O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: kontousunięte1 » 22 wrz 2017, 15:58

Gingers pisze:Ja ci, kontousunięte1, nic nie muszę udowadniać.
Sposób w jaki mamy rozwiązywać sprawy jest opisany w Biblii i nie jest to publiczny pręgierz wbrew panującej tutaj, wśród "nowonardzonych", praktyce. A jeśli mam ci w ramach dowodów podawać sigla to znaczy, że to ty jesteś kłamczucha twierdząc, że dla ciebie liczy się sola scriptura, bo ty zwyczajnie nie znasz podmiotu tej ludzkiej zasady.

Jasne, że nie musisz. I tak każdy wie, że kłamiesz jak najęta. Każdy wie, jaki jest twój kościół i wasi wodzowie na parafiach. A od głowy ryba śmierdzi. Jak sobie wychowali takich strasznych parafian (jak my) to mają za swoje.
Oczywiście, że to ja jestem kłamczucha. Ulżyło ci? No i heretyczka. Lepiej ci?
No to pa. Wracasz tam, gdzie twoje miejsce: w mój niebyt, czyli do ignorowanych. Jesteś w najlepszym towarzystwie, godnym ciebie.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Rembov » 22 wrz 2017, 16:09

kontousunięte1 pisze:Każdy wie, jaki jest twój kościół i wasi wodzowie na parafiach.

W Polsce mamy 10 201 parafii i 28500 księży (w tym 6,3 tys zakonnych). Przedstaw, proszę, 102 parafie i 285 księży (1% ogółu), w których przypadku ma miejsce to, co opisał Czekoladowy. Nie powinnaś mieć z tym problemów, skoro są do zjawiska powszechne, o których "każdy wie".

I jeszcze jedno: Pamiętaj o tym, że jak będziesz przedstawiać te parafie i księży, to nie przyjmę oskarżenia o ile nie będzie ono zgodne z tym, co zapisano w 1 Tym 5:19.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: kontousunięte1 » 22 wrz 2017, 16:14

Rembov pisze:
kontousunięte1 pisze:Każdy wie, jaki jest twój kościół i wasi wodzowie na parafiach.

W Polsce mamy 10 201 parafii i 28500 księży (w tym 6,3 tys zakonnych). Przedstaw, proszę, 102 parafie i 285 księży (1% ogółu), w których przypadku ma miejsce to, co opisał Czekoladowy. Nie powinnaś mieć z tym problemów, skoro są do zjawiska powszechne, o których "każdy wie".

I jeszcze jedno: Pamiętaj o tym, że jak będziesz przedstawiać te parafie i księży, to nie przyjmę oskarżenia o ile nie będzie ono zgodne z tym, co zapisano w 1 Tym 5:19.

Niech ci twoja zawsze prawdomówna koleżanka opowie, jak to u was różowo jest. Ona nie musi mi udowodnić niczego, to z jakiej racji ja mam wam coś udowodnić? Kij ma 2 końce.
Lepiej daj mi spokój bo dołączysz do dwójcy ignorowanych i będę miała trójcę :lol:


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Rembov » 22 wrz 2017, 16:23

kontousunięte1 pisze: Ona nie musi mi udowodnić niczego, to z jakiej racji ja mam wam coś udowodnić?

Ponieważ stawiasz zarzuty, a oskarżenie niepoparte dowodami jest pomówieniem. No, ale to typowe dla ciebie, że się wymigujesz. Do oskarżania jesteś pierwsza, ale aby prezentować dowody ostatnia. Po co ja w ogóle proszę ciebie, abyś potwierdzała dowodami to, co wypisujesz pod adresem Kościoła? Przecież z góry wiadomo, że NICZEGO nie przedstawisz, tylko będziesz się wymigiwać i wrzucać rozmówcę do ignorowanych. A wrzucaj. Sumienie może tak uśpisz, ale nie sprawisz, że w ten sposób pomówienie przestanie być pomówieniem. Dalej będziesz musiała się z nich wytłumaczyć przed Bogiem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: kontousunięte1 » 22 wrz 2017, 16:32

Po co ci moje dowody? Przecież tak czy siak, cokolwiek napiszę, to w każdym temacie jestem przez was podsumowana jako manipulantka, kłamczucha itd. Mnie się też, po tylu latach pisania i dawania biblijnych dowodów, już po prostu nie chce z wami rozmawiać inaczej, jak przez docinki, złośliwości itp. bardzo nieładne odzywki. Strasznie mi wstyd przed samą sobą, bo powinnam porzucić forum i wszelkie rozmowy, któe mnie nie ubogacają.
Niestety, tak się składa, że mam sporo wolnego czasu, i jakiśtam kontakt z ludźmi jest potrzebny (w moim przypadku akurat "trafiło" na to forum), ale doprawdy, chyba próżna nadzieja, że cokolwiek jeszcze pozytywnego dowiem się.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Rembov » 22 wrz 2017, 16:36

kontousunięte1 pisze:Po co ci moje dowody?

Abyś potwierdziła, że twoje oskarżenia są zgodne z rzeczywistością i nie są pomówieniami. Proste.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: kontousunięte1 » 22 wrz 2017, 16:46

Szkoda, że tylko ja muszę się z tego wywiązywać, a wy już nie.
Często i coraz częściej czuję się, jak bym przez jakąś tresurę przechodziła. Ale ja do tresowania się nie nadaję, więc mi już daj spokój. Jeszcze kilka postów w takim stylu i w ogóle zostanę sama jak palec, bo innego środowiska wierzących nie mam, a wasze postępowanie sprawia, że mam ochotę cisnąć komputerem o ścianę i wleźć w jeszcze głębszą czarną dziurę.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Rembov » 22 wrz 2017, 16:51

kontousunięte1 pisze:Szkoda, że tylko ja muszę się z tego wywiązywać, a wy już nie.

Udowadnia się WINĘ, a nie niewinność. My nie musimy wykazywać, że nie jesteśmy jeleniami. To osoba, która twierdzi, że jesteśmy, ma obowiązek to uczynić. Dlatego to NA TOBIE spoczywa obowiązek potwierdzenia tego, o co oskarżasz Kościół katolicki i księży, konkretnymi dowodami (zresztą zgodnie z tym, co jest 1 Tym 5:19), a nie na nasz, że to, co opowiadasz, jest wyssane z palca.

Jeszcze kilka postów w takim stylu i w ogóle zostanę sama jak palec, bo innego środowiska wierzących nie mam, a wasze postępowanie sprawia, że mam ochotę cisnąć komputerem o ścianę i wleźć w jeszcze głębszą czarną dziurę.

Ucieczka nie sprawi, że cokolwiek zmieni się w tym, że to TY masz przedstawiać dowody, które potwierdzą TWOJE oskarżenia, a nie my im zaprzeczające.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Gingers » 22 wrz 2017, 18:20

kontousunięte1 pisze:
Gingers pisze:Ja ci, kontousunięte1, nic nie muszę udowadniać.
Sposób w jaki mamy rozwiązywać sprawy jest opisany w Biblii i nie jest to publiczny pręgierz wbrew panującej tutaj, wśród "nowonardzonych", praktyce. A jeśli mam ci w ramach dowodów podawać sigla to znaczy, że to ty jesteś kłamczucha twierdząc, że dla ciebie liczy się sola scriptura, bo ty zwyczajnie nie znasz podmiotu tej ludzkiej zasady.

Jasne, że nie musisz. I tak każdy wie, że kłamiesz jak najęta. Każdy wie, jaki jest twój kościół i wasi wodzowie na parafiach. A od głowy ryba śmierdzi. Jak sobie wychowali takich strasznych parafian (jak my) to mają za swoje.
Oczywiście, że to ja jestem kłamczucha. Ulżyło ci? No i heretyczka. Lepiej ci?
No to pa. Wracasz tam, gdzie twoje miejsce: w mój niebyt, czyli do ignorowanych. Jesteś w najlepszym towarzystwie, godnym ciebie.


Strasznie się zacietrzewiasz. Dziwne wydajesz owoce.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: magda » 22 wrz 2017, 20:58

Gdyby to ode mnie zalezało wywaliłabym cię Rembow z tą....... gingers z wilczym biletem , no ale ode mnie nie zależy tu są miłosierni co was trzymaja.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Rembov » 22 wrz 2017, 21:06

Prawda boli, więc nie dziwię się, że chciałabyś ją usunąć sprzed oczu.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Czekoladowy » 22 wrz 2017, 21:14

Rembov pisze:
kontousunięte1 pisze:Każdy wie, jaki jest twój kościół i wasi wodzowie na parafiach.

W Polsce mamy 10 201 parafii i 28500 księży (w tym 6,3 tys zakonnych). Przedstaw, proszę, 102 parafie i 285 księży (1% ogółu), w których przypadku ma miejsce to, co opisał Czekoladowy. Nie powinnaś mieć z tym problemów, skoro są do zjawiska powszechne, o których "każdy wie".

I jeszcze jedno: Pamiętaj o tym, że jak będziesz przedstawiać te parafie i księży, to nie przyjmę oskarżenia o ile nie będzie ono zgodne z tym, co zapisano w 1 Tym 5:19.


Piękny chwyt erystyczny Rembov - raz, że dowód jakiego wymagasz nijak się ma do tezy, a dwa że ten dowód jest niemożliwy do podania, niezależnie od tego czy teza jest prawdziwa czy nie, a dlatego że jest to technicznie niemożliwe. Twoja próba apologii musi być doprawdy rozpaczliwa, że musisz uciekać się do tego typu sztuczek.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: magda » 22 wrz 2017, 21:24

LOn jest takich technik nauczony na potrzeby dywersji na tym forum , nie ma co się nim przejmować


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: diedmaroz » 22 wrz 2017, 22:00

Rembov pisze:
kontousunięte1 pisze:Każdy wie, jaki jest twój kościół i wasi wodzowie na parafiach.

W Polsce mamy 10 201 parafii i 28500 księży (w tym 6,3 tys zakonnych). Przedstaw, proszę, 102 parafie i 285 księży (1% ogółu), w których przypadku ma miejsce to, co opisał Czekoladowy. Nie powinnaś mieć z tym problemów, skoro są do zjawiska powszechne, o których "każdy wie".

I jeszcze jedno: Pamiętaj o tym, że jak będziesz przedstawiać te parafie i księży, to nie przyjmę oskarżenia o ile nie będzie ono zgodne z tym, co zapisano w 1 Tym 5:19.


A ile mamy ciemnoty... oops parafian?

https://sjp.pwn.pl/sjp/parafianin;2570608.html


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Rembov » 22 wrz 2017, 22:58

Czekoladowy pisze:
Rembov pisze:
kontousunięte1 pisze:Każdy wie, jaki jest twój kościół i wasi wodzowie na parafiach.

W Polsce mamy 10 201 parafii i 28500 księży (w tym 6,3 tys zakonnych). Przedstaw, proszę, 102 parafie i 285 księży (1% ogółu), w których przypadku ma miejsce to, co opisał Czekoladowy. Nie powinnaś mieć z tym problemów, skoro są do zjawiska powszechne, o których "każdy wie".

I jeszcze jedno: Pamiętaj o tym, że jak będziesz przedstawiać te parafie i księży, to nie przyjmę oskarżenia o ile nie będzie ono zgodne z tym, co zapisano w 1 Tym 5:19.


Piękny chwyt erystyczny Rembov - raz, że dowód jakiego wymagasz nijak się ma do tezy, a dwa że ten dowód jest niemożliwy do podania, niezależnie od tego czy teza jest prawdziwa czy nie, a dlatego że jest to technicznie niemożliwe. Twoja próba apologii musi być doprawdy rozpaczliwa, że musisz uciekać się do tego typu sztuczek.

Apologia? Nie. To próba, jak widzę, zakończona niepowodzeniem, uświadomienia wam, że mimo wielkiego hałasu, który jest robiony wokół takich przypadków, jak ten opisany przez ciebie, to są pojedyncze przypadki, a nie jakaś patologia obejmująca cały Kościół katolicki w Polsce (nie mówiąc o tym, że rozciąganie tego na cały świat jest bez sensu, bo już chociażby w Niemczech w ogóle nie ma ofiar za posługę, bo księżom jest płacona pensja z tzw. podatku kościelnego). Gdyby to było takie masowe zjawisko, jak to usiłowała namalować kontousunięte1, to po mojej prośbie sypalibyście nazwami parafii i nazwiskami księży jak z rękawa, a i z przyprowadzeniem "dwóch albo trzech świadków", którzy są obowiązkowi do przyjęcia oskarżenia przeciwko prezbiterowi (por. 1 Tym 5:19) nie było by żadnych problemów. Zamiast tego uderzyłeś w rzekomą erystykę mojej prośby o przedstawienie dowodów w postaci przykładów obejmujących zaledwie 1% ogółu parafii i księży.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości