Inkwizycja jakiego jest ducha

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Samolub » 08 wrz 2016, 21:14

Gingers poczytal Apokalipse Jana


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Rembov » 08 wrz 2016, 21:20

Samolub pisze:To czemu Jan Apostoł nazywa Kościół Katolicki wielką nierzadnicą

Toś mnie zaintrygował. Przytocz, proszę, ten fragment nauczania świętego Jana Apostoła, w którym to czyni.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Rembov » 08 wrz 2016, 21:22

magda pisze:Jakoś katolicy nie bronią swietości swojego kościoła

Budynki nie są święte, tylko poświęcone Bogu, a to nie to samo. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Samolub » 08 wrz 2016, 21:27

Jan nie naucza, tylko mial objawienie dotyczące wielkiej nierzadnicy- Kościół Katolicki, besti- Państwo Kościelne/ Watykan

trudno by bestia oraz wielka nierzadnica nauczała tego, jako szeregowy apostatycznego kościoła nie jestes wiarygodny i bedziesz tuszował ten fakt


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: MrSponge » 08 wrz 2016, 21:31

Rembov pisze:
Samolub pisze:To czemu Jan Apostoł nazywa Kościół Katolicki wielką nierzadnicą

Toś mnie zaintrygował. Przytocz, proszę, ten fragment nauczania świętego Jana Apostoła, w którym to czyni.

No właśnie kolego Samolub, zagalopowałeś się... Obraz "Wielkiej Nierządnicy" jest w Apokalipsie przedstawiony w sposób tak wyraźny, że trzeba się skłaniać raczej ku temu, że jest to wizja dosyć LUKSUSOWEJ prostytutki. Tymczasem instytucja polityczno-religijna z biurem głównym w Watykanie absolutnie nie aspiruje do tego poziomu, gdyż po tym co wyczynia w świecie licząc od XX wieku wzwyż, można śmiało uznać, że w zupełności wystarczy określenie... Wielkiej Galerianki, a względnie Wielkiej Tirówki, bo radośnie macha każdemu, kto ją mija... :O

Pójdzie z każdym, nawet z szamanami... :cry:


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Rembov » 08 wrz 2016, 21:32

Samolub pisze:Jan nie naucza, tylko mial objawienie dotyczące wielkiej nierzadnicy- Kościół Katolicki, besti- Państwo Kościelne/ Watykan

Nadal proszę, abyś przytoczył fragment Biblii, w którym Jan Apostoł zapisał, że Wielką Nierządnicą, Bestią, będzie Kościół katolicki/Państwo Kościelne/Watykan.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Gingers » 08 wrz 2016, 21:43

Rembov pisze:
Samolub pisze:Jan nie naucza, tylko mial objawienie dotyczące wielkiej nierzadnicy- Kościół Katolicki, besti- Państwo Kościelne/ Watykan

Nadal proszę, abyś przytoczył fragment Biblii, w którym Jan Apostoł zapisał, że Wielką Nierządnicą, Bestią, będzie Kościół katolicki/Państwo Kościelne/Watykan.

Chciałam mu napisać "podkreśl w Biblii", ale pewnie by mi nawtykał od zakonników i księzy. Choć w sumie to byłby... nie lada zaszczyt :P


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: nadrozd » 08 wrz 2016, 21:53

magda pisze:https://www.youtube.com/watch?v=bkhbY3YaUMw

Co katollicy myślą o takim wiellkim okrucieństwie koscioa katol,ickiego , jaki to Duch prowadzi ten kosciół


Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego na tej mapce z 13 wieku co jest na początku filmu nie ma zaznaczonej Polski na czerwono ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Samolub » 08 wrz 2016, 22:02

Mr Sponge : D

ta teoria wielkiej galerianki świetnie opisuje obecny Kościół Katolicki który reprezentuje styl można powiedzieć gimbazy

Wszystkich Katolików zachęcam do zgłębiania Objawienia Jana zamiast słuchania tuszujących sprawę zakonników i zakonnic na tym forum. Nie dajcię się robić w balona gimnazjalistom =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Rembov » 08 wrz 2016, 22:05

nadrozd pisze:
magda pisze:https://www.youtube.com/watch?v=bkhbY3YaUMw

Co katollicy myślą o takim wiellkim okrucieństwie koscioa katol,ickiego , jaki to Duch prowadzi ten kosciół


Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego na tej mapce z 13 wieku co jest na początku filmu nie ma zaznaczonej Polski na czerwono ?

Zabawniejszy jest fakt, że mapa, rzekomo mająca przedstawiać XIII wiek, prezentuje przebieg granic z XXI stulecia, a Może Czarne rozlało się jej twórcom na całą Ukrainę. :D

Nie mówiąc już o tym, że Święte Cesarstwo Rzymskie nie było tworem religijnym, a jego zasięg, nawet w chwili największego rozkwitu, był o wiele mniejszy niż zaznaczony na tej kuriozalnej mapie. W rzeczywistości w czasie trwania jego istnienia zasięg terytorialny był taki:

Obrazek




Samolub pisze:Wszystkich Katolików zachęcam do zgłębiania Objawienia Jana zamiast słuchania tuszujących sprawę zakonników i zakonnic na tym forum. Nie dajcię się robić w balona gimnazjalistom =D

No cóż, ten tekst pokazuje, że NIE MASZ żadnego fragmentu tekstów świętego Jana Apostoła, w którym nazywa Kościół katolicki (ew. Watykan lub Państwo Kościelne) Wielką Nierządnicą. Po co było kłamać, że to zrobił? :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Samolub » 08 wrz 2016, 22:14

Różnie bylo z przebiegiem granic Cesarstwa. Np najdalsze południowe granicę obejmowały Rzym, zachodnie dochodziły do Francjii, zaś wschodnie granice obejmowały też Czechy, Prusy Wschodnie, Węgry czy nawet cześć Rzeczypospolitej leżała na terenie cesarstwa.

Cesarzem był Król Węgier czy Czech, choć potem Austria przejęła na długi czas rolę cesarstwa. Co ciekawe Napoleon rozwiązał i Państwo Kościelne i Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego. Był to twór unikalny, wykorzystywany przez katolicka Hiszpanie, Austrię czy Rzym.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: nadrozd » 09 wrz 2016, 21:14

Rembov pisze:Nie mówiąc już o tym, że Święte Cesarstwo Rzymskie nie było tworem religijnym, a jego zasięg, nawet w chwili największego rozkwitu, był o wiele mniejszy niż zaznaczony na tej kuriozalnej mapie. W rzeczywistości w czasie trwania jego istnienia zasięg terytorialny był taki:


No to by wyjaśniło brak Polski.

Kto rządził świętym cesarstwem Rzymskim ?

Czy Polska też miała jakiś konkordat podpisany ? Lub inna tego typu umowę? Chodzi mi o to dlaczego tak się wtedy królowie słuchali papieży...... w dużo większym mam wrażenie stopniu niż teraz prezydenci i politycy...
Np w wydawaniu tzw heretykow......na sady

Nie rozumiem ich motywacji....
Co mieli w zamian za posłuszeństwo?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Samolub » 09 wrz 2016, 21:45

Cesarstwem mógł rządzić władca na poczatku tylko katolicki wybierany przez państwa elekcyjne, skład był zmienny na przestrzeni czasu.

Zazwyczaj elektorzy wybierali władcę z Cesarstwa Niemieckiego. Nie zawsze cesarzem zostawali elektorzy.

Miasta oraz regiony mogły się starać o przynależność do Cesarstwa. Cesarz Niemiecki mial swobodny przemarsz przez tereny Cesarstwa swojej armii, atak na państwo leżące w granicach cesarstwa przez państwo ościenne często prowadził do zbierania koalicjii wewnątrz Cesarstwa do obrony członka HRE. Cesarz również posiadał swoje lenna, nie chce wchodzic w szczegóły. Państwa ościenne wpływały na cesarstwo. To dosyć skomplikowany twór polityczny.

Reformacją spowodowała ogromną zmianę w strukturze Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Co ciekawsze państwa spoza HRE posiadały swoich elektorów np Brytyjczycy w 18 wielu kontrolowali elektora Hanoweru.

Proponuje założyć temat.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: magda » 09 wrz 2016, 23:23

Rembov ty jak widzę jesteś zwolennikiem protestanckiej zasady sola scriptura bo ciąge sie domagasz potwierdzenia w pismie Świętym no a co ty na to ze Samolub powołuje sie tu na ustna tradycję że jan tak powiedział: No i zatkało kakało?????????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inkwizycja jakiego jest ducha

Postautor: Rembov » 10 wrz 2016, 07:07

Nic nie zatkało, bo kuriozalnie wygląda twój tekst o moim wyznawaniu sola scriptura na podstawie tego, że domagam się aby piewca tezy, że całe nauczanie apostolskie zostało zapisane w Biblii, zacytował fragment Pisma Świętego, w którym znajduje się nauka przypisywana przez niego św. Janowi. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości