IHS czy to H to Horus

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

IHS czy to H to Horus

Postautor: magda » 27 lut 2017, 23:08

Katolicy mają taki skrót IHS i H nie jest skrótem od Horus tak twierdzą a sami maja oko Horusa wszedzie czy na pewno H to nie Horus????
Obrazek
dom zakonnic w Miedzyrzecu Podlaskim Obrazek
A to oczko Horusa w piramidzie takie jak Lady Gaga pokazuje to i Gosc niedzielny pokazuje (poziom Lady Gagi)Obrazek

No jak to sie ma do Jezusa to oko Horusa w kościele katolickim


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: IHS czy to H to Horus

Postautor: Albertus » 27 lut 2017, 23:39

My chrześcijanie mamy swoje symbole i nic nas nie obchodzi czy ktoś kiedyś lub teraz używał tych albo podobnych symboli w innych celach.

Na przykład tęcza to dla nas symbol Bożego przymierza, Bożej wierności i miłosierdzia.Czy mamy odrzucić ten symbol dlatego że zaczęli go używać w swoich celach homoseksualiści?Albo czy to ich używanie ma zdeprecjonować ten symbol?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: IHS czy to H to Horus

Postautor: magda » 28 lut 2017, 09:59

Nie ma problemu noś symbol tęczy a dodaj do tego swastykę bo niby czemu nie dla ciebie moze to być tylko ozdoba przecież


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: IHS czy to H to Horus

Postautor: Torcik » 28 lut 2017, 10:21

Albertus pisze:
Na przykład tęcza to dla nas symbol Bożego przymierza, Bożej wierności i miłosierdzia.Czy mamy odrzucić ten symbol dlatego że zaczęli go używać w swoich celach homoseksualiści?Albo czy to ich używanie ma zdeprecjonować ten symbol?

Tu się z tobą zgodzę. Nawet widzę w przekabaceniu tego symbolu Bożej obietnicy w symbol związków homoseksualnych za "subtelne" (dla mnie mało ;-) ) działanie wiadomo kogo.
A ludzie podchwycili i teraz kojarzą piękną tęczę już nie z Panem Bogiem tylko cisną się do głowy złe skojarzenia. Smutne to.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: IHS czy to H to Horus

Postautor: magda » 28 lut 2017, 10:44

tęcza jest piękna jak ją widać na niebie i Bóg powiedział Rdz 9:14 bt2 "A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach,"
Rdz 9:16 bt2 "Gdy zatem będzie ten łuk na obłokach, patrząc na niego, wspomnę na przymierze wieczne między mną i wszelką istotą żyjącą w każdym ciele, które jest na ziemi."
tęcza na obłokach a nie tecza na stułach waszych pedalskich ksieży wiec jest róznica i tęcza teczy nie równa bo każda co innego znaczy a taka noszona na ubraniu a nie ta na obłokach czy przy rozszczepieniu światła przez pryzmat to jest znak pedalstwa i tyle. to samo z tym okiem Horusa. jest to oko w piramidzie a to juz symbol okultystyczny, mimo że samo oko nic nie jest złe i piramida to budowla lub trójkąt zwykła rzecz ale razem to djabelstwo jak w KRK wiele tego
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, 11:10 przez magda, łącznie zmieniany 1 raz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: IHS czy to H to Horus

Postautor: Torcik » 28 lut 2017, 10:50

Efendi pisze:Każdy symbol symbolizuje to co nada mu używający go ;)

Też tak uważam.
A temat do niczego oprócz kłótni nie prowadzi.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: IHS czy to H to Horus

Postautor: magda » 28 lut 2017, 11:34

A co by było gdybyś włożył sobie symbol swastyki i pochodził w nim np po Tel-Aviwie czy jeśli dla ciebie on by był tylko ozdobą nic nie znacząca to rzeczywiście tak jest, czy w takim razie uważasz ze mozna uzywać każdego znaku i to się Bogu spodoba , a temat ważny bo wiele znaków okultystycznych jest uzywanych w obecnych czasach w kościołach i przez chrześcijan , Czy chrześcijanin powinien używac okultystycznych znaków nadajac im swoje indywidualne znaczenie?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: IHS czy to H to Horus

Postautor: Albertus » 28 lut 2017, 16:28

Podobna sprawa jest na przykład z odwróconym krzyżem.

od stosunkowo niedawna jest używany przez satanistów. Tymczasem w Kościele był to symbol męczeństwa świętego Piotra który został ukrzyżowany głową w dół.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: IHS czy to H to Horus

Postautor: Gingers » 28 lut 2017, 21:55

magda pisze:a nie tecza na stułach waszych pedalskich ksieży
Znowu się zaczyna...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: IHS czy to H to Horus

Postautor: Rembov » 02 mar 2017, 14:41

Niestety, magda żyje nienawiścią do Kościoła katolickiego, więc nie można oczekiwać, że nagle zmieni swoje zachowanie. :(


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: IHS czy to H to Horus

Postautor: Rembov » 02 mar 2017, 14:45

magda pisze:Katolicy mają taki skrót IHS i H nie jest skrótem od Horus tak twierdzą a sami maja oko Horusa wszedzie czy na pewno H to nie Horus????

Pierwsza lektura obowiązkowa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chrystogram
Druga lektura obowiązkowa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oko_opatrzno%C5%9Bci
Trzecia lektura obowiązkowa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oko_Horusa


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości