Jezus uczy nas poddania się Maryi

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Jezus uczy nas poddania się Maryi

Postautor: n.ellie » 06 sie 2016, 14:45

http://www.m.pch24.pl/pan-jezus-uczy-nas-poddania-sie-najswietszej-rodzicielce,2946,i.html

Po przeczytaniu tego wycinka "Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" św. Ludwika Marii Grignion de Montfort w głowie pojawiło mi się milion znaków zapytania. Czy wszyscy katolicy twierdzą, że Jezus przez to, że przyszedł na świat jako noworodek, potem był wychowywany przez Marię (o Józefie zapomniano; niby aż do trzydziestki) pokazał nam, że: "Mając tedy przed oczyma tak widocz­ny i znany powszechnie przykład, czy rzeczy­wiście będziemy tak nierozumni, by myśleć, że znajdziemy doskonalszy i łatwiejszy sposób czczenia i uwielbiania Boga nad ten, by za przykładem Jezusa poddać się Maryi?"

W życiu by mi do głowy nie przyszła taka zależność... Nawet będąc katoliczką...


Mamy tu zależność Jezus -> Maryja -> Bóg.

A powinno być Jezus -> Bóg Ojciec


Trochę przeraża mnie ten fragment: "Słowo Wcielone oddało Bogu, Swemu Ojcu, więcej chwały, kiedy było podda­ne Najświętszej Dziewicy i od Niej zależne, niżby było oddało, używając tych lat trzydzieści na czynienie cudów, na głoszenie słowa Bożego po całej ziemi, na nawracanie wszystkich ludzi; inaczej bowiem byłoby to czyniło."


Nie mam tyle czasu, żeby wczytywać się s katechizm KRK czy w ogóle oficjalną naukę, ale skoro tak pisali katoliccy święci, to pewnie jest to ogólnie zaakceptowana nauka.

Ps. Rzuciłam okiem na spis treści tego traktatu. Zrobiło mi się smutno.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus uczy nas poddania się Maryi

Postautor: Samolub » 06 sie 2016, 15:23

Prawda jest taka że Maria uczy poddania Chrystusowi, nie odwrotnie jak twierdzą Katolicy


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus uczy nas poddania się Maryi

Postautor: Rembov » 06 sie 2016, 15:30

Łk 2:42-52
42. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym.
43. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice.
44. Przypuszczając, że jest w towarzystwie pątników, uszli dzień drogi i szukali Go wśród krewnych i znajomych.
45. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy szukając Go.
46. Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania.
47. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.
48. Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie.
49. Lecz On im odpowiedział: Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?
50. Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział.
51. Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu.
52. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.
(BT)


Chyba nie trzeba komentarza.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jezus uczy nas poddania się Maryi

Postautor: n.ellie » 06 sie 2016, 15:57

Rembov pisze:
Łk 2:42-52
42. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym.
43. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice.
44. Przypuszczając, że jest w towarzystwie pątników, uszli dzień drogi i szukali Go wśród krewnych i znajomych.
45. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy szukając Go.
46. Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania.
47. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.
48. Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie.
49. Lecz On im odpowiedział: Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?
50. Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział.
51. Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu.
52. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.
(BT)


Chyba nie trzeba komentarza.


No ok, to logiczne, że każde dziecko jest rodzicom poddane. Czy trzeba robić z tego wielkie halo?


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus uczy nas poddania się Maryi

Postautor: Rembov » 06 sie 2016, 16:43

"Wielkie halo'" jest z tego powodu, że Chrystus nie jest zwykłym dzieckiem, ale Bogiem-człowiekiem. I będąc Bogiem poddał się NMP i św. Józefowi.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus uczy nas poddania się Maryi

Postautor: Samolub » 06 sie 2016, 17:04

Trzeba trzeba żeby do kultu Artemidy Efezkiej dopasowac bo jest handel figurkami Artemidy, Isis, handel odpustami, miejsca pielgrzymek z różnymi Maryjami o roznych wlasciwosciach. W grę wchodza grube pieniadze od wiekow


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus uczy nas poddania się Maryi

Postautor: Rembov » 06 sie 2016, 17:38

Nudzisz, Samolubie. Masz coś nowego? Bo te bzdurne, wyssane z palca oskarżenia o przemalowanie kultu Artemidy na kult NMP, już się mocno powtarzają. Ile można odgrzewać tego samego starego kotleta?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus uczy nas poddania się Maryi

Postautor: Dragonar » 06 sie 2016, 18:09

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort to nie wyjątek. Wysławianie Maryi św. Alfonsa Marii de Liguori to inna książka pełna poetyckich i patetycznych sformułowań gloryfikujących Marię do tego stopnia, że jedyne słowa, które kojarzą mi się z treścią publikacji to: przesada oraz bałwochwalstwo. Ci święci należeli z pewnością do stronnictwa maksymalistów w kwestii kultu maryjnego w Kościele Katolickim. Jednocześnie ich pisma są cenione przez hierarchów kościelnych i dostępne w katolickich księgarniach na całym świecie.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus uczy nas poddania się Maryi

Postautor: artur403 » 10 sie 2016, 22:34

Zgadza się. Dzieło Ludwika odpowiada na pytanie: dokąd można się posunąć w wychwalaniu Marii.
Sam zresztą wspomina, że za nim to już herezja.
Ma świadomość,że to maksymalizm.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
karolxt
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2017, 20:39
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus uczy nas poddania się Maryi

Postautor: karolxt » 18 maja 2017, 14:02

artur403 pisze:Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?.

1. Oczywiście niedziela na pamiątkę zmartwychwstania - sobota jest dla judaistów
2. Oczywiście, że Bóg jest w Trójcy jedyny. Tylko ma to być właściwa Trójca, a nie taka w która nie wierzą (i słusznie) muzułmanie tzn. Bóg Ojciec Maryja Jezus.
3. Oczywiście, że jest. Inaczej Jezus w Nowym Testamencie w ogóle by nie mówił o wiecznym potępieniu.
4. Nie, mają je ludzie, którzy na to zasługują (i nie tylko charyzmaty ale i inne cechy)
5. Oczywiście, że nie. Każdy człowiek może być zabawiony. Tylko musi naprawdę chcieć, a nie myśleć, że mu się to uda.
6. Oczywiście, że jest.
7. Zbawienie nie jest chwilą, ale może trwać chwilę. Może tez trwać do czasu aż człowiek będzie godny (czyściec).
8. Pismo Święte nie jest samowystarczalnym źródłem wiary chrześcijańskiej. Czasy się zmieniają, znaczenia słów się zmienia, zagrożenia się zmieniają. Owszem w Piśmie Świętym jest wszystko, ale niestety wymaga ono tłumaczenia i wyjaśnienia i to ciągłego. Dlatego jest Kościół. To jego zadanie. Gdyby każdy sobie sam tłumaczył powstałoby miliony odłamów i prawdopodobnie żaden z nich nie głosiłby wiary zgodnej z Pismem Świętym. (vide protestantyzm)
9. Oczywiście, że tak. Napisałem wyżej "w Piśmie Świętym jest wszystko".
10. Oczywiście, że nie. Bóg dał ludziom Ziemię. Na Ziemi dzieje się to czego chcą ludzie. Albo bezpośrednio przez ich działalność, albo za sprawą Boga ale na prośbę ludzi. Dzieje się też to co chce szatan, ale wyłącznie poprzez działalność człowieka. Sam szatan na Ziemi nie może nic - musi mieć pośrednika. Czy tylko dobrowolnego? A to już inne pytanie.

Nie odświeżaj starych wątków!



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości