Inkwizycja jakiego jest ducha

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: magda » 07 wrz 2016, 22:16

https://www.youtube.com/watch?v=bkhbY3YaUMw

Co katollicy myślą o takim wiellkim okrucieństwie koscioa katol,ickiego , jaki to Duch prowadzi ten kosciół


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Rembov » 07 wrz 2016, 22:36

Zadaj te pytania jak już rozliczysz protestantów ze zbrodni, które popełnili w przeszłości. Nie pchaj się na cudze podwórko, że jest na nim brudno, dopóki nie oczyścisz własnego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
keres1372
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2015, 01:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: keres1372 » 07 wrz 2016, 22:43

magda pisze:https://www.youtube.com/watch?v=bkhbY3YaUMw

Co katollicy myślą o takim wiellkim okrucieństwie koscioa katol,ickiego , jaki to Duch prowadzi ten kosciół


Inkwizycja miała zajmować się nawracaniem heretyków, nie mogła torturować chyba że udowodniono komuś winę i to tylko tak by nie sprowadzić śmierci czy też okaleczenia [ Kobiet w ciąży, starców i dzieci też nie wolno było]. Co więcej nikogo nie mogła skazać na śmierć, robiły to sądy świeckie. Nie prawda że robili co KK kazał. W Polsce stosów nie było - za wiele - a inkwizycja była. Poza tym, liczba egzekucji Inkwizycji to 6000 osób. Luteranie przebyli to podczas ataku na Rzym

W 1527 roku doszło do buntu w wojskach cesarza Niemieckiego, luterańscy żołnierze zaczęli panoszyć się po terenie dzisiejszych Włoch. 5 Maja 1527 przypuszczono szturm na Rzym i go zdobyto, jak pisze Warren H. Carroll; Noc była koszmarem, który niczym wrzask z piekieł pobrzmiewa przez stulecia. Plądrowanie miasta trwało ponad tydzień. Nie oszczędzano nikogo, bez względu na wiek, płeć, majątek i narodowość. Tych, którzy nie mogli zapłacić okupu, torturowano i zabijano, a jeśli zapłacił, napastnicy żądali więcej. Tysiące kobiet w każdym wieku padło ofiarą gwałtów, nad wieloma znęcano się i maltretowano. Księży mordowano i pastwiono się nad nimi, zakonnice wleczono po ulicach. Splądrowano dosłownie każdy Kościół, a czynili to zarówno Hiszpanie, jak i Niemcy. Zbezczeszczano Najświętszy Sakrament. Niemcy w szyderczej ceremonii obwołali Lutra papieżem. Dużą część miasta spalono. Otwarto i ograbiono grobowce. Ogromny złoty krzyż Konstantyna (...) zniknął i nigdy się nie odnalazł.Głowę św. Andrzeja wyrzucono w błoto ulicy, a chustę Weroniki wystawiono na sprzedaż.[1]

Armie która dokonała tych zbrodni została tak opisana; ...dwie trzecie wszystkich sił stanowiło dwadzieścia dwa tysiące Niemców, którzy w większości byli luteranami (...) Nagle okazało się, że nie jest to już armia cesarska, lecz luterańska, w której większość stanowili zwolennicy człowieka nawołującego, żeby obmyć dłonie we krwi duchowieństwa, a zatem tym bardziej skłonni głównym celem swego ataku uczynić Rzym[2]

Nie wiadomo ile ludzi zginęło, jednak populacja Rzymu spadła z 55 000 do 10 000[3]

[1] Warren H. Carroll. (2009). Historia Chrześcijaństwa Tom IV. Wrocław. Wektory. str. 103
[2] Tamże str. 100
[3] Wikipedia. Sacco di Roma

W sumie nawet dodając z najwyższymi stosunkami o liczbie ofiar Nocy św. Bartłomieja to i tak to przebili Inkwizycję.


Awatar użytkownika
keres1372
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2015, 01:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: keres1372 » 07 wrz 2016, 22:47

magda pisze:https://www.youtube.com/watch?v=bkhbY3YaUMw

Co katollicy myślą o takim wiellkim okrucieństwie koscioa katol,ickiego , jaki to Duch prowadzi ten kosciół


A o Katarach to szkoda nawet mówić. Odrzucili władzę świecką, władzę sądowniczą, zakazywali składania przysiąg, sytuacja była tak zła, że to szlachta Francuska prosiła o krucjatę

„W naszych ziemiach lisy niszczą winnice prawicą Pana zasadzone”, żalił się Rajmund V, hrabia Tuluzy, w petycji wystosowanej do opata Aleksandra z klasztoru w Citeaux późną jesienią 1177 roku. Możnowładca, czerpiąc z dorobku trzech dziesięcioleci cysterskiej retoryki i obsesji, opisywał rzeki brudu nękające jego prowincję, występujące u brzegów, podmywające drzewa i pozostawiające po sobie stawy trucizną wypełnione- grzeszną krainę toczoną przez raka herezji. ‘ Tak dalece się owa zgnilizna rozprzestrzeniła, że niemal wszyscy nią dotknięci wierzą, iż Bogu służą ! Synowie marnotrawni za aniołów się mają! Księża zdeprawowani mamić nią wiernych będą aż kościoły ongiś czcią otaczane opustoszeją, jak ziemia nie uprawiana w ugór się zamienia „. Hrabia rozwijał coraz czarniejszy scenariusz: zniesienie chrztu, Eucharystii i innych sakramentów, wzgardliwe odrzucenie dogmatów o stworzeni człowieka i zmartwychwstania ciał, a nade wszystko ,,wprowadzenie zasady dualizmu”. Zarazem jednak podsumował remedium: miecz u pasa ,,Gniew Boży do serca przyjmuje, Pan bowiem sługą swym mnie uczynił abym wyplenił zarazę”. Niestety sumitował się ,, sił na to zadanie mam zbyt mało, gdyż rycerstwo z moich ziem samo herezją jest zarażone”, a i cały niemal gmin ich popiera ,, Nie odważę się i niezdolny jestem im się przeciwstawić.”. Rajmund V upraszał cystersów, by wsparli go modlitwą w walce niewiernymi., a przede wszystkim wpłynęli na króla Francji Ludwika VII, aby zechciał zostać ,,zbrojnym Ramieniem Pana” i unicestwić Jego wrogów ,,Jestem przekonany że należy wezwać króla, albowiem jego obecność z pewnością złu kres położy”. Przyrzekał otworzyć przed monarchą granice, miasta jego sądom i karze wskazać mu heretyków i ,,pomóc zetrzeć w proch armie nieprzyjaciół Chrystusa”.
Maskując własne najzwyklejsze obawy polityczne apokaliptyczną wizją buntowniczych kacerzy dążących do wyniszczenia jego prowincji, hrabia Tuluzy obarczał opata Aleksandra misją nakłonienia króla do podjęcia- de facto, choć nie de iure - krzyżowej
-Najświętsza Wojna. Krucjata Przeciwko Albigensom i Bój o Chrześcijaństwo - Pegg Mark Gregory. Rozdział 5 87-88

Polecam przeczytać ,,Inaczej o średniowieczu".

Warto też zapoznać się z tym

W okresie średniowiecza idee dualistyczne rozwijały się w rozmaitych formach. To właśnie owa mnogość stanowiło jedno z ograniczeń tego ruchu, który nie miał swego punktu odniesienia w jednym założycielu i przywódcy, lecz odzwierciedlał zamęt religijny tamtej epoki. Na gorące pragnienie powrotu do początkowej czystości przesłania ewangelicznego nakładało się przekonanie, że struktura kościelna stanowi zagrożenie dla przechowania tego przesłania w postaci nieskażonej. Dążenie do puryfikacji łączyło się z lekceważeniem i zwalczanie osób i rzeczy które mogły przeszkodzić w jej realizacji. Sekta występowała więc m.in. przeciwko strukturze eklezjalnej, sakramentom, seksualności, żywności, przeciw pracy fizycznej, często przeciw samemu życiu,
W rozumieniu tego świata sekty o wiele mniej poetyckiego i świeconego niż stara się nam to wmówić pewna tradycja, mogą pomóc nam dwa przykłady, Przykłady te to zachęta do aborcji i zjawisko tzw endury
Zachęta do aborcji stanowiło logiczną konsekwencje wyznawanej przez sektę koncepcji świata materialnego: jeżeli wszystko, co należy do strefy cielesności jest złem, jedną w najgorszych rzeczy jest rozmnażanie tego ciała. Stąd też odrzucenie seksualności było tylko odrzuceniem przyjemności cielesnych, ale i odrzuceniem rozpowszechniania samego życia. Odrzucenie prokreacji, oznaczało dla ,,czystego” powstrzymanie się od brania udziału w perwersyjnej powtarzalności złej ( cielesnej) części świata. Aborcja oznaczała więc dla niego zapobieganie tworzeniu się kolejnego zła
,,Endura” była natomiast definitywnym wyborem czystości w chorym i zgniłym aż do korzeni świecie. Jeśli ciało jest przeszkodą w duchowym doskonaleniu się, najlepszym sposobem na zdobycie pełnej wolności jest zagłodzenie się na śmierć; jedynym sposobem na uniknięcie ,,niebezpieczeństw, na jakie narażonym jest podczas nieustannej walki z zepsutą materią”, jest więc zaprzestanie wszelkich działań, również tych mającym na celu przetrwanie. Endura mogła się odbywać na dwa sposoby: przez uduszenie się, jeśli wierny pragnął umrzeć śmiercią męczeńską oraz przez zagłodzenie, jeśli chciał umrzeć śmiercią wyznawcy. Decyzję najczęściej podejmował sam neofita, czasami jednak takie ,,dobrowolne samobójstwo” bywało mu narzucone ne perderet bonum quo receperat, ,, aby nie utracił dobra, jakie ( przez nawrócenie ) uzyskał.
- Czarna Księga Inkwizycji Najsłynniejsze procesy - Natale Benazzi, Matteo D'Amico str 23


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Samolub » 08 wrz 2016, 00:12

Keres Rzym mial 55 tys mieszkańców w 16 wieku, a miasto sparaliżowało kilku Luteran z dalekich Niemiec?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
keres1372
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2015, 01:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: keres1372 » 08 wrz 2016, 05:10

Samolub pisze:Keres Rzym mial 55 tys mieszkańców w 16 wieku, a miasto sparaliżowało kilku Luteran z dalekich Niemiec?


Kilku - dwie trzecie wszystkich sił stanowiło dwadzieścia dwa tysiące Niemców, którzy w większości byli luteranami.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: magda » 08 wrz 2016, 09:07

Czyli iou było łuteran w niemczech coś jakby wiekszosc kraju co sie w tamtych czasach nie zgadza


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: magda » 08 wrz 2016, 13:11

Ten duch co jest w KRK to ten sam co kaza wybić nawracajac indjan , w Ameryce i np cae Prusy bo nie chciay chrześcijaństwa takie było nawracanie na katoicyzm , coś jak teraz Islam , dziwna sprawa jak Islam jest podobny do KRK tylko jeszcze tye istnień ludzkich nie ma na sumieniu co papiestwo. A gdzie Rembov , temat jak dla niego dlaczego nie broni antychrysta?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Gingers » 08 wrz 2016, 13:59

magda pisze:A gdzie Rembov , temat jak dla niego dlaczego nie broni antychrysta?
Ja bym ci odpowiedziała dlaczego, ale przypuszczam, prawda mogłaby byc dla ciebie zbyt trudna do zaakceptowania.
Jak ty w ogóle możesz tak lekko nazywac Jezusa antychrystem? Za kogo ty się masz?
A moderacja tradycyjnie udaje, ze nic sie nie dzieje. Tak wygląda polski protestantyzm?
Strzeż nas Panie, przed bładzeniem po takich manowcach...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Dragonar » 08 wrz 2016, 14:08

Inkwizycja jest ducha szatańskiego i antychrystusowego, podobnie jak wszelkie inne przedsięwzięcia katolicka czy protestanckie, które wiązały się z mordowaniem niewinnych.

Okrucieństw i mordów dopuszczali się zarówno katolicy, jak i protestanci. W obu przypadkach jest to równie złe i niechrześcijańskie. Obie strony nie mają nic na swoje usprawiedliwienie - można być katolikiem czy protestantem, jednak nie być prawdziwym chrześcijaninem. Jednak dla Kościoła Katolickiego problematyczny jest fakt, że część tych okrucieństw i mordów, które dokonały się za sprawą katolików, była usankcjonowana przez centralę, tj. Rzym. Rzuca to cień na katolicką eklezjologię. Jeżeli Kościół Katolicki z siedzibą w Rzymie jest Oblubienicą Chrystusa, Ciałem Chrystusa oraz jedynym, świętym, powszechnym i apostolskim Kościołem Bożym, mającym prawo do autorytatywnej interpretacji Pisma Świętego oraz wydawania nieomylnych orzeczeń w sprawach wiary i moralności, to dlaczego przyczynił się w sposób zarówno aktywny, jak i bierny do tak wielu przedsięwzięć absolutnie niezgodnych ze Słowem Bożym? Czy bramy piekieł w pewien sposób nie przemogły Kościoła?

Gingers pisze:
magda pisze:A gdzie Rembov , temat jak dla niego dlaczego nie broni antychrysta?
[...]

Jak ty w ogóle możesz tak lekko nazywac Jezusa antychrystem? Za kogo ty się masz?
A moderacja tradycyjnie udaje, ze nic sie nie dzieje. Tak wygląda polski protestantyzm?
Strzeż nas Panie, przed bładzeniem po takich manowcach...

Nie rozumiem. Gdzie magda nazywa Jezusa antychrystem? Nie widzę...


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Samolub » 08 wrz 2016, 14:31

keres1372 pisze:
Samolub pisze:Keres Rzym mial 55 tys mieszkańców w 16 wieku, a miasto sparaliżowało kilku Luteran z dalekich Niemiec?


Kilku - dwie trzecie wszystkich sił stanowiło dwadzieścia dwa tysiące Niemców, którzy w większości byli luteranami.


Odpowiesz czy rzniesz głupa, Rzym mial 55 tys mieszkańców?

Mozesz podać jakiś link, książkę która opisuje takie wydarzenia lub mowi że Rzym mial 55 tys mieszkańców, a potem 10 tys hehe


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Gingers » 08 wrz 2016, 15:31

Dragonar pisze:
Gingers pisze:
magda pisze:A gdzie Rembov , temat jak dla niego dlaczego nie broni antychrysta?
[...]

Jak ty w ogóle możesz tak lekko nazywac Jezusa antychrystem? Za kogo ty się masz?
A moderacja tradycyjnie udaje, ze nic sie nie dzieje. Tak wygląda polski protestantyzm?
Strzeż nas Panie, przed bładzeniem po takich manowcach...

Nie rozumiem. Gdzie magda nazywa Jezusa antychrystem? Nie widzę...

Nie, ona nazywa Kościół Katolicki kościołem antychrysta vel kościołem djabelskim (pisownia oryginalna). Kościół Powszechny jest Kościołem Chrystusa a nie jakiegoś "djabła" jak nieustannie wypisuje magda. Ponieważ Rembov jest katolikiem dlatego magda żąda od niego obrony antychrysta. Ale naszym Panem jest Jezus. A Kościół to wspólnota ludzi wierzących.

Wiem, że doskonale zrozumiałeś co napisała magda. Nie jesteś głupi.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Samolub » 08 wrz 2016, 15:50

To czemu Jan Apostoł nazywa Kościół Katolicki wielką nierzadnicą, a Rzym Babilonem i Bestią ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: magda » 08 wrz 2016, 18:37

Jakoś katolicy nie bronią swietości swojego kościoła dziwna sprawa bo ja bronię ludzi biblijnie wierzących co szanuja słowo Boze a wy co niby wasz kosció taki swięty ale nie bronicie tej swiętosci dziewna dla mnie rzecz. Samolubie piszesz post pod postem to sie czepią ciebie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Gingers » 08 wrz 2016, 21:00

Samolub pisze:To czemu Jan Apostoł nazywa Kościół Katolicki wielką nierzadnicą, a Rzym Babilonem i Bestią ?

A od kiedy ty jesteś Jan Apostoł??? Zmartwychwstałeś?? Czy piszesz z zaświatów?
Te rojenia sa twoje, a nie Świętego Jana. To tylko twoja kulawa nadinterpretacja.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości