kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: nadrozd » 17 gru 2017, 20:17

przepraszam ale wrzucam to po raz drugi.
bo wpadłem ze to moze byc montaż jakiś.
wiem że a afterefects można dodac takie elementy 3d jak uszka królika do sceny .
Pracując dzis na kompie ogladałem film i taki screen znalazłem, akutat mówili ze to zdaje sie siedziba kongregacji i nauki wiary ?

dziwne.jpg

facet na rzezbie wyglada jak by miał uszka z playboya.
ktoś tam był widział czy tak jest na serio ? czy to jakiś dziwak co robił dokument a addobe dla jajec se domontował...

na poczatku pomyślałem ze to na serio..... ale to wyglada tak absurdalnie razem z tym napisem na drzwiach..... ze juz sam nie wiem.
Ale wydaje mi sie ze to podchodzi pod paragraf o obrazę uczuć religijnych.

ten świat jest dla mnie zbyt dziwny.....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: Riddick » 17 gru 2017, 20:19

To nie jest przypadkiem Mojżesz z rogami, który powstał w wyniku błędów rzymskiej wulgaty, w której właśnie Hieronim nieumiejętnie przetłumaczył zamiast poprawnie jakie było oblicze Mojżesza to wstawił tam rogi?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: nadrozd » 17 gru 2017, 20:30

Riddick pisze:To nie jest przypadkiem Mojżesz z rogami, który powstał w wyniku błędów rzymskiej wulgaty, w której właśnie Hieronim nieumiejętnie przetłumaczył zamiast poprawnie jakie było oblicze Mojżesza to wstawił tam rogi?



Jest to jakaś koncepcja... ale dziwne by to było bo nie ma tablic z dekalogiem.


Poza-tym sadzisz że dali by takie cos przed budynek kongregacji nauki i spraw wiary by sie pochwalić jak to sprawnie działaja ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: Riddick » 17 gru 2017, 20:38

Faktycznie, nie ma tablic... ale może być wersja ze zwojem, bo przecież jest napisane, coby Mojżesz wziął zwój i pisał... co do rzymu, to rzym rządzi sie swoją logiką, nie wiesz może, z jakiego czasu jest ten posąg?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: nadrozd » 17 gru 2017, 21:33

CO do filmu to przypadkiem zerknołem.
ja chce tylko wiedziec czy to fotomontaż zrobiony przez lewackie media czy na serio.
można by na mapkach google sprawdzic.
BYłem w Rzymie ale nie pamiętam by tam była figura z uszkami króliczka.

Jak nie wiemy czy to nie fotomontaż


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: nadrozd » 17 gru 2017, 22:47

A.. Ok. To juz wiem co tam jest.
Dzięki. Tylk to chciałem wiedzieć.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: nadrozd » 18 gru 2017, 18:21

Riddick pisze:To nie jest przypadkiem Mojżesz z rogami, który powstał w wyniku błędów rzymskiej wulgaty, w której właśnie Hieronim nieumiejętnie przetłumaczył zamiast poprawnie jakie było oblicze Mojżesza to wstawił tam rogi?



Mam Pytanie ale troche cieższe tematycznie. nie wiem Kto zna odpowiedz.
Ale ......


Co sie takiego stało ze taki Hieronim i decyzyjni biskupi i Papież juz kompletnie nie znał tradycji Apostolskiej ?

Przecież 12 apostolow bardzo dobrze znało to kim był Mojżesz.



Nie wyglada jak by jedni z drugimi dzielili ta sama wiare , teologie i interpretacje pisma.

Co sie stało ze nikt nie zwrocił uwage na tak powazny a zarazem śmieszny "czeski" błąd .
Co sie stało ze znaleziono pieniadze na tyle glupich inwestycji, tych rzeżb w linku od wuki jest baaaardzo wiele.... To tanie nie bylo. Nikt tego bez decyzji z gory i doplywu gotówki by nie zrobił.


Troche to wyglada podobnie jak pozostałośc załosnych i nietrafionych inwstycji unijnych w grecji gdzie wydawano kase tylko dla wydawania ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: nadrozd » 19 gru 2017, 06:42

dlaczegi juz hieronim i cała religia Rzymska nie znał tradycji apostolskiej. I cieżko ja za taka uważać... Dlaczego Rzymska religia uznała ze Mojżesz ma 2 rogi a przecież:

Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty. Włożę moje słowa w jego usta i będzie mówił do nich wszystko, co mu rozkażę.”


To jest jawna dywersja przeciw Jezusowi.
Mojżesz to jego pra pra pra... dziadek


A biskupi i papieże wydawali kupe siana na bzdurne inwestcje budowania pisągów Mojzesza z rogami.

Jak można było az tak odejśc w tak krótkim czasie od tradycji od fundamentu . i nauczać takich bzdur ?

Co to za dziwny twór religjny w rzymie powstał ?
Te artefakty historyczne sa dowodem że to jest jakas zupełnie nowa neopogańska religia.
Czymś co sie nabija z nauki apostolskiej , tradycji i pisma świętego....mając te dowody przed nosem... Nie umien tego pojąć :(


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: kontousunięte1 » 19 gru 2017, 07:41

Pamietajmy, ze tworca rzezby byl nie byle kto tylko sam Michal Aniol Buonarotti. A wiec tani nie byl... Nadrozd, oni sami nie wiedza w co wierza, jak wiec maja odpowiedziec? A MM to przeciez, jak widac, z misja rozwalania przybyla.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: nadrozd » 19 gru 2017, 20:51

kontousunięte1 pisze:. Nadrozd, oni sami nie wiedza w co wierza, jak wiec maja odpowiedziec?


kto oni ? CHyba nie myślisz ze ja licze że ktoś kto jest rzymskim katolikiem .....
powie mi dlaczego i z jakiego powodu tradycja apostolska nie istniała w kościel rzymskim.. już zaczasów hieronima
a być może nigdy heh tam tej tradycji nie było.


Przecież to jasne ze tego sie nei dowiem.
Założyłem temat tu bo myslałem że ktoś powie że to fotomontaż ;) tego akurat od katolika bym sie dowiedział.
z uwagi na wyczyny Kardynała Gerhard Ludwig Müllera -> i jego sławne hobbyj taki fotomontaż by był na miejscu .


Jednak teraz ciekawsze niż to co tam teraz sie wypraawia, jest historia.
Ktora pokazuje drugie dno .... i jest cichym świadkiem kłamstwa trwającego i ciagnącego sie od bardzo dawna.
MIanowicie dlaczego Tam nie znano podstaw chrześcijaństwa ;)
Przecież Paweł pisał listy do rzymian.

Moim zdaniem sa 2 możliwe wytłumaczenia:
A)
ALbo wyrżneli tam wszystkich chrześcijan,
a imperium zakpiło sobie z ich wiary tworzac karykature religijna osmieszająca chrześcijan.

B)
ALbo z jakiegos powodu ludzie ulegli zidioceniu.
I ten stan zidiocenia trwa utrwalany jest po wsze czasy.
i zapewne przechodzi i na protestantów ....w jakimś sensie również.

Te kwestie wydaja mi sie kluczowe.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: Noemi » 21 gru 2017, 00:42

posprzatalam offtopa ,niepotrzebnie koliduje z tematem


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: kongregacja do spraw nauki i wiary -króliczek fotomontaż ?

Postautor: nadrozd » 31 gru 2017, 07:44

I znów zamiast na forum I pomoc człowieka (bo na forum zakładając ten temat doznałem jedynie poniżeń od miłej "pokornej" osoby uniemożliwiającej nawet dyskusje w temacie ;) ) modliłem się o poznanie odpowiedzi na swoje pytania I je właśnie dostałem dosłownie przed chwilka.

W dziejach apostolskich jak się wczyta to są pistoletowe opisani nauczający Słowa Bożego I głoszący ewangelie przy pomocy żydowskiego tanach prawa pisma I proroków.
Tak robią nie tylko Filip , ale tez Piotr I Paweł i reszta.



W dziejach jest tez kilka proroctw. Wyjaśniających co będzie dalej..

Act 20:30 nbg-pl "(30) Także z powodu was samych powstaną mężowie, którzy będą mówili wykrzywione nauki, by pociągnąć za sobą uczniów."


Oraz powstanie nominalnego chrześcijaństwa
Chcącego za pomocą pieniędzy zdobyć władze religijna
Historia o Szymonie Magu

Act 8:18 bg "A ujrzawszy Szymon, że przez wkładanie rąk apostolskich był dawany Duch Święty, przyniósł im pieniądze."Mówiąc: Dajcie i mnie tę moc, aby ten, na któregokolwiek bym ręce włożył, wziął Ducha Świętego. (20) I rzekł mu Piotr: Pieniądze twoje niech z tobą będą na zginienie, żeś mniemał, żeby dar Boży miał być za pieniądze nabywany. (21) Nie masz w tej rzeczy cząstki, ani losu, gdy serce twoje nie jest proste przed obliczem Bożem.




Jako ze wiedziałem ze Sam z siebie tego dziwnego zjawiska bym nie ogarnia...a dręczyła mnie ta sprawa. To doceniam ta odpowiedz Jaka dostałem.
bo widze jasno

ze rozłamy to nie chrześcijaństwo a nominalna religia
z ludźmi walczącymi o władze i pieniądze, kupczących odpustami , mamiący ludzi swoimi pseudo cudami i owiniętymi w tanie sreberka, i wykrzywiających w tym celu słowo Boże. nie tylko dodając rogi do głowy Mojżesza.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości