Kłamstwa i fałszerstwa katolików rzymskich

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 06 cze 2009, 08:10

Wielkie rzeczy. :roll: Wystarczy popatrzeć w co wierzą wszyscy katolicy na świecie - jedno wielkie oszustwo i fałsz na skalę światową.
Może wypisujecie miejsca kultu katolickiego, w których spotkaliście fałszywe rzeczy.

Co masz na myśli mówiąc "fałszywe rzeczy"?
Ostatnio zmieniony 06 cze 2009, 13:17 przez Psrus, łącznie zmieniany 1 raz.


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 06 cze 2009, 08:25

Turretin pisze:Takie codzienne kłamanie przez katolików boli. Ale czas dawać świadectwo prawdzie.
A masz jakieś dowody na : cudzołóstwa i oszustwa ojca Pio, fałszywą reputację Matki Teresy?


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 06 cze 2009, 09:28

Jeśli więc przez moje kłamstwo
prawda Boża tym więcej przyczynia się
do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja
miałbym być sądzony jako grzesznik?"

List do Rzymian 3,7


kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 06 cze 2009, 10:22

Na zaślepienie, zacietrzewienie i brak meritum nie ma lekarstwa... Jeśli sądziłeś, że zachęcisz mnie w taki rynsztokowy sposób do dyskusji to się mylisz. Dyskutujemy tu o wielu rzeczach nie zgadzając się - raz bardziej emocjonalnie a raz mniej. Ale do poziomu gazety "Nie" zniżał się nie będę.


Awatar użytkownika
Universitas
Posty: 136
Rejestracja: 30 maja 2009, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Universitas » 06 cze 2009, 10:42

Litości!!

Wpuść chłopa do biura, to atrament wypije albo będzie chciał z niego pędzić bimber.
Daj katolikowi Biblie to wszędzie znajdzie w niej Maryję, modlitwy za zmarłych, usprawiedliwienie kłamstwa, etc.

Niedawno pewien administrator katolickiego forum w USA podawał konstytucję Unigenitus z 1713 roku jako dowód na to,że Kościół rzymski zawsze zachęcał do czytania Biblii.


Czyli lekarstwem jest niedawanie katolikom Biblii i przypisanie nieomylności i jedynozbawczości wierze purytańskiej-sorry, ale ja sie na to nie nabiorę.
Wy poprostu zazdrościcie Katolicyzmowi a historia pokazuje, że UWIELBIACIE I KOCHACIE takie same uczynki ciemności. Najlepszy przykład-Genewa, palenie czarownic, mordowanie indian i murzynów w Afryce- POTEM ŁADNE LEGENDY, BAJKI I OPOWIEŚCI-no i sama nazwa "purytanie" od purus -czysty. Aż się niedobrze robi.

Zajmij się grzechami swojego Kościoła bo narazie to wskazujesz na drzazgę a nie widzisz belki w swoim.

Posądzanie kogoś o cudzołóstwo musi mieć poważne podstawy-inaczej zarówno w świetle prawa Bożego jak i świeckiego jest bardzo ciężkim grzechem/przestępstwem.

Jeśli wyczytałeś tak wspaniałe rewelacje z prasy angielskiej-to tłumacz, cytuj, kopiuj i tak rozwiewaj kłamstwo.

Jeśli klarcia źle interpretuje Biblię to napominaj, tłumacz, wyjaśniaj.

Ale Ty byś wolał inaczej-bez dowodów, upokarzając-to jest właśnie ta sama droga, którą tak potępiasz.

Zbierzesz co zasiałeś i z każdego bezużytecznego słowa będziesz rozliczony.


„Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego.” (1 List do Koryntian 2:2)
kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 06 cze 2009, 15:00

Turretin pisze:
A kto tam myśli o Nie? Nikt tu tego badziewia nie kupuje ani nie czytuje.
Ani tym bardziej się do niego nie zniża.



Jak to nie zniża? A twoje insynuacje są jak rodem z komuny albo z dziś istniejącego Nie. Ten sam styl i nawet ta sama problematyka!
A z takimi poglądami z rynsztoka, które prezentujesz - ja nie dyskutuję.


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 06 cze 2009, 15:57

Turretin pisze:Czego? Papiestwa? Toastów na cześć diabła w Rzymie?
Największego burdelu Europy, oraz bramy do piekła? (Tak nazywano Rzym w średniowieczu)


Obrazek


kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 06 cze 2009, 17:06

Turretin pisze:
kometa pisze:Jak to nie zniża? A twoje insynuacje są jak rodem z komuny albo z dziś istniejącego Nie. Ten sam styl i nawet ta sama problematyka!


Jeśli cytuję fakty historyczne odnosnie rzymskokatolickiej organizacji eklezjalnej - to jest to według ciebie kłamliwa propaganda.

Wg ciebie o KrzK nie można mówic inaczej, jak tylko w superlatywach.



Zupełnie nie o to chodzi. Przytaczaj - jak twierdzisz fakty. Ale rób to w konwencji forum, które jest chrzescijańskie. Dla mnie twoja polemika przypomina mi najgorsze wzorce.



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości