Najpiękniejsze...

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 24 wrz 2017, 01:17

Marcin Luter mówił:
Bóg sam otwiera drzwi do Królestwa Bożego, a zamyka je przed tymi, którzy jej wyważają, przynosząc własne zasługi.

źródło: "Ewangelik - Katolik" ks. Tadeusz Wojak.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 24 wrz 2017, 23:25

Maria-Magdalena pisze:źródło: "Ewangelik - Katolik" ks. Tadeusz Wojak.


Jeśli na prawdę chcesz zostać uczniem Jezusa to porzuć wszystkie inne źródła, nawet jeśli wydają ci sie wiarygodne i mądre a zajmij się Ewangeliami i listami apostołów , nie zaczyna się drogo z Jezusem od " Ewangelik -Katolik" a od Słow Ducha Świetego i słow samego Jezusa . ta droga którą idziesz to dalej ta szeroka droga którą miliardy katolików idaą . Przemysl sobie czego tak na prawdę chcesz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 26 wrz 2017, 22:08

Testament Gabriela Garcia Marqueza
Przejmujący list chorego na raka 74-letniego wybitnego pisarza kolumbijskiego, autora m.in. słynnej powieści „Sto lat w samotności”, laureat Nagrody Nobla z 1982 roku – jest chory na raka limfatycznego. Pisarz wycofał się z życia publicznego i do swych przyjaciół rozesłał pożegnalny list, rozpowszechniany w Internecie.
Oto list Gabriela Garcii Marqueza:

Jeśliby Bóg zapomniał przez chwilę, że jestem marionetką i podarował mi odrobinę życia, wykorzystałbym ten czas najlepiej jak potrafię.
Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego o czym myślę , ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.
Oceniałbym rzeczy nie ze względu na ich wartość, ale na ich znaczenie.
Spałbym mało, śniłbym więcej, wiem, że w każdej minucie z zamkniętymi oczami tracimy 60 sekund światła. Szedłbym, kiedy inni się zatrzymują, budziłbym się kiedy inni śpią.
Gdyby Bóg podarował mi odrobinę życia, ubrałbym się prosto, rzuciłbym się ku słońcu, odkrywając nie tylko me ciało, ale moja duszę.
Przekonywałbym ludzi, jak bardzo są w błędzie myśląc, że nie warto się zakochać na starość. Nie wiedzą bowiem, ze starzeją się właśnie dlatego, ze unikają miłości!
Dziecku przyprawiłbym skrzydła, ale zabrałbym mu je, gdy tylko nauczy się latać samodzielnie.
Osobom w podeszłym wieku powiedziałbym, że śmierć nie przychodzi wraz ze starością lecz z zapomnieniem (opuszczeniem).
Tylu rzeczy nauczyłem się od was ludzi…
Nauczyłem się, że wszyscy chcą żyć na wierzchołku góry, zapominając, że prawdziwe szczęście kryje się w samym sposobie wspinania się na górę.
Nauczyłem się, że kiedy nowonarodzone dziecko chwyta swoją maleńka dłonią, po raz pierwszy palec swego ojca, trzyma się go już zawsze.
Nauczyłem się, że człowiek ma prawo patrzeć na drugiego człowieka z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł.
Jest tyle rzeczy, których mogłem się od was nauczyć, ale w rzeczywistości na niewiele się one przydadzą, gdyż, kiedy mnie włożą do trumny, nie będę już żył.
Mów zawsze co czujesz, i czyń, co myślisz.
Gdybym wiedział, że dzisiaj po raz ostatni zobaczę cię śpiącego, objąłbym cię mocno i modliłbym się do Pana, by pozwolił mi być twoim Aniołem Stróżem.
Gdybym wiedział, że to są ostatnie minuty, kiedy cię widzę, powiedziałbym „kocham cię”, a nie zakładałbym głupio, że przecież o tym wiesz.
Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam, możliwość zrobienia dobrego uczynku, ale jeśli się mylę, i dzisiaj jest wszystkim, co mi pozostaje, chciałbym ci powiedzieć jak bardzo cie kocham i że nigdy cię nie zapomnę.
Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu ani staremu. Być może, że dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenia.
Bądź zawsze blisko tych, których kochasz, mów im głośno jak bardzo ich potrzebujesz, jak ich kochasz, i bądź dla nich dobry, miej czas, aby im powiedzieć „jak mi przykro”, „przepraszam”, „proszę”, „dziękuję” i wszystkie inne słowa miłości, jakie tylko znasz.
Nikt cię nie będzie pamiętał za twoje myśli sekretne . Proś więc Pana o siłę i mądrość, abyś mógł je wyrazić. Okaż swym przyjaciołom i bliskim, jak bardzo są ci potrzebni.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: kontousunięte1 » 27 wrz 2017, 11:52

Nie wiem, czy wiesz, że ten tekst nie jest testamentem znanego pisarza. On funkcjonuje w przestrzeni publicznej, ale z autorem nie ma raczej nic wspólnego.
A co myślisz o takim tekście:"Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna".

Jan Kochanowski napisał:"Na smutki, cierpienia i nudy najlepszym lekarstwem jest praca".
No to ja dziś skorzystam z tej rady wspaniałego poety.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 27 wrz 2017, 22:25

Są to wypociny niewierzącej osoby jakiegos ateisty który chce uchodzic za kryształowy charakteri mądrości jak te autora reklamy wyciągającej pieniądze na chore dzieci bo też takie wypisz wymaluj wypisuje "wzniosłości o miłości "w internecie . Dużo róznego takiego badziewia krąży w internecie mozna sobie cytować ale jaki jest tego cel? że niby piękne ?Dla mnie piękne są słowa Jezusa które mówił jak miał umrzeć :

J 14:1-20 bw
(1) Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie! (2) W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział.
Idę przygotować wam miejsce.
(3) A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
(4) I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.
(5) Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę? (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
(7) Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
(8) Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
(9) Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? (10) Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
(11) Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.
(12) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca.
(13) I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu.
(14) Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to.
(15) Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.
(16) Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki - (17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
(18) Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.
(19) Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie.
(20) Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.

Jezus nie opowiada takiego badziewia i nie żegna sie na zawsze nie każe szybko kogos kochać bo później okazji wiecej nie będzie a wręcz przeciwnie móówi że sie spotkamy że nam dom przygotuje, że po nas przyjdzie zpewnia ze da nam ducha . Cheześcijaństwo i ateizm to bardzo rózne rzeczy i postawa chrześcijańska a jakiegos ateisty jak w tym liście to niebo a ziemia


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 30 wrz 2017, 19:48

"Jeśli nauczysz się widzieć wolę Bożą, jako źródło siły, biorąc każdą trudność przez kórą przechodzisz jako coś, co pochodzi nie tylko z okoliczności, ale z kochającej ręki Boga twego Stwórcy, wkrótce bedziesz szybko podążał po krótkiej drodze do świętości.
Nawet kiedy sprawy są w najgorszym stanie, zachowaj pokój serca i przyjmij cokolwiek Bóg zsyła Ci, jako coś dla twojego dobra. We wszystkim co się dzieje najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest poddać się Jego woli."
św. Paweł od Krzyża.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 01 paź 2017, 14:41

Ten gosciu Paweł od krzyża bardzo sie skupia na człowieku i samodoskonaleniu co ty oczywiscie lubisz, dodam ze też doskonalenie przez cierpienie i umartwianie , broń boze jakaś radosc chrześcijańska, ma też takie gadki " Jeśli przychodzi choroba, jest to wielki dar cierpienia. III,384" czyli Jezus uzdrawiajac choroby pozbawiał ludzi tego fajnego daru , kazał też apostołom uzdrawiać czyli pomyśl jak bardzo Jezus i apostołowie pozbawiali tak wspaniałego daru ludzkosc . Słuchaj, słuchaj takich katolickich świetych i jego mądrości a dobrze na tym wyjdziesz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: christianinroman » 02 paź 2017, 19:32

Droga Siostro Magdo. Czy nie widzisz co trzyma w okowach niewoli Rzymu Marię-Magdalenę. Polubiła cytaty grzesznych ludzi. Ty ją zachęcasz by słuchała Pana Jezusa i Jego apostołów, a ona dalej swoje. To jest jawne lekceważenie Jezusa. Miejmy nadzieję że się upamięta. Pozdrawiam Roman


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 02 paź 2017, 21:59

A ja uważam ze to jest piękne jak Duch Boga mówi przez apostoła te przepiekne słowa dla nas:

1Co 13:1-13 bw
(1) Choćbym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a miłości bym nie miał, byłbym miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym.
(2) I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
(3) I choćbym rozdał całe mienie swoje, i choćbym ciało swoje wydał na spalenie, a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże.
(4) Miłość jest cierpliwa, miłość jest dobrotliwa, nie zazdrości, miłość nie jest chełpliwa, nie nadyma się, (5) nie postępuje nieprzystojnie, nie szuka swego, nie unosi się, nie myśli nic złego, (6) nie raduje się z niesprawiedliwości, ale się raduje z prawdy; (7) wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi.
(8) Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci.
(9) Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie; (10) lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie.
(11) Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce.
(12) Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz.
Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany.
(13) Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: KAAN » 03 paź 2017, 10:01

Maria-Magdalena, nie zgłaszaj postów ponieważ to jest forum dyskusyjne, nie mozna zabronić dyskusji nad tekstami które tu wklejasz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 03 paź 2017, 10:27

KAAN
Zgadza się. Forum jest dyskusyjne. Jednak gdy zakładałam ten konkretny temat "Najpiękniejsze..." mówiłam żeby nie był dyskusyjny.
Założeniem tematu jest zbliżenie każdego z nas w tym co mnie, Ciebie ubogaca, inspiruje.

Chciałam by każdy kto zechce mógł podzielić się tekstem , który w jakimś stopniu odmienił jego punkt widzenia. Sprawił że stajesz się lepszym człowiekiem.

Jeśli ktoś, kto zagląda do tego kącika ciszy zechce podzielić się tym co miłe jest jego sercu to będzie wspaniale. Zapraszam.
M-M


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: KAAN » 03 paź 2017, 10:39

Maria-Magdalena pisze:KAAN
Zgadza się. Forum jest dyskusyjne. Jednak gdy zakładałam ten konkretny temat "Najpiękniejsze..." mówiłam żeby nie był dyskusyjny.
Założeniem tematu jest zbliżenie każdego z nas w tym co mnie, Ciebie ubogaca, inspiruje.

Chciałam by każdy kto zechce mógł podzielić się tekstem , który w jakimś stopniu odmienił jego punkt widzenia. Sprawił że stajesz się lepszym człowiekiem.

Jeśli ktoś, kto zagląda do tego kącika ciszy zechce podzielić się tym co miłe jest jego sercu to będzie wspaniale. Zapraszam.
M-M
Ale nie wszystko co uważasz za ubogacające , dla innych jest też ubogacające, jak widać z dyskusji twoje teksty nie są wartością dla wszystkich; przeciwnie, mogą być zgorszeniem. Dlatego dyskusja się rozpoczęła i trwa. Może twoja wiara zostanie zbudowana pod wpływem tej dyskusji?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 03 paź 2017, 11:39

W stronę ducha. Zelanci. Ważnym przedstawicielem nowej duchowości był także Niderlandczyk Gerard Grott (1340-84). Skupił wokół siebie Braci Wspólnego Życia. Wspólnota prowadziła życie półzakonne, zakładała darmowe szkoły. W jednej z nich kształcił się Tomasz a Kempis, autor dzieła o "Naśladowaniu Chrystusa"(ok. 1420 r.), do dziś czytanego przez katolików i protestantów. Bracia Wspólnego Życia to część ruchu tzw. zelantów, dążących do pogłębienia życia duchowego.
Była to reakcja na zbytni formalizm ówczesnych praktyk religijnych, modlitw i spekulacji teologicznych. Zamiast tego zelaci i im podobni propagują pobożność w której ważniejsze jest doskonalenie osobistej moralności, codzienna modlitwa skupiona na Chrystusie, traktowanie jego człowieczeństwa jako przykładu do naśladowania we własnym życiu; mniej umartwiania się, więcej miłości, pokory, umiarkowania, własnego przeżywania wiary w milczeniu i samotności.

źródło: Polityka - Pomocnik historyczny "Marcin Luter i reformacja - 500 lat protestantyzmu.
podkreślenie: M-M


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: KAAN » 04 paź 2017, 11:05

Ten temat także przenoszę do działu ogólnego


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 04 paź 2017, 16:07

Mario-Magdaleno Ty już nie staraj sie ubogacać i naprowadzać protestantółw na swoja drogę bo na razie jesteś nie na drodze a na rozdrożu a wyszłaś z tego miejsca które nie szanuje Słowa Bozego , sama jesteś niby osobą poszukującą ( w co wątpię osobiście) do tej pory ubogacałaś sie fałszem w kościele katolickim a po opuszczeniu niby fałszu i fałszywej religii i checi zwrotu do Biblii i prawdy spowrotem do tego wracasz i co wiecej próbujesz wciagnąć w " piękno" tych fałszywych idei tutejszych protestantów . Robisz złą pracę i zapomniałaś ze istnieją też tu goście i osoby naprawdę poszukujący prawdy i też to czytaja a twoje "piekności i mądrosci "katolickie , krzywdzą tych ludzi i sprowadzaja spowrotem na fałszywa drogę. Dlatego prawdziwi ugruntowani w Biblii protestanci będa dyskutować i sprawdzać takie osoby jak ty i badać jakiego jesteś ducha

1J 4:1 bw "Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat."

bo tej fasady osoby poszukującej ja to niestety nie łykam tego . Tu już byli rózni co robili takie rózne dywersje na tym forum i jakos nie udaje im sie nic zbytnio właśnie dzieki dyskutantom. Powiedz dlaczego osoba poszukująca i która wyszła z KRK tak usilnie walczy żeby protestanci czytali autorów katolickich , wytłumacz to???? I dlaczego chcesz mieć temat niedyskusyjny zamykajacy wszystkim usta a pozwalającym na wrzucanie dywersyjnych katolickich i częsciowo nawiezujących do religii wschodu tekstów??? Czemu to ma słuzyc ludziom nowonarodzonym w Jezusie?????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości