Koronacja figury Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku.

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Koronacja figury Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku.

Postautor: Selena » 04 lip 2011, 20:53

Po prostu brak słów... Naród polski dalej ulega (zapewne) Szatanowi podszywającemu się pod Marię.
Koronacja figury Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku.
Figura Matki Bożej Loretańskiej w sanktuarium w Głogówku (Opolskie) została ukoronowana papieskimi koronami. Korony poświęcił w zeszłym roku w Watykanie papież Benedykt XVI.

Msza koronacyjna najstarszej w Polsce figury Matki Bożej Loretańskiej odbyła się na rynku w Głogówku. Przewodniczył jej kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego. W uroczystości uczestniczyły tysiące pielgrzymów, którzy od lat przybywają do Głogówka modlić się o pomyślność.

Figura, którą ozdobiono koronami, znajduje się na co dzień w Domku Loretańskim - wewnątrz kościoła franciszkanów. Domek ufundował starosta opolsko-raciborski, hrabia Jerzy III Oppersdorff, który w 1610 roku odbył pielgrzymkę do sławnego sanktuarium maryjnego w Loreto i postanowił zbudować taką kaplicę w swoim rodzinnym mieście. Domek został konsekrowany w 1630 roku.


Domkami loretańskimi nazywane są małe budowle wzniesione w kościele lub w jego pobliżu na wzór "Świętego domu" (Santa Casa) w Loreto. W Polsce domki loretańskie znajdują się w Gołębiu (1640 rok), Warszawie - w kościele Matki Bożej Loretańskiej (1645 rok), w Krakowie przy klasztorze kapucynów (1719 rok) i w Głogówku.

Na terenie diecezji opolskiej znajdują się cztery koronowane wizerunki Matki Bożej. Natomiast pod opieką franciszkanów krakowskiej Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię znajduje się sześć obrazów koronowanych (w Krakowie, Kalwarii Pacławskiej, Przemyślu, Rychwałdzie, Wrocławiu i Krośnie).

Zwyczaj koronowania słynących łaskami wizerunków Matki Bożej podkreśla ich godność i autentyczność kultu. Zwyczaj przyozdabiania klejnotami szczególnie czczonych i słynących łaskami wizerunków sięga początków XVI wieku.

Źródło: Onet.pl
PS. Jeśli temat został umieszczony w nieodpowiednim dziale to z góry przepraszam i proszę administratora o przeniesienie do innego.


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 04 lip 2011, 21:02

Niestety bałwochwalstwo ma się bardzo dobrze w Polsce i nie tylko :( Jest to obrzydliwość dla naszego Pana. Jedyne co mi przychodzi do głowy to modlić się do Boga o zdjęcie klapek z oczu ludzi uczestniczących w tym.

Selena pisze:Naród polski dalej ulega (zapewne) Szatanowi podszywającemu się pod Marię.

Nie tylko zapewne, ale na pewno. Prawdziwa Maria nie chciałaby być obiektem kultu. Więcej o kulcie Matki Bożej Loretańskiej tutaj - http://www.mariedenazareth.com/3008.0.html?L=5 (nic ciekawego)
Ostatnio zmieniony 04 lip 2011, 21:08 przez Ian, łącznie zmieniany 1 raz.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 04 lip 2011, 21:10

Prawdziwa Maria była przede wszystkim, skromną oraz posłuszną Bogu kobietą. Owszem należy się jej duży szacunek za to co uczyniła dla zbawienia ludzkości (wydanie na świat Syna Bożego), ale nie pogańska cześć!


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 04 lip 2011, 21:14

Imperator pisze:
Selena pisze:Jeśli temat został umieszczony w nieodpowiednim dziale to z góry przepraszam i proszę administratora o przeniesienie do innego.


Zdaje sie byc w odpowiednim dziale. Szczeka opada.

Rzymscy katolicy - czujcie sie wywolani do tablicy.

(Wygasnie)


No właśnie, ciekawie jak to wytłumaczą na podstawie Biblii :) A tak na poważnie - katolicy zamiast oddawać cześć fałszywej ,,Maryi'' koronując jej wizerunki, powinni po chrześcijańsku przeznaczyć wszystkie drogocenne materiały na koronację na pomoc dla uboższych. Jezus na pewno byłby o wiele bardziej zadowolony takim postępowaniem.


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 04 lip 2011, 22:14

Selena pisze:
Imperator pisze:
Selena pisze:Jeśli temat został umieszczony w nieodpowiednim dziale to z góry przepraszam i proszę administratora o przeniesienie do innego.


Zdaje sie byc w odpowiednim dziale. Szczeka opada.

Rzymscy katolicy - czujcie sie wywolani do tablicy.

(Wygasnie)


No właśnie, ciekawie jak to wytłumaczą na podstawie Biblii :) A tak na poważnie - katolicy zamiast oddawać cześć fałszywej ,,Maryi'' koronując jej wizerunki, powinni po chrześcijańsku przeznaczyć wszystkie drogocenne materiały na koronację na pomoc dla uboższych. Jezus na pewno byłby o wiele bardziej zadowolony takim postępowaniem.


pewnie :) "gromadźcie sobie skarby w niebie". To na pewno nie jest tym o czym mówił Pan Jezus


Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 05 lip 2011, 08:58

Może uda mi się wreszcie uzyskać od jakiegoś katolika odpowiedź na pytanie, jak się to ma do twierdzenia, że czcząc obrazy oddaje się w rzeczywistości cześć osobie, którą ten obraz przedstawia. Istnieją bowiem niekoronowane obrazy "Matki Boskiej". Czy ta opieszałość w ich koronacji jest-li tylko niedopatrzeniem, koniecznością odbycia jakiejś kwarantanny, czy jednak obnaża prawdziwą istotę ikonolatrii?


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 05 lip 2011, 09:45

Maciooj pisze:
Selena pisze:
Imperator pisze:
Selena pisze:Jeśli temat został umieszczony w nieodpowiednim dziale to z góry przepraszam i proszę administratora o przeniesienie do innego.


Zdaje sie byc w odpowiednim dziale. Szczeka opada.

Rzymscy katolicy - czujcie sie wywolani do tablicy.

(Wygasnie)


No właśnie, ciekawie jak to wytłumaczą na podstawie Biblii :) A tak na poważnie - katolicy zamiast oddawać cześć fałszywej ,,Maryi'' koronując jej wizerunki, powinni po chrześcijańsku przeznaczyć wszystkie drogocenne materiały na koronację na pomoc dla uboższych. Jezus na pewno byłby o wiele bardziej zadowolony takim postępowaniem.


pewnie :) "gromadźcie sobie skarby w niebie". To na pewno nie jest tym o czym mówił Pan Jezus


Wreszcie jakiś katolik, który mówi z sensem. Mam nadzieję, że nie będziesz próbował jak inni wyznawcy wiary rzymskiej podważać autorytetu Biblii oraz zasady ,,sola scriptura''.


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 05 lip 2011, 09:48

Erazm pisze:Może uda mi się wreszcie uzyskać od jakiegoś katolika odpowiedź na pytanie, jak się to ma do twierdzenia, że czcząc obrazy oddaje się w rzeczywistości cześć osobie, którą ten obraz przedstawia. Istnieją bowiem niekoronowane obrazy "Matki Boskiej". Czy ta opieszałość w ich koronacji jest-li tylko niedopatrzeniem, koniecznością odbycia jakiejś kwarantanny, czy jednak obnaża prawdziwą istotę ikonolatrii?


Po dojściu do kilku wniosków, stawiam na drugi punkt. Na nieszczęście, nawet niekoronowane obrazy ,,Maryi'' otaczane są tzw. szczególną czcią. Pozostaje nam modlić się o nawrócenie tych biednych owiec ślepo błądzących za podszeptami demonów.


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 05 lip 2011, 10:25

Selena pisze:
Erazm pisze:Może uda mi się wreszcie uzyskać od jakiegoś katolika odpowiedź na pytanie, jak się to ma do twierdzenia, że czcząc obrazy oddaje się w rzeczywistości cześć osobie, którą ten obraz przedstawia. Istnieją bowiem niekoronowane obrazy "Matki Boskiej". Czy ta opieszałość w ich koronacji jest-li tylko niedopatrzeniem, koniecznością odbycia jakiejś kwarantanny, czy jednak obnaża prawdziwą istotę ikonolatrii?


Po dojściu do kilku wniosków, stawiam na drugi punkt. Na nieszczęście, nawet niekoronowane obrazy ,,Maryi'' otaczane są tzw. szczególną czcią. Pozostaje nam modlić się o nawrócenie tych biednych owiec ślepo błądzących za podszeptami demonów.

Drugi punkt. To by jeszcze było dość szczęśliwe wyjście dla ikonolatrów. Ja się niestety obawiam, że czcząc obraz - czczą jednak sam obraz a nie tego, kogo przedstawia, a to już jest bałwochwalstwo w "czystej chemicznie" postaci.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 05 lip 2011, 10:42

Erazm pisze:
Selena pisze:
Erazm pisze:Może uda mi się wreszcie uzyskać od jakiegoś katolika odpowiedź na pytanie, jak się to ma do twierdzenia, że czcząc obrazy oddaje się w rzeczywistości cześć osobie, którą ten obraz przedstawia. Istnieją bowiem niekoronowane obrazy "Matki Boskiej". Czy ta opieszałość w ich koronacji jest-li tylko niedopatrzeniem, koniecznością odbycia jakiejś kwarantanny, czy jednak obnaża prawdziwą istotę ikonolatrii?


Po dojściu do kilku wniosków, stawiam na drugi punkt. Na nieszczęście, nawet niekoronowane obrazy ,,Maryi'' otaczane są tzw. szczególną czcią. Pozostaje nam modlić się o nawrócenie tych biednych owiec ślepo błądzących za podszeptami demonów.

Drugi punkt. To by jeszcze było dość szczęśliwe wyjście dla ikonolatrów. Ja się niestety obawiam, że czcząc obraz - czczą jednak sam obraz a nie tego, kogo przedstawia, a to już jest bałwochwalstwo w "czystej chemicznie" postaci.


No właśnie, cóż za okropność - modlić się przed obliczem Złego Ducha, ubranego w kosztowne korony z sukniami włącznie. A demony tylko zacierają ręce z radości, czekając aż po śmierci przybędzie im nowych dusz... Cały twój Jezu!!


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 05 lip 2011, 12:12

Selena pisze:Cały twój Jezu!!

Amen. :)


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 05 lip 2011, 12:29

Erazm pisze:
Selena pisze:Cały twój Jezu!!

Amen. :)


Nawzajem Bracie ;)


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
trup
Posty: 752
Rejestracja: 11 kwie 2011, 08:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: trup » 05 lip 2011, 13:59

Naród polski dalej ulega (zapewne) Szatanowi podszywającemu się pod Marię.

dowody proszę na poparcie tych dziwacznych słów ,
Owszem należy się jej duży szacunek za to co uczyniła dla zbawienia ludzkości (wydanie na świat Syna Bożego),

piękne slowa
Zdaje sie byc w odpowiednim dziale. Szczeka opada.

mogę co najwyżej polecić specjalna opaskę coby podtrzymywała szczękę i ewentualnie hustęczkę jak śliniotoku dostaniesz .
Jezus na pewno byłby o wiele bardziej zadowolony takim postępowaniem.

no nie wiem - ubogich zawsze macie -powiedział Pan .
No właśnie, ciekawie jak to wytłumaczą na podstawie Biblii
wytłumacz na podstawie biblii że to szatan - wszak to uczynki świadczą o tym czy coś jest z Boga nawoływanie do modlitwy , do posłuszeństa Jezusowi , do miłości wzajemnej do upamietania . [/quote] Istnieją bowiem niekoronowane obrazy "Matki Boskiej"
faktycznie nigdy bym na to nie wpadł , jakiez to odkrywcze , ale pisano tu już o koronowaniu figur , co uleciało z pamieci czy rozdmuchujesz temat ot tak z nudów .
Pozostaje nam modlić się o nawrócenie tych biednych owiec ślepo błądzących za podszeptami demonów.
dowody proszę .
No właśnie, cóż za okropność - modlić się przed obliczem Złego Ducha, ubranego w kosztowne korony z sukniami włącznie.
dalej dowody proszę . czyli propaganda w czystej postaci , pisanina dla pisania . można by coś odpowiedzieć ale po co , madrej głowie i jakos tak to było ..... :sweet:


Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 05 lip 2011, 14:22

Widać, że prawdziwy katolik z Ciebie - jedyny, nieskalany żadnymi grzechami Kościół to KK a pozostałe wyznania chrześcijańskie należy skrytykować zgodnie z waszymi obyczajami na tym forum. Niestety, nie zamierzam dawać Ci tej satysfakcji - marny z Ciebie prowokator. Czytaj więc uważnie moje odnośniki do twoich wypowiedzi:
1.) Szatańskie podszepty w Polsce - niezliczona ilość sanktuariów maryjnych w nadwiślańskim kraju oraz wielu pielgrzymów do nich zdążających po to aby nie oddawać jedynie czci osobie namalowanej na ,,cudownych'' obrazach, lecz ewidentnie kłaniają się bogato zdobionym wizerunkom co jest niezgodne z pierwszym przykazaniem. Dowód w postaci Słowa Bożego a Bóg nigdy nie kłamie:

Księga wyjścia, rozdział 20:
"3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. "


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
trup
Posty: 752
Rejestracja: 11 kwie 2011, 08:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: trup » 05 lip 2011, 14:38

[/quote] Szatańskie podszepty w Polsce - niezliczona ilość sanktuariów maryjnych w nadwiślańskim kraju oraz wielu pielgrzymów do nich zdążających po to aby nie oddawać jedynie czci osobie namalowanej na ,,cudownych'' obrazach, lecz ewidentnie kłaniają się bogato zdobionym wizerunkom co jest niezgodne z pierwszym przykazaniem
to jest twoje i tylko twoje myslenie , proszę o dowod na poparcie tych słów
Naród polski dalej ulega (zapewne) Szatanowi podszywającemu się pod Marię.
nie możesz odnieść przykazania o którym piszesz do swoich wymysłów .
po drugie
jedyny, nieskalany żadnymi grzechami Kościół to KK a pozostałe wyznania chrześcijańskie należy skrytykować zgodnie z waszymi obyczajami na tym forum.
na kazdym miejscu tego forum krytykujecie kk i wszystko z nim związane . dlatego nie kręć tylko szybciutko daj dowód tego o czym piszesz czyli o demonie . chyba że twoja wiedza to twoja jakaś taka nie poskladana wyobrażnia . :chillout:



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości