MSZA & CIASTKO ŚMIERCI

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

MSZA & CIASTKO ŚMIERCI

Postautor: Hardi » 02 cze 2010, 16:38



Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 08 cze 2010, 18:44

Hardi pisze:http://video.google.pl/vi...76422408627136#


Strasznie kiepski ten film. Ogladalem calosc 'Kobiety jadacej na bestii'. Nie ma sie czym ekscytowac. A panu Dave Hunt spadla popularnosc jak popelnil ksiazke "What love is this" w ktorej zaczal krytykowac biblijna nauke o wybraniu przez Ojca, odkupieniu przez Syna i odrodzeniu przez Ducha Swietego.

Obrazek


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 08 cze 2010, 19:19

Wypada przyznać, że rozbił w puch wiele reformowanych mitów, więc niechęć wobec Hunta jest zrozumiała. Całe szczęście, że nie dla wszystkich liczą się słupki "popularności".


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 cze 2010, 20:10

Imperator, czy moge wyrazic niezadowolenie, z tego obrazka, jaki sobie dobrales?
Dlaczego? Bo widzisz, Jezus powiedzial by psom nie dawac swietych rzeczy... a ten obrazek majac tak dobry napis, ma tez niestosowny "portret"... :-(

Czy komus sie to tez nie podoba?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 cze 2010, 10:13

okidoki pisze:Wypada przyznać, że rozbił w puch wiele reformowanych mitów, więc niechęć wobec Hunta jest zrozumiała. Całe szczęście, że nie dla wszystkich liczą się słupki "popularności".
????
kto ma niechęć?
wszakże 80% kościoła jest arminiańskie!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 09 cze 2010, 10:58

Zbyszekg4 pisze:Imperator, czy moge wyrazic niezadowolenie, z tego obrazka, jaki sobie dobrales?


Zbyszek. Dobrze spostrzegles. To nie jest ostateczny obrazek. Faktycznie psy do nieba wstepu nie maja.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 09 cze 2010, 11:06

okidoki pisze:Wypada przyznać, że rozbił w puch wiele reformowanych mitów, więc niechęć wobec Hunta jest zrozumiała. Całe szczęście, że nie dla wszystkich liczą się słupki "popularności".


Rozbil w puch? Raczysz sobie kpic, albo nie znasz tej historii i sie wypowiadasz. Argumenty Dave Hunta byly obalane jeden po drugim przez tego teologa: http://vintage.aomin.org/DHOpenLetter.html
Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 12:00 przez Imperator, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
siloam
Posty: 62
Rejestracja: 18 maja 2010, 14:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: siloam » 09 cze 2010, 11:21



Ktokolwiek chce być zbawionym, przede wszystkim potrzeba, aby wyznawał Katolicką wiarę. Której jeśliby kto nie zachował całej i nienaruszonej, ten niewątpliwie zginie na wieki.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 09 cze 2010, 11:25

siloam pisze:http://www.youtube.com/watch?v=h0nSjxDKJEo


Po co dajesz takie linki na protestanckim forum?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 09 cze 2010, 11:26

Pewnie po to, aby protestant zapoznał się także z "drugą stroną medalu". :-D


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 09 cze 2010, 11:34

tlhIngan pisze:Pewnie po to, aby protestant zapoznał się także z "drugą stroną medalu".


W nadziei ze poruszy sie moje sumienie i zaczne tesknic za swieta matka kosciolem? :lol: :lol: :lol:


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 09 cze 2010, 11:35

Imperator pisze:
tlhIngan pisze:Pewnie po to, aby protestant zapoznał się także z "drugą stroną medalu".


W nadziei ze poruszy sie moje sumienie i zaczne tesknic za swieta matka kosciolem? :lol: :lol: :lol:

Ta tęsknota jest głęboko w Tobie ukryta, ale ją tłumisz. My jej nie zdołamy uwolnić, dlatego będziemy się modlić, abyś jej wreszcie posłuchał.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 09 cze 2010, 11:43

tlhIngan pisze:Ta tęsknota jest głęboko w Tobie ukryta, ale ją tłumisz. My jej nie zdołamy uwolnić, dlatego będziemy się modlić, abyś jej wreszcie posłuchał.


Oh... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 10 cze 2010, 10:48

Lash pisze:
okidoki pisze:Wypada przyznać, że rozbił w puch wiele reformowanych mitów, więc niechęć wobec Hunta jest zrozumiała. Całe szczęście, że nie dla wszystkich liczą się słupki "popularności".
????
kto ma niechęć?
wszakże 80% kościoła jest arminiańskie!

Kolejny sukces reformacji, która wierzyła w powrót do ortodoksji wczesnego chrześcijaństwa. Przez setki lat prawdziwy Kościół był resztką, więc dużo czasu zajęło odzyskiwanie i rozpowszechnianie wiary raz przekazanej świętym.

Sprawa augustynianizmu jest znakomitym tego przykładem, poczytaj sobie jak Ignacy Antiocheński, Tacjan, Justyn Męczennik, Ireneusz, nauczali o tym, że bezbożny przez swój własny wybór wybiera śmierć:
http://www.pfrs.org/calvinism/calvin12.html

Tak było na początku.



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości