri w telefonie komórkowym ;)

Tak że wiesz..... nie wiemy czy dożyjemy do wieczora XP ciesz sie każda chwila :letssin:

swoja droga wiemy do kąd idziemy , wiec może nie ma co tak tej smierci sie panicznie bac. ot etap kolejny. Nasze życie jest w dobrych rękach.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: kontousunięte1 » 23 mar 2016, 10:31

nadrozd
swoja droga wiemy do kąd idziemy , wiec może nie ma co tak tej smierci sie panicznie bac.


Zbyszek idzie spać po śmierci,a ty?


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: nadrozd » 23 mar 2016, 11:55

e nie ja bym tyle co Zbyszek nie wytrzymał, .....ja ide spać po kolacji ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Zbyszekg4 » 23 mar 2016, 17:31

kontousunięte1 pisze:nadrozd
swoja droga wiemy do kąd idziemy , wiec może nie ma co tak tej smierci sie panicznie bac.


Zbyszek idzie spać po śmierci,a ty?

Łazarz, przyjaciel Jezusa, zasnął... Myślisz, że Ciebie to ominie? :letssin:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: kontousunięte1 » 23 mar 2016, 18:10

Obawiam się,że jak ty będziesz słodko spał /ot,cwaniakował-krótko mówiąc ;-) :-D / inni będą te mieszkania budowali z Jezusem :lmao:
Zawsze miałam pod górkę ;)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Zbyszekg4 » 23 mar 2016, 18:13

kontousunięte1 pisze:Zawsze miałam pod górkę

Może dlatego, że chodziłaś po złej stronie góry? :roll:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: kontousunięte1 » 23 mar 2016, 18:23

Zbyszekg4 pisze:
kontousunięte1 pisze:Zawsze miałam pod górkę

Może dlatego, że chodziłaś po złej stronie góry? :roll:

Teraz to dałeś zagwozdkę. Górka to górka,jak poznać która jej strona jest dobra ,a która zła? ;-)
Szłam tak,jak życie pozwalało i czasy,i sytuacja =P


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Zbyszekg4 » 23 mar 2016, 18:33

Miałem na myśli to, że jak szłaś pod górkę, to gdybyś znajdowała się z drugiej strony góry, to byś mogła już z górki schodzić... :hihi:
[pomińmy te dywagacje]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: polk » 23 mar 2016, 20:51

Zbyszek woli spać, to jego wybór. My będziemy jak Mojżesz i Eliasz z Panem :) (nie spali skoro przy przemienieniu Jezusa pojawili się i z Nim rozmawiali).
Ale temat w sumie nie jest o tym :)


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości