Postęp po Szwedzku.

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postęp po Szwedzku.

Postautor: inside » 25 cze 2009, 20:55

Tak naprawdę nie wiedziałam gdzie to umieścić.
Nieźle mnie zszokował ten filmik...

O czym jest? o podejściu Szwedów do homoseksualizmu.
Pastor Zielonoświątkowy na jednym z kazań nazwał homoseksualizm grzechem popierając się fragmentami Biblijnymi, na co kobieta - pastor (luterańska) odpowiedziała:
"Biblia nie zstąpiła do nas z Nieba. Biblia sama w sobie nie jest objawieniem Bożym. Biblia nie odpowiada na wszystkie nasze pytania, ponieważ pytania, które nurtowały ludzi w czasach kiedy Biblia została napisana, te pytania nie są naszymi pytaniami"

Wypowiedź drugiego pastora luterańskiego:
"Myślę że lepszą karą byłoby, gdyby sąd zdecydował się wysłać go do obozu koncentracyjnego w którym byli zamykani geje w czasach Hitlerowskich, to nauczyłoby go jakie są konsekwencje nienawiści do homoseksualistów."


http://www.youtube.com/watch?v=nLponZVOwig&NR=1


Dla mnie osobiście jest to szokujące.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 25 cze 2009, 20:58

a to już było sam gdzies wklejałem ;)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 25 cze 2009, 21:00

Owoce reformacji kiełkują, powszechne kapłaństwo kobiet. Homoseksualni pastorzy i pastorki.
Św Paweł pisał: kobiecie nauczać nie pozwalam. Luteranie mają pastorki, biskupki... nie mają jeszcze własnej papieżycy. Postęp po luterańsku. Niemiec się w grobie przewraca.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 25 cze 2009, 21:02

markulus pisze:a to już było sam gdzies wklejałem ;)

TU


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 25 cze 2009, 21:05

dzieki Marcus - wiec można przenieś i sobie odswieżyć jak ktoś chce


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 25 cze 2009, 21:15

dzisiaj to oglądałam przez bloga korwina-mikke - przerażające.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 26 cze 2009, 07:00

sanctam pisze:Owoce reformacji kiełkują,

brednia

z cytownej wypowiedzi pani pastor widać przecież wyraźnie, że jest to owoc ODEJŚCIA OD SOLA SCRIPTURA

wniosek: uchwyćmy sie tej zasady jeszcze mocniej!


kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 26 cze 2009, 15:28

św.tomek pisze:
sanctam pisze:Owoce reformacji kiełkują,

brednia

z cytownej wypowiedzi pani pastor widać przecież wyraźnie, że jest to owoc ODEJŚCIA OD SOLA SCRIPTURA

wniosek: uchwyćmy sie tej zasady jeszcze mocniej!


Rozumiem św. tomek, że uważasz że jest brednia. Bo pastorka jest protestantką, ale - nieprawdziwą. Teraz to dla ciebie - brednia. A jak piszecie nt. "niegodnosci piastowania urzędów biskupich" w KK - to wtedy to nie jest brednia?
Bo tyczy katolików?
A jak coś tyczy protestantów - to brednia?

Widzę podwójne standardy...


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 26 cze 2009, 17:36

kometa, twoje czepialstwo miałoby rację bytu, gdyby św tomek był członkiem szwedzkiego kościoła luterańskiego. z tego, co widzę - nie jest.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 26 cze 2009, 17:38

kometa pisze:
św.tomek pisze:
sanctam pisze:Owoce reformacji kiełkują,

brednia

z cytownej wypowiedzi pani pastor widać przecież wyraźnie, że jest to owoc ODEJŚCIA OD SOLA SCRIPTURA

wniosek: uchwyćmy sie tej zasady jeszcze mocniej!


Rozumiem św. tomek, że uważasz że jest brednia. Bo pastorka jest protestantką, ale - nieprawdziwą.


Mam w nosie jak sobie określisz "prawdziwy protestantyzm", to kwestia umowna - nie dbam o nazwy, tylko o duchową rzeczywistość.
A rzeczywistość jest taka, że pani pastor zanegowała Sola Scriptura i z tego wynikło odstępstwo w ktore popadła.
Ja w każdym razie tym bardziej zamierzam być tej zasadzie wierny i nie ma dla mnie adnego znaczenia czy ktoś uznasz to za warunek nazywania sie "protestantem", czy nie. Dla mnie sie liczy to, co należy robić, a nie jak to nazwać.


A skądinąd historycznie jest chyba jak najrosądniejsze uważać, że protestantyzm powinien być identyfikowany wyznawaniem "4 sol"+trynitaryzm. Ale to sprawa drugorzędna.

Tym bardziej, że nie wspomniałeś nic o "protestantyźmie", tylko o owocach Reformacji - a nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzeczy, że u podstaw Reformacji leżała zasada Sola Scriptura

kometa pisze:Teraz to dla ciebie - brednia. A jak piszecie nt. "niegodnosci piastowania urzędów biskupich" w KK - to wtedy to nie jest brednia?
Bo tyczy katolików?

nie

Bo katolicy z uporem maniaka skrzyżowanego z osłem twierdzą, że biskupstwo zachowuje ważność zawsze - bez względu na to, co zrobi biskup, a nawet bez względu na to, że swój urząd zdobył drogą przekupstwa lub politycznych intryg.

I nie ma najmniejszego znaczenia czy taki sprzeczny z Biblią idiotyzm wygłasza katolik, luteranin, czy baptysta - idiotyzm pozostanie idotyzmem.

Ja uważam, że biskup albo prezbiter który zaczął głosić fałszywą naukę, lub uporczywie grzeszy, lub uchyla się od służby - powinien przestać pełnić tą służbę.

kometa pisze:Widzę podwójne standardy...

nic nie poradzę na to, że widzisz podwójnie - było uważać czym popijasz :P


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 26 cze 2009, 22:54

św.tomek pisze:z cytownej wypowiedzi pani pastor widać przecież wyraźnie, że jest to owoc ODEJŚCIA OD SOLA SCRIPTURA

wniosek: uchwyćmy sie tej zasady jeszcze mocniej!


To się chwytaj brzytwy. Jeżeli wiesz gdzie to ciebie zaprowadzi... Ja wierzę w Kościół który istniał po zmartwychwstaniu Chrystusa - chrześcijaństwo starożytne jest podstawą, a w nim nie było naczelnej zasady protestanckiej -sola scriptura. "Pani pastor"... tragikomedia, kobieta nie może być kapłanką, to kolejny wymysł protestantów. Pismo Święte nie definiuje urzędu pastorki, to gdzie jest ta sola scriptura?


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 26 cze 2009, 23:15

no właśnie, gdzie?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 26 cze 2009, 23:20

Luteranie odchodzą od sola scriptura?
Niemiec się w grobie przewraca.


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 27 cze 2009, 07:39

sanctam pisze:
św.tomek pisze:z cytownej wypowiedzi pani pastor widać przecież wyraźnie, że jest to owoc ODEJŚCIA OD SOLA SCRIPTURA

wniosek: uchwyćmy sie tej zasady jeszcze mocniej!


To się chwytaj brzytwy. Jeżeli wiesz gdzie to ciebie zaprowadzi... Ja wierzę w Kościół który istniał po zmartwychwstaniu Chrystusa - chrześcijaństwo starożytne jest podstawą, a w nim nie było naczelnej zasady protestanckiej -sola scriptura. "Pani pastor"... tragikomedia, kobieta nie może być kapłanką, to kolejny wymysł protestantów. Pismo Święte nie definiuje urzędu pastorki, to gdzie jest ta sola scriptura?


w tym sęk, ze nie ma
gdyby była (u luteran) to by nie było takich odstępstw - a że jej nie ma...


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 27 cze 2009, 08:04

To nie tyle kwestia odstępstwa od zasady Sola Scriptura, tylko kwestia - wolnej amerykanki - przy interpretacji Słowa Bożego.

Jak znajdę to podeślę uzasadnienie jakie stało za decyzją o błogosławieniu par jednopłciowych przez Niemiecki kościół Luterański w którym nie zabrakło także Biblijnych argumentów za tego typu praktykami.



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości