Takie jaja to tylko w Polsce

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 28 paź 2010, 09:56

Lash:

Trapi mnie tylko jedno.
Dlaczego kopia tego obrazu a nie innego :)


Czyżbyś uważał że cześć oddawana jest Osobom przedstawionym tylko na tym obrazie(tzn z klasztoru na Jasnej Górze) a na innych już nie?!?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 paź 2010, 10:08

Axanna pisze:
Lash pisze:..kąsasz i gryziesz.. to nie jest owoc Ducha Św.

a Ty kreczysz i mataczysz... ja pomylilam sie TYLKO RAZ i przeprosilam,
Gryziesz i kąsasz stlae :(
Axanna pisze: Ty zas bedziesz ciamkal do konca swiata o tym, wytykiwal mi blad, ktory popelnilam jako osoba znekana po dlugim czasie ciezkich przesladowan
Axanno jesli jęsteś nękana za swoje oskrżenia to nie dziw sie ze jesteś nękana.
JESLI TAK SAMO TRAKTUJESZ INNYCH JAK FORUMOWICZÓW TO NIE DZIW SIĘ ŻE CIEBIE NIE LUBIĄ

(16) A z łagodnością i bojaźnią [Bożą] zachowujcie czyste sumienie, ażeby ci, którzy oczerniają wasze dobre postępowanie w Chrystusie, doznali zawstydzenia właśnie przez to, co wam oszczerczo zarzucają. (17) Lepiej bowiem - jeżeli taka wola Boża - cierpieć dobrze czyniąc, aniżeli czyniąc źle.

Axanno Cierpisz ale nie widać w tym twojego dobrego postepowania.
Raczej krzywdzenie
powmówinia
kasanie
oskarżanie

Zastanów się czy nie cierpisz bo sama jesteś sobie winna i nie potrafisz odpuscic swojej racji! Lekko ci przychodzi oskrażać ludzi o ich grzechy! Zbyt lekko Pamiętaj

(11) Bracia, nie oczerniajcie jeden drugiego. Kto oczernia brata swego lub sądzi go, uwłacza Prawu i osądza Prawo. Skoro zaś sądzisz Prawo, jesteś nie wykonawcą Prawa, lecz sędzią. (12) Jeden jest Prawodawca i Sędzia, w którego mocy jest zbawić lub potępić. A ty kimże jesteś, byś sądził bliźniego?

Axanna pisze: - niech ci Lashu bedzie, i niech ci samemu Twoje bledy beda zapomniane, a nie wypominane przez wiecznosc, jak Ty to robisz ... - to TY mnie oskarzasz, kasasz i gryziesz niczym pijak spod budki z piwem - to ni jest owc ble dcha
Axanno nie wypominam ci twojej pomyłki bo mnnie ona cieszy ale DLATEGO ŻE NIE NAUCZYŁAŚ sie na swoich błedech chyba niczego!

Widzisz belkę w oku haggina i ja widze ale widzę tez ze i ja jestemn omylny!
I TY JESTEŚ OMYLNA!
i masz tego dowód!
Nie pomyliłaś się co do teologii ale co do oskrzenia człowieka!
Zastanów się - jak powinnąs byc ostorzna drugim razem skoro wiesz ze FAŁSZYWIE OSKRAZYŁAŚ i poleciałas na swoich emocjach w które za bardzo wierzysz!
Bóg dał ci łaske że stało sie to w gronie ludzi którzy sa wyrozumiali i cierpliwi!
Ale ty nadal nie poprawiasz swojego błędu ale kasasz i paplesz językiem PRZECIWKO LUDZIOM
popełniłaś grzech wybaczono ci TO IDŹ I NIE CZYN TEGO WIĘCEJ
nie nie chodzi oto abys nie popełaniała błędów bo tego sie nie da uniknąć kazdy z nas je popełnia jestesmy omylni!
ale NIE PAPLAJ NA PRAWO I LEWO PRZECIWKO LUDZIOM - to twój grzech publiczny a którym się obnosisz i czynisz z tego swoją siłę choć to twoja słabość! Z powodu którego cierpisz!
KTO Niszczy chrzescijan NISZCZY ŚWITYNIE BOGA I TEGO ZNISZCZY BÓG!

Axanna pisze: Jak popatrze na Ciebie i na Twoja "sprawiedliwosc" to chce sie trzymac od Twojej teologii tak daleko jak tylko mozna... unikac niczym ognia, zeby nie zdegradowac do az takiej obludy. Zegnam z odraza.


Dziękuję - A ja mam nadzieje że gdy sie nawrócisz i Bóg da ci łaskę zmiany z postawy grzesznaj na postawę łaski i miłości to będziesz umacniała kośicoł Boga a nie kąsała i dzieliła :( .
Choćby cżowiek miał wiedzę całą a miłości nie miał to jest niczym beben pusty!


(4) Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; (5) nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; (6) nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. (7) Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. (8) Miłość nigdy nie ustaje,


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 paź 2010, 10:11

Albertus pisze:Lash:

Trapi mnie tylko jedno.
Dlaczego kopia tego obrazu a nie innego :)


Czyżbyś uważał że cześć oddawana jest Osobom przedstawionym tylko na tym obrazie(tzn z klasztoru na Jasnej Górze) a na innych już nie?!?
NIe zastanwaim się DALCZEO KOPIA TEGO OBRAZU ZWANEGO CUDOWNYM OBRAZEM
A nie Obrazem CUDOWNYCH OSÓB


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 28 paź 2010, 10:15

Albertus pisze:Św.Tomek(...)

jak zwykle odrzucenie biblii i słów Pana Jezusa jeśli nie pasują do wymyślonych przez ludzi doktryn :-|


jak to odzrzucam?
przyjąlem je

więcej: na roboczo przyjąłem nawet zaproponowaną przez Ciebie logikę interpetacji Pisma!
czy to moja wina, że Twoja logika intepretacyjna w przypadku Listu do Rzymian, nieuchronnie prowadzi do pochwały panteizmu i kultu astralnego?
:eek:
wina leży w tym, że Twoja logika interpretacyjna jest głupia i naciągana

Czy Jezus mówił cokolwiek o tym, że wszystko co jest uświęcone przez Boga ma być otaczane kultem?
Czy to Ty raczej tak twierdzisz?
Nie wkładaj więc w usta Zbawiciela swoich urojeń i grzesznych zachcainek.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 28 paź 2010, 10:32

Napisałem:

Pan Jezus mówi wyraźnie - przedmiot - przybytek jest w pewnym sensie święty.Świętość ta udziela się innym przedmiotom - na przykład złotu(Oczywiście nie jest to taka świętość jaką święty Jest Bóg).W tym sensie a nie w innym nazywamy świętymi relikwie i obrazy.


Z czym się nie zgadzasz Tomku?I dlaczego?


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 28 paź 2010, 11:00

Albertus pisze:Napisałem:

Pan Jezus mówi wyraźnie - przedmiot - przybytek jest w pewnym sensie święty.

i co z ztego?
czy to znaczy, że taki przedmiot powinien sie stać obiektem kultu?
miał być traktowany jak źródło łask?
Jezus tak powiedział?
czy to raczej Twój prywatny dopisek?

my nie mówimy tutaj o świętości, tylko o KULCIE
nie dociera to do Ciebie?


Albertus pisze:Z czym się nie zgadzasz Tomku?I dlaczego?

z Twoimi wnioskami, które są chore
a metoda wnioskowania prowadzi do panteizu i kultu astralnego


...od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła (Rz 1:20)
Nie zgadzasz się s tym Albertusie?
Dlaczego?
dlaczego odrzucasz panteizm?
nie wierzysz w to, że stworzenie jest odbiciem wiekuistej potęga oraz bóstwa Stwórcy?!?!?
a jeśli wierzysz, to czemu nie czcisz drzew i gwiazd?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 paź 2010, 13:56

Albertus pisze:Napisałem:

Pan Jezus mówi wyraźnie - przedmiot - przybytek jest w pewnym sensie święty.Świętość ta udziela się innym przedmiotom - na przykład złotu(Oczywiście nie jest to taka świętość jaką święty Jest Bóg).W tym sensie a nie w innym nazywamy świętymi relikwie i obrazy.


Z czym się nie zgadzasz Tomku?I dlaczego?


Świete znaczy
ODDZILEONI i Przeznaczone do SZCZEÓLNEGO CELU!
a nie - posiadające substancję zwana swietosćią.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 paź 2010, 14:24

Albertus pisze:Mówienie w tym przypadku o bałwochwalstwie jest, delikatnie mówiąc, równie mądre jak na przykład mówienie że oficer całujący sztandar oddaje boską cześć sztandarowi


A nie oddaje?? Po co całować kawałek materiału??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 29 paź 2010, 22:42

Fantomiku ja widzę to tak:
[/quotea. Opieczętowanie imieniem Jezusa Chrystusa i Boga Ojca (użyte jest określenie wskazujące na pieczęć; tj. mówi ono bezpieczeństwie własności, gdyż pieczęć naruszyć może tylko właściciel).
b. znamię bestii.

ja myślę: wybór człowieka, pieczątka, a potem bezpieczeństwo
nie mówię, że Ty mówisz co innego, tylko chcę co bysmy się dobrze zrozumieli
ze znamieniem bestii to samo, z tym że bez ostatniego podpunktu, czyli bezpieczeństwa


Odpowiadając sobie na pytanie czym jest opieczętowanie przez Chrystusa (dość łatwo dojść do wniosku, że jest to Duch Święty)

W takiej sytuacji stwierdzam, że opieczętowany jest niemal każdy, bo w dzisiejszych czasach nie ma mowy o duchu zwodniczym
druga część twojego pytania, której nie będę nadmieniać, jest równie interesująca


Oba opieczętowania (biorąc pod uwagę, że każdy zapisany w księdze Żywota jest opieczętowany przez Chrystusa) są przedstawiane w sposób kontrastowy

no właśnie, ten kontrastowy sposób? Tak samo jak jak Ci, którzy " nie są zapisani w księdze żywota od założenia świata"
Nie oczekuje odpowiedzi, o co chodzi, aczkolwiek są to ciężkie zagadnienia.


Ci co należą do Chrystusa nie padną na kolana przed bestią, Ci którzy nie należa na pewno padną;

Czy to nie zależy o nas? Bóg nie stworzył Biblii dla osób wybitnie inteligentnych. dał ja dla swoich dzieci

tj. szatan męczyć będzie de facto swoich współpracowników itd...

a to, to logika ;-) aczkolwiek niewesoła



Ax, Ty może loguj się ty częściej, bo całe tomiki poezji są na twój temat. też bym tak chciała


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 paź 2010, 23:00

alessa pisze:[...]znamieniem bestii to samo, z tym że bez ostatniego podpunktu, czyli bezpieczeństwa

Dokładnie -- znamię jest "koślawą" imitacją Bożej pieczęci. Jednak pieczęć chroni od duchowych wpływów diabła, to "znamię" nie ochrania przed Bożym gniewem.
alessa pisze:[...]
W takiej sytuacji stwierdzam, że opieczętowany jest niemal każdy, bo w dzisiejszych czasach nie ma mowy o duchu zwodniczym

Według mnie jest jak najbardziej mowa o duchu zwodniczym, który rządzi w "synach oporu" (Ef 2:2). Człowiek albo należy do szatana albo należy do Boga, tak było kiedyś tak jest i teraz.

alessa pisze:[...]no właśnie, ten kontrastowy sposób? Tak samo jak jak Ci, którzy " nie są zapisani w księdze żywota od założenia świata"
Nie oczekuje odpowiedzi, o co chodzi, aczkolwiek są to ciężkie zagadnienia.

Nie są aż tak ciężkie jeśli przyjmie się do wiadomości, że Bóg przed założeniem świata do owej księgi wpisał imiona swoich wybranych. Ale samo przyjęcie tego do wiadomości jest dla wielu ciężkim zagadnieniem, tutaj się zgodzę.

alessa pisze:[...]
Czy to nie zależy o nas? Bóg nie stworzył Biblii dla osób wybitnie inteligentnych. dał ja dla swoich dzieci

Rozumiem, że chciałaś napisać "Czy to nie zależy od nas?". No więc tekst jasno wskazuje, że nie padną Ci, którzy są przez Boga zapieczętowani -- owa pieczęć jest gwarantem, że się nie ugniemy przed bestią (to jest to bezpieczeństwo tych, którzy należą do Boga). Nie nasza mocna wola czy siła charakteru, tylko pieczęć, którą Bóg pieczętuje swoją własność. Więc jest to Boża obietnica dla swoich Dzieci, bez względu na to jak bardzo są same w sobie słabe czy podatne na manipulacje. Bóg, jego pieczęć, jest gwarantem i naszą ostoją, nie musimy się więc lękać.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 29 paź 2010, 23:50

jak dla mnie to w ogóle nie musimy się niczego lękać.
Poczekaj Ty Fantomiku, jutro sobota Pana to ja Ci odpowiem. Tylko spokojnie!!,... na pytania po prostu odpowiem


alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 29 paź 2010, 23:53

nie na pytania. Na zagadnienia



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości