państwo Polskie państwem kościelnym????

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

państwo Polskie państwem kościelnym????

Postautor: magda » 28 lut 2017, 11:09

Zastanawiem sie czy jest już kontrola kościelna w Polsce jak za czasów inkwizycji ,Chciałam znaleśc jakieś zdjęcie księdza w tęczowej stule i wkleić do innego tematu i co się okazuje było tych zdjec bardzo duzo a teraz nie ma ani jednego czyli KRK kontroluje internet tak dogłębnie że wyczyscił wszystkie takie zdjecia ksiezy w stułach tęczowych , to coś nie tak ze internet jest kontrolowany przez KRK. jak się okazuje tylko w Polsce tak jest bo jak wpiszesz po angielsku to wyskakuje ile się tylko zamarzy ksieży w stułach tęczy , Czy jesteśmy państwem kościelnym????
tu angielskie zdjęcia ObrazekObrazek

Sprawdźcie na stronach Polskich nie ma juz tych zdjec ani jednego . Internet jert tylko pozornie wolny skoro KRK moze pousuwać kompromitujące go zdjecia


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: państwo Polskie państwem kościelnym????

Postautor: Torcik » 28 lut 2017, 11:31

:roll: Kolejna zabawa kosztem innych?


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: państwo Polskie państwem kościelnym????

Postautor: magda » 28 lut 2017, 11:38

Sprawdź w internecie i sam sie przekonaj


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: państwo Polskie państwem kościelnym????

Postautor: Albertus » 28 lut 2017, 16:15

Jak już wspomniałem w innym temacie , tęcza to stary chrześcijański symbol - znak przymierza Boga z ludzkością. Symbol ten występuje w Biblii nietylko w opisie sytuacji po potopie ale też na przykład w Apokalipsie św Jana:

Ap10:(1) I ujrzałem innego potężnego anioła, zstępującego z nieba, obleczonego w obłok,[b] i tęcza była nad jego głową,[/b] a oblicze jego było jak słońce, a nogi jego jak słupy ogniste, (2) i w prawej ręce miał otwartą książeczkę. Nogę prawą postawił na morzu, a lewą na ziemi. (3) I zawołał donośnym głosem tak, jak ryczy lew. A kiedy zawołał, siedem grzmotów przemówiło swym głosem.

:)


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: państwo Polskie państwem kościelnym????

Postautor: magda » 28 lut 2017, 18:07

Jeśli to takie bezproblemowe w obecnych czasach kiedy to apostoł radzi trzymać się z daleka od czegos co nawet ma tylko pozór zła to ubierz sie w tęczowy powiedzmy szalik i pocjhodź po mieście, sumbole są odbierane przez społeczeństwo i wiekszośc odbierze cie jako homo wiec nieważne jak ty myslisz o danym symbolu a jak on działa na ludzi oglądających go , mozesz dostac niechcacy kamieniem w łep jak się w tęcze ubierzesz , Zawieś sobie swastyke na szyji to zobaczysz ża kogo cie będą brali ludzie symbole oddziaływują i kojarzą sie wiekszosci ze słymi rzeczami i zupełnie nie jest ważne co ty prywatnie o nich myślisz i co Biblia na temat tęczy na niebie pisze bo wiekszosć nie czyta biblii ani nie interesuje sie tym co ty tym myślisz a kojaży to źle. Dlatego mozna też zastosowac te wersety do symboli okultystycznych i innych takich jak tęcza , i mimo że to o jedzeniu ofiarowanego bałwanom miesa to tak samo mozna zastosować do tych symboli 1Kor 8:5-13 bw "(5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy. (7) Lecz nie wszyscy mają właściwe poznanie; niektórzy bowiem, przyzwyczajeni dotąd do bałwochwalstwa, spożywają mięso jako składane w ofierze bałwanom i sumienie ich z natury słabe, kala się. (8) Zapewne, pokarm nie zbliża nas do Boga, gdyż nic nie tracimy, jeśli nie jemy, i nic nie zyskujemy, jeśli jemy. (9) Baczcie jednak, aby ta wolność wasza nie stała się zgorszeniem dla słabych. (10) Albowiem jeśliby kto ujrzał ciebie, który masz właściwe poznanie, siedzącego za stołem w świątyni pogańskiej, to czyż to nie pobudzi sumienia jego, ponieważ jest słaby, do spożywania mięsa składanego w ofierze bałwanom? (11) I tak przyczyni się twoje poznanie do zguby człowieka słabego, brata, za którego Chrystus umarł. (12) A tak, grzesząc przeciwko braciom i obrażając ich słabe sumienie, grzeszycie przeciwko Chrystusowi. (13) Przeto, jeśli pokarm gorszy brata mego, nie będę jadł mięsa na wieki, abym brata mego nie zgorszył."
Tak samo ktos o słabym sumieniu widzac ciebie ubranego w tęczę pomyśli że ten chrześcijanin popiera homoseksualistów i sam też moze to zrobic mając z ciebie rzykład i jego sumienie się pokala mimo ze ty uważasz tęczę za rzecz biblijną , ale skoro na swiecie ( nie wsród chrześcijan) jest tecza symbolem homo to dlatego nie ma chrześcijanin takich symboli stosować bo tym prowadzi na manowce tych co nie mają poznania słabych na sumieniu ludzi ze świata a ma nie rowadzic do zguby nikogo


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
karolxt
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2017, 20:39
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: państwo Polskie państwem kościelnym????

Postautor: karolxt » 18 maja 2017, 12:59

Albertus pisze: tęcza to stary chrześcijański symbol - znak przymierza Boga z ludzkością.

Dokładnie. To, że środowiska LGBT sobie go przewrotnie przywłaszczyły to skandal.
Dokładnie taki sam skandal jak przywłaszczenie przez nazistów znaku połamanego krzyża.
Oba te znak znaczą dokładnie CO INNEGO i zostały przywłaszczone bezpodstawnie, a raczej z wyraźnie złą wolą, po to by je skompromitować.

Co do pytania zawartego w tytule wątku to uważam, że Polska nie jest i nigdy nie była państwem kościelnym, bo państwo kościelne już dawno istnieje a jego stolicą jest Watykan. Polska co najwyżej mogłaby być państwem katolickim gdzie obowiązującą religia byłby katolicyzm. Tylko, że byłoby to sprzeczne z samym katolicyzmem, który za bliźniego uważa każdego człowieka, a nie tylko katolika.

Odpowiedź.
Polska nie jest państwem kościelnym i nigdy nie będzie krajem, w którym obowiązującą religią jest katolicyzm, chyba że tą religią będzie muzułmanizm wtedy jest to teoretycznie możliwe; kiedyś w przyszłości, jak zawojują nas islamiści i z Polski pozostanie tylko pusta nazwa i miejsce na mapie. Bo to już nie będzie Polska.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: państwo Polskie państwem kościelnym????

Postautor: magda » 18 maja 2017, 23:33

Co za czarny scenariusz brr!!! jak na razie to u nas muzułman bardzo niewielu a też oni nie maja ochoty do nas przyjeżdżać , mam koleżankę w Jeleniej Górze i tam własnie przywieźli kilka rodzin uchodźców z syrii zgadnij ile czasu tu mieszkali , nawet jednego dnia nie zrobili tylko szybko czmychnęli na zachód , u nas jest za biednie i za lipnie zeby ti chcieli byc wiec sie nie obawiaj o najazd muzułmanów. Tak ze mozesz spać dziś spokojnie i jak widzisz na ulicy ciemnoskórego to nie musisz od razu miec pełnych galotów bo to ani chybi jakis były student który tu został bo sie ozenił. Spokojnych snów kolego. LUZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
karolxt
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2017, 20:39
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: państwo Polskie państwem kościelnym????

Postautor: karolxt » 28 maja 2017, 15:21

magda pisze:Co za czarny scenariusz brr!!! jak na razie to u nas muzułman bardzo niewielu ...

I niech tak pozostanie, ale obawiam się, że jak już opanują Europę zachodnia i południową i założą te swoje kalifaty, emiraty czy sułtanaty to przyjdzie kolej na Polską i inne państwa katolickie, protestanckie czy prawosławne nie wspominając o ateistycznych, bo ateistów nienawidzą najbardziej.
Islam to religia nienawiści, a wystarczyłoby zmienić w niej tylko jedną rzecz. Mahometanin musiałby uznawać za bliźniego nie tylko swojego brata w wierze, ale każdego innego człowieka. I tyle. Cały dzihad diabli wzięli. Potem oczywiście należałoby przywrócić prawa kobiet, bo w cywilizowanym świecie nie może istnieć taka ideologia, która nie uznaje kobiet za pełnoprawnych ludzi. Tak naprawdę islam to nie jest religia, to jest ideologia z elementami religii, które zostały do nie wprowadzone właśnie dlatego żeby trudniej było z nią walczyć.
Ja znam kolejność opanowywania nowych terytoriów przez islam. Przychodzą najpierw w pokoju a potem się mnożą, a jak jest już ich wystarczająco dużo stopniowo wprowadzają swoje prawa i islam jako religie obowiązującą ze wszystkimi konsekwencjami dla "niewiernych" (ścięcie głowy). Niestety potem nie ma pokoju, bo walczą też miedzy sobą krwawo załatwiając porachunki miedzy poszczególnymi odłamami. Niewierni nie maja żadnych praw i muszą płacić okup za to że pozwala się im mieszkać (i żyć). Podobno są rożne odłamy islamu. Moim zdaniem nie ma, bo KORAN jest jeden. Są różne stopnie islamu to fakt, ale wiadomo że z czasem zawsze przejdą na ten najwyższy. A gadki o pokoju to jest takija czyli dopuszczalne religijnie kłamstwo.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: państwo Polskie państwem kościelnym????

Postautor: magda » 10 cze 2017, 11:54

Oni jednak cisną na szmal i socjal a u nas lipa po całości no teraz chociaż są emerytury i renty a za jakis czas i tego nie będzie albo jakieś szczątkowe i to nie dla wszystkich, najpierw utną socjal niepracującym menelom ,co dobrze by było zrobić ,bo i u nas darmozajdztwa w bród, Arabowie to darmozjady do pracy się nie palą wiec tu nie przyjadą , spokojna twoja rozczochrana jak mawia Marian Paździoch.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Quinque
Posty: 25
Rejestracja: 17 sty 2018, 19:46
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: państwo Polskie państwem kościelnym????

Postautor: Quinque » 17 sty 2018, 20:19

Wszystko fajnie. Ale to ja widziałem w programie o Szwecji pastora który jest gejem i mniszkę lesbijkę



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości