św. Malachiasz i La Salette

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 01 cze 2010, 07:46

Turretin chyba nie wie o czym pisze, albo nie zna Tradycji i nauki Ojców o dziewictwie Maryi po urodzeniu Jezusa (Augustyn, Ambroży i inni).

Błąd Turretina uwłacza doskonałości Chrystusa, który, co do swej Boskiej natury, jest "Jednorodzonym Synem Ojca" i "Synem Jego doskonałym na wieki. "Podobnie też wypadało, aby On był Jednorodzonym Synem Matki, jako Jej latorośl, górująca doskonałością nad wszystkim.

Po drugie, błąd Turretina znieważa Ducha świętego. świątynią Jego, w której On
ukształtował ciało Chrystusa, było łono dziewicze. Toteż sprofanowanie go przez akt
małżeński byłoby niegodziwością.

Po trzecie, ubliża on godności i świętości Matki Bożej. Okazałaby Ona
największą niewdzięczność, gdyby nie zadowoliła się takim Synem i przez stosunek
cielesny chciała z własnej woli utracić cudownie zachowane dziewictwo.

Po czwarte, byłoby wreszcie szczytem zuchwalstwa ze strony Józefa, gdyby usiłował
zbezcześcić Tę, o której wiedział z objawienia Anioła, że poczęła z Ducha świętego.
Toteż trzeba stwierdzić po prostu, że Matka Boża, jak poczęła w dziewictwie, tak też
zrodziła Chrystusa i pozostała Dziewicą na zawsze.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 cze 2010, 07:59

sanctam pisze:pozostała Dziewicą na zawsze.

Jakie masz na to dowody, argumenty?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 01 cze 2010, 08:03

Zbyszekg4 pisze:
sanctam pisze:pozostała Dziewicą na zawsze.

Jakie masz na to dowody, argumenty?...


A jakie masz dowody na to, że Chrystus zmartwychwstał ?
Twoje pytanie mnie rozbroiło, ponieważ wymieniłem je w poprzednim poście.
Św. Augustyn pisze, że: "Maryja odpowiadając na zwiastowanie Anioła, rzekła: "Jakże się to stanie, skoro męża nie znam". Nie powiedziałaby tego, gdyby przedtem nie ślubowała Bogu dziewictwa."


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 cze 2010, 08:14

sanctam pisze:
Zbyszekg4 pisze:
sanctam pisze:pozostała Dziewicą na zawsze.

Jakie masz na to dowody, argumenty?...


A jakie masz dowody na to, że Chrystus zmartwychwstał ?
Twoje pytanie mnie rozbroiło, ponieważ wymieniłem je w poprzednim poście.
Św. Augustyn pisze, że: "Maryja odpowiadając na zwiastowanie Anioła, rzekła: "Jakże się to stanie, skoro męża nie znam". Nie powiedziałaby tego, gdyby przedtem nie ślubowała Bogu dziewictwa."

Dowodem na zmartwychwstanie jest m.in.pusty grob Jezusa!!

Cytowanie Augustyna jest za to dowodem, Twojej (pewnie i jego) nieznajomosci zwyczajow malzenskich u Zydow. Tam byl ok. roczny okres narzeczenstwa, traktowany prawie jak malzenstwo, ale formalnie malzenstwo nastepowalo, gdy oboje razem zamieszkali i rozpoczeli wspolzycie. Dlatego czytamy:

Mt 1:18 BT „Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.”

Malzenstwo Marii i Jozefa nie bylo jeszcze przypieczetowane wspolnym zamieszkaniem i wspolzyciem, dlatego Maria mowi aniolowi, ze "nie zna meza" co jest okresleniem na to, ze jeszcze nie wspolzyla z mezem (bedac w stanie narzeczenstwa!).

ZE SLOW MARII NIC NIE WSKAZUJE, ZE ONA SLUBOWALA BOGU DZIEWICTWO!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 01 cze 2010, 08:16

Puritan pisze:dogmat o Pośredniczce czy Współodkupicielce?

Nie ma takich dogmatów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 cze 2010, 08:22

Rembov pisze:
Puritan pisze:dogmat o Pośredniczce czy Współodkupicielce?

Nie ma takich dogmatów.

Badz cierpliwy- bedzie taki dogmat o wspolodkupicielce, juz niedlugo (pracuja nad tym, gdzie trzeba...)!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 01 cze 2010, 08:25

Jak będzie, to porozmawiamy o tym, co w nim zapisano. Na razie nie ma takiej potrzeby.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Pedro
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2008, 17:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pedro » 01 cze 2010, 08:42

Puritan pisze:
Przepowiednia matki boskiej z La Salette:
"Rzym straci Wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta"
http://en.wikipedia.org/wiki/Our_Lady_o ... redictions


Pytanie do wszystkich katolików:

Skoro sama Matka Boska przepowiedziała, że Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta to czy was to nie niepokoi???

Rewelację jaką wygrzebałeś jest tzw. "sekret z La Salette". Uznany ze nieprawdziwe objawienie. Więcej znajdziesz tu
(za źródło przepraszam; autor postać kontrowersyjna, jednakże przedstawia same fakty, a nie ich interpretacje)


Po za tym, nawet jakbyśmy uznali słowa o rzekomej utracie wiary przez Rzym za prawdziwe to i tak odnoszą się one do przyszłości. Objawienia miały miejsce w wieku XIX, a wg Twej opinii Rzym stracił wiarę wiele wieków wcześniej. Zatem nie ma się czym ekscytować.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 01 cze 2010, 11:06

Pedro pisze:Po za tym, nawet jakbyśmy uznali słowa o rzekomej utracie wiary przez Rzym za prawdziwe to i tak odnoszą się one do przyszłości. Objawienia miały miejsce w wieku XIX, a wg Twej opinii Rzym stracił wiarę wiele wieków wcześniej. Zatem nie ma się czym ekscytować.

Nie rozmawiamy teraz o mojej opinii. Rozmawiamy o objawieniach, w które wierzą miliony katolików na świecie. La Salette jest to katolickie sanktuarium, Kościół Katolicki przyjął kult Matki Boskiej z La Salette, mam nawet w domu katolicką książkę o La Salette zakupioną w katolickiej księgarni.

Zatem nie ma się czym ekscytować.

Otóż jest. Zjawa z La Salette przepowiedziała, że Rzym straci wiarę. Katolicki św. Malachiasz przepowiedział 112 papieży http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza , którzy zasiądą na Stolicy Piotrowej. Według wielu katolików przepowiednie te jak dotąd się sprawdzały. Problem w tym, że obecny papież jest papieżem nr. 111 (Gloria olivae). Następnym papieżem ma być Petrus Romanus (Piotr Rzymianin) i ma on żyć w czasie kiedy Rzym stanie się siedzibą Antychrysta (według Matki Boskiej z La Salette).

Kojarząc ze sobą te dwa objawienia katolicy powinni moim zdaniem obawiać się o losy swojego Kościoła.

Na użytek tego wątku zapomnijmy przez chwilę, że jestem protestantem. Chciałbym po prostu poznać stosunek katolików do swoich objawień, bo jeśli objawienia te zawierają prawdę, to w niedalekiej przyszłości w Rzymie będą się działy niezwykłe rzeczy.

Rewelację jaką wygrzebałeś jest tzw. "sekret z La Salette". Uznany ze nieprawdziwe objawienie. Więcej znajdziesz tu

Czy chodzi o ten sekret?
http://www.p-w-n.de/Sekret.htm

Rzeczywiście, bardzo ciekawy ten sekret. Zacytuję kawałek:

Drżyjcie, ziemio i wy, co oświadczacie, iż jesteście sługami Jezusa Chrystusa, a wewnątrz adorujecie samych siebie; drżyjcie, gdyż Bóg wyda was swemu nieprzyjacielowi, albowiem miejsca święte uległy zepsuciu; wiele klasztorów to nie są już domy Boga, lecz pastwiska Asmodeusza i jego służalców.

W tym właśnie czasie narodzi się Antychryst z hebrajskiej zakonnicy, z fałszywej dziewicy, pozostającej w bliskiej łączności ze starodawnym wężem, władcą i nauczycielem nieczystości; jego ojcem będzie biskup. Rodząc się będzie on bluzgał bluźnierstwami, będzie miał zęby, słowem będzie to wcielony szatan. Będzie wydawał przerażające okrzyki, będzie czynił cuda, będzie się żywił tylko nieczystościami. Będzie on miał braci, którzy chociaż nie będą wcielonymi demonami, będą jednak synami zła. W wieku 12 lat staną się znani z wielkich zwycięstw jakie odniosą; wkrótce każdy z nich obejmie dowództwo armii wspomaganych przez legiony z piekła.

Przemienią się pory roku, ziemia zacznie rodzić tylko złe plony, gwiazdy utracą regularność swych ruchów, księżyc będzie świecił zaledwie nikłym czerwonawym światłem, woda i ogień spowodują konwulsyjne poruszenia kuli ziemskiej i straszliwe trzęsienia ziemi, które będą pochłaniać góry i miasta.

Rzym utraci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta.

Według mnie jest to piekielnie ciekawy temat.

Ze strony poleconej przez Pedro http://webcache.googleusercontent.com/s ... la-salette

21 grudnia 1915 r. (w trakcie trwania pontyfikatu Benedykta XV), Święte Oficjum wydaje kolejny dekret w sprawie „sekretu z La Salette”, w którym zakazuje wiernym wszystkich krajów dyskutowania i zajmowania się tym tematem. Dekret przypomina kary, które Leon XIII w konstytucji „Officiorum ac munerum” przeznaczył dla tych, którzy bez legalnego zezwolenia przełożonych, publikują dzieła o tematyce religijnej i powtarzają publicznie treść rzekomych objawień

A więc chyba katolicy nie mogą dyskutować na ten temat... Prawda?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Pedro
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2008, 17:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pedro » 01 cze 2010, 16:04

Puritan pisze:Nie rozmawiamy teraz o mojej opinii. Rozmawiamy o objawieniach, w które wierzą miliony katolików na świecie. La Salette jest to katolickie sanktuarium, Kościół Katolicki przyjął kult Matki Boskiej z La Salette, mam nawet w domu katolicką książkę o La Salette zakupioną w katolickiej księgarni.

Objawienia z La Salette publikowane współcześnie i dawniej(z wyjątkami zawartymi na tamtej stronie) nie zawierają rewelacji z "sekretami".

Puritan pisze:Otóż jest. Zjawa z La Salette przepowiedziała, że Rzym straci wiarę. Katolicki św. Malachiasz przepowiedział 112 papieży http://pl.wikipedia.org/w...nia_Malachiasza , którzy zasiądą na Stolicy Piotrowej. Według wielu katolików przepowiednie te jak dotąd się sprawdzały. Problem w tym, że obecny papież jest papieżem nr. 111 (Gloria olivae). Następnym papieżem ma być Petrus Romanus (Piotr Rzymianin) i ma on żyć w czasie kiedy Rzym stanie się siedzibą Antychrysta (według Matki Boskiej z La Salette).

Przepowiednia Malachiaszowa jest sprzeczna z rzekomym odstępstwem.
Patrz:
W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść [swe] owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 01 cze 2010, 17:26

Rembov napisał:

Nie ma obowiązku wiary w objawienia prywatne


A co ma wiara czy niewiara do tego czy coś jest prawdą czy nią nie jest.
Chyba tego samego argumentu użyłeś w rozmowie a czyśćcu.
To tak jak byś napisał - że nie wierzysz w istnienie wyspy Madagaskar
Twoja niewiara nie wpływa na jej istnienie.
Krk twierdzi, że objawienia są prawdziwe, że to co zostało powiedziane jest prawdą...
Nie uznajesz za prawdę tego co uznał za prawdę Twój Kościół?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 cze 2010, 23:02

jaromir pisze:Gdzie, przykładowo, wieczne Dziewictwo Matki Pana jest sprzeczne z Pismem ?


Przecież Pismo mówi, że Jezus miał rodzeństwo. Łk.8:19 - 20.

Czy Ty wiesz, co u Żydów znaczyła mała ilość dzieci np.1? Brak Błogosławieństwa Boga. A Maria była bogobojną, pobożną Żydówką i Pan Jej błogosławił i to obficie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jaromir
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2010, 19:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jaromir » 02 cze 2010, 00:59

Małgorzata pisze:Przecież Pismo mówi, że Jezus miał rodzeństwo. Łk.8:19 - 20.

Ale użyte tutaj greckie słowo adelfoi może oznaczać krewnych lub to, że rodzeństwo nie było z jednej matki. Możliwe, że Jezus miał przyrodnich braci. Przykładowo Lot był synem Harana, brata Abrahama. I jako bratanek Abrahama jest nazwany w LXX „bratem” (adelfos – Rdz 14,14)
Czy Ty wiesz, co u Żydów znaczyła mała ilość dzieci np.1? Brak Błogosławieństwa Boga. A Maria była bogobojną, pobożną Żydówką i Pan Jej błogosławił i to obficie.

Czego znamiennym przykładem jest biblijna Sara, nieprawdaż!?
Po prostu nie masz żadnych argumentów z Pisma przeczących maryjnym dogmatom katolickim. Natomiast snujesz swoje własne wyobrażenia co do błogosławieństwa bożego.



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości