Klarcia.

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 08 cze 2009, 07:27

klarcia pisze:
Adalbertus pisze:W jaki sposób odnosi się do uczniów?


Jezus pragnął, aby Ci, którzy będą stanowili Kościół, nieśli Dobrą Nowinę światu - nie żarli się między sobą, nie podgryzali wzajemnie, nie krytykowali - ale byli w jedności ze sobą, tak jak On jest w jedności z Ojcem.


Klarciu.

Zapytam inaczej. Czy Twoim zdaniem, modlitwę Pana Jezusa skierowaną do Ojca, mają wysłuchać uczniowie?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 cze 2009, 12:07

Riddick pisze:To ciekawe, bo Piotr nie miał następców.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poczet_papie%C5%BCy
A jednak miał.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 cze 2009, 12:10

KAAN pisze:Ależ Bóg nie przygotował wierzącym celibatu tylko małzeństwo. Małżeństwo jest wiele lepsze dla znakomitej większości ludzi niż samotność. Człowiek jest kompletny dopiero w małżeństwie, bo Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i niewiastę, to jest kompletny człowiek.

Czyli Paweł wystąpił przeciwko Bogu, skoro zalecał chrześcijanom niezawieranie związków małżeńskich.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 08 cze 2009, 12:36

Turretin pisze:Bóg cię nie powołał do pisania na forach 8 godzin na tydzień.


Może pozwolisz, że to ja będą odczytywała swoje powołanie?
Jestem wszechstronnie utalentowana. Nie zaniedbując swoich obowiązków, mogę poświęcić na pisanie, nie 8 godz. na tydz., ale 8 godz. dziennie.
Oprócz tego znajduję jeszcze czas na modlitwę i swoje hobby, jakim jest polityka.
Fakt - mam ten komfort, iż nie pracuję zawodowo.

Chyba, że jesteś jedną z informatorek księży katolickich - bo oni mają wszędzie informatorki, szczególnie wśród starszych, zdewociałych aktywistek kółek różańcowych. Wtedy rozumiem sens twojego pisania na tej grupie - po prostu zbierasz informacje, by w stosownej chwili przekazać je klerowi.


Powyższe, jest obrzydliwym pomówieniem, zarówno mojej osoby, jak i znajomych mi księży.
Ządam przeprosin.

1. Nie jestem członkiem Kółka Różańcowego.
2. "Mój kler", nie posuwa się do postponowania protestantów, poza tym dla własnej oceny sytuacji nie potrzebuje "agentury".
Resztę zmilczę, nie chcąc Cię obrazić.


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 08 cze 2009, 12:38

Adalbertus pisze:Czy Twoim zdaniem, modlitwę Pana Jezusa skierowaną do Ojca, mają wysłuchać uczniowie?


Oczywiście. I robią to - czego ja jestem dowodem.
Podobnie zresztą postępuje środowisko, w którym wzrastam w wierze.


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 cze 2009, 12:46

klarcia pisze:
Adalbertus pisze:Czy Twoim zdaniem, modlitwę Pana Jezusa skierowaną do Ojca, mają wysłuchać uczniowie?

Oczywiście. I robią to - czego ja jestem dowodem.
Podobnie zresztą postępuje środowisko, w którym wzrastam w wierze.
:S


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 08 cze 2009, 13:29

klarcia pisze:
Adalbertus pisze:Czy Twoim zdaniem, modlitwę Pana Jezusa skierowaną do Ojca, mają wysłuchać uczniowie?


Oczywiście. I robią to - czego ja jestem dowodem.
Podobnie zresztą postępuje środowisko, w którym wzrastam w wierze.


A to nie Ojciec, który jest w Niebie, był proszony przez Pana Jezusa Chrystusa o to, żeby uczniowie byli jedno? Jedność zależy zatem od Ojca w Niebie, a nie od uczniów.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 cze 2009, 13:42

I według Ciebie to Bóg doprowadził do rozłamów wśród uczniów Chrystusa?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 08 cze 2009, 13:46

A to nie Ojciec, który jest w Niebie, był proszony przez Pana Jezusa Chrystusa o to, żeby uczniowie byli jedno? Jedność zależy zatem od Ojca w Niebie, a nie od uczniów.


Aha. Czyli Twoim zdaniem podziałom w Chrystusowym Kościele, jest winien nasz Ojciec, a nie uczniowie?
My sobie możemy spokojnie tworzyć nowe, bo przecież jedno - między nami tylko od Ojca zależy.

Dobre. Dotąd nikt z mojego (katolickiego) środowiska na to nie wpadł. :-/


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 08 cze 2009, 14:00

klarcia pisze:
A to nie Ojciec, który jest w Niebie, był proszony przez Pana Jezusa Chrystusa o to, żeby uczniowie byli jedno? Jedność zależy zatem od Ojca w Niebie, a nie od uczniów.


Aha. Czyli Twoim zdaniem podziałom w Chrystusowym Kościele, jest winien nasz Ojciec, a nie uczniowie?
My sobie możemy spokojnie tworzyć nowe, bo przecież jedno - między nami tylko od Ojca zależy.

Dobre. Dotąd nikt z mojego (katolickiego) środowiska na to nie wpadł. :-/


Moim zdaniem, uczniowie są jednością, bo Ojciec w Niebie wysłuchał Pana Jezusa Chrystusa. Pan Jezus nad grobem Łazarza powiedział: "Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał. A Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz... (Jan 11/41..42)

Jak widzisz Pan Jezus powiedział, że Ojciec go zawsze wysłuchuje, więc tą modlitwę też wysłuchał. Jeśli byłoby inaczej, to Jezus nad grobem Łazarza kłamał, a to jest niemożliwe.

Uczniowie Chrystusa są jednością w Ojcu, który jest w Niebie, a nie w ojcu, który jest w Rzymie.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 08 cze 2009, 16:42


Lista samozwańców mnie nie interesuje
klarcia pisze:Oczywiście. I robią to - czego ja jestem dowodem.
Podobnie zresztą postępuje środowisko, w którym wzrastam w wierze.

O święta naiwności, o szatańśkie zwiedzenie, żal serce ściska, i dusza doznaje udręk, że tak można zostać oszukanym...
Rembov pisze:I według Ciebie to Bóg doprowadził do rozłamów wśród uczniów Chrystusa?

rozłamy były jeszcze w czasach Jezusa, o czym mówi koniec Ewangelii Jana...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 08 cze 2009, 17:23

Riddick pisze:rozłamy były jeszcze w czasach Jezusa, o czym mówi koniec Ewangelii Jana...


Dokładny cytat poproszę.


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 08 cze 2009, 17:29

był, ale skoro nie chce się widzieć:
Jan. 21:23
23. Więc rozeszła się wśród braci ta wieść, ze ów uczeń nie umrze; wszakże Jezus nie powiedział, że nie umrze, lecz: A gdybym zechciał, aby ten pozostał, aż przyjdę, co ci do tego?
proszę sobie doczytać cały kontekst, a okaże się że różnica pojmowania słów Chrystusa była praktyką dosyć częstą, a o soborze w Jerozolimie chyba nie trzeba wspominać?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 08 cze 2009, 17:49

Riddick pisze:był, ale skoro nie chce się widzieć:
Jan. 21:23
23. Więc rozeszła się wśród braci ta wieść, ze ów uczeń nie umrze; wszakże Jezus nie powiedział, że nie umrze, lecz: A gdybym zechciał, aby ten pozostał, aż przyjdę, co ci do tego?
proszę sobie doczytać cały kontekst, a okaże się że różnica pojmowania słów Chrystusa była praktyką dosyć częstą, a o soborze w Jerozolimie chyba nie trzeba wspominać?


A jednak mieliśmy wtedy, jeden Kościół Chrystusa, pod prymatem Piotra.
Podziały nastąpiły dużo później.


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 08 cze 2009, 17:50

klarcia pisze:A jednak mieliśmy wtedy, jeden Kościół Chrystusa, pod prymatem Piotra.

Nie, w tych czasach nie było żadnego kościoła pod prymatem Piotra, Jezus nigdy nic takiego nie powiedział, że niby Piotr ma mieć prymat, poza tym, Piotr nigdy nie był w rzymie.
Taki kościół o którym mówisz, że człowiek miał w nim prymat, pojawił się jakieś tysiąc lat później..


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości