Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Zbyszekg4 » 23 mar 2016, 21:03

Wierzę, że Eliasz w ogóle "nie poszedł spać"... a Mojżesz ze snu został obudzony...
[faktycznie nie o tym jest temat]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Samolub » 23 mar 2016, 21:37

A wy co tak ciagle o Ceronskim. Przeciez nabijacie mu licznik popularnosci : P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Oberyn. » 23 mar 2016, 21:41

polk pisze:Czemu w zborach charyzmatycznych kładzie się taki nacisk na wszystkie dary Ducha Świętego zamiast kłaść nacisk na jeden, ale za to najważniejszy i który jest całkowicie wystarczający do budowania zboru i życia osobistego każdego chrześcijanina. Chodzi mi oczywiście o miłość.


Gdyby miłość była wystarczająca, to Paweł nie pisałby, żeby starać się usilnie o inne dary łaski ku zbudowaniu zboru. I już nie chodzi mi np. o proroctwa czy języki, a o dar nauczania, kierowania czy niesienia pomocy. Miłość miłością, ale inne dary również są ważne i potrzebne. Nie popadajmy w skrajności w skrajność.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Dezerter » 23 mar 2016, 22:54

Oberyn. pisze:
polk pisze:Czemu w zborach charyzmatycznych kładzie się taki nacisk na wszystkie dary Ducha Świętego zamiast kłaść nacisk na jeden, ale za to najważniejszy i który jest całkowicie wystarczający do budowania zboru i życia osobistego każdego chrześcijanina. Chodzi mi oczywiście o miłość.


Gdyby miłość była wystarczająca, to Paweł nie pisałby, żeby starać się usilnie o inne dary łaski ku zbudowaniu zboru. I już nie chodzi mi np. o proroctwa czy języki, a o dar nauczania, kierowania czy niesienia pomocy. Miłość miłością, ale inne dary również są ważne i potrzebne. Nie popadajmy w skrajności w skrajność.

Święte słowa bracie (wybacz jeśli to cie uraża/obraża), ale ja tak z miłości :-D
miłość deklaratywna jest jak wiara deklaratyna - pusta, martwa - bez uczynków
a czyż uczynkami miłości nie jest:
- uzdrowienie (ja mam "na sumieniu " - kilka duchowych)
- umocnienie ( poprzez modlitwę wstawienniczą nad osobą proszącą o to )
- uwolnienie od zniewoleń duchowych -(praktykowane w mojej wspólnocie metoda 5 kluczy Lozano - dające pewność np mi, bo skorzystałem z tej modlitwy, pewność, że nie ciągną się za mną żadne uwiązania, zniewolenia z mojej burzliwej i grzesznej przeszłości)
- otrzymanie błogosławieństwa Ojca - (praktykowane w mojej wspólnocie metoda 5 kluczy Lozano - dające pewność np mi, bo skorzystałem z tej modlitwy - włączenie do dziedzictwa dzieci Abrahama, dziedzictwa błogosławieństwa - przepiękne i budujące doświadczenie Miłości Ojca - długo bym pisał ...)
- słowo lub obraz poznania, "proroctwa", które dają jakiejś potrzebującej, zagubionej osobie wskazówkę pomagającą zrozumieć, lub rozwiązać, uzdrowić problemu - często bardzo spektakularnie i zdumiewająco)
Czy Jezu i apostołowie tylko gadali, czy działali z mocą?
Czy mamy ich naśladować, czy patrzeć jak członkowie synagogi jak pochylona kobieta przychodzi na nasze spotkania i cierpi od 18 lat?
Uwaga pisze tu tylko o rzeczach , które znam z autopsji, których sam doświadczyłem i byłem światkiem i pisze to poważny facet, prowadzący firmę, inżynier, ojciec rodziny (który nie ma swojego kanału na youtube =P )

Ps
a " czołowego polskiego charyzmatyka " nie potrafię ocenić - obejrzałem parę filmików i mam mieszane uczucia


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Zbyszekg4 » 24 mar 2016, 18:09

http://www.radiopielgrzym.pl/niedziela- ... odzie.html = rozważanie trochę na temat oczekiwań charyzmatyków


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: polk » 24 mar 2016, 20:17

Dezerter ładnie napisałeś, ale swoją końcową wypowiedzią, że po obejrzeniu filmików z Cerońskim nie możesz tego jednoznacznie ocenić. Tym zdaniem skreśliłeś pozostałe.
Znam osoby po praktykach Lozano, wszystkie mają teraz niestety jakieś problemy psychiczne.

Oberyn mając miłość masz wszystko. "Kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu bo Bóg jest miłością", myślę, że wiesz skąd ten cytat.
Człowiek mający miłość będzie wiedział jak nauczać itd.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: nadrozd » 24 mar 2016, 20:49

Dezerter pisze:\
a " czołowego polskiego charyzmatyka " nie potrafię ocenić - obejrzałem parę filmików i mam mieszane uczucia


A dałbyś sie mu powalić na ziemie ?

ja nie wiem jak mnie jakiś tak złapie i bedzie chciał przewrócic to chyba tez pochwale sie jakimś chwytem z zapasów (kiedyś uprawiałem ) ;)
Albo bede miłosierny i zrobie unik..... wtedy dostanie sie temu co ma łapać i stoi za plecami .....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Oberyn. » 26 mar 2016, 23:13

polk pisze:Oberyn mając miłość masz wszystko. "Kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu bo Bóg jest miłością", myślę, że wiesz skąd ten cytat.
Człowiek mający miłość będzie wiedział jak nauczać itd.


Paweł tak tego nie uogólniał i mimo, że pisał o miłości do Koryntian jako największym darze, to następnie przeszedł do darów duchowych, które miał służyć ku zbudowaniu zboru mówi to, żeby "nie byli nieświadomi rzeczy". Sama miłość może nauczyć głosić i upominać w duchu łagodności i pokory, ale nie nauczy głosić kazania w pomazaniu Bożym, do tego są odpowiednie dary działające w Kościele. Wszystko ma swój obszar działania w tym samym Duchu.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: konto skasowane » 27 mar 2016, 08:35

Nie każdy ma być nauczycielem. Jest nawet przestroga przed takim pomysłem. Charyzmaniacy nauczają że każdy musi iść nauczać, ale nauczać można na wiele sposobów i wcześniej trzeba zacząć od siebie by nauczyć się pokory i mądrości. Za to co samozwańczy pastor wymyśli odpowie i odbierze karę.


.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Dezerter » 31 mar 2016, 22:37

polk pisze:Dezerter ładnie napisałeś, ale swoją końcową wypowiedzią, że po obejrzeniu filmików z Cerońskim nie możesz tego jednoznacznie ocenić. Tym zdaniem skreśliłeś pozostałe.
Znam osoby po praktykach Lozano, wszystkie mają teraz niestety jakieś problemy psychiczne.


Jeśli szczery brak oceny za czy przeciw przekreśla cokolwiek, to sam sobie wystawiasz ocenę :-?
Sam przeszedłem modlitwę o uwolnienie 5 kluczy Lozano i Błogosławieństwa Ojca - większych rewelacji nie było, bo nie czułem się zniewolony, ale tą modlitwą chciałem wyczyścić tak zapobiegawczo i dla pewności moją duchowość burzliwą i bogatą z przeszłości no i to końcowe Błogosławieństwo Ojca - bezcenne!
Był to jeden z najmądrzejszych moich "kroków duchowych". Z mojej Wspólnoty "Lozano" przeszło kilka osób u nikogo pogorszenia nie zauważyłem!
Znam osoby po praktykach Lozano, wszystkie mają teraz niestety jakieś problemy psychiczne

a odpowiedź szczerze - wcześniej nie miały?
druga sprawa, czy ktoś tą modlitwę przeprowadził dobrze?! u nas trzeba było przeczytać część pierwszą książki, zrobić notatki podczas czytania książki, zrobić solidny rachunek sumienia z całego życia - wszystkie grzeszki i pootwierane "okna " spisać, pozamykać po ludzku, wyspowiadać się i przyjść na rozmowę wstępną, po której następowała dopiero umówiona w innym dniu modlitwa o uwolnienie ponad godzinna , prowadzona przez osoby doświadczone w tym księdza.
Szczerze polecam każdemu!

nadrozd pisze: Dezerter pisze:
\
a " czołowego polskiego charyzmatyka " nie potrafię ocenić - obejrzałem parę filmików i mam mieszane uczucia




A dałbyś sie mu powalić na ziemie ?


Ja się nawet nie "daję powalić" czołowym katolickim charyzmatykom i to tym światowym ;-)
a co dopiero jemu, chociaż ... nigdy nie mów nigdy
Kiedyś na wielkim spotkaniu "asystowałem" Antonello Cadeddu jak modlił się nad podchodzącymi ludźmi w tzw "tunelu miłości" - niektórych ledwo zdążył dotknąć (ułanek sekundy) i już padali, nad innymi modlił się do minuty i w tym czasie upadali - jeśli nie upadali dostawali hasło "otwórz oczy i przejdź dalej". Jako racjonalista wszystko obserwowałem i analizował - nie ma reguły - Duch wieje gdzie i jak chce :-D . U katolików nie ma publicznych egzorcyzmów jak u zielonych
kto chce zobaczyć jak to wygląda u nas to zapraszam w maju do Inowrocławia na Kujawach na spotkanie z Cadeddu
http://www.forumewangelizacyjne.pl/
można sobie samemu wyrobić zdanie
szalom


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: nadrozd » 01 kwie 2016, 11:13

Dezerter pisze:[
Kiedyś na wielkim spotkaniu "asystowałem" Antonello Cadeddu jak modlił się nad podchodzącymi ludźmi w tzw "tunelu miłości" -....


1. kto to antonello Cadeddu ? to chyba nie ksiądz ?
2. Tunel Miłości :O ? to jest takie coś jak w kreskówkach ?
https://www.youtube.com/watch?v=ESUYMoJVpYo


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: polk » 01 kwie 2016, 20:38

Jednym słowem: zwiedzenie
A co do tego co napisał Oberyn to nie skomentuje.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Dezerter » 02 kwie 2016, 00:14

"Zwiedzonego " Polka i pytającego Nadrozda zapraszam - przyjedź i zobacz, albo zajrzyj do internetu - pełno tam Cadeddu


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: polk » 02 kwie 2016, 01:05

Skosztować zwiedzenia? Nie, dziękuję. Wolę czytać Biblię zamiast jakiegoś Lozano.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czołowy polski charyzmatyk w akcji

Postautor: Zbyszekg4 » 02 kwie 2016, 14:19

http://skroc.pl/cf270

To chyba (?) mój ostatni wpis na forum; dodaję w/w króciutkie nagranie bo pasuje do tematu, a przypomniałem sobie o nim, szukając czegoś innego, to podaję, aby się może przydało...

Do zobaczenia


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość