Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
nadrozd
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: nadrozd » 09 maja 2017, 13:12

Albertus pisze:Czyli niemowlęta i małe dzieci nie mogą być członkami Kościoła nawet wtedy gdy mają wierzących rodziców

Do kościoła ziemskiego do religii do instytucji zapiszesz....
obrazek

ten był od małego członek Kościołą Rzymsko Katolickiego. Był ochrzczony itd....
namalował nawet taki piękny obraz Maryi z dzieciątkiem. Zobacz jakie ciepłe kolory i ile w tym matczynej troskliwości ... ile spokoju.
Obrazek

wyrósł na kogoś do kogo sie żadna instytucja religijna ani nawet państwo dziś nie chce przyznac. Mówią ze był ateistą, okultystą, tyranem i mase epitetów.

Czy on należy do kościoła Chrystusa wg ciebie ?

A czy jest dalej członkiem KRK ?
cięzkie pytanie ?

Czasem se myśle czy na prawde ważniejsze jest to jakie obrzedy robimy na dziecku i liturgia ?
Czy to czy ten kościół ziemski w jaki został wcielony taki słodziutki bobasek i członkowie tego kościoła przekażą prawdziwą ewangelie, czy pozna ludzi wierzacych ..........? NIeprawdaż ?
Finalnie nie chodzi o to jak sie zaczyna ale jak sie kończy.... tu sam religijny duch i liturgie i po prostu praktykowanie religii.....nie koniecznie dały rezultat..... żywej wiary ;)

Najważniejsze jest wychowanie w duchu chrześcijańskim i Tego nie możemy odpuść...jako rodzice.

a nie o to czy dziecko będzie członkiem ;) bo będąc po prostu małym członkiem wyrośnie na dużego..... hipokrytę.

Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
pasQdo
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: pasQdo » 09 maja 2017, 18:06

Gingers pisze:oczywiście te wywody powyżej jesteś w stanie poprzeć konkretnymi wersetami z Biblii? :oops:

Konkretne cytaty? Ty jako chrześcijanin pytasz o takie rzeczy???????

Całe Słowo Boże mówi... ale spojrz z takiej perspektywy.:):) Cała radość wszystkich wielkich mężów bożych polega na tym. Stary testament to oczekiwanie zwycięstwa o którym piszę a Nowy Testament (Przymierze) to CELEBRACJA owego zwycięstwa...

Przekleństwo bylo od momentu Edenu do Jezusa aż wypowiedział 'testelestai' na krzyżu.
Bóg ukarał za Nas niewinnego Baranka który w ten sposób zamknął stary etap stając się Ostatnim Adamem.
W ten sposób może oddać Nam swoją delikatną niewinna i nieskalaną Naturę poprzez wzrost w Posłuszeństwie i wzroście jako Nowy Człowiek (w sprawiedliwości)
Czy nie widzisz w ten sposób że najpierw Bóg oczyścił Nas w ten sposób ze złych rzeczy a dopiero później daje Nam wzrost? Wszystko ma swą kolejność. A przed tym wszystkim jest pokuta czyli dostrzeżenie tego by zacząć:)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Janek
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 09 maja 2017, 18:37

KAAN pisze:
Filip pisze:Chrzest "włącza" do Kościoła praktycznie w każdym odłamie chrześcijaństwa. ;-) ...
Nie w każdym, wielu wiernych w ewangelikalnym chrześcijaństwie właściwie rozumie znaczenie chrztu i wie że nie chrzest włącza do Koscioła, ale wiara przez którą zbawieni jesteśmy. Dołączenie do Kościoła jest wtedy, gdy człowiek zostaje zbawiony.

A jeśli bym napisał przez chrzest zanurzający w Chrystusie ?

1 Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć? 4 Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.
5 Jeżeli bowiem przez śmierć, podobną do Jego śmierci, zostaliśmy z Nim złączeni w jedno, to tak samo będziemy z Nim złączeni w jedno przez podobne zmartwychwstanie.

Awatar użytkownika
pasQdo
Kontaktowanie:

Postautor: pasQdo » 09 maja 2017, 20:34

nadrozd pisze:a nie o to czy dziecko będzie członkiem ;) bo będąc po prostu małym członkiem wyrośnie na dużego..... hipokrytę.

Tak. Nie długo komunia święta a ja już muszę być 3x bardziej czujny i prostym językiem dziecka uświadomić synkowi że "pójdziesz do Nieba bez takich rzeczy ponieważ Jezus zrobił to i tamto bys Ty mógł wejść. Bo rodzimy się źli i w sposób ponadnaturalny Jezus Nas chce wyratować a takie rzeczy to kłamstwo diabła i zakazuje Ci i nie zgadzam się. Musisz na swoim poziomie wiekowym być posłuszny Ojcu (Mi) jeśli chcesz należeć do Boga. Bóg ma swój święty, porządek którego ludzie nie dostrzegają bo chodzą w grzechu" :)

Awatar użytkownika
Gingers
Ostrzeżenia: 5
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Gingers » 09 maja 2017, 20:48

pasQdo pisze:Kościół to nie wszyscy ale tylko CHODZĄCY W DUCHU ŚWIĘTYM, oczyszczeni że swojego Ja których sprawiedliwośc kroczy przed Nimi mający jako efekt uboczny Moc Ducha Świętego.
pasQdo pisze:Konkretne cytaty? Ty jako chrześcijanin pytasz o takie rzeczy???????

Pytam ciebie, ale twoja odpowiedź sugeruje, że nie jesteś w stanie podać niczego... cóż... Nie było pytania.
Lubię wiedzieć czy ktos z kim rozmawiam wie o czym mówi czy tylko powtarza zaczerpnięte slogany...

:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
pasQdo
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: RE: Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: pasQdo » 09 maja 2017, 20:59

Gingers pisze:
pasQdo pisze:Kościół to nie wszyscy ale tylko CHODZĄCY W DUCHU ŚWIĘTYM, oczyszczeni że swojego Ja których sprawiedliwośc kroczy przed Nimi mający jako efekt uboczny Moc Ducha Świętego.
pasQdo pisze:Konkretne cytaty? Ty jako chrześcijanin pytasz o takie rzeczy???????

Całe Słowo Boże mówi...

Pytam ciebie, ale twoja odpowiedź sugeruje, że nie jesteś w stanie podać niczego... cóż... Nie było pytania.
Lubię wiedzieć czy ktos z kim rozmawiam wie o czym mówi czy tylko powtarza zaczerpnięte slogany...

Od nikogo nie powtarzałem sloganów.
A jeśli chcesz odpowiedzi to ja otrzymałaś...
Widocznie nie rozumiesz spraw duchowych. Obyś nie oczekiwała znaków jak żydzi pytający Jezusa...
Ostatnio zmieniony 09 maja 2017, 21:02 przez pasQdo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Janek
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 09 maja 2017, 21:01

Gindzi to ona :-D

/poprawione na ona :) przez moderatora /

Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 maja 2017, 21:13

Albertus pisze:Czyli niemowlęta i małe dzieci nie mogą być członkami Kościoła nawet wtedy gdy mają wierzących rodziców
Tak, Kościół to zbawieni z wiary, poza Kościołem jest także wielu zbawionych w innych okresach niż czas łaski i w inny sposób jak np. niemowlęta.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 maja 2017, 21:43

Janek pisze:
KAAN pisze:
Filip pisze:Chrzest "włącza" do Kościoła praktycznie w każdym odłamie chrześcijaństwa. ;-) ...
Nie w każdym, wielu wiernych w ewangelikalnym chrześcijaństwie właściwie rozumie znaczenie chrztu i wie że nie chrzest włącza do Koscioła, ale wiara przez którą zbawieni jesteśmy. Dołączenie do Kościoła jest wtedy, gdy człowiek zostaje zbawiony.
A jeśli bym napisał przez chrzest zanurzający w Chrystusie ?

1 Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć? 4 Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.
5 Jeżeli bowiem przez śmierć, podobną do Jego śmierci, zostaliśmy z Nim złączeni w jedno, to tak samo będziemy z Nim złączeni w jedno przez podobne zmartwychwstanie.
To zanurzenie w Chrystusie jest właśnie wtedy gdy człowiek jest zbawiony, wszystko to co przyniósł Pan Jezus i wykonał na krzyżu dotyczy zbawionego. Nie ma to nic wspólnego z obrzędem chrztu wodnego, choć w obrzęd chrztu zawiera obrazy tych rzeczy o których teraz piszemy. Jednak obrzęd jest tylko pewnym obrazem i krokiem wiary.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Janek
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 09 maja 2017, 21:53

Wiem i zgadzam się.Nie miałem na myśli chrztu w h2o.
Po prostu według mnie można napisać,że to chrzest(w Chrystusie) włącza do "Kościoła".
Można chyba napisać,że zanurzenie się w Chrystusie,to uwierzenie Ewangelii.

Awatar użytkownika
nadrozd
Ostrzeżenia: 3
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 10 maja 2017, 06:54

pasQdo pisze:
nadrozd pisze:a nie o to czy dziecko będzie członkiem ;) bo będąc po prostu małym członkiem wyrośnie na dużego..... hipokrytę.

Tak. Nie długo komunia święta a ja już muszę być 3x bardziej czujny i prostym językiem dziecka uświadomić synkowi że "pójdziesz do Nieba bez takich rzeczy ponieważ Jezus zrobił to i tamto bys Ty mógł wejść. Bo rodzimy się źli i w sposób ponadnaturalny Jezus Nas chce wyratować a takie rzeczy to kłamstwo diabła i zakazuje Ci i nie zgadzam się. Musisz na swoim poziomie wiekowym być posłuszny Ojcu (Mi) jeśli chcesz należeć do Boga. Bóg ma swój święty, porządek którego ludzie nie dostrzegają bo chodzą w grzechu" :)

Ja byłem katolikiem od dziecka..
I moj wspaniałty tato pokazał mi ze naprawde wierzy że Bóg jest , że można mu zaufać.
Podobnie mój dziadek był wspaniałym człowiekiem. Nie tyle mówili o Bogu teologivzne farmazony co wierzyli.

Jak miałem 7 lat to poszedłem do 1 komuni i uciekłem po kościele do domu a rodzina z prezentami czekała i szukała mnie pod kościołęm, a ja znalazłęm coś lepszego niz te ich prezenty .....
Wielu z nas na forum jest lub było katolikami i mieliśmy cudownych rodziców ...
I jak bym ja miał te 7 lat a nie był ochrzczony to bym bardzo o to prosił........ by mi pozwolono sie ochrzcić.

....................
jak miałeż takie przeżycia jak opisałeś to ja ci współczuje.... bo ja bym stracił wiare przy takim propagandowym naporze.....i poszedł w ateizm.

Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Życie kościelne”