Katolicy, podejmijmy rękawicę rzuconą przez Turretina...

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 24 wrz 2009, 23:00

Zgadzam się. Dodałbym tylko: poczytać w RÓŻNYCH źródłach oraz pomyśleć SAMODZIELNIE,


Dokładnie tak!

Stosowanie uogólnień na podstawie jednostkowych przypadków i wyrwanych z kotekstu historycznego i społecznego zdjęć i rysunków to albo próba manipulacji albo efekt zmanipulowania i świadczy przede wszystkim o palącej konieczosci skorzystania z ostatniej z wymienionych przeze mnie rad


Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 24 wrz 2009, 23:06

przepraszam bardzo, ale...

:arrow: czy to czasem nie kościół katolicki odpowiedzialny jest za potężną machinę śmierci jaką była Inkwizycja?
:arrow: czy to nie księża katoliccy, łącznie ze swym zwierzchnikiem w Rzymie, zastosowali politykę bierności wobec holocaustu i zbrodni nazistowskich?
:arrow: czy o. Rydzyk jest duchownym protestanckim?
:arrow: czy malwersacje finansowe i łamanie prawa pracy przez przedstawicieli KK, udowodnione przed niezawisłymi sądami wolnej RP to pomówienia protestantów??


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 wrz 2009, 23:12

@Albertus :: Jednak inaczej jest w przypadku ludzi, którzy powinni być powodowani Duchem Świętym i godnymi naśladowcami Apostołów, mówię o waszych papieżach oczywiście, wszak oni to sobie uzurpują więc i powinni do odpowiedniego standardu przylegać. Oczywiście jak to historycznie bywało, każdy wie chociaż niektórzy wolą to od siebie odsuwać jak najdalej. Ale to całkiem inny temat, choć może w sumie nie całkiem. Przyznam szczerze, że niestety (ku mojemu zawstydzeniu) nie mogłem się nie uśmiechnąć z komiczności sytuacji jak czytałem o papieżach zatłuczonych na śmierć przez zazdrosnego męża w obcym łóżku (bo należącym do owego męża) w którym dopuszczali się cudzołóstwa z żoną tegoż (i bynajmniej nie był to ich jakiś pierwszy czy jedyny akt cudzołóstwa niestety). Oczywiście wiem, że się z tym co napisałem powyżej nie zgadzasz. Nie ma sprawy, naprawdę.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 24 wrz 2009, 23:20

przepraszam bardzo, ale...

:arrow: czy to czasem nie kościół katolicki odpowiedzialny jest za potężną machinę śmierci jaką była Inkwizycja?
:arrow: czy to nie księża katoliccy, łącznie ze swym zwierzchnikiem w Rzymie, zastosowali politykę bierności wobec holocaustu i zbrodni nazistowskich?
:arrow: czy o. Rydzyk jest duchownym protestanckim?
:arrow: czy malwersacje finansowe i łamanie prawa pracy udowodnione przed niezawisłymi sądami wolnej RP to pomówienia protestantów??


Inkwizycja nie była "żadną potężną machiną śmierci"

Protestanci z równym zapałem palili ludzi na stosach

Ale naprawdę potęzne machiny śmierci zaczęły działaś gdy chrześcijaństwo w ogóle osłabło począwszy od rewolucji francuskiej


księża katoliccy, łącznie ze swym zwierzchnikiem w Rzymie, zastosowali politykę bierności wobec holocaustu i zbrodni nazistowskich


Jest to nieprawda.

Zanim Hitler dokonał zbrodni nie był zbrodniarzem

Powiedz w porównaniu z kim Kosciół był bierny wobec holokaustu i zbrodni nazistowskich?


czy o. Rydzyk jest duchownym protestanckim


Nie.

Przywoływanie postaci Rydzyka, ( choć w sumie to nic do niego nie mam) to właśnie próba manipulacji i uogólnień na podstawie jednostkowych przypadków

czy malwersacje finansowe i łamanie prawa pracy przez przedstawicieli KK, udowodnione przed niezawisłymi sądami wolnej RP to pomówienia protestantów??


Nie sądzę.Ale każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie

próba manipulacji i uogólnień na podstawie jednostkowych przypadków


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 24 wrz 2009, 23:25

Jednak inaczej jest w przypadku ludzi, którzy powinni być powodowani Duchem Świętym i godnymi naśladowcami Apostołów, mówię o waszych papieżach oczywiście, wszak oni to sobie uzurpują więc i powinni do odpowiedniego standardu przylegać. Oczywiście jak to historycznie bywało, każdy wie chociaż niektórzy wolą to od siebie odsuwać jak najdalej. Ale to całkiem inny temat, choć może w sumie nie całkiem. Przyznam szczerze, że niestety (ku mojemu zawstydzeniu) nie mogłem się nie uśmiechnąć z komiczności sytuacji jak czytałem o papieżach zatłuczonych na śmierć przez zazdrosnego męża w obcym łóżku (bo należącym do owego męża) w którym dopuszczali się cudzołóstwa z żoną tegoż (i bynajmniej nie był to ich jakiś pierwszy czy jedyny akt cudzołóstwa niestety). Oczywiście wiem, że się z tym co napisałem powyżej nie zgadzasz. Nie ma sprawy, naprawdę.


Zgadzam się z tym że wszyscy chrześcijanie a w szczególności biskupi i papieże nie powinni robić złych rzeczy.

Niestety nie zawsze tak jest.Jest mi bardzo przykro z tego powodu.Nie wyciągam jednak z tego wniosków takich jak protestanci


Awatar użytkownika
smokeustachy
Posty: 428
Rejestracja: 11 sty 2008, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Skądinąd nie bądz taki ciekawy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: smokeustachy » 25 wrz 2009, 00:50

Oczywiście że to co biskupom nie wypada to u protestanta nie dziwi.


"...papiestwo tkwi w każdym z nas...." (c) Turretin :-)

SEKS_Slax: http://chomikuj.pl/soplandia/Slax
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 25 wrz 2009, 07:31

Albertus pisze:Jako taka jednośc Chrystianitas - zniszcziona prze protestantyzm

w chwili pojawienia sie protestantyzmunie było żadnej jedności

ale skoro tek stawiasz sprawę, to uznaj konsekwentnioe, że ten wstrętny protestantyzm jest także owocem katolicyzmu - naduzyć, rozpusty, politykierstwa, bandytyzmu i fałszu, który sie w katoliyźmie szerzył.

Chrystianizacja ludów pogańskich najpierw tych które podbiły cesarstwo zachodniorzymskie a potem ludy północy łącznie z Polską a następnie w Ameryce i na Filipinach w Azji a także w afryce.Chrystianizacja ta była często powolna i niepełna ale proszę wskazać jakieś ludy pogańskie schrystianizowane przez protestantów. Protestanckie dokonania w tym zakresie są prawie żadne.


kulawy przykład bo, "chrystiniacja" (o ile tak można nazwać katolicyzację), to był tylko uboczny skutek rozszerania strefy politycnych wpływów

a katolicyzacja, to w niewielkim tylko stopniu było krzewienie wiary, ale głównie wprowadzanie (często przymusowo - to tak a 'propos wszechwładzy) parachrzecijańskiego rytualizmu i obyczajowości


zakwestionowanie wszechwładzy władcy i państwa nad ludżmi. Mogło to nastąpić jedynie w Europie łacińskiej dzięki istnieniu papiestwa.Zostało to zniszczone , między innymi przez protestantyzm.Stąd totalitaryzmy w Europie począwszy od rewolucji francuskiej


kulawy przykład bo, "zakwestionowanie wszechwładzy władcy i państwa" to był także tylko uboczny skutek rozszerania strefy wpływów

Zaś totalitaryzmy to efekt ateizacji, która zaczęła się w dobie renesansu - a więc również przed Reformacją, która ten proces znacznie spowolniła.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 wrz 2009, 09:53

Albertus pisze: Inkwizycja nie była "żadną potężną machiną śmierci"
wiemy wimey setki ludzi opisujácych ją pod ryzykiem nawet śmierci to poprostu kłamczuski ;)
Albertus pisze: Protestanci z równym zapałem palili ludzi na stosach

Albertus pisze: Bycmoże i zapałem tak natomiast napewno nie w ilosciach.
Pogromy to praktycznie zawsze katolicyzm:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 3679#53679

Albertus pisze: Ale naprawdę potęzne machiny śmierci zaczęły działaś gdy chrześcijaństwo w ogóle osłabło począwszy od rewolucji francuskiej
A osłabło bo sie nie poddało reformia a reformatorów np we francji wymordowano. Francja była katolicka przed rewolucją.... A woltaire to wychowanek Jezuitów :-/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Katolicy, podejmijmy rękawicę rzuconą przez Turretina...

Postautor: Rembov » 25 wrz 2009, 10:03

Brawario pisze:
Turretin pisze:
kometa pisze:Zaczynam widzieć te owoce...tu na forum. W uogólnianiu i ze stalinowskimi porównaniami... :(

Po prostu - żenujące


Co żenujące? Fakty? Fkaty są jakie są i nie ma sensu z faktami dyskutować.

Może po prostu załóż wątek w którym opiszesz nam przekonywująco i wiarygodnie dobre owoce religii rzymskokatolickiej - dajmy na to w Europie czy w innych obszarach posługi wiary najwyższego pontyfika.

Wszak masz odpowiednią perspektywę histopryczną - ponad tysiąc lat.

Jakie to są typowo katolickie cnoty? Katolicka etyka pracy? Tradycyjna katolicka praworządność?

Chętnie - szczerze - naprawde chętnie poczytamy.

Podjąć rękawicę? Chętnie, ale obawiam się, że nawet wskazanie na konkretne dzieła nie pomoże i niczego nie zmieni.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Katolicy, podejmijmy rękawicę rzuconą przez Turretina...

Postautor: Rembov » 25 wrz 2009, 11:03

Turretin pisze:
Rembov pisze:Podjąć rękawicę? Chętnie, ale obawiam się, że nawet wskazanie na konkretne dzieła nie pomoże i niczego nie zmieni.


No to może najpierw podejmij temat i zagajony przez kolegę Brawaria i napisz coś, zamiast się wykręcać.

http://pl.shvoong.com/social-sciences/1 ... %82ecznej/


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 25 wrz 2009, 12:08



Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 25 wrz 2009, 12:33

Konkretna działalność to nie jest konkret? Obawiam się, że przy takim podejściu z Twojej strony, to nie zadowoli Cię żaden przykład, bo zawsze stwierdzisz: "Inni też to robią."


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości