Z ziemi do nieba

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich

O wniebowzięciu Maryi (z ciałem i duszą) przekonuje mnie:

Biblia
1
6%
tradycja kościelna
1
6%
osobiste odczucie
0
Brak głosów
nie wierzę w to
14
88%
 
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 10:43

Ale Israel był politeistyczny. Wielokrotnie wierzył i wielokrotnie nie. To inna historia. Tu mówimy o nowym testamencie, trzymanie się proststszych wskazówek a i tak ludzie nie poradzili sobie z tym... Różne problemy i zjawiska jasne... Albo żyjemy wg. Biblii albo nie. Pedofila to Krk. Płacz płacz. Nie ma usprawiedliwienia. Tylko ogień piekielny. Sam Jezus rzekł. . Więc kupujesz się w uczynkach złych.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 17 sie 2019, 10:53

pietrobus pisze:Ale Israel był politeistyczny. Wielokrotnie wierzył i wielokrotnie nie. To inna historia. Tu mówimy o nowym testamencie, trzymanie się proststszych wskazówek a i tak ludzie nie poradzili sobie z tym... Różne problemy i zjawiska jasne... Albo żyjemy wg. Biblii albo nie. Pedofila to Krk. Płacz płacz. Nie ma usprawiedliwienia. Tylko ogień piekielny. Sam Jezus rzekł. . Więc kupujesz się w uczynkach złych.


Czy dobrze znasz historię kościoła baptystów?

Czy w kościele baptystów nie ma problemu pedofilii?

Poczytaj sobie choćby tutaj:

https://www.christianitytoday.com/news/2018/december/independent-fundamentalist-baptist-church-abuse-scandal.html
A po polsku tutaj:
https://ekumenizm.wiara.pl/doc/5338588.Naduzycia-seksualne-w-najwiekszej-protestanckiej-organizacji-w

Albo tutaj:

https://www.ekumenizm.pl/koscioly/protestanckie/poludniowi-baptysci-rozliczani-za-naduzycia-seksualne/

I zapewniam cię że jest tego mnóstwo i to nie tylko u baptystów ale we wszystkich większych denominacjach protestanckich i w synagogach żydowskich.

Tyle tylko że tych spraw się nie nagłaśnia tak jak podobnych problemów w wKK


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 11:14

Pewnie jest. Jest na pewno. I ale aż katolicki się mieni tym Piotrowym. Więc jak to było napisane że choroba idzie od głowy. W moim zborze przynajmniej z tego co wiem nie było przypadku. Wyżej owszem. Dlatego te osoby siedzą już w pierdlu. Nie zostały przeniesione do innych zborów. Ameryka mnie nie interesuje. Interesuje mnie Polska Peatz, Gulbinowicz. Czujesz że udzielał mi komunii i bierzmowania? A ponoc ukrywał pedofilii. Ale mamy rządy PIS, więc prokuratura wycofała się z zarzutów. Kocham Jezusa, niszczyć pedofilii i kryptopedofilii.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: chwat » 17 sie 2019, 11:25

pietrobus pisze:Więc interpretacja tego co w biblii, tego co jest napisane o "dzieciach", co Jezus mówił by przeprowadzać dzieci do niego etc. to jest przyzwolenie na pedofilii w kościele katolickim, ukrywanie tego, przenoszenie księży do innych parafii, krycie biskupa przez biskupa, Jak Jędraszewski Peatza? To ja podziękuję. Wysiadam.

Jeśli chcesz twierdzić coś na temat przyzwolenia KK na pedofilę, to musisz podeprzeć się zdaniem, czy prawem Kościelnym, dokumentującym takie przyzwolenie.
Zatem gdzie takie prawo Kościelne można znaleźć?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 17 sie 2019, 11:35

pietrobus pisze:Pewnie jest. Jest na pewno. I ale aż katolicki się mieni tym Piotrowym. Więc jak to było napisane że choroba idzie od głowy. W moim zborze przynajmniej z tego co wiem nie było przypadku. Wyżej owszem. Dlatego te osoby siedzą już w pierdlu. Nie zostały przeniesione do innych zborów. Ameryka mnie nie interesuje. Interesuje mnie Polska Peatz, Gulbinowicz. Czujesz że udzielał mi komunii i bierzmowania? A ponoc ukrywał pedofilii. Ale mamy rządy PIS, więc prokuratura wycofała się z zarzutów. Kocham Jezusa, niszczyć pedofilii i kryptopedofilii.


Jeśli protestanci odrzucili KK jako rzekomo zły i odstępczy i założyli swoje kościoły które z założenia miały być lepsze od KK to czyż nie powinni prezentować radykalnie wyższego poziomu moralnego niż potępiani przez nich katolicy?

W moim zborze przynajmniej z tego co wiem nie było przypadku.



Tego nie wiesz bo takie rzeczy wychodzą najczęściej dopiero po wielu latach. Poza tym to czy wszyscy baptyści nie są w jednym kościele? Nie stanowią braterskiej wspólnoty?

Dlatego te osoby siedzą już w pierdlu. Nie zostały przeniesione do innych zborów.


Masz rację. Te osoby nie zostały przeniesione do innych parafii. One są nadal w tych samych zborach.

Podczas śledztwa dziennikarskiego ustalono również, że ponad trzydziestu pastorów i pracowników podejrzanych o niewłaściwe zachowania seksualne nadal pracuje w zborach baptystów.

„Najbardziej przygnębia to, że sami nie przeprowadziliśmy takiego dochodzenia” – powiedział pastor Burleson w wywiadzie dla NBC News.


To cytat z ostatniego linku który podawałem. Pewnie nie doczytałeś....


Ameryka mnie nie interesuje



Niby dlaczego? To tam już nie ma baptystów? Amerykańscy baptyści to nie są twoi bracia w wierze?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 11:55

Nie pisane drogi Chacie. Jak tak samo kolega próbował udowodnić Wniebowstąpienia Maryii. A Peatza poproś prokuratura da ci papiery. Sprawa głośna więc wydaje. Ja nie bawię się w to.

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 11:58

Rzymscy konfecjonudale wzięli przyzwolenie na pedofilii zapędy.

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 12:03

Ja mieszkam w Polsce. Papież bierze odpowiedzialność za całość. Ja biorę za Polskę. MaM nadzieję ze tamci zostali skazani. I jeżeli ja się dowiem i będę miał, albo nie wpływ, Ale jak będę wiedział to takiego najpierw wykastruje, a potem oddam pod sąd a wcześniej prokuratura.

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 17 sie 2019, 13:03

pietrobus! Nie odpowiadasz na proste pytania a zamiast tego rzucasz jakieś hasełka, i pokrzykiwania. Spróbuj merytorycznie podyskutować jeśli potrafisz bo inaczej to nie ma sensu


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 17 sie 2019, 13:07

Ja mieszkam w Polsce.


W Polsce są małe kanapowe zborki. Nie można tego porównywać do miliarda milionów katolików. Tam gdzie kościoły protestanckie są liczne i większościowe zdarzają się podobne sytuacje co w KK.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 13:28

No szczególnie w Ameryce. Tak jak Polscy I Włosi mają swoje "a" w Krk, tak mają hamerykanie przez "a". W ogóle to pedofila i poryty naród.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 17 sie 2019, 14:26

pietrobus pisze:No szczególnie w Ameryce. Tak jak Polscy I Włosi mają swoje "a" w Krk, tak mają hamerykanie przez "a". W ogóle to pedofila i poryty naród.



Nie wydaje mi się aby amerykanie i amerykańscy protestanci różnili się tak na niekorzyść w porównaniu do europejczyków i europejskich protestantów. Wydaje mi się że jest raczej odwrotnie...


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 17 sie 2019, 14:27

Masz racje. Szczególnie widać to w Chile jak tam rozbił się kościół o pedofilię, a w Polsce....

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 17 sie 2019, 14:28

pietrobus pisze: Ale jak będę wiedział to takiego najpierw wykastruje, a potem oddam pod sąd a wcześniej prokuratura.




Czyli najpierw wykastrujesz a potem dopiero zbadasz sprawę i ustalisz czy oskarżenie nie było fałszywe?


A jak ciebie ktoś oskarży to też najpierw cię trzeba wykastrować a potem się tłumacz... ;D


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 17 sie 2019, 14:31

pietrobus pisze:Masz racje. Szczególnie widać to w Chile jak tam rozbił się kościół o pedofilię, a w Polsce....

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


Zbadaj najpierw jak wyglądają w Europie tradycyjne kilkusetletnie kościoły protestanckie


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości