Z ziemi do nieba

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich

O wniebowzięciu Maryi (z ciałem i duszą) przekonuje mnie:

Biblia
1
6%
tradycja kościelna
1
6%
osobiste odczucie
0
Brak głosów
nie wierzę w to
14
88%
 
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 24 sie 2019, 14:58

Albertus pisze:
pietrobus pisze:Szczególnie że to są katolicy. Wnioskuję że jak jest osoba święta w katolikach czy prawosławnych. Nie pojawia się to samo objawienie u dwójki, to albo Bóg wybiera jednego, albo obydwie są fałszywe. Bo jeżeli miałaby być prawda, to pojawia się u wszystkich tzw. Świętych i każe przejść na jedno. Ale to fana. Czyli od biblii nie ma świętych, jest czas oczekiwania.


Czy mógłbyś to przetłumaczyć na zrozumiały język?

Czy znowu jakaś pomroczność? 8-)

Czytaj że zrozumieniem. Może dlatego ze pisze z telefonu. Ale warto sobie pomyśleć.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 24 sie 2019, 15:06

pietrobus pisze:
Albertus pisze:
pietrobus pisze:Szczególnie że to są katolicy. Wnioskuję że jak jest osoba święta w katolikach czy prawosławnych. Nie pojawia się to samo objawienie u dwójki, to albo Bóg wybiera jednego, albo obydwie są fałszywe. Bo jeżeli miałaby być prawda, to pojawia się u wszystkich tzw. Świętych i każe przejść na jedno. Ale to fana. Czyli od biblii nie ma świętych, jest czas oczekiwania.


Czy mógłbyś to przetłumaczyć na zrozumiały język?

Czy znowu jakaś pomroczność? 8-)

Czytaj że zrozumieniem. Może dlatego ze pisze z telefonu. Ale warto sobie pomyśleć.


Wybacz ale to naprawdę jest kompletnie niezrozumiałe. Może tobie się zdaje inaczej ale nikt nie zna twoich myśli. Jeśli chcesz aby ktoś je pozanł to musisz swoje wypowiedzi formułować zrozumiale dla innych choćby w minimalnym stopniu.

Ale to fana


na przykład to?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 24 sie 2019, 15:19

Z tego powodu przypominam ci, abyś rozniecił na nowo dar łaski Bożej, którego udzieliłem ci przez włożenie rąk moich.
1:7
Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości, i powściągliwości.
1:8
Nie wstydź się więc świadectwa o Panu naszym, ani mnie, więźnia jego, ale cierp wespół ze mną dla ewangelii, wsparty mocą Boga,
1:9
Który nas wybawił i powołał powołaniem świętym, nie na podstawie uczynków naszych, lecz według postanowienia swojego i łaski, danej nam w Chrystusie Jezusie przed dawnymi wiekami,

Chociażby z tego. Nie z uczynków a wiary.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 24 sie 2019, 15:22

Albertus pisze:
pietrobus pisze:
Albertus pisze:
Czy mógłbyś to przetłumaczyć na zrozumiały język?

Czy znowu jakaś pomroczność? 8-)

Czytaj że zrozumieniem. Może dlatego ze pisze z telefonu. Ale warto sobie pomyśleć.


Wybacz ale to naprawdę jest kompletnie niezrozumiałe. Może tobie się zdaje inaczej ale nikt nie zna twoich myśli. Jeśli chcesz aby ktoś je pozanł to musisz swoje wypowiedzi formułować zrozumiale dla innych choćby w minimalnym stopniu.

Ale to fana


Z tego powodu przypominam ci, abyś rozniecił na nowo dar łaski Bożej, którego udzieliłem ci przez włożenie rąk moich.
1:7
Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości, i powściągliwości.
1:8
Nie wstydź się więc świadectwa o Panu naszym, ani mnie, więźnia jego, ale cierp wespół ze mną dla ewangelii, wsparty mocą Boga,
1:9
Który nas wybawił i powołał powołaniem świętym, nie na podstawie uczynków naszych, lecz według postanowienia swojego i łaski, danej nam w Chrystusie Jezusie przed dawnymi wiekami,

na przykład to?
Ostatnio zmieniony 24 sie 2019, 15:42 przez pietrobus, łącznie zmieniany 1 raz.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 24 sie 2019, 15:23

Jesteś heretykiem.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: KAAN » 24 sie 2019, 15:27

pietrobus nie twórz wielu postów do odpowiedzi na ten sam post. Edytuj swój post.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 24 sie 2019, 16:33

pietrobus pisze:Jesteś heretykiem.



Dlaczego twierdzisz że jestem heretykiem?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 24 sie 2019, 18:40

Jak zmartwychwstaniesz?

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Zbyszekg4 » 24 sie 2019, 19:31

KAAN pisze:Tak samo jak adwentyści mieli swoją E.White, a mormoni swojego J.Smitha, a branchamiści mieli swojego Branhama itd. Wszelkie odstępstwa biorą sie z tego że ludzie słuchają fałszywego proroka a nie Słowa Bożego. Faustyna była takim samym fałszywym prorokiem jak reszta.
Tak samo Wolni mają Darby'ego :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: KAAN » 24 sie 2019, 19:38

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:Tak samo jak adwentyści mieli swoją E.White, a mormoni swojego J.Smitha, a branchamiści mieli swojego Branhama itd. Wszelkie odstępstwa biorą sie z tego że ludzie słuchają fałszywego proroka a nie Słowa Bożego. Faustyna była takim samym fałszywym prorokiem jak reszta.
Tak samo Wolni mają Darby'ego :-)
Wolni nie mają Darby'ego, nie mamy nawet jego dzieł w tłumaczeniu na polski i nie uznajemy go za proroka, w odróżnieniu od pani E.White uznawaną w adwentyzmie za prorokinię, a jej pisma za natchnione.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 24 sie 2019, 20:52

pietrobus pisze:Jak zmartwychwstaniesz?

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


Tak jak to jest opisane w Biblii.

A konkretnie to o co ci chodzi?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Zbyszekg4 » 25 sie 2019, 06:53

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:Tak samo jak adwentyści mieli swoją E.White, a mormoni swojego J.Smitha, a branchamiści mieli swojego Branhama itd. Wszelkie odstępstwa biorą sie z tego że ludzie słuchają fałszywego proroka a nie Słowa Bożego. Faustyna była takim samym fałszywym prorokiem jak reszta.
Tak samo Wolni mają Darby'ego :-)
Wolni nie mają Darby'ego, nie mamy nawet jego dzieł w tłumaczeniu na polski i nie uznajemy go za proroka, w odróżnieniu od pani E.White uznawaną w adwentyzmie za prorokinię, a jej pisma za natchnione.
Po prostu dar proroctwa się objawił u E. White (ale Ty negujesz wszelkie dary duchowe w czasie poapostolskim, to nie mamy o czym rozmawiać).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: KAAN » 25 sie 2019, 07:43

Zbyszekg4 pisze: Po prostu dar proroctwa się objawił u E. White (ale Ty negujesz wszelkie dary duchowe w czasie poapostolskim, to nie mamy o czym rozmawiać).
Tak jak objawił Smithowi, Branhamowi, albo Russellowi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: christianinroman » 09 paź 2019, 16:41

Wątek o datach KAAN miał być tutaj i od Zbyszek g4 dowiaduję się że odrzucasz dary duchowe po czasie apostolskim. Co zrobić z tym fragmentem z Dziejów Apostołów 2.1-21?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: KAAN » 09 paź 2019, 17:19

christianinroman pisze:Wątek o datach KAAN miał być tutaj i od Zbyszek g4 dowiaduję się że odrzucasz dary duchowe po czasie apostolskim. Co zrobić z tym fragmentem z Dziejów Apostołów 2.1-21?
Nie odrzucam darów, jesteśmy obdarowani przez Ducha w wielkiej obfitości, ale tak jak On chce i jak zaplanował dla Zboru Bożego. Dz 2:1-21 to zesłanie Ducha Świętego, początek formowania się Zboru Bożego i początek objawienia NT. Teraz Zbór Boży jest ukształtowany i ma pełne objawienie w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości