Inkwizycja jakiego jest ducha

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: magda » 10 wrz 2016, 18:30

Sola scriptura nie mówi że cała nauka i wszekie kazania apostołów ustne są zapisane w Piśmie . Mówi tylko ze tylko Pismo Święte jest wiarygodna nauką apostołów bo tylko o nich wiemy ze mieli Ducha Bożego . A też nie wiemy czy nauki ustne nie zostały zmienione przez wieki , np tu Samolub powołuje sie na ustną naukę Jana wiec nie może potwierdzić tego w Piśmie tak jak wy nie mozecie potwierdzić w piśmie że Maria bya wniebo wzięta . Taka sama sytuacja, nie kumasz czy co.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Rembov » 10 wrz 2016, 22:06

Samolub powołuje się na to, co sobie wymyślił, a nie na "ustną naukę świętego Jana". Przestań go wreszcie głupio bronić, bo sama stajesz się uczestniczką jego kłamstwa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: magda » 11 wrz 2016, 17:12

A dlaczego nie na naukę ustna Jana ja znam taka nauke ustną Jana jak wy znacie taka nauke ustna o wniebowzięciu Marii tak samo możesz jedno i drugie zweryfikować.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości