biskup Peric: "Maryja nie objawiła się w Medjugorje"

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

biskup Peric: "Maryja nie objawiła się w Medjugorje"

Postautor: Zbyszekg4 » 04 mar 2017, 13:35

Bp Peric: Maryja nie objawiła się w Medjugorje
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... gorje.html
Cytaty z artykułu:
- Wyniki badań licznych komisji są jednoznaczne - powiedział bp Ratko Peric, ordynariusz lokalnej diecezji Mostar-Duvno w Bośni-Hercegowinie, na której terenie mieści się znane sanktuarium.
(...)
- Wszystkie trzy komisje stwierdziły, że nie należy uznawać charakteru wydarzeń z Medjugorje za ponadnaturalny - podkreślił bp Peric.
(...)
Właśnie niespotykana w historii tego typu zjawisk długotrwałość i brak ich ostatecznego zakończenia są jedną z głównych przyczyn, dla których Kościół katolicki nie wypowiedział się ostatecznie na temat ich nadprzyrodzonego charakteru.

Bp Perić wskazał rówież na "dwuznaczność objawień", gdyż - w świetle zeznań - kobieta, która się ukazuje, zachowuje się zupełnie inaczej niż prawdziwa Matka Boża: zwykle to nie ona przemawia jako pierwsza, dziwnie się uśmiecha, pomija niektóre pytania, by po pewnym czasie wrócić do nich, znika i znów pojawia się przed widzącymi, nie jest pewna, jak długo będzie się jeszcze ukazywać, pozwala niektórym dotykać swego ciała, szat i welonu, który ciągnie się po ziemi. "Naprawdę nie jest to ewangeliczna Pani" - jest przekonany biskup.
(...)
Istnieją też duże różnice w opisie postaci, która się pojawia: czworo wizjonerów widziało na jej rękach małe dziecko, podczas gdy wspomniany Ivan nie widział go, chociaż potrafił dostrzec z daleka "oczy" i "drżącą osobę" płci żeńskiej. Kolejne zastrzeżenia to "zwodnicze znaki" dawane przez ukazującą się niewiastę, jej "niewytłumaczalne milczenie" w pierwszym tygodniu i bardzo ogólnikowe wypowiedzi, gdy zaczynała mówić, "dziwne przesłania", gdy np. kobieta mówiła swym młodym słuchaczom, że są "największymi wiernymi" a one - według Pericia - same to wszystko zmyślały wymyślały.

Ordynariusz mostarski wspomina też m.in. o "kłamliwych proroctwach o kłamliwych objawieniach", o "różnych sukniach", w których objawiała się owa kobieta: błękitnych, kawowych i szarych oraz o "świadomych manipulacjach".

Stanowisko diecezji Mostar-Duvno jest jasne: "przez cały okres było jednoznacznie wiadomo, że to nie są prawdziwe objawienia Świętej Maryi Dziewicy". Oświadczenie bpa Perica zostało opublikowane w języku chorwackim i włoskim.

Po wizycie w Bośni i Hercegowinie w czerwcu 2015 roku, papież Franciszek zapowiedział, że decyzji w sprawie autentyczności objawień w Medjugorje "można oczekiwać niebawem".

=========================================
Czy obecni na forum katolicy mają jakieś przemyślenia na temat tych objawień?
Jak takie stanowisko kościelne ma dotrzeć do zwykłych katolików, którzy tłumnie pielgrzymują od lat do Medjugorie i są zadowoleni...? Czy pogodzą się z decyzją taką jak ta wyżej opinia?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2016, 00:07
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: biskup Peric: "Maryja nie objawiła się w Medjugorje"

Postautor: Nastka » 04 mar 2017, 13:51

Nie bardzo rozumiem w jakim celu postawiłeś te pytania i wybacz, ale są one mało mądre.
Jak takie stanowisko ma dotrzeć do zwykłych katolików?
NORMALNIE. Od lat sprawa była badana i katolicy o tym wiedzą. Informacja dotrze tak samo, jak docierają inne.
Czy pogodzą się z decyzją? Tak, pogodzą, wszak innego wyjścia nie mają.


"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie. (...) Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz." Mt 11, 28-29 :sailor:
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: biskup Peric: "Maryja nie objawiła się w Medjugorje"

Postautor: Zbyszekg4 » 04 mar 2017, 14:11

Nastka pisze:Jak takie stanowisko ma dotrzeć do zwykłych katolików?
NORMALNIE. Od lat sprawa była badana i katolicy o tym wiedzą. Informacja dotrze tak samo, jak docierają inne.

"Dotrzeć" - w sensie akceptacji... [może niefortunnie sformułowałem, ale dalsza treść pokazuje, że miałem na myśli tych, co tam jeżdżą].

Nastka pisze:Czy pogodzą się z decyzją? Tak, pogodzą, wszak innego wyjścia nie mają.

Mam wątpliwości, Nastko! Krytyczne stanowisko jest znane od lat, a wciąż pełne autokary jeżdżą tam!...
Myślę, że nawet bardzo oficjalne orzeknięcie watykańskie nie przekona wielu - dalej będą wierzyć w prawdziwość objawień! Pielgrzymki mniejsze może, ale dalej będą chyba... (może bardziej prywatne, na zasadzie: a ja i tak wiem swoje bo mi Maryja z Medjugorie pomogła!).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2016, 00:07
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: biskup Peric: "Maryja nie objawiła się w Medjugorje"

Postautor: Nastka » 04 mar 2017, 16:41

Zbyszekg4 pisze:
Nastka pisze:Jak takie stanowisko ma dotrzeć do zwykłych katolików?
NORMALNIE. Od lat sprawa była badana i katolicy o tym wiedzą. Informacja dotrze tak samo, jak docierają inne.

"Dotrzeć" - w sensie akceptacji... [może niefortunnie sformułowałem, ale dalsza treść pokazuje, że miałem na myśli tych, co tam jeżdżą].


Nastka pisze:Czy pogodzą się z decyzją? Tak, pogodzą, wszak innego wyjścia nie mają.

Mam wątpliwości, Nastko! Krytyczne stanowisko jest znane od lat, a wciąż pełne autokary jeżdżą tam!...
Myślę, że nawet bardzo oficjalne orzeknięcie watykańskie nie przekona wielu - dalej będą wierzyć w prawdziwość objawień! Pielgrzymki mniejsze może, ale dalej będą chyba... (może bardziej prywatne, na zasadzie: a ja i tak wiem swoje bo mi Maryja z Medjugorie pomogła!).


Zrozumiałam tak, jak napisałeś, w sensie akceptacji. Katolicy po prostu będą musieli się przestwić. Wielu katolików jest, którzy np. nie wiedzą, że antykoncepcja jest grzechem, gdy się dowiadują to jest wielkie WOW i BUM, no ale trudno, Tak jest i kropka, tak samo będzie z Maryją Z Medjugorie.


Krytyczne stanowisko znane od lal - ok, ale póki co nie było OFICJALNEGO stanowiska, to wciąz były tylko domysły, polemiki. Kościół nigdy nie powiedział bezapelacyjnego NIE.
Pewnie będzie tak jak piszesz, że część osób wciąż będzie jeździć, tak samo jak część osób wciąż współżyje orzed ślubem choć KRK tego zabrania, tak samo jak część osób nie uznaje i nie chodzi do spowiedzi, choć KRK nakazuje.
Zawsze znajdą się osoby, które nie będą się podporządkowywać, ale to już nie nasza sprawa. :)


"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie. (...) Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz." Mt 11, 28-29 :sailor:
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: biskup Peric: "Maryja nie objawiła się w Medjugorje"

Postautor: Zbyszekg4 » 04 mar 2017, 21:10

Manifestacja ZŁEGO DUCHA podczas OBJAWIENIA MATKI BOŻEJ w MEDJUGORIE dn.02-01-2017r.
https://www.youtube.com/watch?v=Ri1_GZMGp1s
Tak to wygląda w praktyce... Nie myślę, by zakazy odgórne to zbytnio zmieniły - ludzie będą dalej pielgrzymować!: Medziugorje - film dokumentalny
https://www.youtube.com/watch?v=YDnSd0vmfsc


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości