O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Noemi » 23 wrz 2017, 00:04

Rembov jestes mistrzem niedoscignionym w odwracaniu faktow czy jak wolisz kota ogonem, gratuluje :-D
nikt nie jest tutaj dla ciebie na posylki ,jesli chcesz otrzymac wiecej danych odnosnie tematu ,rusz w teren gdzie cie nie bardzo znaja, popytaj ludzie sa chetni do mowienia prawdy to sie dowiesz i bedziesz mial dowody z pierwszej reki a tak tutaj na forum po co masz sie denerwowac ze ci mozemy nie daj Boze przedstawic falszywe dane albo swoich swiadkow


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: magda » 23 wrz 2017, 00:11

Noemi pisze:Rembov jestes mistrzem niedoscignionym w odwracaniu faktow czy jak wolisz kota ogonem, gratuluje


A nie myślisz ze taka osoba co takie rzeczy wyprawia i propaguje fałszywą religię to w ogóle powinna być na tym protestanckim forum???? bo już to forum nie istnieje dzieki takim ludziom , nikt nie pisze w dziale protestanckim tylko wszyscy zwarli siły zeby odpowiadać na katolickie brednie , czy wy tego nie widzicie co oni z tego forum robią. wywalic całkiem takich jak Rembov .Łatwo wywaliliście kiedys dziewczynę Andevi protestantkę co chodziła na tą nową reformacje Torbena i nie mieliscie skrupułów a do takich jak ci katolicy to macie , po co wam oni zeby nakręcać głupie dyskusje katolickie , zamiast przywrócic forum do stanu sprzed kilku lat kiedy katolicy musieli się liczyś z tym ze są na protestanckim forum a w protestanckich dziłach były dyskusje o to ciekawe to teraz się rozpanoszyli katolicy i rządza a wy od czego jestescie zróbcie porządek z katolikami wywalcie kilku to nie będa sie czuli tacy bezkarni albo zamknijcie to prawie juz katolickie forum. czy widzicie jakieś nowe posty w działach dla protestantów bo ja nie od dawna. Ktoś niszczy forum a wam do śmiechu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Rembov » 23 wrz 2017, 07:26

Noemi pisze:Rembov jestes mistrzem niedoscignionym w odwracaniu faktow

Jakich faktów? Jedna jaskółka wiosny nie czyni, a jeden przypadek niewłaściwego zachowania księdza nie oznacza, że wszyscy tak robią.

nikt nie jest tutaj dla ciebie na posylki ,jesli chcesz otrzymac wiecej danych odnosnie tematu ,rusz w teren gdzie cie nie bardzo znaja, popytaj ludzie sa chetni do mowienia prawdy to sie dowiesz i bedziesz mial dowody z pierwszej reki a tak tutaj na forum po co masz sie denerwowac ze ci mozemy nie daj Boze przedstawic falszywe dane albo swoich swiadkow

O czymś zapomniałaś: To ten, kto oskarża, ma przedstawiać dowody. Ja nie muszę łazić po ludziach i się dopytywać szukając dowodów, bo to OSKARŻYCIELE mają obowiązek przedstawić "dwóch albo trzech świadków", którzy potwierdzą ich zarzuty pod adresem prezbiterów:
1 Tm 5:19
19. Przeciwko prezbiterowi nie przyjmuj oskarżenia, chyba że na podstawie dwu albo trzech świadków.
(BT)

Skoro jest takie multum przypadków, to powinniście sypać przykładami i świadkami jak z rękawa, a tymczasem jest albo cisza, albo wymówki i odsyłanie do "sam sobie znajdź", albo zwykłe ataki personalne.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: KAAN » 23 wrz 2017, 11:37

magda pisze:to teraz się rozpanoszyli katolicy i rządza a wy od czego jestescie zróbcie porządek z katolikami wywalcie kilku to nie będa sie czuli tacy bezkarni albo zamknijcie to prawie juz katolickie forum..
Magdo proszę uspokój sie bo będę ci musiał wlepić punkcika, katolicy są zamknięci w jednym dziale forum i jak nie chcesz im dawać powodu do pisania to nie odwiedzaj tej części forum. W protestanckiej części jest wiele tematów do pogadania, zajrzyj tam jakie ciekawe dyskusje są prowadzone nawet z katolikami, którzy mają więcej pokory i potrafią kulturalnie się zachować i mają akceptowane swoje posty tamtych działach. Wszystko jest przez to, ze nie chce się protestantom sięgnąć do źródeł historycznych, postudiować historii Kościoła i dlatego dają się nabierać na tezy typu, że papieże byli od Piotra.
Jeszcze raz proszę cię o spokój, zebranie myśłi i nie odpowiadanie na zaczepki np. Gingers, zignoruj ją i tyle.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Czekoladowy » 23 wrz 2017, 13:29

Gdyby to było takie masowe zjawisko, jak to usiłowała namalować kontousunięte1, to po mojej prośbie sypalibyście nazwami parafii i nazwiskami księży jak z rękawa, a i z przyprowadzeniem "dwóch albo trzech świadków", którzy są obowiązkowi do przyjęcia oskarżenia przeciwko prezbiterowi (por. 1 Tym 5:19) nie było by żadnych problemów.

Bzdura. Domagasz się czegoś co jest technicznie niemożliwe bez względu na prawdziwość kwestii. Fakt zaś tego, że nikt Twoich nierealnych żądań nie spełni traktujesz jako argument na swoją korzyść. Teraz jak widzę będziesz powtarzał to w kółko że zmienionymi słowami.

Najpierw wybrałeś sobie wycinek kwestii a następnie postawiłeś się w wygodnej sytuacji oczekującego na dowody a innych jako zobowiązanych względem Ciebie, choć tak naprawdę treść (przynajmniej tego co ja piszę) nijak nie wskazuje na takie ustawienie. Następnie sam określasz wymagane dowody stosując nieuczciwą dialektykę. To właśnie wygląda jak rozpaczliwa próba zamaskowania kompromitujących doniesień.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: KAAN » 23 wrz 2017, 13:36

Rembov, ja też znam takie dwie parafie w których proboszcz stosował cenniki za usługi kościelne (punkt do dowodu).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Czekoladowy » 23 wrz 2017, 13:55

KAAN pisze:Rembov, ja też znam takie dwie parafie w których proboszcz stosował cenniki za usługi kościelne (punkt do dowodu).

Spokojnie, zaraz pojawi się kontra, że to dobrowolna ofiara wynikająca tylko z hojności parafian, ksiądz jedynie podsuwał wskazówki. Jak twierdzisz inaczej to przyprowadź 2 świadków, dostarcz nagrania z dyktafonu i zeznania pod przysięgą, a jak nawet Ci się uda to zostało Ci jeszcze 100 przykładów. Do niczego sensownego ten argument prowadzić nie może i dlatego też opłaty są "nieoficjalne" - by nie można było niczego udowodnić.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: magda » 23 wrz 2017, 14:46

KAAn spoko ja po prostu lubię to forum i chciałabym zeby było tak jak dawniej , czy pamiętasz np debaty którym kibicowaliśmy albo długie dyskusje , nawet zażarte ale nikt nikomu nie ublizał nie robił żadnych myków , ciekawe tematy np taka dyskusja o predestynacji wszyscy dyskutowali , zastanawili się rozwazali Biblijnie , to były dobre czasy na tym forum a teraz troche trudno bo jednak nawet zamkniec w jednym dziale to są katolicy którzy chcą uczciwie dyskutować a też i tacy co od lat robia to samo ciegle wypisuja te same argumenty nic ie wnosząc , nad niczym sie nie zastanawiajac nie wyciągajac wniosków stale bronią zła i nawet orzestepstw zło nazywaja dobrem niechlubna hustorie zbrodniczej organizacji nazywaja swietym nawet wbrew temu co ich papież przepraszał za to , no serce boli patrzeć ze to tak sie dzieje.
Ty znasz 2 parafie a ja sama osobiscie płaciłam za chrzest syna wedłog cennika i bratowa zamawiała mszę za mojego brata jak umarł tez wedłóg cennika i zmieniła kosciół na tańszy bo w jednym zaśpiewali zbyt grubą sumę , każdy co miał stycznośc z kosciołem katolickim ma takie doswiadczenia. Bo jak umarł mój mąż to pastor przyszedł wygłosił kazanie w kaplicy cmantarnej, drugie nad grobem za friko. Tak ryczałam ze nawet nie pomyślałam ze powinnam cos moze dać bo tracił czas i to lego praca ale nic nie chciał bo siostra chciała dać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Czekoladowy » 23 wrz 2017, 15:02

Tak jak chciałem podzieliłem się swoimi mało pozytywnymi wrażeniami i to chyba wystarczy. Nie ma tu chyba sensu prowadzić dalej tej kłótni. Jeśli nikt nie będzie prostestował, chyba mogę poprosić moderatora o zamknięcie tematu.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: magda » 23 wrz 2017, 18:14

Zamykaj i takk każdy wie jak jest z kościołem Katolickim,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: wybrana » 23 wrz 2017, 18:50

Czekoladowy pisze:Tak jak chciałem podzieliłem się swoimi mało pozytywnymi wrażeniami i to chyba wystarczy. Nie ma tu chyba sensu prowadzić dalej tej kłótni. Jeśli nikt nie będzie prostestował, chyba mogę poprosić moderatora o zamknięcie tematu.


Ty opisałeś swoje doświadczenie, ale te zdarzenia ludzie doświadczają codziennie. Jawny grzech Kościoła Katolickiego i tysiące księży, którzy w tym uczestniczą. Znają Prawa Boże bardziej niż przeciętny parafianin, bo być może są tacy ludzie, co nie czytali Pisma Świętego. Co taki ksiądz ma na usprawiedliwienie? Wiedziałem, że źle czynię, ale tak robiłem, bo podległość hierarchiczna była ważniejsza od ciebie Boże. Przecież sługa Boży nie może żądać zapłaty za posługę. Komu więcej dano, od tego więcej się wymaga. Nie ma usprawiedliwienia na takie czyny.
Kościół Boży składa się nie tylko z samego duchowieństwa, ale każdy członek Kościoła go tworzy. Każdy członek Kościoła powinien się przeciwstawiać wszelkiej nieprawości. Wyrażając swój sprzeciw, może uczynić coś pięknego - może uratować duszę błądzącego księdza.
Ofiara dobrowolna na Kościół tak, ale narzucona ustalona taksa - nie!


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: KAAN » 23 wrz 2017, 21:23

Zamykam zgodnie z prośbą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości