Koronacja figury Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku.

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 15 sie 2011, 22:17

Erazm pisze:Mnie najbardziej rozbawiło to

ustosunkuj się merytorycznie, a nie szyderstwo uprawiasz na prawo i lewo..
Norbi pisze:Wyjdźcie z niego,

...i pójdźcie do tego, który tako rzecze m.in:
"Oświadczam, że wszystkie domy publiczne, morderstwa, kradzieże, cudzołóstwa - są mniejszym złem niż ta obrzydliwa Msza!" (doktór Luter)
Alkhilion pisze:Tu ludzie umierają, nie słysząc Słowa Bożego.

A po jakiemu miałbym im to Słowo Boże głosić, żeby nie pomarli ? :-?
Alkhilion pisze:w mojej okolicy nie żadnej społeczności husyckiej, a szkoda.

gdzie mnie zawieje -tam se polece - toć to czysta prostytucja religijna! Augustyn też latał z kwiatka na kwiatek, ale szczęśliwie, za przyczyną wieloletnich modłów swej Matki, dobił do Przystani: "Jakże długo Cię szukałem, Miłości tak stara, a tak nowa!" Życzę, abyś i Ty dobił.
Alkhilion pisze:Z tej denominacji wyjdą inne grupy wierne Słowu Bożemu.

toć to jak genealogia Dawidowa:) ... prędzej je armagedon zastanie :) A tymczasem Prawda jest niezmienna, inaczej nie byłaby Prawdą. Z twojej genealogii wynika, że Prawda Boża rozbiła się w drobny mak odbijając się od jednych tęgich myślicieli do drugich..i tak w koło macieju..
Alkhilion pisze:Twoja NMP Wniebowzięta ma władzę nad Bogiem Jezusem, by coś wyjednać?

Wyjednuje mi wszystkie łaski, bo jest Wszechpośredniczką łask i smuci się, że oddaliłeś się od Kościoła Jej Syna. ["Synu,nie mają już wina"]
Alkhilion pisze:mnie ten użytkownik bardzo się podoba ;)

Czy powinienem zacząć obawiać się o twoje abiblijne skłonności? 8-)
Alkhilion pisze: znam przedsoborowe i posoborowe nauki

tym bardziej mi cie żal. chyba zacząłeś je poznawać od 5 roku życia, no i z pewnością nie towarzyszyła temu poznawaniu łaska Pana, no ale cóż - pomni na przypowieść o ziarnie rzuconym między ciernie...wszystko rozumiemy.. :-/


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!
(Nazaret, II w. po Chrystusie)
Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 15 sie 2011, 22:26

Antonianum pisze:
Norbi pisze:Wyjdźcie z niego,

...i pójdźcie do tego, który tako rzecze m.in:
"Oświadczam, że wszystkie domy publiczne, morderstwa, kradzieże, cudzołóstwa - są mniejszym złem niż ta obrzydliwa Msza!" (doktór Luter)


Nie, nie tak jest dalej napisane...
Musisz zacząć czytać samodzielnie Biblię


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 16 sie 2011, 00:05

Antonianum pisze:A po jakiemu miałbym im to Słowo Boże głosić, żeby nie pomarli ?


Załóżmy, że znasz ich język.

Antonianum pisze:gdzie mnie zawieje -tam se polece - toć to czysta prostytucja religijna! Augustyn też latał z kwiatka na kwiatek, ale szczęśliwie, za przyczyną wieloletnich modłów swej Matki, dobił do Przystani: "Jakże długo Cię szukałem, Miłości tak stara, a tak nowa!" Życzę, abyś i Ty dobił.


:eek: I na co zdało się całe to cierpliwe tłumaczenie, że husytyzm i KZ to jeden i ten sam Kościół Jezusa Chrystusa? :/

Antonianum pisze:toć to jak genealogia Dawidowa:) ... prędzej je armagedon zastanie


Zastanie i będą w nim zwycięzcami.

Antonianum pisze:A tymczasem Prawda jest niezmienna, inaczej nie byłaby Prawdą.


Dlatego oparła się zmianom i zawsze powracała do swojego źródła- to jest- do Ewangelii.

Antonianum pisze:Z twojej genealogii wynika, że Prawda Boża rozbiła się w drobny mak odbijając się od jednych tęgich myślicieli do drugich..i tak w koło macieju..


Nie, oznacza jedynie, że Prawda Boża wytrzymała rzeź ze strony jej wrogów i zawsze powracała do swojej pierwotnej formy.

Antonianum pisze:Wyjednuje mi wszystkie łaski, bo jest Wszechpośredniczką łask i smuci się, że oddaliłeś się od Kościoła Jej Syna. ["Synu,nie mają już wina"]


Synu, rzuć wino i uświadom sobie, że jest tylko jeden Pośrednik.

Antonianum pisze:Czy powinienem zacząć obawiać się o twoje abiblijne skłonności?


Antonianum, czyż protestantyzm nie jest źródłem wszelkiego zła? EOT z Tobą, przyjacielu.

Antonianum pisze:tym bardziej mi cie żal. chyba zacząłeś je poznawać od 5 roku życia, no i z pewnością nie towarzyszyła temu poznawaniu łaska Pana, no ale cóż - pomni na przypowieść o ziarnie rzuconym między ciernie...wszystko rozumiemy..


Smutne, też nie byłem zachwycony, porównując znaną mi naukę z nauką Słowa Bożego. Na szczęście to drugie zwyciężyło.


Awatar użytkownika
Endejk
Posty: 152
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Endejk » 16 sie 2011, 02:08

Weźcie się ogarnijcie. Czy to przystoi ,żeby chrześcijanie się tak naparzali ?
Jeżeli Bóg komuś nie okaże łaski i nie wskaże, że Jezus jest jedynym pośrednikiem,albo ,że msza jest obrzydliwa to my nic nie wskóramy.
Proponuje się za niego modlić i skończyć ten kabaret bo to istna Monachomachia


Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13, 34-35)
Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 16 sie 2011, 09:41

Norbi pisze:Musisz zacząć czytać samodzielnie Biblię

"Nie wierzyłbym Biblii, gdyby nie wyjaśnił mi jej Kościół"
(św. Augustyn)
Alkhilion pisze:Załóżmy, że znasz ich język

założenie nieprzekonywujące. prawdopodobieństwo: 1:10000.
Co z tą dulią? Wymiękłeś? A co interpretacją tekstu o kalwinizmie i baptyzmie? Też mnie nie oświecisz?
Alkhilion pisze:husytyzm i KZ to jeden i ten sam Kościół Jezusa Chrystusa?

Chrystus ma jedno ciało i jedną Oblubienicę (chyba nie chcesz zaprzeczyć prawdzie biblijnej?)... i nic na to nie poradzisz, możesz jedynie do Niej dołączyć.
Alkhilion pisze:będą w nim zwycięzcami.

co najwyżej trafią do czyśćca :) - optymistyczna wersja
Alkhilion pisze: źródła- to jest- do Ewangelii

Czyżbyś chciał zaprzeczyć prowadzeniu Kościoła przez Ducha Świętego, co obiecał Pan Jezus? Wyjdź wreszcie ze swoich myślowych katakumb.
Alkhilion pisze:Prawda Boża wytrzymała rzeź ze strony jej wrogów

Chcesz powiedzieć, że herezjarcha i erotoman Henryk VIII bronił Prawdy przed jej wrogami?
Alkhilion pisze: powracała do swojej pierwotnej formy.

"Dlatego, wszyscy bez wyjątku heretycy pragną odciąć Chrześcijaństwo od ludzkich błędów i pasji, jaki zostały weń wmieszane, od wszystkiego, co "złe" i "niegodne Boga". WSZYSTKO, CZEGO CHCĄ TO PRYMITYWNA PROSTOTA A UDAJĄ, ŻE WRACAJĄ DO KOLEBKI CHRZEŚCIJAŃSKICH INSTYTUCJI.
Tną, czyszczą, usuwają - wszystko pada pod ich nożycami i, choć oczekują odrodzenia oryginalnej czystości boskiego kultu, znajdują jedynie nowe formuły, powstałe poprzedniego wieczoru, bezsprzecznie ludzkie, od kiedy ci, którzy je stworzyli wciąż żyją". (P.Gueranger)
Alkhilion pisze:jeden Pośrednik

Gdybyś zrozumiał specyfikę pośrednictwa Matki Bożej, nie przepadłbyś w niebyt. No, ale cóż - Pan nie kłamał mówiąc, że niektórzy pozostaną głuchymi i ślepymi i się nie nawrócą :(
Alkhilion pisze:czyż protestantyzm nie jest źródłem wszelkiego zła?

skoro tak uważasz...
w sumie masz rację, albowiem:
"Marcin Luter odłączył od Kościoła całe narody, rzucił Europę w duchowe i polityczne zamieszanie, które na rozległych obszarach zniszczyło hierarchię katolicką; wymyślił fałszywą doktrynę zbawienia i fałszywą doktrynę o sakramentach. Jego bunt przeciw Kościołowi stał się wzorem dla wszystkich rewolucjonistów, którzy przychodzili po nim i ciskali w zamęt Europę i cały świat. Nie ma możliwości - jak się tego chce po pięciuset latach - uczynić zeń proroka czy doktora Kościoła, ponieważ nie jest to święty"
Alkhilion pisze:drugie zwyciężyło

raczej zwycieżyło Twoje widzimisię na sprawy wiary. Z Twojego toku rozumowania wnoszę, że równie dobrze mógłbyś być w jakiejkolwiek innej wspólnocie, która uważa, że ma monopol na prawdę. Szkoda, że tak jest dla nich nieuchwytna. Bo gdyby była, czy nie próbowaliby się zjednoczyć pod przewodnictwem jednej Głowy, jednego Prawa i jedynego Kościoła?


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!

(Nazaret, II w. po Chrystusie)

Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 16 sie 2011, 09:48

Endejk pisze:msza jest obrzydliwa

przyfolguj luteraninie. czyżbyś nie miał u siebie jej namiastki? też ci jest obrzydliwa?
wiec zagram mu ,zaśpiewam i zwyciężę" ;]

la la la - jakie to wszystko śliczniutkie...zatańcujem? :lol:
Endejk pisze:Czy to przystoi ,żeby chrześcijanie się tak naparzali

W sumie masz i rację. Szkoda, że dzięki Twojemu założycielowi przez szereg lata naparzali się aż do krwi. A skoro się napatoczyłeś, to i Tobie dedykuję wierszyk o wszechoogarniającej miłości p. Lutra do chrześcijan...
"Marcin Luter odłączył od Kościoła całe narody, rzucił Europę w duchowe i polityczne zamieszanie, które na rozległych obszarach zniszczyło hierarchię katolicką; wymyślił fałszywą doktrynę zbawienia i fałszywą doktrynę o sakramentach. Jego bunt przeciw Kościołowi stał się wzorem dla wszystkich rewolucjonistów, którzy przychodzili po nim i ciskali w zamęt Europę i cały świat. Nie ma możliwości - jak się tego chce po pięciuset latach - uczynić zeń proroka czy doktora Kościoła, ponieważ nie jest to święty" :oops:


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!

(Nazaret, II w. po Chrystusie)

Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Awatar użytkownika
Endejk
Posty: 152
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Endejk » 16 sie 2011, 15:58

Szkoda, że dzięki Twojemu założycielowi przez szereg lata naparzali się aż do krwi


Dzięki Kościołowi Rzymu i papieżowi, który nie był w stanie przyznać się do swoich obrzydliwości i z nich zrezygnować. Wolał nadal tarzać się w złocie i być panem świata. Dr Luter nigdy nie chciał tworzyć nowego kościoła, tylko zreformować Rzym (stąd np. powstała "Formuła Zgody" napisana przez dr Melachtona). Rzym zawsze był źródłem wszelkiego zła, jak teraz tak i wtedy.
Tak się składa ,że właśnie z powodu ich morderczości, dr Luter zwalczał bardzo gorliwie anabaptyzm jako właśnie rewolucyjny. Ile ty masz lat ? Masz jakieś pojęcie o historii ?
Papież w owym czasie prowadził wojny i oblegał m.in wenecjan. Był krawym władcą totalitarnego państwa. Dlatego Rzymianie przegnali go jak tylko gdy mogli i stworzyli Republikę Rzymską. Każdy klasztor był burdelem. A zakonnice gwałcone przez księży. Papież z kolei figurą (podkreśle to jeszcze raz) bardziej polityczną niż religijną. Nie wiele zresztą się zmieniło patrząc po pontyfikacie JP2, który był raczej obalaczem komunizmu niż osobą duchowną.

la la la - jakie to wszystko śliczniutkie...zatańcujem?

Z chrześcijańską radością na chwałe Pana ? Zawsze :)

przyfolguj luteraninie. czyżbyś nie miał u siebie jej namiastki? też ci jest obrzydliwa?


Nawet nie znasz teologii katolickiej :O . Wiesz co znaczy słowo msza po łacinie ? Nie my nie mamy takiej obrzydliwości jak msza. Bo msza to ofiara. My nie składamy ofiar.


Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13, 34-35)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 16 sie 2011, 18:24

Antonianum pisze:"Nie wierzyłbym Biblii, gdyby nie wyjaśnił mi jej Kościół"
(św. Augustyn)


Świadkowie Jehowy też tak mówią o swojej Strażnicy. Masz tu i porównanie i dowód.

Antonianum pisze:założenie nieprzekonywujące. prawdopodobieństwo: 1:10000.


Specjalnie wszystko przekombinowałeś, żeby nie odpowiedzieć na moje pytanie. Sprytne.

Antonianum pisze:Co z tą dulią? Wymiękłeś?


Jaką dulią? O dulii rozmawiałeś z cvfgx aka Hugenotem.

Antonianum pisze:A co interpretacją tekstu o kalwinizmie i baptyzmie? Też mnie nie oświecisz?


"Też mnie nie oświecisz?"

Cierpliwe tłumaczenie o jedności Kościoła ponad denominacjami nie przebiły się do Twojej świadomości, a szkoda.

Kalwinizm to nauka o predestynacji, baptyzm to nauka o konieczności nowonarodzenia i świadomego chrztu, gdzie tu masz jakąś kolidację?

Antonianum pisze:Chrystus ma jedno ciało i jedną Oblubienicę (chyba nie chcesz zaprzeczyć prawdzie biblijnej?)... i nic na to nie poradzisz, możesz jedynie do Niej dołączyć.


To prawda, należę do Niej.

Antonianum pisze:co najwyżej trafią do czyśćca


Show it in the Biblie.

Antonianum pisze:optymistyczna wersja


Bluźnisz przeciw postanowieniom Twojego Kościoła, uprawiasz kacerstwo, mówiąc, że poza władzą Słodkiego Chrystusa na Ziemi jest możliwa jest jakakolwiek nadzieja na zbawienie.

Antonianum pisze:Czyżbyś chciał zaprzeczyć prowadzeniu Kościoła przez Ducha Świętego, co obiecał Pan Jezus?


Nie, dlatego kolejne społeczności zawsze powracały do Ewangelii- ecclesia reformata et semper reformanda.

Antonianum pisze:Wyjdź wreszcie ze swoich myślowych katakumb.


Z Biblijnej nauki? Nigdy- co miałbym w zmian? Wiarę w bluźnierczy czyściec inne sekciarstwa nie pochodzące ze Słowa Bożego? A może pochodzą ze Słowa Bożego? Pokaż.

Antonianum pisze:Chcesz powiedzieć, że herezjarcha i erotoman Henryk VIII bronił Prawdy przed jej wrogami?


Nie, ale otworzył drogę Reformacji purytanom, którzy sformowali w Wielkiej Brytanii Kościół Boży.

Antonianum pisze:P.Gueranger


Nie wydaje mi się, by ten pan został zaliczony w krąg pisarzy Biblii. A więc jego słowa to śmieci, nie pochodzą ze Słowa Bożego.

Antonianum pisze:Gdybyś zrozumiał specyfikę pośrednictwa Matki Bożej, nie przepadłbyś w niebyt. No, ale cóż - Pan nie kłamał mówiąc, że niektórzy pozostaną głuchymi i ślepymi i się nie nawrócą


Kombinuj dalej. Jeden zawsze znaczy- jeden. Każdy, kto mówi, że jeden nie znaczy tak naprawdę jeden jest kłamcą i wrogiem Boga:

[Prz 30:5-6] "(5) Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają. (6) Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę."

Antonianum pisze:raczej zwycieżyło Twoje widzimisię na sprawy wiary


Dosłowna prawda Biblijna mówiąca wprost.

Antonianum pisze:Z Twojego toku rozumowania wnoszę, że równie dobrze mógłbyś być w jakiejkolwiek innej wspólnocie, która uważa, że ma monopol na prawdę


Piękne kłamstwo, niestety, nie mające niż wspólnego z rzeczywistością. Jedyną osoba reprezentującą grupę mającą monopol na prawdę jesteś tutaj Ty.

Antonianum pisze:Szkoda, że tak jest dla nich nieuchwytna. Bo gdyby była, czy nie próbowaliby się zjednoczyć pod przewodnictwem jednej Głowy, jednego Prawa i jedynego Kościoła?


Są zjednoczeni pod przewodnictwem jednej Głowy- Chrystusa, jednego Prawa- Biblii i jednego Kościoła- Jezusa Chrystusa Boga.


Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 17 sie 2011, 08:33

Endejk pisze:My nie składamy ofiar

patrz, a żydzi składali swemu Bogu ...
OBA TWOJE POSTY ZGŁOSIŁEM DO ADMINISTRATORA ZA OBRAŻANIE KATOLICKICH ŚWIĘTOŚCI :!:


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!

(Nazaret, II w. po Chrystusie)

Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 17 sie 2011, 08:59

Alkhilion pisze:Świadkowie Jehowy też tak mówią o swojej Strażnicy

koń by się uśmiał, świadkowie hołdują myśli Augustyna! Otrząśnij się, młodzieńcze z letargu!
Alkhilion pisze:Specjalnie wszystko przekombinowałeś

stawiam realne pytania, a ty idealizujesz rzeczywistość
Alkhilion pisze:jedności Kościoła ponad denominacjami

ach te wasze śpiewki o kościele niewidzialnym..znamy to...
Alkhilion pisze: należę do Niej

dzisiaj tu, jutro tam.. z kwiatka na kwiatek, ale nie o to chodzi, ważne żeby się dobrze zabawić kosztem prawdy..
Alkhilion pisze:co najwyżej trafią do czyśćca
jeśli tam trafisz, to Cie oświeci..
Alkhilion pisze: sformowali w Wielkiej Brytanii Kościół Boży.

Kościół to tam istniał od 1000 lat, nie trzeba było nic formować:), a na pewno nie miał nic do gadania Henryś 8, ze swoją wyuzdaną seksualnością, który wolał zburzyć zastany porządek niż być wiernym Bogu i swej wybrance.
Alkhilion pisze:jego słowa to śmieci, nie pochodzą ze Słowa Bożego.

No tak, jak nie potrafisz ustosunkować się do słów katolickiego pisarza, to najłatwiej nazwać to śmieciami (to u was powszechne), ale bardzo niskie. Jeśli jeszcze raz posłużysz się słownym rynsztokiem dodam cie do ignorowanych i zglosze moderatorowi. Lepiej wypowiadaj się o swoich herezjarchach (fałszywych prorokach), skoro tak się na nich znasz i twierdzisz, że byli Bożymi pomazańcami.
Alkhilion pisze:Kombinuj dalej. Jeden zawsze znaczy- jeden

Jeden Bóg czy Trójca? Sam widzisz, że liczba jeden nie jest w Biblii taka oczywista.
Alkhilion pisze:grupę mającą monopol na prawdę jesteś tutaj Ty.

nareszcie słusznie się wypowiedziałeś. Pełna zgoda tylko KK ma pełnię prawdy!
Są zjednoczeni

gdyby byli zjednoczeni pod kierownictwem Chrystusa, to nie głosiliby w tysiącach grup i grupek rozsianych po całym świecie heretyckich nauk. Od czasów Lutra wymierzacie Chrystusowi policzek, bo niechcący wypowiedział "Aby byli jedno...po tym was poznają". Stąd prosty wniosek, że ci którzy są poza Kościołem nie tworzą żadnej jedności, chyba ze tak niewidzialną, że nawet Bóg nie potrafi jej dostrzec.


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!

(Nazaret, II w. po Chrystusie)

Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Awatar użytkownika
Endejk
Posty: 152
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Endejk » 17 sie 2011, 15:04

Antonianum pisze:
Endejk pisze:My nie składamy ofiar

patrz, a żydzi składali swemu Bogu ...
OBA TWOJE POSTY ZGŁOSIŁEM DO ADMINISTRATORA ZA OBRAŻANIE KATOLICKICH ŚWIĘTOŚCI :!:


Szkoda tylko ,że nie odniosłeś się do historii swojego Babilon... tzn kościoła. I właśnie taka jest różnica pomiędzy katolikiem a chrześcijaninem. Katolik musi jak żydzi składać ofiare Bogu (oczywiście nie jest to jakaś antysemicka uwaga) ,a za chrześcijanina ofiare złozył Chrystus na krzyżu.
Chętnie powtórze : Msza jest najbardziej obrzydliwym z katolickich kłamstw bo jest grzechem przeciw duchowi świętemu - przekłamuje sens całej Ewangelii.

Jeśli jeszcze raz posłużysz się słownym rynsztokiem dodam cie do ignorowanych i zglosze moderatorowi. Lepiej wypowiadaj się o swoich herezjarchach (fałszywych prorokach), skoro tak się na nich znasz i twierdzisz, że byli Bożymi pomazańcami.


Wchodzisz na protestanckie forum, obrażasz nas (a uważam ,że to nietaktowne jak ateista wchodzi na forum oazy i ich obraża od katolków) , po czym tłumaczysz ,że powtarzając za Odnowicielami Kościoła, co jest katolickim kłamstwem i obrzydliwością w oczach Boga, obrażamy twoją wiarę i pójdziesz do moderatora żeby nas zabanował. Sorry, tak samo wchodząc na forum racjonalista.pl możesz usłyszeć ,że Boga nie ma, że nie wspomne czego możesz się doczytać na forach gejowskich. Wchodząc na te forum musisz się liczyć z tym ,że dowiesz się ,że Rzym = Babilon.

Pełna zgoda tylko KK ma pełnię prawdy!


Tylko powiedz mi - którego papieża uznasz bo jest ich tylu obecnie ,że lepiej ,żebyś najpierw zadeklarował papieża, jak mówisz ,że katolik ?


Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13, 34-35)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 17 sie 2011, 20:10

Antonianum pisze:koń by się uśmiał, świadkowie hołdują myśli Augustyna! Otrząśnij się, młodzieńcze z letargu!


Świadomie, bądź nie- hołdują, zamiast "Kościół" widzą "Strażnica".

Antonianum pisze:stawiam realne pytania, a ty idealizujesz rzeczywistość


Nie, pytam, co będzie, jeśli trafisz w miejsce (może być w Polsce), gdzie ludzie nie będą znali Ewangelii, np. do wioski ateistów.

Antonianum pisze:ach te wasze śpiewki o kościele niewidzialnym..znamy to...


Ale nie wierzysz i stąd bierze się Twoje niezrozumienie jedności Kościoła Bożego.

Antonianum pisze:dzisiaj tu, jutro tam.. z kwiatka na kwiatek, ale nie o to chodzi, ważne żeby się dobrze zabawić kosztem prawdy..


Śmieszne, po tym, co napisałem ja i napisałeś Ty wyżej. Kościół jest niewidzialny, ponad denominacjami.

Antonianum pisze:jeśli tam trafisz, to Cie oświeci..


Jak można trafić do czegoś, co nie istnieje?

Antonianum pisze:Kościół to tam istniał od 1000 lat, nie trzeba było nic formować:)


Z różnymi przerwami- aka sześcioletnia ekskomunika Jana bez Ziemi, zakazująca odprawiania w tym kraju mszy i nabożeństw. Mówisz o tym Kościele, który wieszał chłopów za nieposłuszeństwo i rozcinał brzuch za niepłacenie świętopietrza?

Antonianum pisze:a na pewno nie miał nic do gadania Henryś 8, ze swoją wyuzdaną seksualnością, który wolał zburzyć zastany porządek niż być wiernym Bogu i swej wybrance


A ja nie mówiłem nic o Henrysiu, tylko o purytanach. Zapomniałem- nie masz ochoty na poznawanie historii protestantyzmu.

Antonianum pisze:No tak, jak nie potrafisz ustosunkować się do słów katolickiego pisarza, to najłatwiej nazwać to śmieciami (to u was powszechne), ale bardzo niskie.


Za to Biblijne:

[Flp 3:8] "I naprawdę uważam za stratę to wszystko w porównaniu z najwyższą wartością, jaką jest poznanie Chrystusa Jezusa, mojego Pana. Właśnie dla Niego wyzbyłem się tego wszystkiego i uważam to za śmieci,"

Antonianum pisze:Jeśli jeszcze raz posłużysz się słownym rynsztokiem dodam cie do ignorowanych i zglosze moderatorowi.


:cray:

Antonianum pisze:Lepiej wypowiadaj się o swoich herezjarchach (fałszywych prorokach), skoro tak się na nich znasz i twierdzisz, że byli Bożymi pomazańcami.


Jeśli taki np. Marcin Luter palnął kosmiczną głupotę o prawdziwości Bożego Objawienia z Liście Jakuba, to odrzucam jego głupotę i nie staram się jej bronić. Ty natomiast łykasz opinie omylnych ludzi jak leci.

Antonianum pisze:Jeden Bóg czy Trójca?


Jeden Bóg w Trójcy, masz z tym problemy, niejasności? Nie ma trzech bogów.

Antonianum pisze:Sam widzisz, że liczba jeden nie jest w Biblii taka oczywista.


Jest oczywista, a Ty widzisz nagle tryteizm (trzech bogów), podczas, gdy jest tylko jeden Bóg w trzech Osobach.

Maria jest Osobą Boga?

Antonianum pisze:nareszcie słusznie się wypowiedziałeś. Pełna zgoda tylko KK ma pełnię prawdy!


Przypomnijmy:

Antonianum pisze:Z Twojego toku rozumowania wnoszę, że równie dobrze mógłbyś być w jakiejkolwiek innej wspólnocie, która uważa, że ma monopol na prawdę


Antonianum pisze:Pełna zgoda tylko KK ma pełnię prawdy!


To się zowie hipokryzja: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja

Antonianum pisze:gdyby byli zjednoczeni pod kierownictwem Chrystusa, to nie głosiliby w tysiącach grup i grupek rozsianych po całym świecie heretyckich nauk


Parafie Kościoła Rzym.-kat. też są małe, też są rozsiane po całym świecie- sekta!

Antonianum pisze:Od czasów Lutra wymierzacie Chrystusowi policzek, bo niechcący wypowiedział "Aby byli jedno...po tym was poznają".


Jeśli ma się odpowiednio wytrzymałą ścianę i nierozgotowany groch, to jest zabawa na cały dzień. Nauka o niewidzialnym, zjednoczonym Kościele spływa po Tobie jak po kaczce.

Antonianum pisze:Stąd prosty wniosek, że ci którzy są poza Kościołem nie tworzą żadnej jedności, chyba ze tak niewidzialną, że nawet Bóg nie potrafi jej dostrzec.


Mam tu mnóstwo grochu.


Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 17 sie 2011, 22:05

w takim razie
Luteranin !

= heretyk, i nic na to nie poradzisz :cry:


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!

(Nazaret, II w. po Chrystusie)

Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 17 sie 2011, 22:18

Alkhilion pisze:do wioski ateistów.

adres? i wsiadam w auto!
Alkhilion pisze:jedności Kościoła Bożego

tako rzecze członek jednego z tysięcy denominacji (tzw. kosciola)... jak zbudujecie jedność miedzy sobą, to dajcie cynk..
Alkhilion pisze:Henrysiu, tylko o purytanach

jeśli nie potrafisz postawić = miedzy anglikanizmem a H8 to nikt twojej znajomosci praktyk heretyckich nie dorówna..
Alkhilion pisze:Maria jest Osobą Boga

Maryja jest Matką Boga...Współpośredniczką też :)
Alkhilion pisze:Parafie Kościoła Rzym.-kat.

i modlą się w nich tak samo, i Matkę Bożą kochają i Ojca Świętego ...:)
Alkhilion pisze:Nauka o niewidzialnym, zjednoczonym Kościele

jasne, a biblię napisano atramentem sympatycznym.. :)
Mam tu mnóstwo grochu

nie przejedz się, bo nie będzie w nocy pachniało 8-)


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!

(Nazaret, II w. po Chrystusie)

Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 17 sie 2011, 22:30

Alkhilion, Bracie!
Proszę:
Obrazek

Pozdrawiam,
Hugenot


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości