Pięć zasad.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 25 lis 2017, 00:45

Sebek po dłuższej z taą osobą dyskusji dojdziesz do wnisku ze nie ma wielkiej róznicy miedzy katolicyzmem a chrześcijaństwem i właściwie to nawet katolicyzm lepszy , zobaczysz jak ona poprowadzi rozmowę ze tak to wyjdzie . oni są szkoleni zeby zacierac róznicę miedzy prawda a fałszem miedzy Bogiem a demonami i ich naukami , tak po kroczku a do celu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 25 lis 2017, 08:52

Sebek pisze:Nie ważne czy prostestant,katolik,czy jakakolwiek inna denominacja. Pan Jezus to nie religia.

Cieszę się że to powiedziałeś, bowiem sama też tak uważam.

Sebek pisze: Przestudiuj pod kątem poznania Prawdy.

Czy o takie studium Ci chodzi?
https://www.youtube.com/watch?v=waJwM16BGdY
Pozwolę sobie zacytować fragment, z tego co głosi, osoba ukrywająca się pod nickiem persona_non_grata.
Naszym obowiązkiem, jest zbudować właściwy system interpretacji, który zapewni nam rzetelne, a przede wszystkim prawdziwe poznanie tego co Bóg powiedział

Uważam, że takie podejście do tematu studium podważa istotę PŚ jako natchnione.
Bóg wyraża się jasno.
https://www.youtube.com/watch?v=pN4MHfc14eA


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 25 lis 2017, 09:27

Maria-Magdalena pisze:Czy o takie studium Ci chodzi?
https://www.youtube.com/watch?v=waJwM16BGdY


Ponieważ nie mogę edytować, dlatego:
Sprostowanie.
Właściwy link. "Jak czytać Biblię? Podstawowe zasady interpretacji"
https://www.youtube.com/watch?v=_NVMw34HX4M


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 28 lis 2017, 21:16

Sola fide ("Tylko wiara"), - Tylko wiara, a nie dobre uczynki, są podstawą do usprawiedliwienia człowieka przed Bogiem - święte dobre życie jest wynikiem łaskawego usprawiedliwienia przez Boga.
To macie przekichane. Większość protestantów udzielających się na tym forum, nie daje swoimi wypowiedziami świadectwa "świętego, dobrego życia, które jest wynikiem łaskawego usprawiedliwienia przez Boga."

Ateiści, których znam w realu swoją postawą wobec bliźniego wynikającej z łaskawego usprawiedliwienia przez Boga, czynią bliźnim podług tego co Bóg przekazał w najważniejszym z przykazań - przykazaniu miłości.

Znam luteran w realu, którzy są protestantami z pokolenia na pokolenie, i daję wam słowo, że wy katoliccy konwertyci nie macie nic wspólnego z ich podejściem do Boga, Biblii i drugiego człowieka. Jego światopoglądu, wyznania, osoby.

Wy nawet nie głosicie Boga wargami, bowiem wasze wargi są splamione nienawiścią do bliźniego! Wy jedynie bluźnicie!

Tyle w temacie wiary jaką zobaczyłam w waszymi oczami.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 28 lis 2017, 23:06

Maria-Magdalena pisze:Wy nawet nie głosicie Boga wargami, bowiem wasze wargi są splamione nienawiścią do bliźniego! Wy jedynie bluźnicie!
Za obrażanie nas i oczernianie cechą nienawiści otrzymujesz punkt karny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 30 lis 2017, 20:24

Sola gratia ("Tylko łaska"), - Zbawienie jest z łaski, która jest niezasłużonym darem bożym. Bez wnikania w ograniczenie lub nie tej łaski (arminianizm / kalwinizm).
Czy łaska Boga oznacza tylko zbawienie?
Czyż nie z Bożej łaski otrzymaliśmy życie?

KAAN
W kwestii oczerniania i obrażania to polecam temat "Najpiękniejsze..."
viewtopic.php?f=56&t=16793
I od razu będzie wiadomo kogo i co dotyczy.
KAAN tajemnicą poliszynela jest że ty obrażasz się za prawdę. Jeśli jednak zechcesz, wnikliwie przestudiować temat "Pięć zasad" to o sobie też się dowiesz. Tylko czy zechcesz uwierzyć w tę prawdę?
Ot, zagadka.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 01 gru 2017, 09:52

Maria-Magdalena pisze:KAAN tajemnicą poliszynela jest że ty obrażasz się za prawdę.
Tajemnicą poliszynela jest że zajmujesz się duszami innych zamiast dyskutować merytorycznie, dlatego dostajesz punkty karne i masz zakaz wystepowania w działach dla protestantów, z powodu herezji jakie piszesz.
Maria-Magdalena pisze: Jeśli jednak zechcesz, wnikliwie przestudiować temat "Pięć zasad" to o sobie też się dowiesz. Tylko czy zechcesz uwierzyć w tę prawdę?
Ot, zagadka.
Pięć zasad protestantyzmu są mi dobrze znane, natomiast ty nie masz właściwego poznania tych zasad i cala prawda o tobie wypłynęła w czasie dyskusji którą sama założyłaś. Zacznij studiować Słowo Boże a dowiesz się wszystkiego o sobie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 01 gru 2017, 19:31

Protestanci mówią o herezji. Toż to paradoks


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 02 gru 2017, 21:25

KAAN pisze:Tajemnicą poliszynela jest że zajmujesz się duszami innych zamiast dyskutować merytorycznie, dlatego dostajesz punkty karne i masz zakaz wystepowania w działach dla protestantów, z powodu herezji jakie piszesz.

Nie mnie się będziesz tłumaczył na Sądzie Ostatecznym z braku miłości wobec bliźniego. By nie napisać bardziej dosadnie, z własnej pychy.

KAAN pisze:Pięć zasad protestantyzmu są mi dobrze znane, natomiast ty nie masz właściwego poznania tych zasad i cala prawda o tobie wypłynęła w czasie dyskusji którą sa ma założyłaś. Zacznij studiować Słowo Boże a dowiesz się wszystkiego o sobie.

Bogu niech będą dzięki za prawdę, która o nas wypływa.
Co do rad - jedź na rekolekcje ignacjańskie, tam dopiero zobaczysz, co to znaczy medytować Słowo Boże i dowiesz się wszystkiego o sobie. Jest tylko jeden warunek - musisz być szczery.

Dla ciebie jako jaśnie oświeconego, ten oto fragment PŚ, celowo nie podam z której części PŚ pochodzi. Wykaż się swoją nieuzasadnioną mądrością. I odgadnij.
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą"


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 02 gru 2017, 22:03

Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:Tajemnicą poliszynela jest że zajmujesz się duszami innych zamiast dyskutować merytorycznie, dlatego dostajesz punkty karne i masz zakaz wystepowania w działach dla protestantów, z powodu herezji jakie piszesz.

Nie mnie się będziesz tłumaczył na Sądzie Ostatecznym z braku miłości wobec bliźniego. By nie napisać bardziej dosadnie, z własnej pychy.


Uważasz że Kaan nie jest zbawiony, skoro twierdzisz że stanie na Sądzie Ostatecznym?


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: diedmaroz » 02 gru 2017, 22:45

Katolicy tak naprawdę nie uważają nikogo za zbawionego, bo uważają, że do śmierci wszystko się może zmienić. Oni nie uznają "raz zbawiony na zawsze zbawiony", ponieważ odczytują zbawienie jako proces trwający całe życie. Musisz spełniać uczynki żeby trwać w stanie "łaski uświęcającej". To mniej więcej zrozumiałam z tej nauki.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 03 gru 2017, 09:58

Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:Tajemnicą poliszynela jest że zajmujesz się duszami innych zamiast dyskutować merytorycznie, dlatego dostajesz punkty karne i masz zakaz wystepowania w działach dla protestantów, z powodu herezji jakie piszesz.
Nie mnie się będziesz tłumaczył na Sądzie Ostatecznym z braku miłości wobec bliźniego. By nie napisać bardziej dosadnie, z własnej pychy.
Mnie nie będzie na sądzie ostatecznym, tylko ty, o ile się nie nawrócisz i nie porzucisz swoich fałszywych ideologii.
Co do rad - jedź na rekolekcje ignacjańskie, tam dopiero zobaczysz, co to znaczy medytować Słowo Boże i dowiesz się wszystkiego o sobie. Jest tylko jeden warunek - musisz być szczery.
Fałszywe kulty mnie nie interesują, mam Słowo Boże, pewne, doskonałe i całkowicie prawdziwe.
Dla ciebie jako jaśnie oświeconego, ten oto fragment PŚ, celowo nie podam z której części PŚ pochodzi. Wykaż się swoją nieuzasadnioną mądrością. I odgadnij.
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą"
Musisz usłyszeć głos Syna a nie słuchać katolickich zwodzicieli.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 03 gru 2017, 15:30

diedmaroz pisze:Katolicy tak naprawdę nie uważają nikogo za zbawionego, bo uważają, że do śmierci wszystko się może zmienić. Oni nie uznają "raz zbawiony na zawsze zbawiony", ponieważ odczytują zbawienie jako proces trwający całe życie. Musisz spełniać uczynki żeby trwać w stanie "łaski uświęcającej". To mniej więcej zrozumiałam z tej nauki.


I dlatego nauki protestantów są nie prawdziwe. Uważasz że można być parszywym człowiekiem i wystarczy uwierzyć i trafia się do nieba? Wygodnictwo


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 03 gru 2017, 16:22

Suzuja pisze:
diedmaroz pisze:Katolicy tak naprawdę nie uważają nikogo za zbawionego, bo uważają, że do śmierci wszystko się może zmienić. Oni nie uznają "raz zbawiony na zawsze zbawiony", ponieważ odczytują zbawienie jako proces trwający całe życie. Musisz spełniać uczynki żeby trwać w stanie "łaski uświęcającej". To mniej więcej zrozumiałam z tej nauki.


I dlatego nauki protestantów są nie prawdziwe. Uważasz że można być parszywym człowiekiem i wystarczy uwierzyć i trafia się do nieba? Wygodnictwo


Co masz na myśli mówiąc "wystarczy uwierzyć"? Uwierzyć w co? I dlaczego? Wiesz że Szatan też wierzy? I drży. Przez wyklepaną regułkę nikt nie będzie zbawiony. Wielu ludzi mówi że wierzy i co z tego?

Nie pusta wiedza że Jezus żył, nie pustę słowa wierze w Boga.
Ale wiara sercem w Jego dzieło jakiego dokonał na krzyżu swoją świętą krwią. Uznanie siebie za upadłego grzesznika i zrozumienie że jest sie oddzielonym od Boga i że moje grzechy prowadzą mnie prosto do piekła. Zaufanie całym sercem w zbawienie ofiarowane mi na krzyżu.
Za darmo z łaski przez wiarę!! Nie przez moje uczynki aby przypodobać sie Bogu.Nie moge zapracować na zbawienie,nie moge zrobic nic!!


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: diedmaroz » 03 gru 2017, 20:21

Każdy człowiek zanim uwierzy w sercu, że Pan Jezus jest Zbawicielem i umarł za jego grzechy jest grzesznikiem, możesz to nawet nazwać parszywym. Bez wiary nie można podobać się Bogu. Może mieć taki grzesznik dobre uczynki, ale jeśli nie ma w sercu miłości Boga to i tak na nic mu one.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości